Reklama

Koudz

Příspěvky uživatele

Naopak šance na úspěch je zančně vysoká, neboť problém byl veřejně podrobně rozebrán a nVidia dokonce svoji vinu přiznala. Šance prosadit odškodné vyšší než 20% z kupní ceny je taky výrazně vysoká, protože se k tomu připočte psychická újma a vynaložené zdroje. Náklady na právní zastoupení se připočtou k celkové sumě, takže zákazník na tom tratný nebude.
Každopádně výsledek causy se záhy dovíme, že :)

Aplikujme metodu selského rozumu a trochu empatie.
1) zvolené technické řešení GTX 970 rozhodně není náhodné, omezení sběrnice bylo zjevně účelové, aby s evytvořil dostatečný rozdíl od GTX 980. Není tak možné aby technické oddělení o tomhle nevědělo. Naroubovat půl giga navíc má především kosmetický -tedy makretingový význam; z logiky věci tedy vychází, že se jedná o čistě obchodní rozhodnutí.
2) kdo by prosímvás mohl alespoň doufat, že nVídia (nebo jakýkoliv jiný výrobce čehololiv jiného) by s klidem přiznal, že se snažil obalamutit zákazníka )zvlášť když je to obecně nezákoné, že)? Reakce nVidie byla naprosto předpokládatelná, na jejím místě by každý člověk s kouskem mozku vymyslel takovou nebo podobnou výmluvu a zahrál to do autu. V takové situaci nejde nic jiného dělat.
3) nikdo nemůže čekat, že magazíny (především ty internetové), které jsou částečně závislé na přízni/nepřízni výrobců a distributorů, budou kolem sebe plivat konspirační teorie. To že nám koncákům v diskuzije to šumák přece implicitně neznamená, že si magazín podkope úrodnou půdu.
4) Na druhou stranu mi rozhodně nepřipadně košer kritizovat výše kompenzace ať je jakákoliv. Zákazník byl jednoznačně OKLAMANÝ v obchodním procesu má ze zákona právo na kompenzaci a basta. Pro zákazníka je směrodatný vztah s tím, se kterým obchod uzavřel, a nechápu proč by ho mělo něco víc zajímat, a už vůbec nechápu, co je komu do toho na jaké slevě se dohodne doprčic! To že má někdo rád nVidii neznamená, že se nechá obelhávat a bude někomu odpouštět nápravu na kterou má právo. To jak má obchodník nastavené smluvní podmínky dodavatelem a případné pojištění je jeho starost.
Když uzavřete s firmou smlouvu na stavbu baráku, taky vás nezajímá, že vám nějaký subdodavatel subdodavatele posral okna a že s GD nechce komunikovat. A sousedovi může být ukradené, že jste na slevě uhandovali 100 000 víc než on před rokem!
5) 20% slevy je zřejmě zvoleno racionálně, neboť se prodejci (oprávněně) bojí přípaných hromadných žalob, které by se mohly prodražit výrazně více.

Ono s tím zřejmě nepočítala ani sama nVidia, ale když se objevilo R9 290x, tak bylo třeba konkurenci trumfnout. Smutné na tom ale je, že ani ten Titan neměl plně odemčené jádro... smutné pro zákazníky samozřejmě, kteří těch 1000 dolarů vyplázli.

Tak minulý rok dělalo bo**el PR AMD jednen za druhým. Letos v tomhle ohledu vede zase zelený tábor :) A že dělají jeden populární krok za druhým co? :)

Je ale oproti 1-čipovce podtaktovaná a je triple slotovka.

To ale jistě nebyla pointa, že? Mě by teda 1-slotová low profile 750ka nevadila.

Rebranding je běžná makretingová taktika. Je potřeba, aby řada produktů působila aktuálně. Dělá se to v širokém spektru trhu (potraviny, stavebniny, auto díly atd.).
Příklad z branže - když vezmete 3 roky starý Pitcairn, který podruhé zrebrandujou, tak opticky vypadá jako součást aktuální nabídky a ne jako něco z "pravěku" a-la HD 7870.

Jinak osobně optimisticky doufám, že k tomu rebrandingu přibyde i nějaký refresh čipu ve smyslu True Audio, komprese textur a pod. Ale nepřekvapí mě, když se tak nestane.

Samozřejmě bez problémů do doby, než začne přistupovat ke "zkripleným" 0,5 GB VRAM, že ano. Pokud teda nVidia už nevydala bějaký bios/driver update, na který jsem bohužel teda zatím nenarazil.
A s tou minimální spotřebou zase nepřehánějte, žere to v základu sice míň než 290ky, ale na rohlíky se salámem denně vám to neušetří :)

Mimoto, reakce AMD se snížením cen se našim obchodům obloukem vyhnula.

:D ty ceny jsou flus do oka zákazníkovi. Ten "entry level" model za faktických 24 000? S monitorem a klávesnicí a myší a sluchátkama/reproduktorama by bylo jakž takž okej... bohužel jsem ve specifikaci vyčetl pouze šrot vlastního počítače.

Je pochopitelné, že se nejmenovaný obchod snaží. Ale vesměs mlží a snaží se vyvléct z odpovědnosti kterou fakticky má.

Tohle je v současné době věc obchodní, nikoliv technická. Jestliže jste zákazník, který si v dobré víře koupíte výrobek, pro který výrobce deklaruje dané vlastnosti a následně se ukáže, že tyto vlastnosti nemá, máte právo na nápravu.
V tomtle případě to tak rozhodně je. Nejvíc na tom bude bitý dealer, protože je v přímém styku s koncovým zákazníkem a fakticky nese odpovědnost.

Já už jenom vidím, jak si prodejci u nás do obecných obchodních podmínek po tomhle začnou doplňovat klauzule ve smyslu, že se zbavují téhle odpovědnosti, což je ovšem protiprávní,ale bufu na to často skočí, že.

Neboť podle českého zákona a podle většiny západních zákonu LZE POVAŽOVAT tento "omyl" (nebo chybu, jak říkáte vy) za klamnou specifikaci a fakticky se k němu tedy přistupuje jako ke lži. Nutno taktéž podotknout, že není důležité, co je fakticky v popisu na stránkách e-shopu ale co je na vlastním výrobku/balení a především skutečnost, která byla aktuální v době prodeje/koupě.

http://www.cnews.cz/35gb-zahada-u-geforce-gtx-970-objasnena-ma-min-rop-l...
karta má 56 rops a 208bit funkční sběrnice, výrobce ovšem oficiálně tvrdil, že má 64/256. To fakticky znamená, že může mít rychlých pamětí pouze 3,5Gb, zbylý 0,5GB je zapojených přez můstek. Je to specifikace se kterou jsou čipy/karty fyziucky navržené a vyráběné, takže není možné, aby o tom výrobce nemohl nevědět! Jednalo se tedy (a takm kde to není poravené, jako např. na každé krabici se kterou tu kartu už vydali taks e stále jedná) o klamné údaje, chtete-li nepravdivé.
Pokud opravdu věříte, že to výrobce čipu nevěděl, chtěl bych žít ve vašem růžově ideálním světě.

Neboť zjištěné vady a poruchy se podle zákona musí řešit neodkladně pro zjištění/projevu.

to je šaráda :D

Stránky

-->