Reklama

Lukáš Václavík

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Já jsem si myslel, že budete strojař. Jen jsem to nechtěl psát, abych případně neurazil, pokud by mi ten tip nevyšel. :)

A proto ke konci zmiňuji, že nemyslím jen to formální vzdělávání, ale i samostudium. Naučit se dnes cokoliv o čemkoliv je zkrátka super. Hrozně mě baví astronomie. Školu kvůli tomu studovat nechci, do knihovny bych kvůli tomu nechodil, ale díky internetu jsem si už přečetl hromadu publikací, viděl desítky přenášek atd.

V tom máme principiálně jiný pohled na svět. Že někdo nepoužíval ani kalkulačku a pracoval s Meotarem nepovažuji za výhodu oproti tomu, kdo používá Maple, Mathematicu nebo Excel, a ve škole má místo Meotaru interaktivní tabuli. Matematické principy a rovnice přece musí stejně umět.

Zadruhé si myslím, že úplně základy čekoholiv nejsou ve všech oborech potřebné. Noví programátoři se už neučí strojový kód, ale rovnou nějaké vyšší jazyky. Jeden problém se vyřešil, není třeba plýtvat dalšími silami.

S tím, že někdo studuju obor, kterému se pak nevěnuje, také nemám problém. Když už nic jiného, VŠ člověka naučí nějakému řádu. A snad vždy má ve studovaném oboru předměty, které lze aplikovat i v jiných oborech. Jsem rád, že na VŠ se může dostat každý a že to není příliš náročné ani finančně ani politicky.

Slezskou univerzitu znám, absolventy ne. Vy všechny asi taky ne, takže bych raději negeneralizoval. Znám odtamtud jen profesora Stuchlíka, což je fakt chytrý člověk. Ale neřekl bych, jestli to nějak vypovídá o škole. Znám taky dost Ing. vystudovaných za komančů, o kterých si myslí, že nic neumí a jsou vlastně dost hloupí. Ale měli tehdy dobrý kádrový posudek.

O mé škole se bavit nechci. To, co teď studuji, v nejbližší době dělat nebudu, protože mám zkrátka jinou práci, která mě baví. Což souvisí i s druhým odstavcem. VŠ mě naučila spoustě věcem, ale nechci být nijak zaškatulkovaný tím, co jsem vystudoval. Prostě věřím, že je každý svéprávný a že bude studovat to, co je pro něj užitečné.

A vůbec, nic proti filosofům. Náhodou dělají v McDonaldu nejlepší hranolky!

S tím ne úplně souhlasím. Cílem bylo sdělit, že díky počítačům a internetu je studium rychlejší a přístupnější, ne jednodušší, že by absolventi byli horší než dříve. Lékaři, advokáti, přírodní vědci, učitelé nebo informatici z roku 2015 přece nemůžu být horší než ti ze 70. let. Naopak mají přístup k více materiálům a zkušenostem ze zahraničí, nemusí trávit dny v knihovně, aby si našli informaci, kterou díky e-zdrojům najdou za chvíli, takže ten ušetřený čas můžou věnovat něčemu jinému.

Že se teď školy zaměřují i na soft skills, že přijímají kdekoho nebo že zaměstnavatelé tolik vyžadují titul, nemá s počítači a internetem nic společného. :)

Šéfredaktor Cnews je nejen poslouchá, ale taky dělá (=já). Já bych zase rád poděkoval, až napíšeš, kam tím pořád míříš. Jestli chceš říct, že to děláme špatně a ať se na to vykašleme, tak to napiš jasně. Určitě přivítáme každou zpětnou odezvu, ale musí být věcná. Co ti v podcastu chybí, co by mělo být jinak, co je tam naopak navíc?

Klasický problém vejde a slepice. Proč by YouTube poskytoval takové obsah, když to nic nepřehraje. Na druhou stranu, proč by výrobci implementovali do čipů dekodéry takového videa, kdyby neexistoval žádný obsah.

YouTube udělal první krok. Už má obsah, bude se rozšiřovat, výrobci pak zareagují a až jejich čipy kromě HEVC (H.265) budou podporovat i googlovský formát VP9, budou mít uživatelé co přehrávat.

