Reklama

Adam Vágner

Příspěvky uživatele

Stránky

Když na to dojde, SSD k životu prakticky nepotřebuju. Když mám dost paměti, tak při práci v podstatě nepoznám rozdíl mezi SSD a HDD. Jediné, co mě otravuje, je, že PC startuje tři minuty, ale jak najede a pustím si všechno, co používám, tak už počítač na disk prakticky nehrabe.

A ke všemu není ani rychlejší než půl roku stará GTX 960!

třeba to souvisí s tím produktovým značením, co je u toho v Premio, kde je za 440,- uvedené: CNPS10X PERFORMA PLU

Tohle je jiná kategorie, dvojvěže jsou stavěné hlavně na vysoký výkon, tohle je spíš na dobré chlazení na nižších průtocích vzduchu. Co do poměru hlučnost/výkon strčí při nižších rychlostech tenhle Ninja převážnou většinu dvojvěží do kapsy.
Axiálním ventilátorům na nižších otáčkách nedělá dobře husté žebrování, ani když se jim ucpe nasávání (tím žebrováním v prvním bloku). Pak to chce vyšších otáčky, a dělají větší hluk.
A nemám pocit, že by byl nějak zvlášť agresivně naceněný, tahle koncepce může mít řidší žebrování, a ve finále je tam asi potřeba míň materiálu, cenu má celkem normální.

To musí být vysloveně radost být zákazníkem dodavatele, kterému jde primárně o blaho výrobce komponent.

To není DX 12.1, to je DX 12.0 s feature level 12_1 (a vím, že jsem touhle odpovědí moc nepomohl, googlujte).

Ono je to u těch 960 se slušným chladičem oproti R9 280 se slušným chladičem zatraceně moc znát i na hlučnosti. Minimálně prémiové modely GTX 960 jsou momentálně nejtišší aktivně chlazené karty vůbec (jednak je to dáno tím, že mají poslední generaci chladičů, jednak tím, že na nich výrobci nemusí vysloveně šetřit). Proti žravějším kartám je to zřejmé, a paradoxně je tomu tak dokonce i ve srovnání s levnějšími modely, které mají tu spotřebu podobnou nebo i nižší, jenže u nich už výrobci chladiče... kulantně řečeno šetří na nich.

Některé režimy SMAA v Crysis 3 bohužel fungují jinak na singlečipu a jinak na multiGPU (naměřené výsledky pak nejsou porovnatelné)

Na ja, ale on ten radiátor taky na rozdíl od grafiky při hraní netopí několik hodin v tahu. :)

A nestačilo by aspoň na ty základní funkce prostě jen tak, jak se dělá battery grip dolů, udělat podobný grip na opačnou stranu?

A všimli jste si někdo, jaké jsou udávané referenční takty té 145W karty a jaké jsou reálné pracovní frekvence těch karet, co jsou v testech (a kam mají posunuté limity pro GPU Boost)? :)

K čemu ještě? Na webku za tři kilča a byla by z toho bezpečnostní kamera za hubana... Teda nebýt té ceny kabelu. Při téhle pálce bych se určitě radši zvedl a i tu flešku šel do toho počítače ve vedlejší místnosti zapíchnout. Za tyhle prachy se dá pomalu poskládat malý terminál, přes který může člověk na ten počítač vedle napíchnout po 50m gigabitové RJ-45 :)

Tak to asi nepotěším, nevyhodili. :)

Nic pro bulvár, žádné obvyklé interní redakční strkanice, které takové akce často provázejí, aspoň z toho, co mi říkali, je to čistě otázka optimalizace nákladů a toho, že jsem ještě nechtěl jít dělat něco úplně jiného, ale musím vydělávat tolik, aby mě (resp. nás) to aspoň uživilo.

Já si hlavně myslím (ale je to čirá spekulace), že pro AMD bylo zajímavé prodávat "highendové GPU" s rozměry Tahiti (352 mm²) za highendové ceny (v uvozovkách proto, že ve hrách na něj stačí GTX 680 se 294 mm²).
Střílet karty, které kdysi po uvedení stály s lautr stejnými parametry bezmála třináct tisíc, v dnešní době za sedm a půl možná nebude takové terno, aby se s dodávkama přerazili, i když by o to zájem byl (a kdo ví, jestli není podobný probém i u Hawaii, ale tam opravdu nechci sklouznout do roviny rozborek toho, co kdo a jak moc dotuje nebo nedotuje a kolik na tom vydělává, protože o reálných nákladech a reálné ceně těch čipů při odběru nemám šajna.)

Stránky