Reklama

Lukáš Václavík

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Aj. Nezrušili, jen zapomněli vložit. Už to tam je. Díky za upozornění.

To přece nikde netvrdím. :) Nadpis ale nelže a prostě se mi do něj nehodilo něco jako "širokoúhlý objektiv", "širokáč" apod.

Přímé srovnání jsem nikde ještě neviděl (moc těch A17 v oběhu není), ale podle těch brožurek ARMu to tak je. Dříve jsem to někde napsal naopak a v diskuzi jsi říkal, že A17 by mělo být rychlejší. Od té doby si to pamatuju, že to relativní srovnání s A9 vychází líp pro A17.. :)

To přece není vymezování vůči Applu, ale obecné konstatování, že jedna novinka jedné společnosti není v ničím inovativní s výjimkou ceny a těch plateb. Teď to zrovna padlo na Apple. Kdyby teď někdo představil novou sociální síť, která funguje úplně jako Facebook, ale nemá nic důležitého navíc, taky řeknu, že je to prostě málo. Když Microsoft doplňuje funkce do Windows Phonu, také říkám: „Konečně, ale konkurence už tohle umí.“

V takovém případě je srovnávání různých ekosystémů fér. Pro uživatele Applu je dobré, že už mají oficiálně i chytré hodinky, ale pro nezaujatého člověka to zkrátka není významná inovace.

Mě jen překvapuje, že když vás naše povídání takhle štve, že to pořád posloucháte. Ale k věci.

1. Udávaná výdrž je slabota, konkurenční hodinky vydrží déle. Od Applu jsme čekali více, když má pod kontrolou hardware i software.

2. Sundávat klasické hodinky na spaní? Proč? Dříve jsem hodinky nosil a nesundával je, Teď mám už půl roku náramek Xiaomi Mi Band, který sundám jen jednou za dvě měsíce, když jej nechám nabíjet. Jinak je pořád na ruce, ať už spím, jsem se sprše nebo bazénu.

3. Pěkné kolébkové nabíječky mají i konkurenční hodinky, jsou i přímou součástí balení.

4. Podporu placení zmiňuji v představovacím článku s důrazem na to, že Android Wear to zatím neumí. Že je to zapojeno do ekosystému Applu, není výhoda. To je jako bych řekl, že Android Wear má výhodu, že si rozumí s Androidem. Přijímat notifikace z iOS už umí hodinky Pebble. Apple v tom bude dále, ale stejně pouze dorovnává to, co už umí Android nebo Tizen.

Jablíčkáři se na Apple Watch určitě těšili, ale já osobně tam nevidím žádnou konkurenční výhodu. Kromě toho Pay, které ještě v Evropě nefunguje. Sám Apple hodinky prezentoval tak, že to umí notifikace, měřit sportovní výkon, přehrávat hudbu, spouštět aplikace, sledovat zdraví, posílat zprávy, telefonovat, zpřístupňovat hlasovou asistentku a mapy. To všechno konkurence umí.

Co jsou to "takové nesmysly"?

Protože Facebook na WP kašle. Tu aplikaci si tam tvoří sám Microsoft. Stejně jako klientskou appku pro Twitter.

Selfie tady byly už od vynalezení foťáku, jen se tomu tak neříkalo. :) Kdo si ale koupí takový kanón, to taky netuším.

Lepší nebo jednodušší metodika pro reálný provoz ale není. Takhle otestovali půl milionu IP adres, což je více než dostatečný vzorek pro nějaké zobecňování. Uživatele to nic nestálo, ani o tom nevěděli, nemuseli chodit měřit na rychlost.cz apod.

Díky, mělo tam být USB-C. :)

Jo, díky. Mělo tam být Force. Nevím, jak jsem to mohl nedopsat. :)

Obraz a zvuk bezdrátově přenášet umí, a to přes AirPlay. Podporuje to Apple TV, některé projektory apod. Indukční nabíjení notebooků je zatím jen vlhký sen inženýrů z Intelu. Na to je odběr počítačů ještě pořád dost velký, aby to stíhala dobíjet indukce. Nehledě na to, že k akumulátoru je kabel šetrnější.

Revoluční nemusí znamenat lepší, ale přelomový. Jde o první pasivně chlazený počítač novodobého Applu, má úplně novou klávesnici a trackpad, má pouze jediný datový konektor. Dokonce ani nemá svítící jablko na zádech. To je až příliš novot najednou.

Asus má lepší cenu a lepší nabídku konektorů, to rozhodně. Ale má ještě pomalejší procesor, výdrž neodpovídá papírovým parametrům, nemá podsvícenou klávesnici a touchpad není podle testů zrovna příkladný. Je také o 300 gramů těžší. Samozřejmě, zkušenosti s MacBookem ještě nemáme, ale třeba u výdrže se Apple obecně vždy sám sebe podhodnocuje a jeho klávesnice a trackpad patří mezi nejlepší.

Mít jeden sdílený konektor Chromebook za 5000 Kč, člověk nad tím mávne rukou. Ale počítač za 40 000 Kč? Chápu to jako pracovní nástroj, bez redukce si tm člověk ani nenahraje fotky ze zrcadlovky. V ekosystému Applu to může jakž takž fungovat. Fotky a videa se dělají iPhonem, s ním se to synchronizuje přes iCloud nebo AirDrop. Lepší klávesnice a myš může být přes Bluetooth. Projektor přes AirPlay (jen zrcadlení), tiskárna a skener přes Wi-Fi. Externím úložištěm na zálohy bude NAS přes Wi-Fi nebo rovnou Time Capsule. Ale co jiné příslušenství připojitelné přes USB?

Nebo jinak. Velikostně srovnatelný Dell XPS 13 má plno konektorů. Ještě o dost lehčí 13" Lenovo Lavie Z také. I na tělo MacBooku by se jich ještě pár vešlo.

Stránky

Reklama