Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Jiří Macich ml.

Jiří Macich ml. pracuje jako novinář a publicista (http://www.novinar.it) orientující se hlavně na informatiku a telekomunikace. Věnuje se také počítačovému poradenství (http://www.macich.biz). Provozuje vlastní Blog počítačového nadšence 2.0 (http://www.bpn20.cz).

Příspěvky uživatele

Stránky

Pokud platí informace, které Microsoft uvedl při představování edic, tak Windows To Go se skutečně týká jen firem, respektive Windows 8 Enterprise. Tato edice se do maloobchodního prodeje nedostane, takže řadoví uživatelé budou o jednu z hlavních novinek ošizeni :-(

 
Proč tak impertinentně? Špatně jste se vyspal? :-)
1) Screenshot je z počítače, který používám na testy, takže jsou tam skutečně nejrůznější hovadiny. Navíc není vyčištěn od balastu, který tam předinstaloval výrobce. Ale stejné zkušenosti mám i z počítače, který si dovoluji považovat za vyladěný.
2) Nesnažím. Jen upozorňuji, že prohlížení webu nemusí být tak hardwarově nenáročné, jak si kdejaký laik myslí.
3) Byl to je nevinný příklad. Článek není testem spotřeby paměti prohlížečů. Ale zkuste navrhnout kolegovi, který se na ExtraWindows.cz věnuje prohlížečům, jestli by se na toto téma nechtěl podívat.
4) Jestli jsem blbec nechám na posouzení jiných :-)
5) Firefox používám od verze 1.0, takže nadšený uživatel alternativy nejsem.

Kecy jsou spíš ta optimalizace. Nebo není tak účinná, jak by měla být. Vycházím jak z vlastních zkušeností, tak z pozorování u svých klientů (živím se počítačovým poradenstvím). Zrovna tady http://i.iinfo.cz/images/312/firefox-spotreba-pameti-1.png máte screenshot, kolik Firefox bez jakýchkoliv rozšíření žeře po třech dnech chodu, kdy je notebook na noc jen hybernován se stále spuštěným prohlížečem. Ty nízké hodnoty spotřeby platí převážně jen pokud otevřete pár panelů a zároveň prohlížeč pravidelně ukončujete a spouštíte. A to stejně může dojít k memory leaku

Tak původní informace uvedená v článku je údajně správná. Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client v české pobočce společnosti Microsoft, mi k tomu řekl „něco málo to spotřebovává, nicméně když dojde k úplnému vybití, vše se obnoví z Hiberfile“ s tím, že podrobnosti jsou zde http://blogs.msdn.com/b/e7/archive/2009/01/06/windows-7-energy-efficiency.aspx

Když je něco menší, tak to musí vůbec být, aby to mohlo být menší, nikoliv nebýt vůbec. Z čehož mi vyplynulo, že tam nějaká spotřeba asi je. Upřímně řečeno, než jsem se díval do té nápovědy, byl jsem přesvědčený i na základě vlastních zkušeností, že je v tom stavu počítač vypnutý. Ale ta nápověda mě opravdu mate. Kdyby to bylo někde na webu, tak to budu automaticky považovat za nesmysl. Když je to ale v oficiální nápovědě, tak váhám. Můj osobní názor je, že je to nesmysl, ale do článku osobní názory tahat nechci, byť tentokrát bude zřejmě mít větší váhu než informace z oficiálního zdroje. Zkusím se v této věci obrátit přímo na Microsoft a článek bude upraven a napíšu to i sem do diskuse, jestli mi něco kloudného Microsoft řekne. 

Byl jsem téhož přesvědčení, ale mate mě nápověda k Windows 7, kterou jsem pročítal, když jsem si ověřoval správné názvosloví, které se během let měnilo. Mluví se tam o vypnutí, ale také o spotřebě energie, byť nejmenší z nabízených možností. Nikoliv však nulové. Předpokládal jsem, že Microsoft ví, jak se jeho systém chová. Pokud je to jen hloupě napsané nebo přeložené do češtiny v nápovědě, pak se čtenářům omlouvám za mystifikaci.
Režim hibernace je stav snížené spotřeby navržený především pro přenosné počítače. Zatímco režim spánku zpravidla uloží nastavení do paměti a spotřebovává malou část energie, režim hibernace uloží otevřené dokumenty a programy na pevný  a potom vypne počítač. Ze všech stavů snížené spotřeby, které se používají v systému Windows, spotřebuje režim hibernace nejmenší množství energie
Jak byste to chápal Vy? Mě z té poslední věty vyplývá, že něco málo spotřebuje, i když jsem byl vždy přesvědčen o opaku. 
 

Díky za tip. Pokusím se ho někde vypůjčit a otestovat.

Pokud nechcete hrát, letí cena samozřejmě dolů. Nicméně cena sedm tisíc se mi zda trošku idealistická. Bez softwaru by to snad ale i možná šlo. Záleží, co chcete dát dohromady. Pokud sáhnete po SSD pro systém (kvůli rychlosti nabíhání), značkové skříni s displejem (abyste např. kvůli poslechu hudby nemusel zapínat televizi) a kvalitní bezdrátovou klávesnici s touchpadem, tak je rozpočet vyčerpán :-)

Ano, omlouvám se za nepřesnost. 8 GB platí pro Home Basic, Home Premium má limit 16 GB. Tak dlouho jsem si na MSDN prohlížel tabulky, až se mi řádky jaksi popletly. Bohužel nemám možnost text opravit.

Tedy přiznám se, že jsem spíše konzolový hráč, ale ty hry, které jsem zkoušel, jely bez sebemenších problémů. S problémy se starými hrami souhlasím, ale u her je to se zpětnou kompatibilitou vždy o něco těžší. Vzpomínám si, kolik her mi svého času nejelo při přechodu z Windows 98 na Windows XP. Přesto si nemyslím, že by 64bitová Windows 7 byla pro hráče špatným systémem.

Dle mých zkušeností je snížení výkonu projevem zmiňované větší paměťové náročnosti. Záleží ale samozřejmě případ od případu. Teorie je teorie, praxe je praxe :-)

Reklama