Reklama

Lukáš Fiala

Příspěvky uživatele

Stránky

Problémem se zdá byt odcizení uživatelů a vývojářů. - kdybych citaci nepřekládal volněji, tak takhle ano - ale do titulku se to tak nevejde. Tak snad mi odpustíte tu lehkou nepřesnost, která podle mě není až tak daleko od pravdy.

Jinak ano, ti, kteří sklízí kritiku Linuse a dalších, na tom vždycky mají nějakým způsobem podíl. Ale výsledná atmosféra pravděpodobně odrazuje novou krev a i někteří stávající vývojáři z ní nejsou úplně veselí.

…což v češtině použité v tomto kontextu zní dost divně.

Torvalds kleje a ponižuje lidi pravidelně, to nejsou ojedinělé ani občasné výskyty. Taktéž Poettering není jediný, kdo od ostatních dostává kapky a jehož projekty část vývojářů/uživatelů bojkotuje. Takže i když je možná titulek trochu přehnaný, rozhádanost a zahořklost je (alespoň podle mého pozorování) dlouhodobý problém komunity vývojářů.

"the problem tends to be alienating users and developers". Jak bys lépe přeložil "alienate" než jako znepřátelit nebo rozkmotřit, aby se to zároveň vešlo do titulku?

Máš naprostou pravdu, já jsem to překládal z přepisů a bez intonace a dalšího neverbálního kontextu jsem to pochopil blbě. Moje chyba. No, naštěstí stačí přepsat pár vět a bude to OK :)

// Hned potom pak říká, že je potřeba si to od plic vyříkat a neobalovat nesouhlasné názory do zdvořilých frází, které si adresát špatně vyloží. Takže Linus asi pořád nebude zastáncem toho, aby se v mailing listech komunikovalo "v rukavičkách"...

Já mám už rok připojení Wi-Fi od komunitního providera v CZFree.net. Rychlost je "co to dá", v mém případě je úzké hrdlo mikrovlnný spoj mezi AP, na které se připojuju, a centrálou, kde je brána do internetu. Když není provoz, tak to dá skoro 20 Mb/s, po večerech ale rychlost kolísá, výjimečně se to zadře na rychlost pod 1 Mb/s a vteřinové výpadky. Kabelovka u nás není, VDSL by bylo lepší, ale Wi-Fi je výrazně levnější a mně stačí.

Jestli ti jde o odezvu kvůli online hraní, tak bych radil zůstat u ADSL a Wi-Fi zvažoval jen tehdy, když bys měl spoj s dobrou viditelností na krátkou vzdálenost na AP, které by bylo už rovnou připojené kabelem do internetu - tedy ne tak, že se konektivita tahá mikrovlnkou z jiného bodu několik km daleko.

Jak můžeš mít reálně víc, to mi neleze do hlavy. U nižších rychlostí je to vždy na ústředně omezené a VDSL snad ani víc jak těch 40 Mb/s neumí.

Velebnosti, škandál! Lisa Su je ve skutečnosti přestrojený Jen-Hsun Huang!


(source)

Taky jsem si myslel, že je ta celá zpráva hoax, ale pak jsem narazil na tenhle odkaz:

https://www.searchcode.com/?q=if%28version%2Cstartswith%28%22windows%209...

Ano, RDP je připojení k celé ploše (a dokonce si můžete připojit lokální složku jako síťovou jednotku do vzdáleného počítače a takové vychytávky). Ale zatímco VNC posílá jen příkazy z myši a klávesnice jedním směrem a celou obrazovku druhým směrem, RDP je řešeno nějak úsporněji a já se domnívám, že neposílá pouze obraz nebo změny v daných čtvercích obrazu. Hodně je to vidět třeba při přesouvání oken nebo jakékoliv drag&drop operaci, kdy vám RDP klient inteligentně ukáže rámeček s výslednou pozicí okna a teprve po dotažení jej přesune a překreslí. Kolegové v práci se přes RDP připojují na virtuální pracovní stanice u zákazníka, který je vzdušnou čarou 500 km daleko. Nedokážu si představit, že by někdo něco takového praktikoval s VNC a přitom byl duševně zcela v pořádku.

Z výše uvedených důvodů ale VNC nepovažuji za obdobu RDP.

Vím, že X11 forwarding existuje, ale ještě jsem to nepoužil a předpokládám, že jeho nastavení asi nebude tak primitivní jako v případě RDP. Navíc to není plnohodnotná náhrada RDP, kdy člověk pracuje, jako by byl lokálně na vzdáleném počítači. Nicméně ono to není ani tak podstatné. Unixové serverové aplikace se typicky spravují skrz terminál, takže není moc co forwardovat. Naopak počítače s Windows přístupné přes RDP se používají i jako vzdálené pracovní stanice, kam se lze připojit přes VPN a teprve odtamtud je přístup k dalším systémům (čili je to další vrstva zabezpečení).

RDP lze používat (a používá se) i s pomalým připojením a velkým pingem, tj. i na dálku. VNC je na takové případy zcela nepoužitelné, protože nepřenáší okna, ale výsledný obraz.

Je pravda, že Gnome Shell se určitě v ledasčem inspirovalo u Mac OS X, nicméně Unity nebo Elementary OS ho kopírují úplně a tak daleko Gnome nejde. Například Gnome nepřesouvá celou lištu nabídky aplikace do horní lišty, menu tam mají jen ty aplikace, které jsou tak výslovně udělané (a ty jsou ve standardní instalaci Gnome 3.10 zhruba dvě) - zbytek tam má v tom menu jedinou položku "ukončit".

Faktická poznámka k závěru: distribuce, kterou můžete používat x let, a která vás nebude stresovat změnami v uživatelském rozhraní, se jmenuje Ubuntu LTS.

V těsných džínách bych se tomu ani nedivil, pokud byla konstrukce podobně odolná jako u 6 Plus.

K čemu je tenký telefon, když pevné pouzdro přidávající tloušťku a hmotnost je pro něj povinná výbava?

Stránky

Reklama
Reklama
-->