Reklama

Koudz

Příspěvky uživatele

Připomíná mi to některé místnosti z Dooma I

Joo moje Kyro II... byla to tehdá fakt zajimavá karta.

Mám na to stejný názor.

Zjevně jste profík a s problémy tohoto rázu se setkáváte běžně-denně. Já osobně jsem se s problémem artefaktů u GPU od AMD nikdy nesetkal, leda až při limitech taktování (ale to jak u Radejonů, tak u GéTéXek). Každopádně, kdybych se u nové karty setkal s tímto problémem v referenčním nastavení, neváhal bych ji reklamovat (považoval bych to za vadu kusu). Takový problém by se mi určitě reklamoval lehčeji, než pištící cívky.

Pan Maudit ovšem nemá rád AMD obecně; pod fiasko s referenčním chlazením u R9 290/290X rád sgeneralizuje i ostatní modely a nejlépe i všechny za předchozí generace. A to nehledě na referenční nebo nereferenční modely.

Je zajímavé, jak se najednou mluví o "relativně levné" kartě. Potom co se v minulých dvou letech vyšroubovaly ceny GPU i přes 15 000, jak najednou 9 000 vypadá levně :)

No jak vidíte, tak z pohledu trhu patříte do menšinové skupiny :)

Já jsem mini-ITX formát vždycky chápal jako něco miniaturního z celkového hlediska - malinká deska, do pěkné malinké slim skříňky. Tohle je malinká deska nacpaná do velké bedny... to tam pak mohl přijít nějakej mATX.

Jenom bych si dovolil upřesnit, že TDP GTX 770 (230W) a GTX 780ti (250W) se moc neliší. Docela líp to zní v porovnání s GTX 680 - 195W, nebo dokonce GTX 670 - 170W.
A výkon GTX 780ti s TDP nižsím než GTX 670 zní podstatně lépe :)

K tomu bych jenom podotkl, že např. sestava s FX-8350 4,7GHz + GTX 680 (OC s +128% TDP což je hranice 250W) - setsava při max. vytížení nepřesáhne 387W. Kvalitní 400W zdroj tedy stačí i na docela "neúspornou" mašinu.

Tož já osobně bych raději viděl +25% výkonu při stejném TDP. Když si vezmu že mi v bytě denně jede třeba myčka, žena ráda peče, v lustru v obyváku je 6 žárovek a podobně, tak mě nějakých třeba 200W navíc ve spotřebě herního stroje zas tak vítr v peněžence nedělá.
Teda ne že by výkon v relacích GTX 780ti na 2/3 spotřeby zněl nějak zle...

Neurčitý černý otvor může být díra na hadice... ale taky nemusí. Ačkoliv pravda je, že by pak aspoň mohli den "rádejón" nápis dát doprostřed, kdyby ta díra neměla význam.

- duplicita, prosím odstranit. Pardon

Nebo to taky může s klidem být cover na obyčejné vzduchové chlazení. To že to má design podobný R9-295X2 implicitně neznamená, že tam musí být taky vodní blok, který z fotky nikde vidět není.
To že Asetek pindá je sice určitá indicie, ale to stále nemusí znamenat, že cover z fotky je na vodníka.

Mimoto stock chladiče na R9-290/290X stály za ho*** nejen výkonem ale především laciným vzhldem, tohle by mohl být atraktivnější design.

Možná by pan Read mohl začít s čistkou v marketingovém oddělení. Tam je úklid potřeba jako sůl.

z hlediska velikosti molekul křemíku by mělo být limitních 5nm. To je ovšem teorie, prakticky proveditelný limit může ležet výš.

Stránky

-->