Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Koudz

Příspěvky uživatele

Chyba je především v interpretaci. Zatímco AMD podporuje asynchorní shadery na hardwarové bázi, nVidia je podporuje min. na bázi softwaru. Obecně je to ale úplně šumák, protože výkonnostně to nVidii nijak nelimituje. Doba, než bude DX12 plně v proudu, stejně jako Vulcan, tak ta je ještě daleko. Do té doby máme řas min. na 1-2 generace GPU.
Takže? Můj odhad je, že v té době si nVidia svoji cestiřku najde a AMD snad pčijde s novou architekturou, protože GCN byla prima pčed 3-4 lety, ale dnes ji "optimalizace" evidentně nezachraňují. Je mi to líto, protože mám k ATI slabinu (ne k AMD ale k ATI), ale je to tak.

Ony v té patici nemusí být napojené všechny fáze. Ale jinak je to podle mě hovadina, k teplu z procesoru paradoxně přidáat dalsích 35W se mi zdá dost debilní.

..a vy nemáte propojené google a facebook účty? :D

Tak tesco kartičku ke grafice dát nemůžou, ale obchod s osobními informacemi je lukrativní. Ale zato si člověk může zálohovat nastavení grafiky v cloudu :D

Ještě že pro vás existuje ta hodná zelená společnost, že ano! Učitě nemáte zájem o GTX 1080, i když je, vzhledem ke svému výkonu, jistě naceněna adekvátně. Vy si raději počkáte na GTX 1060, která konečně naplní všechny vaše vlhké sny :)
Holt někdo vyznává Aláha, někdo zae nVidiáha... v tom ohledu má ale AMD správnou barvu pekla, že?

tak si běžte koupit GTX 1070 za 14k Kč, vy chytráku. AAAAAh o to nejde, jde o to vysírat, že? :)

Šlapete si snad doma elektriku na kole sám, že vás tak sere pár wattů? Na ročním zůčtování to stejně nepoznáte, ale hlavně že je na co ukazovat na papíře, žejo. Hlavně se vám hnedka vrátí ten víc jak dvonásobný rozdíl v ceně (pokud teda trváte na těch cca 20% výkonu navíc).

GCN u čipů Hawai nepodporuje kompresi, takže je logické, že se o kompresi nedá mluvit, že? :)
Spíš, cos e týče komprese textur, by jste se měl zaměřit na čipy Tonga, neboť ty mají pouze 256bit bit sběrnici a GCN 1.2 - tedy s kompresí textur.

Spíš bych řekl že tohle je takové "kasání límečku".

Samozřejmě, potože tenhle bussiness není o tom honit si triko s tím, co nejlepšího dokážu vyrobit, ale PŘŘEDEVŠÍM o tom, jak to dokážu zpeněžit.
Osobně nepochybuju o tom, že výrobci (a pravděpodbně více asi nVidia) mají technologie na to udělat GPU 3x lepší než současné, ale proč by je plácla na stůl teď? Systém "evoluce" +30% za generaci je finančně výživnější. Blbost fanoušků hraje samozřejmě v tomhle ohledu do karet. Zvlášť, pokud těch fanatiků máte na své straně většinu.

Omlouvám se že vám nepřiložím žádný článek, ale pokud vás to zajímá, tak o tom víte, nebo si to stejně vygooglíte; pokud vás to nezajímá, tak je to stejně jedno.
SSD disky, narozdíl od plotnových disků, podle posledních výzkumů, trpí především na ztrátu spolehlivosti vlivem věku. A to výrazně více, než v ohledu na počet přepisů. Což je obecně významný problém, který se prohlubuje s použitím levnějších technologií výroby čipů. Tím smaozřejmě nevyvracím postuláty o stagnaci ceny/kapacity plotnových disků.

Naopak pro intel by to byl celkem průser.Hned by měl na krku antimonopolní úřady a k tomu by mu přibyly licenční problémy s X86 a X64 architekturami, které si spolu s AMD navzájem propůjčují. Obecně intel nechce, aby AMD krachlo, zvlášť když ví, že pro něj nepředstavuje žádné nebezpečí.

Stejně tak nVidia. navíc nezávisle na tom, jestli má AMD lepší produkty je nVidia dlouhodobě dominantní hráč na trhu. Ceny GPU v posledních dobách neklesají ale rostou, takže ta cenová politika je taky mimo mísu.

Obecně oba doufají, že AMD skončí. Protože vždycky je lepší mít za konkturenat jistého a známého neškodného packala, než novou neznámou konkurenci podpořenou úřady.

Hmmmm, tak dokud bude kromě certifikátu kotrolovat zapojení všech linek, tak pak to bude OK.

Tož mě se to líbí, takové suvenýr. Přecejenom je to průkopnické čip, s tema paměťěma.

1) nebyl to jeden tábor (a ani Tábor :) ), ale národ. Jak jste nakonec správně napsal v předposledním řádku.
2) samozřejmě že si nevážím toho, že sdílím národnost s lidmy jako jste vy.
3) zjevně používáte slova jako "levičák", nebo "anarchista", nebo dokonce "aktivista" jako nadávky. Bravo!

Stránky

Reklama