Lukáš Václavík

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Škoda těch kompromisů ve srovnání s větším, ale též pasivním C320. Chybějící USB 3.0 a gigabitová síťovka zamrzí. http://www.cnews.cz/zotac-vypousti-pasivni-mini-pc-s-cipy-temash-bay-tra...

Vydrží, jen nebudou fungovat. :)

Zkusil jsem stream na High kvalitu z Hulu.com a jelo to v pohodě. Podle Speedtestu z Los Angeles to dělá 8,7/1,7 Mb/s a ping 192 ms. Slušné. http://www.speedtest.net/my-result/3722095157 Na VDSL mám jinak asi 20/2 Mb/s a 30 ms.

Máte pravdu a já vím, že bychom to měli nazývat pravými jmény, ale tady si prostě vypomáháme zkratkou a tím, že se jako virtuál označují i samotní brand reselleři. Skutečných virtuálů, kteří pouze nakupují síťovou kapacitu a na tom kompletně staví koncové služby jako MVNO, je fakt málo.

To právě máte štěstí na zařízení a aplikace, resp. jejich šikovné vývojáře, kteří to tak optimalizují. :)

Je to změna (růst, nebo pokles) dodávek/prodejů, nikoliv tržního podílu. Apple meziročně prodal vice iPhonů, proto je tam plus a zelená barva. Android ale roste rychleji, takže podíl Applu klesl. Až budu u PC místo mobilu, tak do té tabulky doplnim, že jde o změnu dodávek. Díky

Koncovou podporu MS nechává na výrobcích. Takže takový software uvede například HP nebo Asus. Možná.

Já doufám, že to tak nevyznělo. V článku píšu, že na hlasovém ovládání Microsoft dělal spoustu let ještě před Siri. Ale až s příchodem asistentky od Applu tomu Microsoft dal „tvář“ a hlas. Microsoft ale s nasazováním technologií má obecně dost problém. Jeho výzkumné oddělení pracuje na fakt zajímavých věcech, ale často to končí jen u studie. S komerčním produktem pak přijde jako první někdo jiný.

Třeba už v roce 2011 firma pracovala na kontaktních čočkách pro měření cukru v krvi. Google totéž oznámil loni a letos už má partnera, s kým to začne vyrábět. Na MS se mezitím zapomnělo.

A to je myslím případ i Cortany. Jsem si jistý, že v MS na tom pracovali dlouho, ale až když viděli, že už to do spotřebních produktů dali i jiní, tak vývoj urychlili.

Díky, máte pravdu. Já do tabulky nejdříve dával orientační hodnoty, co jsem si pamatoval z dřívějších článků, a až pak čísla upravoval podle nejčerstvějších aktuálních. U Mobil.cz mi to uteklo. O tisíce se již nejspíš budou lišit i další virtuálové, ale řády jsou určitě správné. :)

Už jsem to opravil. Mělo tam být 36 dní. :) V hodinách by to bylo málo, když i přehrávání audia by trvalo déle. :) Díky.

Upraveno. Ale myslím, že je ten článek dost apolitický. Nikde nevyjadřuji, jestli je ten zákon správný, nebo špatný. Zmiňuji, proč jej chce prosadit vláda a že s tím budou mít problém operátoři. A cizinci.

V době psaní to byl skutečně nejsledovanější stream. Měl pak okolo 18 000 diváků, druhý jen 15 000.

Díky, ta věta byla nějaká nedokončená, neurony jsem tam úplně zapomněl. Teď už by to mělo být v pořádku. Podle studie z roku 1988 má lidský mozek 100 miliard neuronů a 100 bilionů synapsí. Od té doby se ta čísla různě upravovala, ale pořád se to pohybuje ve stejných řádech.

Díky, doplněno. Tu vazbu jsem nějak nezaregistroval.

Jinak ještě k té formě. My fakt nečteme žádný papír. Téma dohodneme pár minut před nahráváním a pak točíme na první dobrou. V hlavě máme pár bodů, o kterých chceme mluvit, ale kam to povídání bude směřovat, to netušíme. Prostě jako u normálního nepřipraveného rozhovoru s kamarády. :) Akorát my to ještě trochu prostříháme, aby to bylo stravitelnější.

Stránky