Reklama

Lukáš Fiala

Příspěvky uživatele

Stránky

Když jsem o napsání tohoto blogpostu přemýšlel, tak i na Battlezone II jsem si vzpomněl. Nebyl jsem si ale jistý, jak je to s moderními nástupci, byť je pravda, že osobně jsem žádnou strategii takového konceptu neviděl.

Samostatnou kapitolou jsou pak hry, které měly jen jeden díl (nebyly součástí série, která se mohla zkazit, nebo skončit), ale byly tak dokonalé, že už se na nich nic vylepšit nedá - snad jenom grafika. Z téhle kategorie bych rád připomněl Moonbase Commandera (který natvrdo běží v 800 × 600, ne-li 640 × 480, což bylo dřevní rozlišení už v době vydání).

To je zajímavý postřeh. Já si nemyslím, že by hry měly vyšší obtížnost, ale je pravda, že ve snaze hru vylepšit oproti předchozímu dílu vývojáři často vymýšlí zbytečně složité herní principy a z toho plynoucí komplikované ovládání. Nicméně, spíš na sobě pozoruji něco jiného, než popisujete: hra sice přidá nějaké speciální schopnosti, kouzla apod., ale protože se odemykají až v pozdní části hry, tak si zvyknu v herním světe přežít s těmi základními a pro ty přidané nevidím smysl. Takhle jsem ke konci Dishonored nevěděl, co s runami (hrálo se mi dobře i bez dalších schopností - z nichž polovinu beztak nevyužiju, pokud se snažím jít pokud možno non-lethal cestou), a podobně to mám s FTL: Advanced Edition, kde jsem zvyklý hrát s původními systémy a v těch nově přidaných nevidím přínos.

Jestli to hodlají vést jako AMD a nVidia, že se číslování postupně posouvá k low-endu, až třeba Lumia 950 bude za 3000 Kč, tak za Nokii chválit nebudeme.

Jako majitele Lumie 520 mě to štve docela výrazně. Ne ani tak proto, že nový model je downgrade, jako spíš proto, že když nebude existovat kvalitní a levný telefon s WP8, celý ekosystém neporoste (nebo bude naopak ztrácet tržní podíl) a od toho se bude odvíjet marasmus s aplikacemi.

V TODO je, aby byly blogy viditelně označeny automaticky. Teď to nepoznáte jinak než podle tagu Blogy a podle toho, že to autor ručně dopíše do nadpisu.

Samozřejmě, každý má jiné uživatelské návyky, ale množina činností, pro které používáme smartphony, je ve výsledku omezená - což je předurčeno i tím, že všechny přístroje jsou placka s dotykovým displejem, to není jako sporťák versus traktor. Drtivá většina lidí má několik málo aplikací, které pravidelně používá - nějaké prohlížení webu, sociální sítě, různé formy textové komunikace, kalendář, hledání bodů zájmu, poslech hudby, focení, fitness trackery. Škála činností není zdaleka tak rozmanitá jako u PC. Proto lze porovnat iPhone s jiným smartphonem, stejně jako Ferrari lze porovnat sice ne s traktorem, ale v pohodě třeba s Audi.

Původně jsem to (blog) zapomněl do nadpisu přidat, dopsal jsem to tam ale řádově několik hodin od publikace. Snad to není tak zásadní problém? ad Apple - ještě mě nikdo nepřesvědčil, že např. iPhone si svou cenovku při objektivním srovnání obhájí.

To jsi téma pochopil špatně. Je to blog a tudíž subjektivní názor, takže nesouhlasit můžeš a diskutovat taky můžeš, ale konstruktivně a k tématu. Z tvých příspěvků tady jsem se zatím dozvěděl jen to, že bys to zvládl napsat líp a že špatně snášíš, když kdokoliv kritizuje Apple.

linux je otevřenej, člověk si tam všechno předělá a je pokud vím i bezpčnější, ale zase zorientovat se v tom je šílenost a kompatibilita neslavná.
No a to právě není tak úplně pravda. Já jsem v Linuxu nepředělával nic víc, než nějaké základní uživatelské nastavení, co je i ve Windows (mimo jiné proto, že jsem taky windowsák a ztrácet čas úpravami OS mě fakt nebaví - navíc při počtu distribucí je pravděpodobné, že nějaká už hotová mi bude vyhovovat). Člověk, který potřebuje pár svých aplikací, se zorientuje stejně snadno na Windows, na Androidu, i v Linuxu. Není nutné tomu systému podrobně rozumět, aby jej člověk mohl používat.

Proč se autor strefuje do Applu?
To by mohlo být téma některého z dalších blogů ;)

Za minulý blogpost létala shnilá zelenina, protože jsem si dovolil Linux kritizovat, teď jsem zase najednou "pyšnej linuxák". Nelze se zavděčit všem.

Taková byla původní myšlenka té odrážky s Linuxem. Pokud někomu stačí i levný tablet s klávesnicí, není důvod na to kupovat složitější a dražší stroje. Nesouhlasím ale s tím, že by si lidé nedokázali najít aplikace v Ubuntu Software Centeru, když to dokážou v Google Play. Stejně tak existují distribuce a desktop environmenty, které se snaží jít cestou jednoduchosti na úkor funkcionality (Chrome OS), ale k čemu to je? Na Androidu bude takový uživatel, kterého popisujete, otevírat svých pár aplikací, to samé může i na jakémkoliv Linuxu.

Otázka je, jestli by si je byl vůbec BUF schopný rozchodit pod Linuxem, ikdyby tam ovladače existovaly?
A byl by toho schopný pod Windows, pod Mac OS X? Tohle evidentně nesouvisí s operačním systémem. Plnohodnotné OS ale mají tu výhodu, že to alespoň lze a uživatel může požádat o asistenci někoho zdatnějšího, kdežto na Androidu, když nejsou ovladače, máš prostě smůlu.

hovoříme-li o výkonu jako o vyzářeném teplu, pak zcela určitě

Ale no tak, nebudeme se snad tvářit, že BGR, známá hlásná trouba Apple, je nějaké seriózní periodikum, a že názor tamních autorů na to, co pro WP je a není důležitý trh, má nějakou váhu.

Původně jsem se do vaší diskuze nechtěl vkládat, ale co tu předvádíte, to je čistá demagogie. Z dat Kantar Worldpanel jste si cíleně vybral čtyři země a svévolně je označil za nejdůležitější trhy. Země jako Austrálie (7,2 %), Argentina (10,9 %) nebo Itálie (9,9 %), se vám nehodí do krámu, nemluvě o dalších evropských zemích, kde má silnou tradici Nokia (kromě severských zemí třeba ČR).

Samozřejmě, není všechno růžové - stávající modely už jsou poměrně dlouho na trhu a Nokia plýtvá úsilím na řadu X (přitom by místo toho mohli udělat Windows Phone s levnějším hardwarem). Spíše než rušení modelů pozoruji, že se přidávají další výrobci, viz např http://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/micromax-launches-two-budget-window...

To je tak stará a profláklá zbytečnost, že jsme si na ni nikdo v redakci nevzpoměli!

Stránky

Reklama
Reklama