Reklama

Lazar

Příspěvky uživatele

Podporuje monitor standard HDCP 2.2?

Na rozdíl od fyzické životnosti se morální životnost může jevit čistě jako subjektivní hledisko. V řadě případů lze objektivně (např. finančně vyjádřit).

Představme si domací server 24x7 postavený na platformě Atom 330 provozovaný již 4 roky. Jeho typicka spotreba je cca 25W. I kdybychom předpokládali, že vydrží další ctyři roky trvalého běhu je racionální jej nahradit aktuálně dostupným řešením s typickou spotřebou 10W. Úspora na režii (4x365x24x0,015x4=2100) je vyšší než pořizovací náklady. Takže se dá konstatovat, že stávající řešení je z hlediska spotřeby morálně zastaralé.

A to jsem nekalkuloval se ziskem z odprodeje stávajícího řešení, pokud pro někoho bude vhodným řešením (nízká pořizovací cena, občasný běh).

Pro vás je možná termín morální zastarání newspeakem, ale pro mne srozumitelnou kategorií. Popisuje stav zařízení, které ještě sice není na konci své fyzické životnosti, ale již nesplňuje v čase změněné požadavky na něj. Jako praktický příklad uvedu například HTPC, které funguje a je stále schopno přehrávat veškerý FullHD, ale již si neporadí s nároky UHD obsahu.

V ideálním případě se návrh řešení podaří tak, aby morální a fyzická životnost zařízení byla shodná. V takovém případě se profituje z maximalizace délky životního cyklu a omezení nákladů na častější obnovu (upgrade/migrace/..).

Odděloval bych data a informace. Možná, že jsme dnes více než dříve zaplaveni daty, ale důležitých informací tj. těch co podstatně ovlivní jednání naše či našeho okolí je myslím zhruba stále stejně.

Pokud vedoucí pracovník není schopen během zkušební doby rozpoznat úroveň, potenciál a přístup konkrétního pracovníka, pak asi ani on není tím pravým na svém místě.

Já první rok disponoval k C=16 pouze magnetofonem B57 s modulační krabičkou a až po roce se dostal k Datassette 1531. Což se ukázalo rozhodujícím faktorem do budoucna, bez kompatibilního média se tak pro mne počítače staly cílem, nikoli jen pouhým prostředkem.

Cílem je asi především protlačování vlastního standardu (VP9), kdyby šlo Google o co nejširší zpřístupňení 4K60p obsahu mohl by jej nabídnout i v H.264(HEVC).

Ten rozdíl je opravdu jen pár let (jsem ročník 1970). Radostí z poznání jak ji zmiňoval Richard P. Feynman holt není obdařen každý. Osobně mě je takových lidí spíš líto, než abych je odsuzoval.

V oborech kde opravdu o něco jde může být titul podmínkou nutnou, ale nikoli však postačující.

Odlišil bych možnost dosáhnout vyššího vzdělání (v ideální případě současně s ním i potřebného kvanta střednědobě uplatnitelných znalostí/schopností) a schopnost uživit se jím.

Srovnávat mezigeneračně úspěšnost jednoduše nelze, jelikož potřeby trhu se dnes mění řádově rychleji. Kdoví jak bychom jako generace, mezi námi bude patrně jen pár let rozdílu, v současných podmínkách jako celek uspěli.

Nepředpokládám, že by po absolvování jakékoli školy na tom byl jednotlivec hůře s obecným rozhledem a se schopnostmi dávat si věci do souvislostí. Takže, když už nic jiného tak v populaci celkově by mělo ubýt těch co se nechají oblbnout populistickými či zkratkovitými návrhy řešení.

U Commodore 16 byla snad základní rychlost datassettu 1531 nekde okolo 300Bd, podstatným zlepšením bylo sw "Turbo 3600". Pokročilejší Turbo 7200 mi "fungovalo" pouze na zápis, na jeho úspěšné přečtení jsem asi neměl dostatečně dobrý "band" (pásku v kazetě).

Přes expanzní slot připojený obvod MOS 6522 pak zajistil paralelní I/O a k němu připojený MDAC08 s komparátorem pak i výstup/vstup analogového 8bitového zvuku.

To byly časy.

Pozn. Z textu to nevyplývá, účinek příkazu "echo cfq ..." bude platit pouze do restartu OS.

Pravidelný rozhovor dvou o kolegů o tom co jim přijde zajímavé/důležité, určený těm co si jejich názory rádi poslechnou.

Protože rozvojem grafické části nekanibalizují vlastní vyšší třídu(naopak redukují trh konkurenci), přidáním CPU-core ano.

Ta výkonostní nejasnost možná vyplývá z rozdílu A12/A17, v té první revizi se taky zmiňovalo pouze 1,4xA9.
http://en.wikipedia.org/wiki/ARM_Cortex-A12

Nakonec, viz "slavný" přetisk u prezentace RK-3288.
http://semiaccurate.com/assets/uploads/2014/02/RockChip_RK3288.jpg

Mám za to, že Cortex-A17 je přejmenovaným A12, který by výkonem/spotřebou měl ležet mezi A9 a A15. Pravda marketingové materiály zmiňují A15=A9x1.4, A17=A9x1.6, takže informace v článku asi platí.

Stránky

Reklama
Reklama
-->