Já pořád nevím, čemu nerozumíš. Je to povídání o počítačích, elektronice, internetu a dalších e-věcech. Není to zpravodajství, to si můžete číst přes týden na webu. Jsou to naše osobní názory, postřehy nebo pocity, které v nás ty počítače, elektronika atd. zanechává. Nebudou to recenze, protože ty by formou audia neměly smysl. Nebudou to odborné přednášky o programování, šifrování, zvlnění u PC zdrojů, protože to by zase nikdo neposlouchal.

Zprávy, recenze, testy, návody a já nevím co ještě, zkrátka ty objektivní věci, píšeme celý týden. "V sobotu" přicházejí subjektivní názory. Vždycky to bude uvolněné, převážně nevážné a z velké části improvizované, protože nemáme scénář, podle kterého jedeme. Točíme vždy večer a ve stejný den odpoledne se obvykle dohodneme na tématu a pak to necháme osudu, kam nás diskuze zavede. Není to úplně profi přístup, ale to napětí, že dopředu nevíme, o čem všem budeme mluvit, ani jak ten druhý bude reagovat a jaký má názor, nás baví.

Fakt mám ale pocit, že jsem ti už na to někdy dříve odpovídal.

Sci-fi horor se špetkou romantiky.

Tady je tabulka, co je povoleno a co zakázáno. Omezovat můžou konkrétní domény nebo porty. O VPN se nepíše, a když to explicitně nezakazují, tak by to mělo být povolené. A přes VPN se už protáhne cokoliv. :)

Aj. Nezrušili, jen zapomněli vložit. Už to tam je. Díky za upozornění.

To přece nikde netvrdím. :) Nadpis ale nelže a prostě se mi do něj nehodilo něco jako "širokoúhlý objektiv", "širokáč" apod.

Přímé srovnání jsem nikde ještě neviděl (moc těch A17 v oběhu není), ale podle těch brožurek ARMu to tak je. Dříve jsem to někde napsal naopak a v diskuzi jsi říkal, že A17 by mělo být rychlejší. Od té doby si to pamatuju, že to relativní srovnání s A9 vychází líp pro A17.. :)

To přece není vymezování vůči Applu, ale obecné konstatování, že jedna novinka jedné společnosti není v ničím inovativní s výjimkou ceny a těch plateb. Teď to zrovna padlo na Apple. Kdyby teď někdo představil novou sociální síť, která funguje úplně jako Facebook, ale nemá nic důležitého navíc, taky řeknu, že je to prostě málo. Když Microsoft doplňuje funkce do Windows Phonu, také říkám: „Konečně, ale konkurence už tohle umí.“

V takovém případě je srovnávání různých ekosystémů fér. Pro uživatele Applu je dobré, že už mají oficiálně i chytré hodinky, ale pro nezaujatého člověka to zkrátka není významná inovace.

Mě jen překvapuje, že když vás naše povídání takhle štve, že to pořád posloucháte. Ale k věci.

1. Udávaná výdrž je slabota, konkurenční hodinky vydrží déle. Od Applu jsme čekali více, když má pod kontrolou hardware i software.

2. Sundávat klasické hodinky na spaní? Proč? Dříve jsem hodinky nosil a nesundával je, Teď mám už půl roku náramek Xiaomi Mi Band, který sundám jen jednou za dvě měsíce, když jej nechám nabíjet. Jinak je pořád na ruce, ať už spím, jsem se sprše nebo bazénu.

3. Pěkné kolébkové nabíječky mají i konkurenční hodinky, jsou i přímou součástí balení.

4. Podporu placení zmiňuji v představovacím článku s důrazem na to, že Android Wear to zatím neumí. Že je to zapojeno do ekosystému Applu, není výhoda. To je jako bych řekl, že Android Wear má výhodu, že si rozumí s Androidem. Přijímat notifikace z iOS už umí hodinky Pebble. Apple v tom bude dále, ale stejně pouze dorovnává to, co už umí Android nebo Tizen.

Jablíčkáři se na Apple Watch určitě těšili, ale já osobně tam nevidím žádnou konkurenční výhodu. Kromě toho Pay, které ještě v Evropě nefunguje. Sám Apple hodinky prezentoval tak, že to umí notifikace, měřit sportovní výkon, přehrávat hudbu, spouštět aplikace, sledovat zdraví, posílat zprávy, telefonovat, zpřístupňovat hlasovou asistentku a mapy. To všechno konkurence umí.

Co jsou to "takové nesmysly"?

Stránky

Reklama
Reklama
-->