Lukáš Václavík

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Díky, máte samozřejmě pravdu. Při psaní jsem na USC myslel, ale pak jsem viděl South Cal…něco a ihned mi to v hlavě přepsalo myšlenku na stát Jižní Karolína (South Carolina). :(

Zatím ne. Mluví se, že s tím příjde Nokia, ale Dell Venue nakonec nástupce nemá.

Skupiny (Groups) jsou vlastně tematická diskuzní fóra, to asi časem zastoupí Komunity na Google+.

Panoramio je fotogalerie pro panoramatické snímky na mapách. Takže to s tou konsolidací multimédií taky souvisí.

Pořád si stojí za tím, že BleskMobil má dobré ceny a podmínky. Jasně, je to jen předplacenka a se slabým internetem, ale mají holt svou cílovou skupinu. Už prý k nim přišlo 120 000 lidí. Pokud si odmyslím datové balíčky, lépe vyvážená předplacenka zatím není.

Myslím, že by Titan tou svou druhou půlkou dopočítal bez problémů i vlasy (což už jde dnes dost realisticky). Zde si ale myslím, že už předobraz Iry byl prostě plešatý, protože je to bylo kvůli snímání a modelování soustavou kamer jednodušší.

Na výšku jsou stejné, S4 je o 0,8 mm šiřší a také má užší rámeček, takže se displej mohl rozšířit. A trochu se natáhnul i na výšku, kde byla rezerva. Jinak rozdíl úhlopříčky S3 a S4 je jen 5 mm, což v praxi asi pozná jen ten, kdo S3 dlouhodobě používá.

PS: Ale je zajímavé, že i když je trochu S4 užší, tak je o 0,7 mm tenčí a o 3 gramy lehčí. A to má o 23 % větší kapacitu akumulátoru. Tady se Samsungu asi nedá nic vytknout.

Ono je to asi dáno právě tou menší uživatelskou základnou. Primárně se věnuje milionovým velmocem, ale nějakých sto tisíc Čechů prostě nemá prioritu :(

Ballot screen vznikl v trochu jiné době, kdy Windows byly dominantním systémem s nějakým 95% podílem na trhu a dost tomu odpovídal i podíl prohlížečů. Android má asi 75 % trhu a prohlížeče jsou dost roztříštěné. Ale stát se může cokoliv.

Zatím se oficiálně nic neví. Tohle je pravděpodobně první krok a osobně čekám, že brzy začne Google rozesílat nějaké e-maily, co bude dál. Fotky ale určitě nesmaže, nejspíš si bude chtít vynutit vytvoření profilu na Google+. Případně je možné všechny fotky z Picasy stáhnout přes nástroj Takeout (https://www.google.com/takeout/?pli=1) a přejít jinde.

Ale měl bych na vás dotaz. Jestliže nemáte Google+, https://picasaweb.google.com vás přesměruje na tu starou stránku? Já už G+ mám, proto mě to automaticky hodí do nových alb.

Poslední kroky Twitteru opravdu nechápu. Ignorace Facebooku ještě dává smysl, ale omezování tokenů pro aplikace třetích stran, rušení Posterous a teď vlastně i Tweetdecku je na hlavu. Nemalou výhodou a důvodem rozšíření Twitteru bylo jistě brzy dostupné API pro externí nástroje a klienti. Teď se zavírají před světem. Aby se svět nezavřel před nimi.

Nokia v tom asi sama nemá jasno. Na blogu (http://conversations.nokia.com/2013/02/25/sleek-stylish-nokia-lumia-720/) nic o IPS nepíše, ve specifikacích pro vývojáře má také jen TFT LCD (http://www.developer.nokia.com/Devices/Device_specifications/Comparison....). 

1. Taky jsem to přesně nepochopil. V originále píšou "a few hundred milliseconds", což je dost krkolomné a ještě je to fakt málo na video. Pochopil bych setiny sekundy "a few hundredths of seconds". Na dotaz bohužel nikdo neodpovídá. :(

2. Na focení sportu to určitě nebude, na pomalejší scény to ale stačit může. Ten procesor by si měl poradit i s trochu posunutým obrazem, třeba při chvění ruky.

3. Kromě clony tu hloubku ostrosti ovlivňuje ještě reálné (nepřepočtená) ohnisková vzdálnost. SGS3 má nějakých 3,7 (28mm přepočteno na kinofilm), kdežto u nějaký APS-C zrcadlovky je to u přepočtu na 28mm reálně něco přes 17 mm.

Krait sráží nVidia, ne já. Faktem je, že výkon nové revize A9 nedokážeme odhadnout a papírově to srovnat s jinak navrženým Kraitem nejde. Proto mi přišlo nejlepší začít výkladem nVidie (která má lepší zdroje) a pak uvést ten "distanční odstavec". Pořád jde o výkon v jednom nicneříkajícím benchmarku, který se soustřeďuje na celočíselné operace. Jak to bude v reálném nasazení, jak se budou lišit grafiky, to nikdo neví a třeba bude v zimě, až to vydají, všechno jinak a nVidia to pěkně slízne.

Jinak nVidia čipy taky prodává a chystaná konkurence se rovněž chvástá čipy, co na trhu ještě nejsou. Což je příklad Exynosu Octa i toho Snapdragonu 800. nVidia akorát musí být agresivnější, protože Samsung vyrábí pro sebe a Qualcomm je dominantní ve zbytku trhu (pokud ještě odmyslím Apple).

Jde vybrat i registrace na e-mail. Dokonce se jde zaregistrovat přes americkou IP adresu a pak Spotify funguje normálně (ta free verze pro windows).

Stránky

Reklama
Reklama