Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Levná jedenáctka Aceru TravelMate B113: starší hardware, ale skvělá cena

Nové řady notebooků od Aceru pro rok 2012 už jsme popisovali několikrát. Pro Českou republiku firma počítá hlavně s Ultrabooky různých úhlopříček. V zahraničí se ale dočkají i zajímavého přírůstku do poslední dobou ne tak moc obnovované řady TravelMate – velmi levného jedenáctipalcového modelu B113 s nízkou hmotností a ne sice hvězdnou, ale rozhodně pro většinu použití dostačující výbavou.

Oproti současným trendům u tohoto modelu výrobce používá procesory druhé generace Intel Core s označením Sandy Bridge. To znamená nižší výkon, ale také oproti novým modelům Ivy Bridge výrazně nižší cenu. To je v případě jedenáctipalcového notebooku docela logická volba, protože asi málokdo na podobném zařízení vyšší výkon využije. Konkrétně by se mělo jednat o minimálně tři možné procesory, všechny patřící do levnější části nabídky Intelu – dvoujádra Celeron B877, Pentium B967 a Core i3-2377M.

 

To bude u všech modelů doplňovat příslušné integrované grafické jádro, 4 GB operační paměti RAM, 500GB pevný disk a nabídka portů včetně HDMI a USB 3.0. Matný displej dostane rozlišení 1366 × 768 bodů, které zní vzhledem k úhlopříčce opět vcelku dostatečně. Hlavními taháky modelu B113 ale budou jednak cena, která by se měla pohybovat okolo 450 eur (cca 11 500 Kč) za nejlevnější varianty a také výborná mobilita, nejlépe vyjádřená hmotností 1,38 kg (pozor, dole odkazovaná zpráva na Fudzille nesprávně udává 1,88 kg).

Acer tento malý a sympatický notebook sice alespoň zatím příliš nepropaguje a soustřeďuje se spíše na modely řady Aspire, některé české obchody jej ale již mají zalistovaný v nabídce. Ceny se pohybují dokonce pod 11 000 Kč včetně DPH u nejlevnějších variant; žádný obchod jej ale nemá zatím skladem, takže si budeme muset na finální ceny nejspíše ještě počkat. Podle údajů z některých obchodů by TravelMate B113 měl být k dispozici během posledního červencového týdne. Rozhodně to vypadá jako ideální skoro-Ultrabook za opravdu velmi slušné peníze.

Zdroj: Fudzilla, Heureka!

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

super tip, koukam ze na czc ho s i3 sandy maj uz od 10500 coz je nadherna cena a za 13800 s i5 ivy, a ta vaha je tem ultrabookum podobna, trochu me stve ze ho stejne nedelaj i ve 13 verzi. nevite nekdo jestli by do nej sla dat ssd?

Třináctková verze není nejspíš protože by tím Acer kanibalizoval svoje Ultrabooky – Aspire S3 (a taky třeba poloUltrabook M5 ve čtrnáctipalcové verzi).

S výměnou disku za SSD by neměl být problém, vzhledem k tomu, že je tam klasické HDD. Teoreticky by mohl nastat, kdyby Acer použil disk velikosti 1,8″, ale to už dneska doufám nehrozí. Jediný problém tak možná bude s rozborkou, dostat se u nových tenkých notebooků k disku nebývá často vůbec jednoduché (zhusta je potřeba sundat celý spodní kryt a pak vám nejspíš zanikne záruka). Tady to nejspíš bude podobné, žádný jednoduchý přístup k pamětem, diskům či chlazení bych neočekával :(

No to se mi líbí. Lehká rozměrově přijatelmá mobilní věc s dostatečným výkonem na cesty nebo, když se mi nechce sedět u bedny... Cena taky podle mých představ (do 15 000Kč).
Jen jak to bude s klikpadem??? Hluk a omezené otevírání víka jsem schopen v rozumné míře tolerovat, nicméně neposlušná periferie dovede shodit zbytek zařízení...

Reklama
Reklama