Reklama

Lukáš Fiala

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

To je ovšem hodně svérázný výklad zákona. "Zvyknout si na vyskakovací okénko" sice krádež ve smyslu zákona není, ale je to používání programu v rozporu s licenčními podmínkami, tedy porušení autorského práva. Vzhledem k ceně licence WinRARu (do 5000 Kč) to asi trestný čin nebude, ale přestupek jednoznačně.

Je to určitě lepší nápad než rozdávat školákům iPady. A ta výuka nemusí zpočátku probíhat zas tak nízkoúrovňově. Předpokládal bych, že žáci začnou s nějakým klasickým hello world na PC a k micro:bit mohou dostat nějaké hotové aplikace a ovladače hardwaru s nějakým high-level API, takže si budou moct jednoduše naprogramovat třeba pager přes bluetooth (já vím, krátký dosah, ale je to na demonstrační účely) a do low-level věcí se bude pouštět jen ten, kdo bude chtít (a bude k tomu mít už nějaké hotové příklady, které už si jen upraví podle svého). Pokud se ta výuka dobře uchopí, dá se s tím vymyslet spousta věcí, a třeba i něco s reálným využitím, což školní projekty mnohdy nemají.

A já jsem si zrovna říkal, že PCIe je na trhu už něco přes 10 let a po celou dobu funguje zpětná i dopředná kompatibilita a jak je to super.

Souhlasím ale s tynytem, však si vzpomeňme, jak se ještě v roce 2007 řešilo, jestli nové high-endové grafické karty budou i ve verzi pro AGP. Jistě, v serverovém/enterprise segmentu se PCIe 4.0 uplatní, tak jako se v minulosti uplatnilo např. PCI-X, ale ve spotřebním segmentu se do toho myslím výrobci nepohrnou (tím spíš s vidinou toho, že PCIe 5.0 bude opět nekompatibilní). Leda tak v high-endu, pro karty jako Titan X, které jsou napůl pro workstation. Nebo že by přišli na způsob, jak podporovat starší i novější slot zároveň (ostatně AGP mělo taky několik nekompatibilních verzích, ale ke konci už většina karet pasovala všude).

Ale no tak, vážně musím vysvětlovat, že "s lidmi pro lidi" je už mnoho let slogan KSČM?

Jasně, já jen, abysme si rozuměli, že ta svoboda funguje na obě strany. Protože "weby jsou pro lidi" zní jako heslo z billboardu, ze kterého na nás kouká Miroslav Grebeníček.

Když mě něco se*e, nebudu to přijímat jenom protože proto.
Zajímalo by mě, co byste říkal, kdyby některý z vašich oblíbených webů detekoval AdBlock a podle toho vám odmítl zobrazit jakýkoliv obsah. Z pohledu tvůrce webu je to přece logické: od lidí, kteří mi blokují reklamu, nic nemám, a nebudu je přijímat jenom protože proto.

No, pozor na to. Itanium, IBM Power nebo SPARC byly jen pro drahé a výkonné servery, čili malý trh. Zařízení s Androidem a ARM je dnes několikanásobně víc než PC s Windows a Intelem, takže pozice x86 rozhodně není tak neotřesitelná. Již existují linuxové distribuce pro ARM, problém je především s chybějícími ovladači, protože SoC je hodně a různých řadičů, co se v ARMových tabletech nacházejí, taky. Bude to ještě dlouhá cesta, než bude počítač architektury ARM schopný se rovnat s x86, ale na rozdíl od doby před několika lety už víme, kudy ta cesta vede.

Simtě, pro rusaki dborý

Word of mouth ale neznamená hlasové služby ani telefonní hovory. Díky za důkaz, že když se to člověk pokusí přeložit do češtiny, srozumitelnost tím spíš utrpí.

Já nemusím nikoho označovat za nic, dotyčný nám své politické názory (aniž bychom ho o to žádali) do detailů vylíčil v diskuzi zde.

Word of mouth a virální marketing jsou podle mě odlišné pojmy. Mají něco společného, ale není to to samé. Ty nuance jsou jedním z důvodů, proč se to tak špatně překládá.

Samozřejmě je otázka, jestli to za takovou cenu opravdu má udávanou kapacitu. 100 gramů ten telefon nemá ani náhodou, to by musel být vyrobený z pěnového polystyrenu. Klasické malé tlačítkové telefony (Sony Ericsson J105i, Nokia 6300) mají 80-90 g, 4" dotykové už mají okolo 130 g a víc.

