Reklama

Lukáš Václavík

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Díky. Já tam měl původně "polepšily Lumie 535 a 635". Nástupce jsem doplnil potom, ale shodu podmětu s přísudkem už neopravil.

Myslím, že Vodafone nemá zájem, aby tam lidé měli dvě SIM karty. Leda že by obě byly jeho. :)

To ale špatně čtete nebo chápete. Článek není o historii smartphonů, ale historii telefonů obecně, tedy milníků, které vedly k vytvoření moderního smartphonu. Na tom se Symbian až tak moc nepodílel. Jasně, byla to první úspěšná smartphonová platforma, ale tu definici telefonu s operačním systémem už naplnil i IBM Simon či později komunikátory od Nokie.

Aj, to se moc omlouvám. Nevím, na co jsem myslel. Průša samozřejmě navrhuje tiskárny pod vlastní značkou Prusa, ale vychází z RepRapu a sám je teď jedním z hlavním lidí, kteří RepRap posouvají dále.

Jinak článek rozhodně nebyl na ničí zakázku. Jen jsem jej chtěl vyvážit tak, aby tam byly dvě významné hry (Mafia a Arma), dva hardwarové produkty (Jablotron a Prusa), dvě služby týkající se cloudu (GoodData a SocialBakers), dvě významné desktopové aplikace (AVG/Avast a eM Client) a dvě věci týkající se fotek (360cities a ZPS). Není to nic proti Skypickeru ani Keriu (na něm ostatně jede i naše firma), jen se prostě do desítky více firem nedostane.

O2 to logicky bere naopak. Používáš naši síť? Dáme ti 200 Kč slevu. :) Celek je vždycky cenově lepší než jednotlivé služby.

To je fakt. Díky. Už jsem to přepsal.

Na Pushbullet nedám dopustit, taky jej používám už dlouho. Ale ten OneClip vyžaduje ještě méně kroků. Nemusí se tam z počítače posílat poznámka s textem, odkaz nebo soubor ručně přes nabídku, ale stačí jen zmáčknout Ctrl+C či PrintScreen. Navíc si OneClip rovnou roztřídí, o jaký obsah jde. U Pushbullet se musí nejdříve zvolit, jestli se pošle odkaz, soubor nebo poznámka.

Já se ve škole učil o Mont Blancu. Ono to s tím Elbrusem není jednoznačné, protože se vědci přou, kde ještě leží Evropa a kde Asie. Ke Kavkazu se nikdo moc nehlásí. :)

Xiaomi for sale není oficiální obchod Xiaomi

Článek se smyslem OSA vůbec nezabývá a ani to nebylo v plánu. Smyslem bylo ukázat, jak v Česku vydělává downloading a streaming hudby, protože se to kryje s IT tématy Cnews. Nejsme hudební server.

Šmarja, v obou případech máte pravdu. Nevím, na co jsem myslel. Díky.

Pozor. Robota skloňujeme v životném rodě, jen pokud jde o humanoida. Ale kuchyňský robot, indexovací robot (kus softwaru) je neživotný a skloňuje se podle vzoru hrad. http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=robot_1

Microsoft má v tomhle velký čurbes a NIKDY nám nebyl schopen tu svou licenční politiku vysvětlit. Cenová podmínka nemohla nikdy platit, protože loni v léte uvedený Lenovo Thinkpad 10 stál 18 000 Kč. Naopak nový Asus Eee Top z března 2015 stojí od 12 500 Kč a má objem 2,1 litru. Nevěřte všemu, co na iDnes uvidíte. :)

Oficiálně platí pouze to, že Windows jsou zdarma pro počítače s displeji do 9".

Neřekl bych, že je to překroucené. Vydavatelé mají ve svých rukou smlouvy a na bezplatné streamování (s reklamou), jako nabízí Spotify, Deezer apod., nemuseli přistoupit. Spotify sice tvrdí, že z neplatících uživatelů nakonec dělá platící, ale ten růst není nijak závratný. Tj. kdyby vydavatelé chtěli, tak ten free streaming zakážou.

Důležitější mi na tom sporu přijde úloha Applu. Pokud to bude on sám, kdo donutí vydavatele zrušit tyhle služby, a tím poškodit konkurenci Applu, už to v pořádku není.

Já tedy chápu snahu udělat z hudby zase výnosný byznys, ale úřady a soudy půjdou proti tomu, protože se staví spíš na stranu spotřebitelů a jejich cen. Podobně ostatně Apple narazil s e-knihami, které také chtěl dražší.

Liší se věk kalendářní a biologický, ten nástroj analyzuje biologický. Tj. pokud dvacetiletý vypadá na 35 let, tak by to stejně tak odhadl počítač jako člověk. :) A pokud beru toleranci plus mínus deset let, na mnou testovaných příkladech to mělo velmi doboru úspěšnost.

Stránky