Reklama

Lazar

Příspěvky uživatele

Pro ty co neLPÍ na LPI. ;-)

Škoda chybějícího RJ45, aspoň ve "vyklápěcí" variantě.

Netušil jsem, že stát regulačně stanovuje celkovou cenu benzínu (tedy kromě svého podílu cca 50% ve formě spotřební daně a DPH). Je možné dát odkaz na příslušný zákon/vyhlášku, která by toto měla upravovat?

Ztrátu(nakoupení nevhodně/draze) na vrub své nevědomosti/neschopnosti/lenosti ponese konkrétní jednotlivec. To ho může do budoucna motivovat k ostranění svých omezení. Záporná zpětná vazba je cestou ke stabilitě, kladná zpětná vazba (například dotace) nikoli. Příkladů máme více než bychom si přáli.

Je pravdou, že Honor 7 by měl být DSFA (Dual SIM Full Active) se SIM2 sdílící s SD slot?

Ten obdiv patrně pramenil z hospodářských výsledků, ale nezabýval se cenou za ně zaplacenou. Ve velké míře nejspíš spočíval na neinformovanosti a omezenosti, což funguje úspěšně i dnes. Hospodářské výsledky i díky masivní militarizaci, bez války by asi došlo k "saturaci trhu".

Třetí říše byla v dodržování a vymáhání svých zákonů patrně ještě uspěšnější. Pokud cíl či cesta k němu jsou hodny opovržení, lepší statistiky to nezachrání.

Tam kde se platí licence SW dle síly serveru (např. v řádu x0000US$/core +x% ceny/rok za podporu) se může vyplatit přejít na modernější CPU poskytující shodný/vyšší výkon(IPC/takt) při nižším počtu core.

Existuje, to číslo je uvedeno v řádku nad podílem downgradu Windows 8.x=>Windows 7 u nových PC/NTB. Bohužel tato tabulka je určena pouze pro zápis. :)

Pokud se jedná o základní desku s první verzí svého BIOSu, pak by si stářím měly asi odpovídat.

MS asi nejde o fyzické stáří, ale o modelové. Jako důkaz o tom jsou Win10 i zpětně HW kompatibilní.

Pokročilejší výrobou jsem měl na mysli nejen samotný výrobní proces, ale úplnost nabízených SoC (dosažení minimálního potřebného CPU výkonu, široké podpory videoformátů, výstupů, multiOS, mobilních sítí, interní paměti, výdrže .. atd).

Po dosažení saturace trhu se další obrat v segmentu odvíjí od průměrného obnovovacího (morálního/fyzického) cyklu zařízení majitelem. Pokud se nedočkáme významného mezigeneračního rozdílu skončí to podobnou stagnací jako u x86 (SB->Skylake ??).

* minimální potřebný CPU výkon: Umožňuje zvládnout pomocí universálního CPU i úlohy kde dosud bylo nutné se opřít o vestavěnou akceleraci

Metodika výpočtu (šlo-li o výpočet) by asi byla zajímavější než obsah výsledné tabulky. Jestli ne pro poučení, pak aspoň pro zasmání.

Vždy mne fasicinuje přesnost na promile.

Toto je snad předpověď z roku 2012, mýlící se ohledně podílu WP ještě více.
http://www.forbes.com/sites/louiscolumbus/2013/01/17/2013-roundup-of-mob...

Argument o rozdělení snímku pro zpracování a jeho vliv na ME chápu, méně již argument o dostatečnosti i7 s HT. Nedojde právě na něm k paralelizaci úlohy na 8 vláken (z pohledu OS/APL jde o osmijádrový CPU), nebylo by z pohledu ME/výkonu výhodnější native six-core bez HT?

Co u materiálu, který ma vstup i výstup all-I. Tam by paralelní zpracování bez dopadu na kvalitu teoreticky být možné mělo?

Pořizovat 4K video již dnes mohou desítky miliónů lidí na světě, což mi přijde jako zajímavý potenciální trh pro výkonná CPU. Profesionální scénu již delší dobu nesleduji, v minulosti mi přišlo že po usazení standardu často skončí u HW řešení encodingu.

Tím mám na mysli příchod autorizační/autentifikační SMS na oddělené zařízení (lowend MT bez sítí), které není tak zranitelné jako smartfone (kde může mít útočník vše na jednom místě .. díky např. keyloggeru, přístupu k příchozím SMS).

Uvažoval jsem v kontextu nejnáročnějších desktopových aplikací mezi něž dlouhodobě patří například zpracování videa (H.264/HEVC). Skoro lineární přínos více jader na zpracování (typicky encoding) videa lze těžko racionálně rozporovat.

http://x265.ru/en/x265-hd-benchmark/

Stránky

Reklama