Reklama

Lazar

Příspěvky uživatele

To je ono, uz jsem uplne zapomel ze slo o booklet. :-)

Konvertibilní notebook (11,6" Aspire 1420P W7x64HP) jsem používal jako tablet několik let až do nástupu Androidích tabletů. Na pasivní práci (čtení dokumentů/email/web ..) v dopravních prostředcích to bylo stále lepší než jakýkoli notebook.

Nemůžu si již vzpomenout(dohledat) přesný model, ale neměla v té době Nokia nějaký x86 Windows tablet na bázi Atomu Zxxx dokonce i v 3G variantě (do 1kg hmotnosti)? Mám pocit, že cena byla <20kKč a dostupnost omezená.

Bylo by zajímavé, kdyby šlo ve Win10 individuálně nastavit zpoždění (dny/týdny) aplikace aktualizací pro jednotlivé stanice. Tak by se dalo docílit menšího rizika masivní nefunkčnosti i při vydané nepovedené aktualizaci. Díky zachování "diverzity druhů" i ve verzově unifikovaném OS prostředí.

Ještě tristnější čísla by byla, kdyby výpočet zohlednil průměrně strávený čas hraním na Steamu pro daného uživatele.

Jiří Peterka zmiňuje ve svém článku na Lupě možný hlavní motiv návrhu.
http://www.lupa.cz/clanky/kauza-zpoplatneni-wifi-za-kourovou-clonou-muze...

Pokud bude BD bráno ze strany vydavatelů jako luxus a ne standard (i cenově) bude tomu tak i nadále.

Zvyšující se dostupný výkon mobilních řešení může otevřít novou vlnu požadavků na funkčnost. V poslední době se vítězí ne poražením konkurence ve stávajícím trhu, ale získání dominace v novém (např. směrem viz můj příspěvek výše).

Představuji si například zařízení, které má při mobilním použití limitovanou spotřebu/výkon a po zapojení do docku(konektory, chlazení, napájení) ukáže svůj potenciál. Samozřejmě tu nastává možný problém kanibalizace vlastního trhu (ntb/dsktp), s čímžto má Intel obecně problém (ořezávání funkcí CPU, ..). Ale pokud dá nadále vznikat novému ekosystému široce akceptovanému i vývojáři, nemusí mít platforma x86/Windows s dalším nárůstem výkonu ARM platformy ve své doméně na trhu (business, game, ...) dlouhodobě navrch. Samozřejmě, vždy může nakonec naskočit svou technologickou/výrobní silou naplno do ARM vlaku, ale tezko ho asi posune ke své obvyklé cenové hladině(či mu bude diktovat ne-tempo rozvoje).

Kdyby Intel chtel může klidně nabídnout na tabletech multi-run prostředí (VT-d, multigpu), které umožní současný nativní běh např. Android a plných Windows. Na to nemůže mít ARM žádnou odpověď.

Přece nic nebrání komukoli za daných podmínek (všem stejných) podnikat v poskytování připojení k Internetu skrz WiFi. Nejsem si vědom, že by jiné zákony řešily konkurenceschopnost odlišných řešení k uspokojení stejné potřeby zákazníka (např. uhašení žízně .. alkoholické versus nealkoholické nápoje).

Jsem zvedav zda tam bude modul s SD slotem, ale vzhledem k angazma Googlu tomu moc nadeji nedavam.

Proč, já měl za to že většina v současnosti používáných Intel CPU v levných tabletech disponuje x64 instrukční sadou? Než vyjdou Win10 považoval bych 4GB RAM/64GB EMC jako standard.

Například
http://ark.intel.com/products/80275/Intel-Atom-Processor-Z3735G-2M-Cache...

Nebo by mozna stacilo pocitac(desktop) docasne vybavit levnym genericky podporovanym USB2.0 radicem.

Správnější formulace by asi byla: "Uživatel je v nebezpečí od doby kdy je princip zranitelnosti dostupný tomu kdo ji hodlá zneužít, což se nemusí nutně shodovat se objevem/oznámením ze strany Googlu!" Přece ti kdo zranitelnost již objevili a hodlají ji zneužívat nemají zájem na jejím zveřejnění.

Je to principem blízké DLP technologii, kde mikrozrcátka buď odráží světlo do optiky nebo do lapače (výsledný jas je pak dán podílem času mezi jeho krajními polohami). Životnost patrně bude někde v řádu desítek tisíc hodin. Jen je škoda, že se postupně zbavujeme jednoho zdroje blikání (PWM regulace jasu podsvícení), aby se na nám vrátilo v této podobě.

Stránky

Reklama
-->