Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Connor

Příspěvky uživatele

O tomhle chladiči vážně uvažuju do nového PC. Sice na Ivy bridge je zbytečně předimenzovaný, ale celkem uvažuju o přepastování té šitózní pasty za Coollaboratory Liquid Pro a to už by snad mohly být i přijatelné teploty při tichém provozu (při přetaktování samozřejmě). Spíš to ale beru tak, že za pořádný chladič si klidně pár stovek připlatím, pač počítám s tím, že ho použiju i v budoucích sestavách a morálně nezestárne za 2 roky, jako grafiky za 10K. Jen mám právě trochu obavy o montážní kity pro budoucí patice. Předpokládám, že firma je pro tento top model bude určitě upgradovat. Ale co když se z nějakých důvodů za pár let vyprdne na PC chladiče (i když to je asi nepravděpodobné) - je možné případně počítat s kity pro tento chladič od jiných výrobců?

No jo, ale v některých zahraničních testech naměřily např. u i5 3570K v idle vyšší spotřebu než u 2500K i 3770K a i v zátěži žrala 3570K víc jak 3770K, což mi nepříjde moc logické a něco je asi špatně. Možná se díky neodladěnému procesu jednotlivé chipy od sebe dost liší, či já nevím. Každopádně nový počítač budu stavět až za víc jak měsíc, tak snad se to do té doby nějak vyvrbí a voba procesoru nebude velké dilema.

Řešlím stejný problém, konečně chci pořídit nový počítač a IB i5 3570K se zdála jako jasná volba, která bude v základu víc než dostatečně výkoná a v případě potřeby velkého výkonu be se dala výrazně přetočit při stále rozumné spotřebě. Teď jsem opravdu na vážkách, i kvůli tomu chlazení, protože mi připadá, že u IB je celkem jedno, jestli budu chladit GELIDem Tranquilo, či Phanteksem za 2K. No a ta spotřeba v idle oproti 2500K je taková třešnička na dortu.

double post

Nic proti, ale myslím že jste oba napsali prakticky totéž : )

Reklama