Lazar

Příspěvky uživatele

Zajímavou je u Athlonu podpora "AES-NI" (benchmark 1200MB/s). To by například u DIY serveru se šifrováním HDD mohlo přinést zajímavý profit. Ono těžko odhadnout nakolik hodnota benchmarku cca 250MB/s pro G1820 u TC/AES již měla dopad na úspěšnou saturaci 1Gbps sítě (s ohledem na nároky ostatní režie).

Ten tip pravděpodobně není platný pro Android 4.4.2, aspoň mě se nedpodařilo na lockscreen umístit nic kromě určitých widgetů (nutno povolit v Nastazení -> Zabezpečení -> Aktivovat widgety).

Návratu fotoaparátu na lockscreen se možná dočkáme s 4.4.3.
http://guardianlv.com/2014/03/android-kitkit-4-4-3-update-and-the-bugs-i...

V tabulce Parametrů není HDCP u DVI-D na rozdíl od ostatních LCD zmíněno, přitom
stránky výrobce jej zmiňují?
http://www.benq.cz/product/monitor/gw2320/specifications

Jde o opomenutí, či se nepodařilo HDCP v rámci testů využít?

PicoPSU je také nutné něčím napájet. Udávaná účinnost AC/DC adaptérů se pohybuje někde okolo 80% (při vyšším vytížení).

Hlavní důvod pádu Windows 7 v prvním grafu asi nejde na vrub Windows 8/8.1, ale zvyšujícímu se podílu non-Windows platforem (graf se zabývá nejrozšířenějšími OS).

Za spornou bych označil chybějící obecně dostupnou nabídku placené prodloužené podpory. Pokud tedy zcela pomineme skutečnost, že za uplynulých 13 let nebyl výrobce (i dle jeho vyjádřeni?) schopen uvést svůj produkt do plně funkčního/bezchybného stavu.

Ten omezený pokrok jsem mínil k testovanému modelu. Pozn. Osobně jsem 1420P postupně vybavil 8GB Ram a 120/240GB SSD. Vzhledem k využití pro virtualizaci testovacích OS/APL je žádná/omezené rozšiřitelnost RAM u tabletových/Atom variant z mého pohledu diskvalifikující. Vzhledem k poločasu rozpadu plastového krytu displeje bylo nutné tento po 3,5 letech provrtat a sešroubovat. Na nedostatku srovnatelné náhrady (cena/výkon) se asi podílí i devalvace Kč v mezidobí.

Proti skoro 5 let starému Aspire 1420P (konvertibilní 11,6", 1.7kg, 58Wh(8hod+ idle), SU2300, 2GB, 250GB, 9990 bez DPH) žádný velký progress! :-(

Tady z tohoto odkazu to vypadá, že propad 40% Tegry v 2013 odhadovala v loňském srpnu sama Nvidia.
http://www.computerworld.com/s/article/9241509/Nvidia_drops_Tegra_revenu...

Tabu stále zůstavají chybějící features u K modelů (TSX-NI, VT-d, ...). Strach z kanibalizace Xeon/workstation segmentu bych vcelku chápal v případě, že by tyto technologie byly na dané platformě široce dostupné.

Vzhledem k pesimistickým vyhlídkám výsledků v dalších čtvrtletích může Intel pomocí přitažlivější ceny maximalizovat obrat/zisk dosažením většího počtu prodaných kusů. K přechodu z quad na six-core masivně entuziasty nepřesvědčil, nyní bude mít další šanci. Je třeba si uvědomit, že pro náročné úlohy s využitím paralelizace/clusteru může být 8-jadru výkonovou/cenovou konkurencí řešení 2x quad/six-core uzlů.

Tipnul bych si obligátních 1000US$+ za top 8-core model. Vzhledem ke klesající obecné poptávce by nečekal prolomení této hranice směrem nahoru.
Mě osobně by spíš zajímalo jestli se dostupnost technologie VT-d stane 7 let po jejím představení na této platformě normou.

Ono to asi ani nebude nutné. Jestliže se dle Gartneru prodá celosvětově cca 300 mil PC/rok, tak pravděpodobně i prodejní čísla W7 licencí budou vyšší.

Zajímavým by byl i údaj o míře využití downgrade.

Kdyby kromě průměrného skoré poskytoval Google i rozdělení hodnocení nebylo by také chování problémem.

Stránky

Reklama
Reklama