Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Jaroslav Šmíd

Příspěvky uživatele

Taky dobré zkušenosti, otec si něco objednal, dostal SMS, že to přivezou toho a toho dne kolem tolikáté. Matka si vzala volno, já byl zrovna taky doma a večer přišel domů nas*aný otec, že mu volali, že ho nezastihli a že jsme ko*oti, že jsme někam šli, i když jsme samozřejmě byli doma a čekali na to. Prostě se ani neobtěžovali to přinést a ani se neobtěžovali hodit do schránky alespoň lístek, že si máme dojít na poštu. Tak líní, že už akorát pošlou SMS o nezastihnutí.

Nedávno mi zdroj odpálil grafiku GF 9600GT 512M/DDR3 a vypadá to, že podělal i něco na desce, protože občas zlobí SATA řadič a možná i něco dalšího. Uvažiji o novém PC a zajímalo by mě jestli by byl výkon integrovaného GPU v tomto CPU tak nějak na úrovni té GF 9600GT, v rozlišení 1280x1024. Moc nehraju, jen sem tam něco a s GF 9600GT jsem byl na to moje hraní spokojen, nic výkonějšího nepotřebuju, ale do ničeho méně výkoného už se mi jít nechce, bylo to tak akorát.

Na vánoce se všechno zdraží a připíše se tam "Sleva 10%", aby lidi kupovali pod stromeček ^^

Já si ještě pamatuju na svůj první LCD Samsung SyncMaster 913n v r. 2005 za cca 12000. TN monitor, pouze analog, děs a hrůza, nedalo se na to dívat. Pak se rozbil (nechtěl se zapínat), šel na reklamaci, nestačili do 30 dnů opravit a ještě mě přemlouvali, jestli bych týden nepočkal. Ale na co čekat, když byl rok 2008, ceny a kvality monitorů úplně jinde. Odstoupil jsem od smlouvy, nechal si vyplatit 12000 a za 11280 jsem koupil S-PVA EIZO FlexScan S1931. Stejná úhlopříčka, ale S-PVA, digitální vstup, mnohem lepší podsvícení, krásné barvy, oproti předchozímu "šmejdu" prostě velmi dobrá koupě. Dodnes slouží a kromě, pro mě dnes omezujícího, rozlišení 1280x1024 mu nemám co vytknout a tehdy jsem byl velmi vděčný nejmenovanému autorizovanému servisu Samsungu za to, že to nestihly.

Je mi líto, ale je tu: http://2i.cz/8d452f05d6
Ještě kouknu, jestli přídu na způsob, jak tu povolit vše kromě facebooku (zatím mám prostě filtry http://*.facebook.com/* a http://*.fbcd.net/* a když pro tento web zakážu adblock, tak mi to deaktivuje i ty filtry)

AdBlock+NoScript. Ale já bych radši srdíčka i bez javascriptu. Na vašem serveru jsou dobré články a rád bych pro něj AdBlock vypnul a podpořil vás tak ziskem z reklam, ale bohužel - máte tu "facebook věci" a já k facebooku chovám odpor a jsem ochoten povolit reklamy jen když tu nebude :-)

U mě se neukazujou srdíčka, ale nějaký combobox.

Přišly odpovědi. Jelikož některé věci nejsou zodpovězeny vůbec (tou podporou GPT jsem nemyslel, jestli můžu mít GPT, což můžu, ale spíš jestli se s tím popere ta podpora mountování iso obrazů) a některé tak nějak nedostatečně (1), tak je ještě požádám o upřesnění.

1) By loading ISO file in the ZM-VE200, the drive will behave like virtual
ROM like software emulation installed in the H.D.D. Enclosure.

2) Only Supports NTFS when you want to utilize the ISO loading function. If
you wish to install multi OS in the ZM-VE200, then you do not have any
restrictions on file systems.

3) It only handles the images in the first Partition in the folder named
"_ISO" if you put all the images in the folder, then it should work. If you
have images out from the "_ISO" Folder, then image won't be usable.

4) It supports large drives with no trouble.

---
Upěsnění 4
Q: By that question I meant if the iso mounting would work if I had GUID partition table (with protective MBR only), one NTFS partition all over the (let's say) 3TB disk, data/structures for those iso files would be somewhere after 2TB boundary, if the drive could still mount
them.

A: It only supports MBR, and this virtual CD doesn't support over 2TB. Currently 2.5" HDD for laptop is max 640GB.

Techsupport neodpovídá, poslána "připomínka" :-)

Až mi budou garantovat minimální životnost 5 let nepřetržitého běhu včetně finanční náhrady ztracených dat způsobené hardwarovou chybou, tak si za klidně koupím SSD za 10 kKč. Do té doby zůstanu u mechanických (i když tam mi to nikdo negarantuje taky, ale alespoň za ten disk nedam měsíční výplatu a mám několikanásobnou kapacitu).

No uvidíme, jestli nepodělaj podsvícení a černá nebude fialová ... už by to opravdu chtělo větší monitor, moje 19" S-PVA EIZO je fakt už moc malý.

Jak jsem zmínil v jednom komentáři na jednom "konkurenčním serveru", je to tak. ISO nepodporuje featury potřebné k emulaci ochran, jedná se pouze o čistá data toho filesystému, žádná subchannel data, žádný layer break, žádná geometrie, ... aby to bylo opravdu pro piráty, muselo by to podporovat např. MDS/MDF, nebo podobné.

Poslal jsem jim dotazy, až odpoví, napíšu sem odpovědi. Zde jsou dotazy:

Hello,
I have some questions regarding Zalman ZM-VE200, about the "virtual drive".

1) After selecting the ISO, will the drive behave like CD/DVD/BD
reader in the means of returning such information in SCSI inquiry
information, or is it just kind of software emulation using
software/driver?

2) What filesystems are supported for this feature? NTFS, FAT? Are
linux ext3 or ext4 filesystems also supported?

3) Does it handle images correctly if multiple partitions exist on the
drive or does it search only first one? Are logical partions
supported?

4) Does it support GUID partition table (GPT) or MBR only? Does it
support large drives (>2TB) correctly?

Bude ta "virtuální mechanik"a fungovat i pod linuxem na souborovém systému ext4? Nebo to musí být uloženo na NTFS?

> MTBF hodnotu rovnou 1 milionu hodin

A to dává záruku jen 3 roky? Jak mu to pak můžu omlátit o hlavu, když to těch 1 mil hodin nevydží? Správně by měli ručit i za data, pokud se vynou jejich špatné výroby něco pokazí :-)

Stránky

Reklama