Reklama

Lukáš Václavík

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

V tomhle mají bordel operátoři, protože si ty funkce podmiňují zvláštním firmwarem. Je to přežitek.

To první. Nebere to žádná data z limitu stejně jako obyčejné volání přes LTE (tedy VoLTE)

Jasně, díky. Mělo tam být tisíc.

Díky, Ježíšku, příště už budu hodný. Opraveno.

Mám doma Chromebook a VDSL (20/2 Mb/s). Co přesně na tom má být hrůza? Systém má řadu nativních aplikací, z Chrome Web Storu lze stáhnout i offline aplikace. Není to tak, že se pořád někdy něco uploaduje.

To je přece rozdíl. Téměř celý Seznam vlastní Lukačovič, který se politicky nijak neangažuje. Vlastně o něm na veřejnosti není vůbec slyšet.

Proč to ironické překvapení? Já bych se klidně vsadil, že smartphonů a tabletů je už v Česku víc než tradičních PC.

Netřeba odkazovat na MM, já jsem o tom psal také. Lépe a detailněji.

http://www.cnews.cz/t-mobile-opisuje-od-vodafonu-hd-voice-spousti-i-v-2g-siti

Tím "technologicky napřed" myslím fakt, že ty technologie spouštějí a úspěšně nasazují. O pokrytí přece řeč není.

Vodafone to nemá na LTE, protože VoLTE ještě neumí.

Hmm, mně v Edgi (Insider Preview 14332) při kliknutí pravým tlačítkem na odkaz spadne celý prohlížeč. Když na soubor kliknu levým, spustí se přehrávač. Soubor ale nelze pomocí Ctrl+S uložit jako v jiných browserech. Divné.

VoWIFI ale není alternativou k WhatsAppu. To Wi-Fi se hodí do domácností, kde není mobilní signál vůbec, nebo je jen mizerný. VoLTE by se za alternativu považovat dal, protože je to předzvěst budoucnosti. Už se nebudou stavět sítě s ohledem na volání, ale všechno ryze datové s hlasovými/VoIP nadstavbami. Za pět deset let ale možná vyhrajou WhatsAppy apod. to je pravda. Každopádně dnes obě ty technologie mají výhodu, že se s nimi spojíte i s 2G světem a hloupými mobily, aniž by bylo třeba něco instalovat nebo složitě nastavovat.

Teoreticky by to jít mělo, tady někdo popisoval instalaci Windows na Chromebooku C720 od Aceru. Otázkou je, jestli by to někdo chtěl používat na 32GB SSD. Čipy budou pravděpodobně přímo na desce.

http://www.digitaltrends.com/computing/how-to-install-windows-chromebook/

Babička s Nokií 3310 WhatsApp apod. nepoužívá.

Myslím, že nás nesledujete pořádně. Pokud jde o Windows, já i Petr se na celou věc díváme s nadhledem, rozhodně chválíme to, co si pochvalu zaslouží, a kritizujeme to, co je podle nás špatně. Windows Newindows, tenhle princip platí u všech článků.

Jinak:

1. Nevím, jestli jsme kdy nadávali na Windows 8. Bylo tam pár nedomyšleností, ale pro mě to byl lepší systém než Windows 7. Petr jej pokud vím považuje za lepší než Windows 10.

2. Na mobily jsme myslím také nezměnili názor. Já jsem z W10M dost nadšený, hlavně teď, když si můžu každý týden hrát s něčím novým. Petr od začátku W10M neměl rád, protože Microsoft zahodil to, co dělalo unikátním WP8. Design Metro je pryč, pivot obrazovky s horizontálním scrollováním jsou pryč, MS trochu upozadil smysl dlaždic a důležité informace chce posílat do notifikačního centra. Vývojáři kašlou na aplikace a bez nich může být systém sebelepší, jenže k čemu.

3. O Androidu nikdy nejsme přehnaně nadšení. Já mám ten systém rád, ale když to jde, vždy kritizuji co mi vadí (roztříštěnost, mizerná softwarová podpora).

4. V tomhle aktuálním seriálu o univerzálních aplikacích na několika místech zmiňuji, že je to skvělá myšlenka. Jen jsem v posledním díle vyjádřil obavy, že to nemusí stačit. Microsoft doufá, že vývojáři začnou dělat aplikace pro desktopy (a tím pak i pro mobily), jenže na desktopu je prostě zájem o web, ne aplikace.

V sobotu vyjde nový podcast, kde se o tom bavíme trochu podrobněji. Petr mluví o tom svém switchi na Android a přitom řekne, co mu na tom systému vadí, co mu vadí na W10M a co se mu líbilo na WP8.

Stránky