Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Lazar

Příspěvky uživatele

Stream FulllHD@60p v jakem formatu/bitrate?

Pozn. Score v CB R11.5 je u J4205 cca 1/3 vykonu i7 6700hq (se score ~7,5).

Vypadá to, že program Netflix využívá k ukládání pro offline přehrávání pouze interní storage tabletu (aspoň u SM-715T).

Výkonější notebooky mají příkon napájecího adaptéru 130W i vyšší, takže díky omezení standardu USB-C na 100W není tento konektor dostatečnou alternativou. Proudová hustota na čtyřech power a čtyřech GND pinech pro zmíněných 5A/20V (100W) už tak musí dávat konektoru asi co proto.

Velkou část z objemu směrem k Seznamu patrně tvoří multimediální obsah (Stream atpd.), takže celkové navýšení trafficu o desítky procent může ve skutečnosti skrývat i násobné vytížení ostatních objemově ne tak náročných služeb.

Pro ty co nebrali jednotlivé bajty do ruky (např. na TEMS 80) holt logicky nelze očekávat respekt ani k těm 24B navíc v každém KB. ;-)

Zmínka výrobce, že dané zařízení konkrétní standard paměťové karty podporuje ještě nemusí nutně znamenat, že z něj i profituje.

Dosažitelnou rychlost zápisu pro konkrétní model/kapacitu paměťové karty při sekvenčním focení (RAW+JPG) uvadí někteří recenzenti v testech DF/D-SLR. Jelikož takových kombinací je příliš asi je vhodnější vybírat PK na základě nalezených vyhovujících výsledků uživatelů.

Pro mobilní telefony určitě bude existovat nějaký IO benchmark. Tam je možných kombinací SF/PK řádově ještě více.

Zmíněné recordéry disponují na vstupu HDCP 2.2? Tato úroveň ochrany se pro oficiální 4K obsah dá předpokládat. Což je patrně důvodem pro požadavek na Kaby Lake.

S pokročilými technikami virtualizace IOMMU/SR-IOV může i u náročnějších 3D/CPU podnikových aplikací časem dojít ke snížení objemu trhu. Sdílení výkonu při zachování funkčních vlastností (s lákadlem přidělení špičkového výkonu dle okamžité potřeby/priority) může být dalším faktorem pro výsledné snížení ukazatele prodaných CPU_core(GPU)/workstation.

Nejvýkonější ARM jádra dnes snad navrhuje Apple a zrovna ten již několikrát v minulosti předvedl že mu změna procesorové platformy nečiní velký problém (..->MC68k->PowerPC->x86_64->????).

Od vypuštění specifikací x86_64 uplyne za 3 roky 20 let (délka patentové ochrany v U.S.A.?), takže případná emulace kýmkoli(čímkoli) asi nebude legálním problémem.

U velkých odběratelů se časem zvětšuje se podíl opensource řešení, které jsou často vyvíjeny jako platformně nezávislé.

Náročný vývoj a výroba při poklesu zájmu zvýší podíl nákladů na vyrobenou jednotku a to může vést k tlaku na případný růst cen (pokles zájmu).

Každý z těchto a dalších negativně působících faktorů má jen omezený negativní vliv, ale společně mohou mít značný dopad na budoucí pozici současného lídra trhu.

Jaké procento uživatelů PC/NTB dnes zpracovává náročná multimédia, možná to bude spíše v jednotkách ‰ než jednotkách %. Ti rozhodně trh jako celek trh nespasí a v business aplikacích, tam kde ještě zůstala závislost na wintel platformě stačí dnes často i ten nejlevnější "dospělý" procesor. Možná se v naději upínají k důsledkům ROHS/úspor apod., které proti minulosti zkracují fyzickou životnost PC/NTB(morální je větší).

Trvalý dlouhodobý pokles prodejů PC/NTB je patrně pro Intel větším problémem než potenciální úspěšný produkt konkurence. Na konkurenci vždy může zareagovat zlevněním svých alternativ, na eliminaci nezájmu(nepotřeby) to ovšem nemusí stačit.

Nastěstí i dnes jsou vyjímky, které pod jediným šroubkem skrývají vše podstatné (aku, 2,5", M.2, mPCIe, SO-DIMM, FANy). Doufejme, že budou i v budoucnu.
http://forum.notebookreview.com/threads/inspiron-7000-15-7559-quick-revi...

Ve světě PC to naštěstí vzhledem k paletě výrobců možné není, ne že by tu pokusy nebyly.

Situace mi připomíná společný protest druhého a třetího ve skoku dalekém, že vítěz se příliš odrazil.

Za každou chybějící důležitou aplikaci jsou tu dva správci oken navíc. :´-(

Mě se přistání na Měsíci spojuje především s touto fotografií.
https://www.nasa.gov/mission_pages/apollo/40th/images/apollo_image_12.html

Na SF s Androidem a jednou plochou, výřez okolo Buzze.

Stránky

Reklama