Reklama

Lukáš Václavík

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Vy jste to, Zanne, vzal nějak doslova. Nero nepoužíváme, protože už i vypalovačky mizí. Data se archivují, zálohují nebo přenášejí jinými způsoby. ICQ upadá, přišly nové sítě. Connection Meter už není potřeba ze stejného důvodu jako před lety s dialupem, protože u pevného připojení už snad nikdo neaplikuje FUP a nemá časovou tarifikaci. IE měl v roce 2003 podíl přes 94 %.

Co přesně potřebujete z CodecPacku, pokud vám jde o přehrávání? Snad všechny packy se dnes zakládají na dekodérech ffdshow plus tam přidávají haali media splitter pro MKV nebo nějaké externí dekodéry titulků. ffdshow je to DirectShow převedený ffmpeg, na kterém stojí všechny přehrávače jako VLC nebo MPC-HC, tudíž schopnosti pro decoding jsou shodné. Můžete někde nahrát video, na které opravdu potřebujete CodecPack?

Dobrá poznámka. Zatím je to dělané asi jen pro statické HTML stránky. Ani si nedokážu představit, jak takto šířit PHP, MySQL nebo jiné serverové technologie.

Díky. Volil jsem mezi "o co jde" a "co to je". Nějakým zvláštním způsobem jsem vybral kompromis. :)

U aut jde o záchranu života. U mobilů na tom, jestli se ohne při síle 500, nebo 550 N zase tak moc nezáleží. :)

To je pravda, snad žádný z těch strojových testů ohýbání se nezaměřil na to slabé místo u tlačítek.

To mě mrzí. Zjistím u webmastera, co s tím může být.

Kruci, preemptivní multitasking samozřejmě přišel až s Windows 95. Do té doby tam byl jen kooperativní. To už zpět nevezmu a Petra pokárám, že mě neopravil. :)

1. Máte pravdu. Ono to tak blbě vyznělo, ale cílem bylo říct, že MS skončil s OS/2, rozešel se s IBM a náhradou za ten profi systém se stalo NT.

2. S tím moc nesouhlasím. ME sice spíchli dohromady na poslední chvíli, ale Windows 2000 pořád byl primární firemní systém. Vždy i ta základní edice se jmenovala Professional. Home edice přinesli až v XP.

3. Souhlas.

4. To myslím Petr v podcastu říkal.

Díky. Ten článek původně vyšel v našem časopise Extra PC, psal jsem to v prosinci, tehdy ta aplikace ještě nebyla.

Díky. Doplnil jsem to. Surface 3 má jinak normálně microUSB, takže lze použít i jinou dostatečně výkonnou nabíječku.

To není oficiální dostupnost. České obchody to k nám nevozí ani neoficiálně, český e-shop Microsoftu to také nemá. Tablet lze koupit v zahraničí, to nikdo nepopírá. Z německého storu bude mít i nabíječku s naší koncovkou, ale česká klávesnice pro to neexistuje. Z německa jen s německými znaky. Použitelnější anglická z Británie nebo Irska se musí objednat zvlášť.

Zkrátka nejde o běžný prodej a budeme to tak psát vždy. Třeba to i Microsoft popožene, aby Surface nabízel oficiálně.

Mám Kindle a iPad Air 2. To první na e-knihy, protože třeba skripta nebo jiné dokumenty dělají pro formát A4 se na tom nedají pořádně číst. Naopak na to je super iPad, protože protože je dost velký, s jemným rozlišením a A4 na tom není problém. Všechny potřebné soubory mám nasypané ve složce na Dropboxu, nemusím pak toho s sebou nosit tolik.

Netisknu už prakticky nic. Papír mi prochází prsty jen na úřadech nebo na záchodě. :)

Raději si nebudu hledat, jak mluví, ještě by mě to mohlo urazit. :)

Stránky

Reklama