Reklama

Lukáš Václavík

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Obdivuhodné je to, že někdo spojil více sítí do jedné a že dovolí používat jedno číslo na více zařízeních současně, aniž by přitom ztratil kompatibilitu se stávajícími mobilními sítěmi.

To přece s IPv6 nijak nesouvisí. Jinak ale i "telefonní" síť postavená na iPv6 nějakého prostředníka bude potřebovat. Na webu se standardizují otevřené technologie jako WebRTC, ale to je pouze médium. Konkrétní služby budou muset řešit identifikaci, tj. převést IPv6 adresu na nějakou čitelný/zapamatovatelný kontakt (e-mail, číslo?), dohodnout se na šifrování, použitých kodecích. Teď to musí fungovat na všech platformách a musí být k dispozici brány pro spojení se starými telefonními sítěmi, protože přechod by byl postupný. No a to jsme zpátky u běžného VoIP, které tohle umí, ale je složité jej nastavit a používat. :)

Nebo jsem tě možná špatně pochopil.

Z Googlu (Microsoftu, Applu, Facebooku atd.) jako Velkého bratra nemám strach. Ty firmy jsou pod mnohem větší úřední kontrolou než čeští operátoři. ;-)

Jinak k tomu tématu. Neobdivuji Google, ale to technologické řešení. VoIP je tu s námi už dlouho, ale není to masová záležitost, protože je to pro běžného uživatele docela komplikované. Google z toho udělá mainstream. A udělají to z toho i ostatní firmy.

Bezešvě = bez švů = plynule. Hovor se přepne na jinou síť, aniž by došlo k výpadku hovoru.

Aj, to jsem zapomněl zmínit. Dock fakt zmizel, ale microUSB už je bez krytky.

Cnews FM je kratší, měnit nebudeme. Až budeme dělat i video, bude to Cnews TV. ;-)

A kruci, to mi nedošlo. Každopádně i nginx je open source. :)

Většina lidí přešla z ICQ někam jinam. Jestli na Facebook, Skype nebo jiné sítě, to je fuk. Z tohoto hlediska je ICQ mrtvá záležitost. Tečka. Vy jste jedna z těch výjimek potvrzujících pravidlo.

Jinak ano, VLC umí přehrávat ISO DVD i ručně zkopírovanou složku VIDEO_TS.

Já ty služby nesrovnávám, jen říkám, že ICQ byl nahrazeno Facebookem (Messengerem). Na FB je dnes přes čtyři miliony Čechů, tolik ICQ nikdy nemělo. Počítám, že těch posledních přeživších jsou jen tisíce. Jinak Facebook umí nabídnout totéž co ICQ. Má textový, audio i video chat. Lze skrz něj posílat soubory i hrát hry. A není to pouze sociální síť. Messenger funguje na XMPP protokolu a ten chat můžete používat v libovolných klientech (i ICQ jej podporuje), aniž byste musel někde sdílet svoje fotky apod.

Rozdíl mezi námi je v tom, že já uvažuji relativně, vy absolutně. Já řeknu, že VHS je mrtvé, protože už se neprodává. Vy opáčíte, že doma ještě máte rekordér a znáte lidi, kteří jej také mají. Oba přitom máme pravdu.

Jinak k tomu Neru. Zrovna od toho roku 2003 se z něj začal stávat balík všemožných aplikací, ale ty přece mají spoustu dalších alternativ. Všechny ty editory videa, nástroje pro mastering DVD, úpravu obrázků a já nevím co ještě nijak neshazuju. Píšu o Nero Burning Rom, což je čistě jen vypalovací software.

Vy jste to, Zanne, vzal nějak doslova. Nero nepoužíváme, protože už i vypalovačky mizí. Data se archivují, zálohují nebo přenášejí jinými způsoby. ICQ upadá, přišly nové sítě. Connection Meter už není potřeba ze stejného důvodu jako před lety s dialupem, protože u pevného připojení už snad nikdo neaplikuje FUP a nemá časovou tarifikaci. IE měl v roce 2003 podíl přes 94 %.

Co přesně potřebujete z CodecPacku, pokud vám jde o přehrávání? Snad všechny packy se dnes zakládají na dekodérech ffdshow plus tam přidávají haali media splitter pro MKV nebo nějaké externí dekodéry titulků. ffdshow je to DirectShow převedený ffmpeg, na kterém stojí všechny přehrávače jako VLC nebo MPC-HC, tudíž schopnosti pro decoding jsou shodné. Můžete někde nahrát video, na které opravdu potřebujete CodecPack?

Dobrá poznámka. Zatím je to dělané asi jen pro statické HTML stránky. Ani si nedokážu představit, jak takto šířit PHP, MySQL nebo jiné serverové technologie.

Díky. Volil jsem mezi "o co jde" a "co to je". Nějakým zvláštním způsobem jsem vybral kompromis. :)

U aut jde o záchranu života. U mobilů na tom, jestli se ohne při síle 500, nebo 550 N zase tak moc nezáleží. :)

To je pravda, snad žádný z těch strojových testů ohýbání se nezaměřil na to slabé místo u tlačítek.

Stránky

Reklama
Reklama