Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Lidé si přejí iPad Mini. Pokud by existoval, koupili by si jej radši, než Nexus

Google Nexus 7, který byl představen minulý týden vyvolal vlnu nadšení především díky svojí ceně. Tou konkuruje Kindlu Fire, a pokud se to tak dá říct, tak i levným čínským tabletům. Navzdory spekulacím o připravovaném desetipalcovém tabletu se zdá, že Google vsadil na sedmipalcovou úhlopříčku.  Ta se mnohým uživatelům zamlouvá i díky tomu, že se dá v případě pánských kalhot často schovat do kapsy.

I z toho důvodu nás nijak nepřekvapily výsledky průzkumu, který měl na svědomí web Raymond James. Respondenti v něm odpovídali na otázku, zda by si koupili sedmipalcový tablet v případě, že by jej Apple začal prodávat. Mezi dalšími možnostmi byl sedmipalcový tablet s Androidem a tablet od Amazonu. I přesto, že v odpovědích byl tablet od Applu o 100 USD dražší, většina by se rozhodla právě pro něj.

Již v minulosti jsme několikrát zprávy o iPadu Mini četli. Také víme, že několik stovek prototypů existuje a zaměstnanci Applu jej používají. Po představení Nexusu 7 se spekulace opět rozhořely a poslední zprávy hovoří také o konkrétních parametrech displeje. Ten by měl být typu IGZO (výrobce Sharp), který má podobné obrazové vlastnosti jako současné IPS panely, avšak má o mnoho kratší odezvu a díky lepší propustnosti světla by se měl postarat o úsporu energie.

Zdroj: Ubergizmo, Forbes

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama
Reklama
Reklama