Reklama

Lukáš Fiala

Příspěvky uživatele

Stránky

Nemusíte přece psát jen věci ze svého soukromí. Jakýkoliv obsah, který je zajímavý a lidi ho vyhledávají, může být takto proměněn v nějaké symbolické kapesné.

Všichni jsou sociální síť, jenom já jsem letadlo, pardon, pyramida.

To jo, jenom si bohužel za dobu, co mám GeForce, nevybavuju hru, u níž by zapnutí V-sync ať už ve hře, nebo v ovladačích, něco ovlivnilo. U těch, které momentálně hraju, to každopádně nefunguje.

Jak!? Já mám V-sync natvrdo zapnutý v "Ovládacím panelu Nvidia" a nic to nedělá. Cívky se sice před časem asi zanesly prachem a přestaly pískat, ale řev větráků na plný výkon taky není úplně příjemný.

Jo, to jo, sami píšou, že procesor má "shallow pipeline". Nevíme ale, kde ve skutečnosti leží ten strop, ani kolik to má tranzistorů a kolik to žere. Dnešní procesory se středně dlouhou pipeline zvládnou v desktopové obálce spotřeby v pohodě 4,5 GHz, pokud by VISC zvládl aspoň 700–900 MHz, byl by to solidní výsledek. Taky nevíme, jestli je princip VISC vázaný na krátkou pipeline, nebo jej lze uplatnit i u konvenčnějších architektur.

postará sa o ne OOE, ktoré ich poprehadzuje na základe dátovej závislosti.
To bude možná ono. Dnes umí procesor zjistit, že operace na sobě datově nezávisejí, a podle toho si je může přeházet a vykonat v takovém sledu, aby bylo co nejméně prostojů. Ale pořád na jednom jádře. Kdyby se stejným mechanismem zjistily nezávislé kusy kódu a ty vnitřně vykonaly v jiných výpočetních jednotkách, tam by byl prostor pro zvýšení výkonu (za předpokladu, že všechna potřebná data budou v cache a nebude se čekat na vstup z RAM atd.).

Už dnešní procesory mají out of order execution, predikci větvení a další asi ne úplně primitivní věci. Byť se o nich jistě mnoho informací najít dá, na rozdíl od VISC (leda že by něco bylo v těch patentových přihláškách, ale to se asi nikomu zkoumat nechce). A když si vzpomeneme na Hydru, i ta uměla proud instrukcí rozsekat a rozdělit dvěma zařízením s DirectX API. Nicméně, v sekvenčním kódu po sobě následující kroky na sobě sice nemusí záviset, ale taky můžou, a taky si neumím představit, jak to algoritmicky zjistit.

Problémem se zdá byt odcizení uživatelů a vývojářů. - kdybych citaci nepřekládal volněji, tak takhle ano - ale do titulku se to tak nevejde. Tak snad mi odpustíte tu lehkou nepřesnost, která podle mě není až tak daleko od pravdy.

Jinak ano, ti, kteří sklízí kritiku Linuse a dalších, na tom vždycky mají nějakým způsobem podíl. Ale výsledná atmosféra pravděpodobně odrazuje novou krev a i někteří stávající vývojáři z ní nejsou úplně veselí.

…což v češtině použité v tomto kontextu zní dost divně.

Torvalds kleje a ponižuje lidi pravidelně, to nejsou ojedinělé ani občasné výskyty. Taktéž Poettering není jediný, kdo od ostatních dostává kapky a jehož projekty část vývojářů/uživatelů bojkotuje. Takže i když je možná titulek trochu přehnaný, rozhádanost a zahořklost je (alespoň podle mého pozorování) dlouhodobý problém komunity vývojářů.

"the problem tends to be alienating users and developers". Jak bys lépe přeložil "alienate" než jako znepřátelit nebo rozkmotřit, aby se to zároveň vešlo do titulku?

Máš naprostou pravdu, já jsem to překládal z přepisů a bez intonace a dalšího neverbálního kontextu jsem to pochopil blbě. Moje chyba. No, naštěstí stačí přepsat pár vět a bude to OK :)

// Hned potom pak říká, že je potřeba si to od plic vyříkat a neobalovat nesouhlasné názory do zdvořilých frází, které si adresát špatně vyloží. Takže Linus asi pořád nebude zastáncem toho, aby se v mailing listech komunikovalo "v rukavičkách"...

Já mám už rok připojení Wi-Fi od komunitního providera v CZFree.net. Rychlost je "co to dá", v mém případě je úzké hrdlo mikrovlnný spoj mezi AP, na které se připojuju, a centrálou, kde je brána do internetu. Když není provoz, tak to dá skoro 20 Mb/s, po večerech ale rychlost kolísá, výjimečně se to zadře na rychlost pod 1 Mb/s a vteřinové výpadky. Kabelovka u nás není, VDSL by bylo lepší, ale Wi-Fi je výrazně levnější a mně stačí.

Jestli ti jde o odezvu kvůli online hraní, tak bych radil zůstat u ADSL a Wi-Fi zvažoval jen tehdy, když bys měl spoj s dobrou viditelností na krátkou vzdálenost na AP, které by bylo už rovnou připojené kabelem do internetu - tedy ne tak, že se konektivita tahá mikrovlnkou z jiného bodu několik km daleko.

Jak můžeš mít reálně víc, to mi neleze do hlavy. U nižších rychlostí je to vždy na ústředně omezené a VDSL snad ani víc jak těch 40 Mb/s neumí.

Velebnosti, škandál! Lisa Su je ve skutečnosti přestrojený Jen-Hsun Huang!


(source)

Stránky

-->