Reklama

Lazar

Příspěvky uživatele

Asi s implementací AES-NI čekal na ukončení podpory Truecryptu. :-(

Zajímalo by mne jak to s placením autorkých poplatků (do zahraničí) fungovalo v minulosti (před rokem 1989), kdy řada hudebních interpretů nechala otextovat skladby zahraničních autorů a na jejich produkcí/vydání postavili svůj úspěch.

Během cca třech let fungování na kombu klasického telefonu (po týdnu ubyde na baterce čárka z pěti) a sedmipalcového tabletu (dříve Ainol7Fire, nyní Nexus 7 LTE) občas učiním marný pokus o nalezení alternativy ve SF, ale bez úspěchu. Nehovoříc o současné "nabídce" SF LTE s dual-active SIM.

Po uvedení Windows 8 nabízel Microsoft po omezenou dobu zvýhodněnou cenu upgrade (licence Windows 8 Pro Upgrade stála 30 Euro). Bude se časově omezené právo na upgrade Windows 10 zdarma vztahovat i takto získanou licenci?

Od zvládnutí jaderné fůze jsme každý den cca 50 let vzdáleni. U palivových článků to bude pravděpodobně podstatně méně, řekněme pět. ;-)

Aspoň bude ve Storech prostor pro aplikace, které volitelně zajistí oblast(i) pro úchop. ;-)

Propad koruny k dolaru (výpočetní technika bude patrně převážně z této oblasti) v míře jak bylo naznačeno (40%) se snad nekonal. V kontextu údajů ČNB za poslední tři roky se dá hovořit o poklesu síly koruny cca 25%(20Kč/US$-> 25US$).
https://www.cnb.cz/cs/financni_trhy/devizovy_trh/kurzy_devizoveho_trhu/g...

V kombinaci se stagnujícím pokrokem v oblasti HW případné zdražení bude působit jako další faktor proti oživení tohoto segmentu.

První PC které jsem kdy viděl bylo na SŠ praxi odhadem 1986-88 v některém ze ZPA (Závody Průmyslové Automatizace), pořízeno tehdy za cca ~400kKč. Byl to snad model Novatec Lima. Tehdy jsem si říkal, tak oni již i v Peru vyrábějí PCčka, to se mohou soudruzi stydět. Až po letech mi došlo, že slo patrně o jinou Limu. :-)

Nejde požadované nahradit například tímto, pokud tedy není problémem zprostředkování nástrojem/službou třeti strany?
http://mixcloud-rss.georgipavlov.com/cnews/mp3/5

Vždyť je tam i přímo odkaz na .mp3, které platformě to nestačí?

Nepřítomnost paměťové karty v Xiaomi SF řadě z nás zjednodušší výběr, za to nelze než Hugovi B. poděkovat. ;-)

Podle toho jak tu někteří přispívají bych si tipl, že je docela rožšířena klávesnice bez Enteru.

Použití chipů s vyšší integrací by snad mělo být argumentem ve prospěch snížení ceny. Vyšší cenu může výrobce zkoušet z důvodu exluzivity, ale nesmí rozdílem ceny Unbuff a ECCReg vymazat cenový rozdíl (MB+CPU) platforem 1150 x 2011-3.

60 tisíc? Modul 16GB DDR4 ECC Reg se dá v nabídkách najít již od 5,3kKč včetně DPH, unbuffered DDR4 na tom snad nebude cenově o tolik hůře.
https://www.alza.cz/crucial-so-dimm-16gb-ddr4-2133mhz-cl15-ecc-registere...

Myslím, že většina ze zmíněného má řešení starší než 20 let.

Stránky

Reklama
Reklama