Český překlad pro "word of mouth" jsem během psaní článku hledal a poté, co jsem nalezl "předávání informace z úst do úst" jsem se raději rozhodl zůstat u anglického originálu, které bývá v souvislosti s reklamou používáno poměrně často. Pokud vás to dráždí, mohu to přepsat na "ústní podání" (ač to zní jako podávání žádosti na úřadě). (Nebo byste preferoval "из уст в уста"?)

Jaký motiv měl Hitler? Jaký motiv měl Napoleon? Jaký motiv měla kdy jakákoliv země, která rozpoutala válku?

Že při takové akci umírají civilisté, mě vůbec nepřekvapuje. Rusko není západní Evropa, hodnota lidského života je tam o dost nižší. No a když to navíc někoho přesvědčí, že báťuška Putin by přece civilisty zabíjet nenechal :-D tím spíš to má úspěch...

Marx si představoval, že po dělnické revoluci nastane na přechodnou dobu diktatura proletariátu, kdy budou znárodněny výrobní prostředky (kapitál) a zisk z kapitálu bude přerozdělen mezi pracující lid. Jako cílový stav ale Marx viděl anarchokomunismus, tedy že toto bude fungovat i bez centrální vlády (jak konkrétně toho chtěl docílit, už se v jeho spisech nedočteme). Tam, kde se dostali k moci komunisté, v praxi nastal převrat, nastala diktatura, podniky byly znárodněny, ale navzdory tomu se lidem žilo a žije hůř než v zemích s kapitalistickým hospodářstvím. Že je v KLDR diktatura a v ČSSR byly zavřené hranice, to by vás nemělo překvapit, ve svobodném státě totiž diktaturu proletariátu provozovat nelze.

Ale pokud věříte tomu, že CIA tajně propašovala na Ukrajinu desítky moderních ruských tanků, aby do nich pak nasedli dovolenkující ruští tankisté, tak vám asi nemá cenu nic vysvětlovat. Co věta, to protimluv.

Mě by docela zajímalo, jestli těm myšlenkovým kotrmelcům, jako že ruští tankisté se na Ukrajině rekreují nebo dezertují i se svými tanky, nebo že komunismus vymysleli západní kapitalisté, aby mohli nebohý lid následně vykořisťovat(?), opravdu věříte. A jestli to píšete sám ručně, nebo vám to generuje nějaký robot.

Do KLDR sa kapitalisti nedostali a tak ho nemá ako vykorisťovať.
Proč tam tedy ještě nejste?

Čo má spoločne ZSSR s Ruskom? Čo majú spoločné komunistické zločiny s důstojníkem KGB Putinom? Naprosto všechno. Myslíte si snad, že úderem roku 1991 se z Ruska stal svobodný a demokratický stát? V Rusku nic takového neznají - takto rozlehlý státní útvar mohl historicky vzniknout a udržet se pohromadě jen násilím. Odjakživa se v Rusku vládlo tvrdou rukou a odjakživa to byla hospodářsky i kulturně zaostalá země, která si hrála na velmoc. Rusové vyměnili absolutistickou monarchii za bolševiky a bolševiky za bolševické pohrobky, kteří demokracii jen tak předstírají. Podíváte-li se na historii českého národa, zjistíte, že mentalita národa má po staletí podobné rysy. Rozhodně se nepřevrátí o 180° za 25 let. Dobrý příklad je taky Švýcarsko. To, že tam funguje přímá demokracie a funguje dobře, zatímco tady lidi volí Babiše, to má nějaký historický základ.

Dochází vám vůbec, že to "Západu sme prišli vhod akurát na ekonomické využitie" je taky jen a pouze vina komunistů ovládaných Moskvou? V roce 1945 byly Německo, Francie a Británie zničené a vyčerpané válkou a Českloslovensko se mohlo stát hospodářskou velmocí. No, tak namísto toho "boli medziľudské vzťahy viac v poriadku" (no jestli vám připadá v pořádku, že se každý bál, kdo na něj práská, a kdy si na něj estébáci něco vymyslí, tak jste dost nechutný člověk). Prosím pěkně, přestěhujte se do Severní Koreje, kde díky létům komunismu jsou mezilidské vztahy na perfektní úrovni a ekonomicky slabší tam nikdo nevykořisťuje, a přestaňte nám sem cpát ty nesmysly. Fakt na to nejsme zvědaví.

Stránky

Reklama