Reklama

Lukáš Václavík

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

O2 to logicky bere naopak. Používáš naši síť? Dáme ti 200 Kč slevu. :) Celek je vždycky cenově lepší než jednotlivé služby.

To je fakt. Díky. Už jsem to přepsal.

Na Pushbullet nedám dopustit, taky jej používám už dlouho. Ale ten OneClip vyžaduje ještě méně kroků. Nemusí se tam z počítače posílat poznámka s textem, odkaz nebo soubor ručně přes nabídku, ale stačí jen zmáčknout Ctrl+C či PrintScreen. Navíc si OneClip rovnou roztřídí, o jaký obsah jde. U Pushbullet se musí nejdříve zvolit, jestli se pošle odkaz, soubor nebo poznámka.

Já se ve škole učil o Mont Blancu. Ono to s tím Elbrusem není jednoznačné, protože se vědci přou, kde ještě leží Evropa a kde Asie. Ke Kavkazu se nikdo moc nehlásí. :)

Xiaomi for sale není oficiální obchod Xiaomi

Článek se smyslem OSA vůbec nezabývá a ani to nebylo v plánu. Smyslem bylo ukázat, jak v Česku vydělává downloading a streaming hudby, protože se to kryje s IT tématy Cnews. Nejsme hudební server.

Šmarja, v obou případech máte pravdu. Nevím, na co jsem myslel. Díky.

Pozor. Robota skloňujeme v životném rodě, jen pokud jde o humanoida. Ale kuchyňský robot, indexovací robot (kus softwaru) je neživotný a skloňuje se podle vzoru hrad. http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=robot_1

Microsoft má v tomhle velký čurbes a NIKDY nám nebyl schopen tu svou licenční politiku vysvětlit. Cenová podmínka nemohla nikdy platit, protože loni v léte uvedený Lenovo Thinkpad 10 stál 18 000 Kč. Naopak nový Asus Eee Top z března 2015 stojí od 12 500 Kč a má objem 2,1 litru. Nevěřte všemu, co na iDnes uvidíte. :)

Oficiálně platí pouze to, že Windows jsou zdarma pro počítače s displeji do 9".

Neřekl bych, že je to překroucené. Vydavatelé mají ve svých rukou smlouvy a na bezplatné streamování (s reklamou), jako nabízí Spotify, Deezer apod., nemuseli přistoupit. Spotify sice tvrdí, že z neplatících uživatelů nakonec dělá platící, ale ten růst není nijak závratný. Tj. kdyby vydavatelé chtěli, tak ten free streaming zakážou.

Důležitější mi na tom sporu přijde úloha Applu. Pokud to bude on sám, kdo donutí vydavatele zrušit tyhle služby, a tím poškodit konkurenci Applu, už to v pořádku není.

Já tedy chápu snahu udělat z hudby zase výnosný byznys, ale úřady a soudy půjdou proti tomu, protože se staví spíš na stranu spotřebitelů a jejich cen. Podobně ostatně Apple narazil s e-knihami, které také chtěl dražší.

Liší se věk kalendářní a biologický, ten nástroj analyzuje biologický. Tj. pokud dvacetiletý vypadá na 35 let, tak by to stejně tak odhadl počítač jako člověk. :) A pokud beru toleranci plus mínus deset let, na mnou testovaných příkladech to mělo velmi doboru úspěšnost.

Umí to formou doplňku, který se spojí s jiným DVB softwarem. Už jsem si s Kodi dlouho nehrál, ale v Linuxu by měl fungovat třeba Tvheadend PVR, ve Windows pak NextPVR. Oba jsou zdarma.

Máš pravdu, Pavle. Taky jsem to teď zkoušel a se stejným výsledkem. Dnes se k tomu ale vyjádří. Osobně čekám, že nebudou používat data z IDOSu, ale sestaví si to sami. Proto ta (snad dočasná) chyba.

Obdivuhodné je to, že někdo spojil více sítí do jedné a že dovolí používat jedno číslo na více zařízeních současně, aniž by přitom ztratil kompatibilitu se stávajícími mobilními sítěmi.

To přece s IPv6 nijak nesouvisí. Jinak ale i "telefonní" síť postavená na iPv6 nějakého prostředníka bude potřebovat. Na webu se standardizují otevřené technologie jako WebRTC, ale to je pouze médium. Konkrétní služby budou muset řešit identifikaci, tj. převést IPv6 adresu na nějakou čitelný/zapamatovatelný kontakt (e-mail, číslo?), dohodnout se na šifrování, použitých kodecích. Teď to musí fungovat na všech platformách a musí být k dispozici brány pro spojení se starými telefonními sítěmi, protože přechod by byl postupný. No a to jsme zpátky u běžného VoIP, které tohle umí, ale je složité jej nastavit a používat. :)

Nebo jsem tě možná špatně pochopil.

Z Googlu (Microsoftu, Applu, Facebooku atd.) jako Velkého bratra nemám strach. Ty firmy jsou pod mnohem větší úřední kontrolou než čeští operátoři. ;-)

Jinak k tomu tématu. Neobdivuji Google, ale to technologické řešení. VoIP je tu s námi už dlouho, ale není to masová záležitost, protože je to pro běžného uživatele docela komplikované. Google z toho udělá mainstream. A udělají to z toho i ostatní firmy.

Stránky

Reklama
Reklama