Reklama

Lukáš Václavík

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Já zkouřený nebyl (ale nemocný jo), o Petrovi nevím. :) Každopádně formátem podcastu je diskuze. Někdo z nás něco plácne, druhý ho opravuje, doplňuje nebo mu oporuje. To se pokud vím stalo i s tím hodnocením chromebooku na základě hodně starého modelu s ARM.

Pokud nějaká blbost zůstane nepovšimnuta, tak mě to osobně mrzí, ale ve střižně už se s tím holt nedá nic dělat. Stejně tak si vždycky po natáčení uvědomím, co všechno jsem neřekl, ale chtěl jsem. Podcast nesmíš brát jako přednášku fakt (od toho máme většinu článků), to už jsem ti v nějaké dřívější diskuzi říkal. V podcastu jsou naše dojmy a komentáře, a ty budou vždy subjektivní, někdy budou naivní a někdy se možná i spleteme.

Hele já nevím, jestli to z toho našeho rozhovoru opravdu vyplývalo, nebo jsi to jen špatně pochopil, ale Petr jasně řekl, že by Chromebook asi nikomu nedoporučil. A já měl také problém najít cílovou skupinu. Mluvili jsme o výhodách i nevýhodách. Ty z toho ale vytahuješ jen to, co chceš. Aceru žádnou reklamu neděláme, ale je to zatím jediná firma, která to tady oficiálně prodává.

Jaké s tím máš zkušenosti? Čističky mě teď dost lákají, ale u těch ionizátorových mě právě trochu odráží, že nejsou tak výkonné. Ventilátor by mi až tak nevadil, ale ty výměny filtrů budou otravné/drahé.

Když si tohle řekne každý vývojář, tak to slepá ulice bude. Je to tradiční problém vejce a slepice. Uživatelé tam nejsou, protože nejsou aplikace. Aplikace tam nejsou, protože nejsou uživatelé. Dnes už je WP8 dost bezproblémová platforma a osobně ji doporučuji těm, kteří chtějí levnou náhradu za hloupý telefon.

To souhlasím. Ale jde o to, že pohodlný člověk, co neumí dobře anglicky nebo německy si může reklamaci vyřídit na některé z poboček CZC, kterých je všude plno.

Dnes už tam ty filmy nejsou. Evidentně to opravdu byla chyba a Google filmy dočasně zrušil, než to nějak opraví. Kdo ale nakoupil včera, tomu filmy zůstaly.

To má myslím celkem jednoduché vysvětlení. Prodeje chromebooků rostly navzdory krizi PC. Po uvedení Windows 8 se tradičním počítačům nedařilo, prodeje šly dolů. Chromebooky naopak docela rychle rostly, podle žebříčků na Amazonu to byly dokonce nejprodávanější počítače u spotřebitelů.

Windows Phone moc dílčích úspěchů neměl. Jasně, rychle přeskočil Blackberry a pozici třetího ekosystému mu asi nikdo nevezme. Ale pořád jsou tady miliardy utracené Microsoftem za marketing, který tak úplně nefungoval. Ignorování velkými výrobci. A hlavně pomalý růst. Předpovědi IDC nebo Gartneru v době, kdy přišel WP8, byly mnohem optimističtější.

Na soc. sítích měl někdo podobný problém. Prý to bylo tím, že měl v Google Wallet nastavenou americkou adresu, přitom měl českou kartu. Nemáš to taky tak?

Tvůj Canon nemá Wi-Fi a aplikaci pro Android? Pak je řešením tablet. :)

Běžným lidem mizerné displeje a těla asi moc nevadí, protože nejprodávanější notebooky jsou nějaké 15" s cenou okolo 8000 Kč. Otázkou spíš je, proč výrobci těch levných mašin nedokážou udělat dobré klávesnice a touchpady, když na levných chromeboocích to jde. :(

Yota na webu píše, že překreslovací čas je 0,012 sekundy, tj. asi 60 Hz (0,016 s). Ale podle videa mi to tedy tak plynulé rozhodně nepřijde. Rozhodně ne na celé ploše obrazu.

Díky, mělo tam být "pro Android". Zmínku o Weloop přidám.

U Amazonu ano, ale výslednou cenu včetně toho, koliv bude stát doprava a DPH, je vidět ještě před zaplacením. Ale na tom Coolicoolu je výsledná cena i s dopravou rovná té, kterou byste zaplatil i na třeba na DX.com nebo Aliexpresu. Jenže ti by to poslali z Číny, takže by to šlo přes celnici. Coolicool má ale vybrané produkty v evropském skladu.

Ty produkty označené jako "Stock in Europe" ale stojí stejně jako v čínských obchodech, které by jinak přes celnici šly a muselo se u nich doplatit navíc DPH. V objednávce Coolicoolu je cena finální. Nebo se pletu?

Vím o blikajícím displeji Dottu, ale to je záležitost některých kusů, zřejmě vadná série. Model, který jsem měl v ruce, byl ale v pořádku. Navíc je tam víceméně čistý Android, běží na tom plynule a docela slušně fotí (video je mizerné).

Té optimalizaci Sony nerozumím. Měl jsem týden vedle sebe Honor 6 a Xperii Z2 a ty telefony byly zcela srovnatelné. Sám bych asi vzal Z2 kvůli foťáku, ale EMUI na Huawei bylo naprosto v pohodě. Nevidím důvod, proč by měl být problém u toho Honoru 3C.

Stránky

Reklama
Reklama
-->