Reklama

Koudz

Příspěvky uživatele

Jestliže je hra vytvořená na standardy DX11 tak by měla být primárně odpovědnost za optimalizaci sedět na tvůrci softwaru. Jestliže se rozhodne používat nějakou premium technologii, tak by se opět měl o optimalizaci snažit sám, protože za tohle rozhodnutí nese odpovědost zase právě on.

Bez ohledu na aktivitu výrobců GPU a jejich ovladačů je ale zásadní problém v tom, že si tvůrci herních titulů si příliš zvykli přenášet vlastní odpovědnost za optimalizace vlastního produktu právě na tábor výrobů GPU. A to mi teda nepřipadá zrovna košér. Výmluvy typu "oni nechtěli imrvére upravovat ovladače, protože my jsme nebyli schopni udělat optimalizace sami" a chtít potom vydělat 10ky milionů je jako simulování zranění ve fotbale - trapné. A je jedno jestli blejou na červenou nebo zelenou barvu.

No a jen tak mimochodem i k tomu jde na internetu najít spousty tematických článků, kamarád Gůgl jistě pomůže zvídavým.

Tož fail byl jakože ten referenční chladič. S rozumným kůlerem je to ale docela slušná karta, žejo.

Dobře pane NEidiote, vaše neochějná logika je dechberoucí. DOporučuji udělat stejný test a v případě, že dojde k podobnému fatálonímu následku, desku i procesor reklamujte. V případě, že s reklamací neuspějete, řeště věc soudně a prosím, nezapomeňte se podělit o zajímavbé zážitky.
Pevně věřím, že nakonec vyhrajete! :)

Divejte, to je jak chytré hodinky od jablka - člověk koupí především vyjadřuje, že na to má.

Já zase vaší, pokud by jste svůj první post nepsal ironicky :)

Vám, jako skalnímu fanouškovi by to jistě udělalo radost. Nezapomínejte ovšem , že jste především spotřebitel a pro toho je už pouhý bipolární svět GPU dost nepříznivý, natož by pak byl monopol, byť vaší fanaticky oblíbené společnosti.
Vás ale zjevně baví vystupovat jako hlupák, že?

Pokud nutně chcete kupovat nové, tak je dnes otázka, kam to papaláši dotahnou s korunou. I tak by ale vyčkat nemuselo být zas tak zlé.
Pokud netrváte na nové, lehce použitou R9 280x ještě v záruce na bazaru seženete i pod 4500 korun.

Budget PC za 11 000 v říjnu 2014 dnes stojí 13 800.

A já myslel, že to bylo vždycky naopak...

Naopak šance na úspěch je zančně vysoká, neboť problém byl veřejně podrobně rozebrán a nVidia dokonce svoji vinu přiznala. Šance prosadit odškodné vyšší než 20% z kupní ceny je taky výrazně vysoká, protože se k tomu připočte psychická újma a vynaložené zdroje. Náklady na právní zastoupení se připočtou k celkové sumě, takže zákazník na tom tratný nebude.
Každopádně výsledek causy se záhy dovíme, že :)

Aplikujme metodu selského rozumu a trochu empatie.
1) zvolené technické řešení GTX 970 rozhodně není náhodné, omezení sběrnice bylo zjevně účelové, aby s evytvořil dostatečný rozdíl od GTX 980. Není tak možné aby technické oddělení o tomhle nevědělo. Naroubovat půl giga navíc má především kosmetický -tedy makretingový význam; z logiky věci tedy vychází, že se jedná o čistě obchodní rozhodnutí.
2) kdo by prosímvás mohl alespoň doufat, že nVídia (nebo jakýkoliv jiný výrobce čehololiv jiného) by s klidem přiznal, že se snažil obalamutit zákazníka )zvlášť když je to obecně nezákoné, že)? Reakce nVidie byla naprosto předpokládatelná, na jejím místě by každý člověk s kouskem mozku vymyslel takovou nebo podobnou výmluvu a zahrál to do autu. V takové situaci nejde nic jiného dělat.
3) nikdo nemůže čekat, že magazíny (především ty internetové), které jsou částečně závislé na přízni/nepřízni výrobců a distributorů, budou kolem sebe plivat konspirační teorie. To že nám koncákům v diskuzije to šumák přece implicitně neznamená, že si magazín podkope úrodnou půdu.
4) Na druhou stranu mi rozhodně nepřipadně košer kritizovat výše kompenzace ať je jakákoliv. Zákazník byl jednoznačně OKLAMANÝ v obchodním procesu má ze zákona právo na kompenzaci a basta. Pro zákazníka je směrodatný vztah s tím, se kterým obchod uzavřel, a nechápu proč by ho mělo něco víc zajímat, a už vůbec nechápu, co je komu do toho na jaké slevě se dohodne doprčic! To že má někdo rád nVidii neznamená, že se nechá obelhávat a bude někomu odpouštět nápravu na kterou má právo. To jak má obchodník nastavené smluvní podmínky dodavatelem a případné pojištění je jeho starost.
Když uzavřete s firmou smlouvu na stavbu baráku, taky vás nezajímá, že vám nějaký subdodavatel subdodavatele posral okna a že s GD nechce komunikovat. A sousedovi může být ukradené, že jste na slevě uhandovali 100 000 víc než on před rokem!
5) 20% slevy je zřejmě zvoleno racionálně, neboť se prodejci (oprávněně) bojí přípaných hromadných žalob, které by se mohly prodražit výrazně více.

Ono s tím zřejmě nepočítala ani sama nVidia, ale když se objevilo R9 290x, tak bylo třeba konkurenci trumfnout. Smutné na tom ale je, že ani ten Titan neměl plně odemčené jádro... smutné pro zákazníky samozřejmě, kteří těch 1000 dolarů vyplázli.

Tak minulý rok dělalo bo**el PR AMD jednen za druhým. Letos v tomhle ohledu vede zase zelený tábor :) A že dělají jeden populární krok za druhým co? :)

Je ale oproti 1-čipovce podtaktovaná a je triple slotovka.

To ale jistě nebyla pointa, že? Mě by teda 1-slotová low profile 750ka nevadila.

Stránky

Reklama