Lukáš Václavík

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Za tuhle cenu i s RAM a tím 32GB úložištěm je to parádní počítač s Linuxem. Snad to tedy přijde i k nám, určitě mám zájem. :)

Na tabletu to funguje, ale prostě se jen roztáhne mobilní verze, jakékoliv optimalizace chybí. Sám jsem to zkusil. doporučuji zapnout AirDroid na mobilu, na něj se pak připojit z prohlížeče na tabletu, stáhnout instalační .APK balíček a ten pak nainstalovat. No, možná k tomu udělám nějaký samostatný návod, poslední dobou ten proces absolvuji čím dál častěji. :)

Jejda, díky. Nevím, na co jsem myslel. Extrémní Haswell-E tam samozřejmě být nemělo, ale myslel jsem Broadwell-Y s TDP od 3,5 W. To je o fous víc, než mají dnešní tabletové čipy Bay Trail-T ( 2,2 W), a to už pasivně uchladit jde.

Díky, máte pravdu. Doplním. Už vím, kde se mi ta chyba stala. Já na těch 17 MHz myslel, ale nebral jsem je jako konečné, ale doplnil k nim ty párové 3 MHz, které O2 získalo v poslední aukci. Rešení pro ně asi neexistuje. ČTÚ sice ještě bude prodávat 2 × 15,8 MHz, ale jde o souvislý blok mezi těmi od T-Mobilu a Vodafonu. Takže i kdyby to O2 v další koupilo celé nebo jen část, stále by nemělo souvislých 20 MHz. Leda, že by se domluvilo s T-Mobilem a refarmingu, když už spolu tak dobře vycházejí.

Přiznám se, že s tím nemám zkušenosti. Na svých kartách jsem si zatím vystačil s FAT32. exFAT už Microsoft licencuje třeba pro BlackBerry nebo Sony, tak už to u nich možná funguje. Na Androidu by teoreticky mohlo být možné používat linuxový filesystem ext2 nebo ext3. Google by to určitě měl brzy vyřešit. U hloupější elektroniky mají lidi holt smůlu, upgradovat firmware už firmy nejspíš nebudou. Což ale pořád není problém exFATu, formátu SD ani SanDisku. :)

No proto už dnes velké karty používají souborový systém exFAT :) http://cs.wikipedia.org/wiki/ExFAT

Jde o to, že se přednostně smažou ty, které smazat jdou. Pokud necháte smazat několik složek a jdete na chvilku pryč, může se stát, že se proces zastavil po pár souborech. Takhle se smaže, co to jde, a u těch problémových souborů se TC zeptá až na konci, co s nimi chcete dělat. U toho přesouvání nebo kopírování je to ale užitečnější, protože mazání obvykle trvá jen chvilku. :)

Jasně, o Tesco Mobilu jsme tento týden také psali. Fortech má ale trochu jinou cílovku. Tesco Mobile je výhodný, pokud utrácíte více a často dobíjíte. Pak jsou ty výhody s Clubcardem neodolatelné. Fortech je spíš pro ty, kteří provolají měsíčně pár minut a napíšou jednotky, maximálně desítky SMS.

Zóny v podstatě ano, ale jen dvě. Protokoly bez omezení a s omezením. A těch bez omezení je mnohem více než u O2, v podstatě všechny důležité. Viz Vodafone http://www.vodafone.cz/podminky/podminky-doplnkovych-sluzeb/podminky-uplatnovani-fup-na-mobilni-dato1/. Podobný dokument od T-Mobilu už nějak nemůžu najít, ale taky jej kdysi měli.

Díky, máte pravdu. Psal jsem to podle roadmapy na oficiálním webu, ale na Twitteru opravdu mluví o únoru. Článek jsem upravil.

Díky, máte pravdu. Opravil jsem to. Při představení typ displeje neuváděli a já z toho v tabulce odvodil, že musí jít o TN. Teď jsem do článku zkopíroval starší tabulku a zapomněl ji editovat. Tak teď už by mělo být všechno ok.

Ano, samozřejmě. :) Díky za upozornění.

Díky, už nám přišlo upozornění i jinou cestou. Mají novou doménu kinotip.in, kterou ale zaregistroval někdo jiný než tu původní kinotip.cz (která má od ledna zase jiného majitele). :/

Stránky

-->