Reklama

Koudz

Příspěvky uživatele

Já osobně se ztotožňuji s tím, o čem mluvíte; potom, co jsem začal akceptovat teorie zorných úhlů a pozorovacích vzdáleností a uzpůsobil si tomu kancelář, mi výrazně ustoupily bolesti očí a hlavy.
Pro pracovní účely mi optimálně vyhovuje max. 24" monitor, FHD mi připadne jako dostatečně jemný rastr zobrazení. Vyšší rozlišení nemám vyzkoušené a tak ale zároveń netvrdím, že bych lepší nepoznal nebo neocenil.

Když už taková "nekompromisní sestava", tak tam alespoň moli šoupnout desku s Z97 chipsetem.

Já bych tuto informaci bral především s rezervou.

No jo, mě to povídej... kdo to vůbec vymýšlel? Ještě že se to nepíše v azbuce :)

Ale ta xenofobie některých českých čtenářů je na ostudu...

...takže z praktického hlediska je to zařízení na nic...

Spíš bych to viděl jako výrobní rezervu... což ale stejně nedává moc smysl, když "odpad" putuje do světa jako R9-290.
Já osobně to vidím jenom jako kachnu

Trochu "zajímavá" osnova článku, vzhledem ke znění nadpisu....

AC TT a většina jiných aftermarket coolerů mají oproti základním, nebo nereferenčním chladičům výrobců výhodu především prostoru pod chladičem. díky tomu je prostor i ofukovat VRM čipy, což je jistá výhoda.
Mě to zajímalo, tak jsem si to změřil - teploty VRM bez pasivků - 81-89°C, teploty s pasivkama AC TT II 61-63°C. Osobně nejsem křemíkový inženýr, ale 20°C dolů mě uklidňuje. Co se týká chlazení RAm, tam jsem teda nic nepěřil,a le s pasivkama vypadají hezči :)

Když už jsme u otázky chlazení RAM a VRM (při výměně chladiče, vliv na OC + cokoliv vás napadne, žejo). Myslím, že takový nějaký "mythbusting" článek by mohl být velmi zajímavý.

Zkuste se kouknout na Gelid Icy Vision

Shodou okolností jsem nedávno taky hledal náhradu za referenční chladiš na GTX 680. AC Accelero TwinTurbo III mě+ ale se svým "uber chladícím backplatem" zrovna nepřesvědčilo a cenovkou 1500Kč jakbysmet.
Naštěstí se mi povedlo sehnat TwinTurbo II. Ten má v balení místo té černé hrůzy klasické pasivy jak na paměti, tak na VRM. Moje teploty se ale pohybují o 10°C níž (61 -65°C), a to je ta karta jen mírně popohnaná na 125% DPT a 1280 MHz.

Ono je dost pravděpodobné, že tak, kam přijde silnější APU, tak tam vrznou i nějakou dedikovanou grafiku a bude po prdeli... což je škoda.

Marketing firmy se zjevně snaží vytvořit nový segment trhu, s GPU - pocit luxusu a exkluzivity vyvážený neúměrnou cenovkou. U jiných artiklů to funguje už dlouho, proč by to nefungovalo i tady? Dnes to nmožná vypadá jako blbina z nemocného mozku, za pár let to možná už ani povyk nevyvolá.

To jsou pane pouze fanouškovské kydy, ve vašem případě možná i potřeba dělat chytráka. Tyto dogmata si laskavě strčte do... šuplíku třeba.
Osobně nechápu, proč jste si vůbec kupoval Radeon, když jste ho stejně ani nechěl.

... a tu o Jeníčkovi a Mařence tam nemají? :(
Stejně je všechny za čas koupí Google... nebo Fejsbuk :)

Tak to je všechno moc pěkné, v cenové kategorii ve stratosféře...
Ale mě nejvíc zaujala ta hodnota teploty u GTX 780ti a Titanu black - 89°C a 93°C?! nVidia skalní příznivec hrubě nadával na hnusnej radeon R9, jak si někdo může dovolit držet kartu na takové teplotě (pravda je, že tu teplotu doprovází šílený hluk, což jen přilévá benzín do kotle). Ale teploty nad 90°C ani samotné nVidii nejsou v dnešní době cizí...

Stránky

Reklama
Reklama