Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

LG IPS7 s „neviditelným rámečkem“ a HW kalibrací vstupuje na český trh

LG už v červenci vydala tiskovou zprávu oznamující existenci nové řady monitorů IPS7. Nyní však místní zastoupení korejského obra oznamuje, že IPS7 vstupuje také na náš trh. Nejvyšší čas si dva oznámené modely – IPS277LIPS237L – trochu blíže představit.

Jak asi správně tušíte, jeden monitor má úhlopříčku o velikosti 27", druhý pak 23". Oba používají rozlišení 1920 × 1080 px a troufám si tvrdit, že oba lze zařadit do kategorie e-IPS. Jestli alespoň větší z nich oplývá skutečně 8bitovými barvami, to nemůžu říci. Spíše ale půjde o 6 bitů na barevný kanál + ošálení oka pomocí FRC. Tento způsob ušetření funguje celkem dobře, takže se není třeba znepokojovat.

Oba monitory používají podsvit s bílými LED, max. jas dosahuje obvyklých 250 cd/m2. Pozorovací úhly jsou u matric typu IPS udávány vždy 178/178 stupňů. U kontrastu si LG vzalo příklad ze Samsungu a je prostě „Mega“. Statický kontrast bývá u kombinace e-IPS + W-LED typicky 1000–1200:1, takže marketing LG už nikoho neošálí. Odezva 5 ms (G2G) značí použití OverDrive. Snad budou monitory IPS7 rychlejší než 23" model řady IPS5.

 

Zajímavější je bezesporu fakt, že se LG podařilo docílit rámečku přesahujícího o pouhé 1,2 mm okraje obrazovky, tloušťka monitoru činí jen 14,1 mm. Snad to nebude na úkor horší rovnoměrnosti podsvícení, jelikož případným osazením celoplošného podsvitu (Full LED) by se LG v tiskové zprávě jistě pochlubila.

LG IPS7

LG vyzdvihuje podporu konektivity s mobilními zařízeními (MHL), já jsem však udiven jinými vlastnostmi. Šestiosou kontrolu barev (RGBCMY) už z levných IPS známe, tovární kalibraci barev (zřejmě certifikace dE < 5, což dnes není zase takový problém sériově dělat) už taky, ale údajnou podporu HW kalibrace u monitoru takové ceny? Ne, to tu ještě nebylo. Nejníže zašel myslím dosud NEC s modelem P221W (22" S-PVA svého času za 11 500 Kč, dnes i pod 10 000 Kč), ale aby tu byly monitory s HW kalibrací a cenovkami 6899 Kč vč. DPH (IPS277L) a 4400 Kč (IPS237L), to tedy ne.

LG IPS7

Skoro se mi tomu ani nechce věřit, uvidíme, co se z toho nakonec vyklube. LG v tiskovce jen stručně zmiňuje, že monitory jsou vybaveny jejím speciálním softwarem, který kalibraci usnadňuje. NEC s Eizem si asi zatím oddechly jen díky tomu, že LG má na těchto monitorech ne zrovna pracovní rozlišení 1920 × 1080 px. Pokud by LG nabídla více pixelů (především vertikálně), už ji by ji do pořádného šlapání do zelí chyběla snad jen korekce rovnoměrnosti podsvícení. A málem bych zapomněl – uživatelé potřebující širší gamut než sRGB už stejně dávnou nečtou.

Zdroj: TZ LG

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Bohužel ten rámeček je jen ubohý marketing. Ve skutečnosti je od posledního pixelu k okraji monitoru ~12mm. Viz unboxing: http://www.youtube.com/watch?v=y4fg9liWguo. Kdyby to mělo VESA, tak by se o tom dalo uvažovat, ale ten prakticky nepolohovatelný (nahoru-dolů) stojan to bohužel zabíjí. Jinak vypadá velmi hezky.

Je to přesně jak píšou, rámeček monitoru (teda zřejmě ten plast okolo) má jen 1,2 mm... zbývající centimetrový černý pruh už je rámeček displeje :D

Kouzelné je, jak kontrastuje produktová fotografie s tímto:
http://youtu.be/y4fg9liWguo?t=4m16s

Rozhodně. Photoshop zapracoval..:)

Väčšinou bývam optimista, ale pri čítaní tohto prewiew to znelo naozaj až príliš dokonale, než aby to bola pravda. Čakal som skôr katastrofálnu rovnomernosť podsvietenia, ale určite nie takýto do očí bijúci odrb. Chcem vidieť tie zástupy nadšencov eyefinity čo si to horúčkovito nakúpia, do žerava vytočených po zistení skutočnosti a ich snahu vrátiť predajcovi tento oblbovák s "hypertenkým" rámom. Na to sa fakt teším. :D:D
Naozaj ale nerozumiem tomu čo týmto počinom v LG chceli docieliť.

Pěkné a laciné. Už jsem se o víkendu díval, za kolik euro se prodává :)

Pixely budou už asi pěkně veliké, to by mi mohlo vyhovovat. Docela by mě zajímalo, jestli později udělají se stejuným panelem i normální monitor (klidně tlustý, a rámeček ať je velký jak chce). IPS277P nebo IPS275p nebo tak nějak.

Ozaj, vie sa už konkrétnejšie, kedy by Samsung mohol vypustiť novú generáciu PLS monitorov? mal som zálusk na S24A850DW, ale s tým podsvietením dopadol ako dopadol a odvtedy tu stepujem s tým, že čakám kedy príde konečne niečo poriadne s PLS matricou. A za tú dobu kde nič, tu nič... :/

monitory budou dostupné již během srpna, tady je oficiální tisková zpráva https://docs.google.com/document/d/1T1z4qNBw1wWmu1pBgXchZnAwsfHJK2TFMHAv...

Celou tiskovou zprávu sem už podruhé proboha nekopírujte.

Reklama
Reklama