Reklama

Lukáš Fiala

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Za takové peníze bych teda ale očekával vyšší kvalitu (všechno v 320kbps, ne jen něco) a promyšlenější uživatelské rozhraní.

Nicméně, titulek zní "Proč dnes někdo pirátí hudbu, když ji může mít zdarma i legálně?" (a nemyslí se tím YouTube). Hudba na Spotify Free sice může být "technicky" zdarma, ale pokud po každých pěti písničkách hraje (pokaždé ta samá) reklama nějakých oteplených šampónů, kteří se touto cestou rozhodli propagovat cédéčko svojí oteplený kapely, tak to je ve skutečnosti za cenu mentálního zdraví posluchače. Přitom nejsem žádnej antireklamní nácek, před časem jsem hodně poslouchal FM rádio i internetové rádio, kde taky hrajou reklamy, ale ne tak rušivé a vlezlé a hlavně asi ne tak hlasité, jako na Spotify Free. Na objevování nové hudby podle podobnosti interpretů je to (od doby, co umřel Grooveshark) fajn, a jsou tam věci, které člověk na uložto nenajde, ale jinak to na nějaké vážnější poslouchání zadarmo není.

Tak Spotify Free s nepřeskočitelnými reklamami po každých pěti písničkách nebude ta pravá cesta legální hudby zadarmo. Nějaké jiné návrhy?

Tomu se není co divit, kupovat zajíce v pytli za 60 éček si troufne málokdo a řekl bych, že vydavatelé s tím tak nějak počítají, když dema dneska prakticky nikdo nevydává. Ale třeba Shadowrun: Hong Kong jsem neváhal koupit v předprodeji, protože po dvou předcházejících dílech bylo téměř jasné, že ta hra bude dobrá (a je!).

Obecně je Steam výborný příklad, kdy je legální cesta jednodušší než pirátství. Řekněme si to na rovinu, s kradením her je spousta práce. Nejdřív musíte najít funkční linky na nějaké úložiště, stahovat typicky několik částí, aplikovat crack a je docela vysoká šance, že ani s tím crackem vám to nepojede, nebo bude hra nějak částečně rozbitá (v cracku navíc může být nějaké malware). Když si chcete hru zahrát po čase, řešíte, kam jste uložil nebo odzálohoval instalační .iso, kde sehnat updaty a cracky na updaty... oproti tomu, u legální hry všechno funguje, patche se stahují automaticky, u některých her se savy ukládají do cloudu, a hra je kdykoliv k dispozici ke stažení plnou rychlostí.

Nevím o tom, že by Steam někdy vyřadil z nabídky hru, kterou má někdo koupenou a on ji pak už nemohl stáhnout. Dokud to u služeb pro streamování hudby a hlavně filmů bude běžná praxe, zákazníci je nebudou brát vážně.

Maudite, cílem přece není duplikovat celý ekosystém CUDA. Právě proto AMD zavádí podporu konkurenční technologie - je to takto levnější, než vyvíjet paralelní sadu nástrojů. Hardware feature to asi není, jde především o ten kompilátor.

Jestli to nějaké zákazníky osloví, těžko říct. Já pokud bych vyvíjel v CUDA a hardware AMD nenabízelo žádnou jasnou výhodu, držel bych se nVidie, kde bych očekával s Cudou méně problémů.

...a nepřišel jste sem s úmyslem nám sdělit, která to je, ale jen se pochválit ;)

V reakci na váš podcast jsem si nainstaloval Spotify player. Proč jsem to doposud nepoužíval? Někdy před 4 lety jsem si tam vytvořil účet, zjistil, že to v ČR vůbec nefunguje, a opustil to. Čili to byl ten důvod. Možná taky nějaké omezení pro přehrávání na mobilu, což mě mezitím přestalo tolik zajímat. (Ale teď by mě zas zajímalo, jaké má Spotiy Free bitrate. Žádná extra kvalita to asi není, nebo...?)

Kdybyste měl WP někdy v ruce, tak nemůžete nikdy napsat, že Windows "vznikly pro desktop". Ano, Windows 1.0 vznikly pro desktop, ale Windows Phone je úplně jiný operační systém, který sdílí s desktopovými Windows nějaký kód v jádru a nějaké knihovny, ale jinak s nimi kromě názvu nemá mnoho společného. A jestli se tak zajímáte o okrajové věci, tak byste měl vědět, že Android používá linuxové jádro a protože Linux vznikl v době, kdy se o mobilních telefonech nikomu nesnilo, Linus Torvalds ho SAMOZŘEJMĚ navrhoval pro desktop.

Zdá se mi, že polovina z vás diskutujících Windows Phone nikdy neviděla, ale přesto ty přesně víš, že je to desktopový operační systém na mobilu (není) a někdo níž naprosto přesně ví, že je to kopie MS-DOSu na mobilu (není, pokud teda dotyčný neviděl z celého WP jen aprílovou aplikaci MS-DOS Mobile). Čím to, že tak okrajový systém vyvolává tolik vášně a nenávisti?

V tomhle podle mě Intel plní objednávku OEM výrobců, kteří si chtějí napsat na krabici nejnovější buzzwordy (což při stagnaci DirectX je dneska asi 4K video), a v dřívějších dobách by sáhli po ultra-low-endu od ATI/nV. Výkon ve 3D byl a je pro tyto zákazníky vedlejší.

Mám to podobně. Otázka ale je, nakolik je to skutečně vina Intelu, nakolik ČNB, a nakolik toho, že hardwarové nároky her už v posledních letech tolik nerostou a vedle titulů jako GTA 5 a Witcher 3 je tu spousta nových a dobrých her, které jedou i na starším železe, a tak vnímáme přínos výkonnějšího hardware jinak než dříve.

Neřekl bych. Spamovacím botnetům je každá stará herka dobrá.

Jeho nová práce taky vůbec nemusejí být x86 procesory. My o něm sice píšeme jako o architektovi K7 a K8, ale u AMD tehdy strávil jen něco mezi rokem a dvěma (1998-99), poté léta stavěl u Broadcomu čipy pro routery na architektuře MIPS a pro Apple pravděpodobně dělal jejich upravené jádro ARM.

To je problém hotových počítačů všeobecně a týká se to všech komponent. Ale člověk, který kupuje už sestavený počítač, očekává, že to bude dobře fungovat. Jenže pokud stroj nemá alespoň laciné SSD nebo přinejmenším hybridní disk, a k tomu navíc nemá dostatek RAM, tak takový počítač je pomalý, i když je úplně nový.

Je to asi tak, jak píše SamanCZ. Neznám sice prostředí vývoje procesorů, ale pracuji ve vývoji software. Ačkoliv na tom produktu pracuje víc lidí, architekt je ten, který ostatním říká, co mají dělat a jak to mají dělat; stanovuje nějakou vizi, jak technicky dosáhnout managementem stanovených požadavků. Bez té vize, bez toho uvědomění, k čemu směřujeme, nastává chaos.

Nevíme ale, jestli byl Keller odejit (pak tam asi chaos už je), nebo jsou za tím nějaké osobní důvody, nebo co vlastně.

Stránky