Reklama

Koudz

Příspěvky uživatele

To je dobře, že alespoň u vás mají zastání, u takového upjatého AMDčkáře, co? :)
Obyčejnému člověku mimo slepé tábory na bojištu, ale stačí letmý pohled aby zjistil, že se jedná o mezidobí, ve kterém nemá AMD novou generaci ještě venku, ale nVidia ano. Bylo by jistě trapné, kdyby tyto nové nVidie nebyly lepší než staré AMDčka. Na 300kovou generaci radejonů čeká, v dnešním stavu AMD, nejeden člověk s jistou úrovní skepse, ale podobná situace tu byla kdysi např. při uvedení HD 7970, akorát z druhé strany...
A ještě bych si dovolil poznámku k té vaší hlučnosti - vy u počítače sedíte s naslouhcátkem nalepeným na ventilátoru GPU, že by jste byl schopný slyšet hluk u Spahhire vaporX chladiče? Naopak asi zrovna nemáte ani ponětí, jak je nepříjemné pištění kondíků. Já bych to teda nikomu zrovna nepřál a rozhodně jsem přesvědčený, že to je důvod k reklamaci.

Na to, že se jedná o procesor s celkovým TDP 19W to není zas tak špatné, ale v tomto duchu bych čekal masivní výdrž baterky... ale pohybujem se v ceně 14k.
Osovně by se mi k tomu víc líbil 1366x768 displej místo FHD. S tím železem vevnitř by to pak na tomto rozlišení pohybovalo s hrama víc než slušně (dnešní hry vypadají hodně pěkně i na Medium detaily, jako to mají třeba nastavené i konzoloidy). To by se mohlo taky pěkně promítnout do ceny.

Přesněji řečeno - výrobci dělají to, je pro ně na trhu výhodné a zároveň možné z jejich kapacitních a jiných důvodů. Snižování spotřeby je celkově podružný jev a nechtěnou povinností se stává v případě nějaké restrikce ze strany zákona (vivat Brusel), rozhodně se nejedná o prioritní záměr. Zato se to hodí do prezentace výrobku, zvlášť ve srovnájí s binární konkurencí.

Tož to je pravda, ale aby se nakonec neukázalo že se jedná o přírůstek hlučnosti.

Když se vám nechce na jeho dotaz odpovídat, tak to a) nemusíte vůbec dělat, b) můžete ho slusně odkázat na web, c) chovat se jako hovado (moderně se tomu říká trolling).
Z pohledu této diskuze jste trol spíše vy.

Já myslím, že testy v 3D marku jsou zhruba stejně relevantní jako testy ve hrách. Obecně v nich ale AMD grafiky vychází mírně horší, takže to nevypadá tak pěkně v grafu. ALe celkově stačí přidat si takovýách 10% +15% nahoru.
Co se týče FarCry, tak to často ani není grafikou ale nastavením vlastní hry. Člověk si musel ve FC3 upravit config, aby hra neměla ty dropy a u FC4 je to to samé. A to teda nejen na GTX 680...

to Beran i Flanker: Děkuji páni, chápu to tak, že uvedené teploty jsou relativně přesné s rezervou do cca 5°C. Na měření se teda vrátím ke Coretempu.

Dobrý den, možná jsem se už na to někdy ptal, ale zeptám se znovu: jakým způsobem prosímvás měříte teploty procesoru FX 8350? Ptám se proto, že nemám žádný program nebo gadget, který by mi spolehlivě ukázal teplotu u tehdle procesorů.
AMD samo mě kdysi odkázalo na to sledovat "thermal margin" což by měla být teplotní delta od designového maxima (dož by mělo být pro tento procesor 75°C).

Jinak mě výsledek celkem dost překvapil - FX 8350 á 4,7GHz/ 1,45V, nemám problém s chlazením starým Corsairem H50 (s 2x ventilátor Silverstone AP120), ani s fluktuací výkonu - thermal margin se mi v zátěži pohyboval okolo 16°C v létě. Určitě to může být kusem procesoru, ale spíš bych teda řekl že bude něco s tím recenzovaným vodníkem špatně, když to nezvládne.

Test potvrdil, že nejkreativější byli v softcomu při výběru "vyvážených" komponenr :D Jinak teda ta variabilita je úžasná, není-liž pravda :D:D

Naopak, závěrečné schrnutí tvrdí, že jde vyloženě o nekonkurence schopný chladič, tedy že jde o špatný produkt.

Zápory nového Tanquilla:
- oproti predchádzajúcej revízii žiadny progres v účinnosti
Chladič je o 60g lehčí, účinnost má stejnou. Řekl bych že to je znatelný progres... Progres zaznamenal mimochodem hlavně tvar, kdy na něho jde konečně uchytit i 2. ventilátor.

- nekonkurencie schopný pomer cena/účinnosť
Cenově a účinností je na tom stejně jako rev.2. Cenově je na tom líp jako ta Akasa nad ním, výkonově ve celkově nepatrně lepší... minimálně v těchto pohledech zrovna nevypadá jako nekonkurenceschopný. A když by to tam mělo zůstat, tak si myslím, že je fér to dopsat i k té Akase.

Připomíná mi to některé místnosti z Dooma I

Joo moje Kyro II... byla to tehdá fakt zajimavá karta.

Mám na to stejný názor.

Stránky

Reklama
-->