Lazar

Příspěvky uživatele

I na zdejším fóru to někoho dalšího postihlo.
http://forum.cnews.cz/viewtopic.php?f=43&t=26560

Projevem je údajně to, že po probuzení má být SSD locked což skončí zamrznutím/BSOD. Workaround, tj. zákazat vypínání napájení HDD aspoň u mne nezabralo.
https://www.google.cz/search?q=M500+sleep+BSOD+Standby&ie=utf-8&oe=utf-8...

U těch se zas vyskytuje problém se standby režimem, takže on si jeden nevybere.

Vypadá to, že to HDMI 2.0 asi nebude pravidlem, aspoň například u MSI GTX 970 Gamming ho nezmiňují.
http://www.msi.com/product/vga/GTX_970_GAMING_4G.html#hero-specification
http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_970_STRIX_OC/30.html (oficiální specifikaci pro potvrzení jsem k ní zatím nenašel)

Tak to jsem nepostřehl.

Každopádně pokud nevznikl precedent, kterého se budou soudci apriori držet, může člověk při čekání na své právo (5.dodatek) asi strávit hezký čas ve vazbě za pohrdání soudem (odmítnutím vydat heslo).

Větší problém než v algoritmu/implementaci šifrování může být v průměrné síle/složitosti použité keyphrase. Pokud by se zadávala při každém probuzení, pak zadávat 20+ znakové heslo (to doporučuje pro AES-256 TrueCrypt blahé paměti) nebude pro uživatele dostatečně přitažlivé. Svěrit zašifrování dat nějakému biometrickému údaji se snad nikdo neodváží. :-)

A to furt slyšíme jak je iOS proti Androidu vyladěný, že to vůbec nepadá. ;-)

Škoda, že s velkou pravděpodobností bude Nexus 9 opět bez SD slotu. Proč se této tak laciné konkurenční výhody Google zbytečně zbavuje? Případně proč ji nedá aspoň do nejdražšího modelu, aby nešlo uvažovat otázku kanibalizace paměťově vybavenějšího modelu.

Neproběhl v USA soud (finanční kauza?) kdy bylo nařízeno hesla jejich držiteli vydat? Nepamatuji si již detaily, zda nešlo o spolupracujícího obviněného, který se na 5-tý dodatek ústavy snad nesmí odvolat. Spor byl v tom, zda zašifrované informace mají relevanci k projednávanému případu, což do jejich odšifrování logicky nemohla žalující strana prokázat. Přesto měl soudce jejímu požadavku vyjít vstříc.

Jediný důvod proč je Google proti SD slotu, který mne napadl, byla jeho nechuť k podpoře MS vlastněných filesystémů. Pouze s extX na kartě by se lidé asi nesmířili.

V příspěvku výše jsem měl na mysli tento postup. Také jsem skoro rok vydržel bez roota, nakonec touha zvítězila nad obavami.
http://dotekomanie.cz/2014/06/towelroot-snadny-root-pro-vsechny-navod/

Taky mi na Nexusu 7 2013 root chyběl, naštěstí díky chybě v Androidu jej šlo jednoduše zajistit.

Bylo by možné uvádět verzi použitých benchmarků, aspoň z mé zkušenosti u Nexusu 7 2013 činí rozdíl score (změněnou metodikou testů) mezi Antutu 4.x a 5.x cca +25% bodů ve prospěch novější verze benchmarku.

Bude zajímavé sledovat zda nacenění využije stávajících mezer, či stlačí výkonnostní předchůdce za doprodejů cenově níže. Možná, ale bude mít větší vliv reakce konkurence.

Následný upgrade by měl přinést pohyblivé dlaždice. ;)

Pro karty nové generace se zmiňoval režim vypnutého větráku, pokud teplota nepřesáhne určitou mez. Třeba je ten backplate podmínkou(výhodou) u karet s úplným výstupem vzduchu. Kde uzavřený plastový kryt (při vypnutém fanu) bude patrně značne rozptylu tepla do prostoru case bránit.

Těch 1000 adminů je myšleno žijících ve městě, nebo pracujících pro město?

Pozn. Pouhé srovnání celkových budgetů IT před migrací a po by bylo zkresleno případným rozdílem na migraci se nevztahující nákladů v daném mezidobí.

Stránky

-->