Reklama

Lukáš Václavík

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Pokud se bojíte jen názvů, tak je obava zbytečná. Xiaomi, Huawei, ale i Meizu, Lenovo nebo Oppo mají dost dobré telefony za fajn ceny. Jejich střední třídu bych si koupil raději než mainstream od Samsungu. U něj bych zvolil maximálně vlajkové lodi nebo výprodejové lodi starších generací (Galaxy S4 nebo S3/Neo). Pokud by mi samozřejmě šlo o peníze a ne značku/prestiž.

Na druhou stranu, nejhledanější výrazy u Googlu nejsou o moc jiné. http://www.cnews.cz/clanky/zeitgeist-podle-googlu-co-letos-lide-nejvice-hledali-hru-pixwords-bartosovou Jen tam není porno, protože to Google cenzuruje. U Googlu ale může hrát roli Chrome a jeho omnibox, tedy jeden řádek pro hledání a adresy.

S tím rozložením je to těžké. Angličtině možná více vyhovuje Dvorak, ale češtině? A co když někdo píše více jazyky? Beru to tak, že QWERTZ(Y) je dobrý kompromis. Nebo už jsme si prostě zvykli. :)

Já zkouřený nebyl (ale nemocný jo), o Petrovi nevím. :) Každopádně formátem podcastu je diskuze. Někdo z nás něco plácne, druhý ho opravuje, doplňuje nebo mu oporuje. To se pokud vím stalo i s tím hodnocením chromebooku na základě hodně starého modelu s ARM.

Pokud nějaká blbost zůstane nepovšimnuta, tak mě to osobně mrzí, ale ve střižně už se s tím holt nedá nic dělat. Stejně tak si vždycky po natáčení uvědomím, co všechno jsem neřekl, ale chtěl jsem. Podcast nesmíš brát jako přednášku fakt (od toho máme většinu článků), to už jsem ti v nějaké dřívější diskuzi říkal. V podcastu jsou naše dojmy a komentáře, a ty budou vždy subjektivní, někdy budou naivní a někdy se možná i spleteme.

Hele já nevím, jestli to z toho našeho rozhovoru opravdu vyplývalo, nebo jsi to jen špatně pochopil, ale Petr jasně řekl, že by Chromebook asi nikomu nedoporučil. A já měl také problém najít cílovou skupinu. Mluvili jsme o výhodách i nevýhodách. Ty z toho ale vytahuješ jen to, co chceš. Aceru žádnou reklamu neděláme, ale je to zatím jediná firma, která to tady oficiálně prodává.

Jaké s tím máš zkušenosti? Čističky mě teď dost lákají, ale u těch ionizátorových mě právě trochu odráží, že nejsou tak výkonné. Ventilátor by mi až tak nevadil, ale ty výměny filtrů budou otravné/drahé.

Když si tohle řekne každý vývojář, tak to slepá ulice bude. Je to tradiční problém vejce a slepice. Uživatelé tam nejsou, protože nejsou aplikace. Aplikace tam nejsou, protože nejsou uživatelé. Dnes už je WP8 dost bezproblémová platforma a osobně ji doporučuji těm, kteří chtějí levnou náhradu za hloupý telefon.

To souhlasím. Ale jde o to, že pohodlný člověk, co neumí dobře anglicky nebo německy si může reklamaci vyřídit na některé z poboček CZC, kterých je všude plno.

Dnes už tam ty filmy nejsou. Evidentně to opravdu byla chyba a Google filmy dočasně zrušil, než to nějak opraví. Kdo ale nakoupil včera, tomu filmy zůstaly.

To má myslím celkem jednoduché vysvětlení. Prodeje chromebooků rostly navzdory krizi PC. Po uvedení Windows 8 se tradičním počítačům nedařilo, prodeje šly dolů. Chromebooky naopak docela rychle rostly, podle žebříčků na Amazonu to byly dokonce nejprodávanější počítače u spotřebitelů.

Windows Phone moc dílčích úspěchů neměl. Jasně, rychle přeskočil Blackberry a pozici třetího ekosystému mu asi nikdo nevezme. Ale pořád jsou tady miliardy utracené Microsoftem za marketing, který tak úplně nefungoval. Ignorování velkými výrobci. A hlavně pomalý růst. Předpovědi IDC nebo Gartneru v době, kdy přišel WP8, byly mnohem optimističtější.

Na soc. sítích měl někdo podobný problém. Prý to bylo tím, že měl v Google Wallet nastavenou americkou adresu, přitom měl českou kartu. Nemáš to taky tak?

Tvůj Canon nemá Wi-Fi a aplikaci pro Android? Pak je řešením tablet. :)

Běžným lidem mizerné displeje a těla asi moc nevadí, protože nejprodávanější notebooky jsou nějaké 15" s cenou okolo 8000 Kč. Otázkou spíš je, proč výrobci těch levných mašin nedokážou udělat dobré klávesnice a touchpady, když na levných chromeboocích to jde. :(

Yota na webu píše, že překreslovací čas je 0,012 sekundy, tj. asi 60 Hz (0,016 s). Ale podle videa mi to tedy tak plynulé rozhodně nepřijde. Rozhodně ne na celé ploše obrazu.

Díky, mělo tam být "pro Android". Zmínku o Weloop přidám.

Stránky

Reklama
-->