Reklama

Lazar

Příspěvky uživatele

Cena za CPU výkon se proti minulosti navyšuje, minimálně vezmeme-li v úvahu měnící se podíl velikosti CPU/GPU části na chipu.

http://www.anandtech.com/show/4083/the-sandy-bridge-review-intel-core-i7...
http://www.techpowerup.com/215333/intel-skylake-die-layout-detailed.html

A jaký přesně že byl nárůst výkonu(IPC) mezi SB a Skylake za uplynulé čtyři roky? Spíše než výrazný pokrok u AMD předpokládám stagnaci CPU části u Intelu.

Nutnost zpracování (ať již to znamená cokoli) otevíraných souborů MS Office v on-line službě MS může nadšení pro tento produkt u řady uživatelů zchladit.

Nezavoláte přes GSM. Zmíněná výbava (LTE/mic/BT) možná dovolí realizovat VoIP řešení. Takže v kombinaci s podmíněným přesměrováním (nedostupnost/nezvednutí hlavního telefonu) můžete být i se samotnými hodinkami na příjmu na původním čísle (případně volat z čísla VoIP). Příchozí SMS by možná šly dořešit nějakým SMS forwarderem.

Když nemůžeš ovládnout stávající trh, vytvoř jiný. Kdyby Intel v CPU integroval obě GPU (PowerVR pro Android, HD pro Windows) a díky VT-d umožnil paralelní běh obou OS současně, měl by nový trh jen pro sebe bez konkurence.

Microsoft Surface snad přišel více než rok po Asus Eee Pad Transformeru. V něm bych spatřoval inspiraci.

Pátrání uživatelů po způsobu interní správy klíčů u Intel SSD 320 pro realizaci FDE/AES mi trochu připomínálo ságu Milénium (délkou, nedokončeností).

Divil jsem se proč ho nenapadlo udělat si pomocí mdadm RAID1 nad dvěma partitions, když mu bohatě stačila i 30tka.

Pozn. Výkon random Read 4K s QD1 je prakticky shodný s běžnými SATA SSD.
http://www.tomshardware.com/charts/ssd-charts-2014/AS-SSD-4K-Random-Read...

Dlouhodobé zmenšení mezigeneračních rozdílů může vést zákazníky k poznatku, že vývoj prakticky ustal a upgrade tudíž nemá valného smyslu.

Zvyšování tranzistorového podílu GPU na úkor CPU části v procesoru je čistě volbou Intelu. Místo běžně dostupných quadcore CPU je standardem řešení se zbytečně výkonnou (pro 2D/video) a nedostačně výkonnou (pro 3D) grafickou částí.

Očekávání dalšího vývoje na trhu musí být z pohledu Intelu velmi znepokojující, když se uchyluje k takovéto studii. Snad žádná jiná HW komponenta v PC/NTB není původem od monopolního (de facto) výrobce a nedosahuje výššího podílu z celkové ceny, takže nikdo nemá za aktuální stav trhu vyšší odpovědnost.

Ad výdrž, v době Core Duo (SU....) dosahovaly notebooky (v kategorii <2kg a <20kKč) výdrže 10hod+. Který z těch dnešních, po pěti letech pokroku 45nm->14nm, se takovou výdrží může pochlubit.

Určitě by se uplatnil například při prezentaci fotografií (30Mpix bez interpolace).

Jsem zvědav kdy Intel ohlásí procesor jako službu.

Zdá se mi, že odklady a nevýraznými inovacemi jako by rezignoval na obnovu HW z důvodu morálního zastarání.

Stránky

Reklama