Reklama

Lukáš Václavík

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Máte pravdu, těch desek bude více. Nějaké má i MSI. S těmi intelovskými čipsety se párovaly řadiče od Asmedia, které to podporovaly. Bohužel ani USB Implementers Forum nemají nikde jednoznačný seznam toho, které řadiče jsou kompatibilní, takže u jednotlivých kusů to bude záležitost googlení. Pár podporovaných zmiňuje například Wikipedia (http://en.wikipedia.org/wiki/USB_Attached_SCSI)

Není to jen problém Originu, ale i některých vydavatelů na Steamu. Sice nemají doplněk pro prohlížeč, ale jiný software typu Windows Live Games, Battleněco. Nedejbože, když ještě ve hře musím opisovat product key. Díky Steam a spol. ze mě není kovaný konzolista, ale hraji na PC. Jenže tyhle klacky pod nohy mě fakt nebaví. Chce to více plug&play.

Jak píše Lukas nade mnou. Počet (fyzických) sítí zůstane stejný. Na těch routerech se pouze nastaví druhé SSID. JEto běžná součást moderních přístrojů, dá se to používat pro návštěvy, abyste jim nemuseli dávat svoje heslo k hlavní síti apod. UPC to akorát využije pro národní roaming. U televize to asi nebude. Myslím, že v tom jejich přehrávači žádná Wi-Fi není.

Prioritu má vždy privátní síť. A přinejhorší půjde tu veřejnou vypnout. :)

No mezi nimi právě rozdíl není. Ale to nové LG G3 je o dost levnější, protože začíná na 13 990 Kč. Stejný obchod (Alza) má SGS5 za 18 490 Kč, Xperii Z2 za 18 990 Kč a HTC M8 za 17 499 Kč.

1. Jsou vyráběny v Číně, ale dohlíží na to sám Apple, který investuje miliardy do továren, aby zařízení vyráběli přesně tak, jak chce. Levné čínské tablety jdou pouze po ceně. Jak se měří spolehlivost?

2. Pro iPad je více aplikací do škol, nikoliv více aplikací obecně. To jsem nikde nepsal.

3. Google garantuje u Nexusů aktualizace jen 18 měsíců (http://www.cnews.cz/lonske-nexusy-4-7-10-uz-mozna-dalsi-verzi-androidu-n...). Tři roky starý iPad 2 má pořád aktuální systém.

4. Jeden tablet jednoho výrobce má stejné ovládání. Ale když se ve škole použije více modelů s jinými nadstavbami, launchery a nebo i systémy, tak je to jiné.

5. Kde? Našel jsem jen letmé srovnání obou platforem. http://www.ceskaskola.cz/2013/12/gabriela-strelcova-os-vs-android.html O zkušenostech s iPady je tam toho hodně.

6. příklad?

7. souhlas, to je u iPadu problém. Ale ve výukových aplikacích to přece není žádný velký hendikep. Učitelé navíc nebudou soubory kopírovat jednotlivě kabelem, ale vytvoří nějaké centrální cloudové úložiště.

8. to není pravda, pro iPad je mnoho prohlížečů (i chrome, opera, maxthon) i e-mailoví klienti (gmail, yahoo, outlook.com, mailbox)

9. to opravdu nejde

10. s vývojářským účtem to jde

11. ze stejného důvodu lze android také napadnout. Ne opravdu, škola nepotřebuje nic přizpůsobovat, tohle fakt nikde nedělají, i když ta možnost je. S tím souvisí i bezpečnostní problém, které stejně tak sužují i Android (už nebudu odpovídat v tom dalším vlákně). Všechny systémy jsou děravé, v tom není žádný výjimkou.

Je mi to líto, ale očividně nemáte s iPady takové zkušenosti, jinak byste nemohl napsat polovinu těch svých bodů. A evidentně vidíte jen to, co vidět chcete. Neberete v potaz to, že Apple školství opravdu podporuje a dělá jednoduché nástroje, jak může i učitel dělat například e-učebnice s minimem znalostí (přes iBook Author). Že existuje platforma iTunes U, kde už tisíce učebnice a stovky tisíc jiných učebních materiálů je. Spousta kurzů i zdarma. Microsoft aktivně podporuje školy na desktopu, ale Googlu oba trhy utekly. Bohužel.

Do diskuze už vstupovat nebudu.

Čím převyšuje? Ano, Nexus 7 nebo čínské tablety jsou levné, ale normální konkurence iPadů od Sony nebo Samsungu stojí stejně nebo více než tablety od Applu. Nesmíte to ale brát z pohledu běžného uživatele a jeho návyků. Školy mají úplně jiné priority. Tam jsou opravdu klíčové aplikace (pro iOS je jich více), podpora (Nexus jsou po 1,5 roce "mrtvé", ostatním tabletům aktualizace končí spíš ještě dříve), stejnorodost (všechny generace a velikosti iPadů mají stejné ovládání) a hlavně je pro několik školících středisek, bez kterých by tablety u učitelů nemohly fungovat.

iPad není dokonalé zařízení pro všechno, to rozhodně ne, ale důvodem, proč uspěl ve školách, je zkrátka něco jiného než korupce. Doporučuji vám si přečíst zkušenosti s tablety na ceskaskola.cz. Tablety s Androidem nejsou pro české školství dobře připravené. To by mohlo platit i pro ty s Windows, protože u nich je ještě větší nedostatek aplikací.

Pozor. To nejsou iPad pro školy, ty se shánějí za úplně jiných podmínek. Tohle je akorát zvýhodněná cena pro studenty nebo učitele, kteří by ke studiu chtěli používat tablet.

Jinak s tou korupcí a výkonem je to samozřejmě nesmysl. iPad má tu výhodu, že už je pro něj spousta výukových aplikací a učebnic. Každý tablet vypadá a chová se stejně, což zjednodušuje školení učitelů a hlavně pak podporu dětí ze strany učitele. A k výkonu jen tohle. Ve školách se ještě stále využívají i tři roky staré iPady 2, protože pořád velmi dobře fungují. Prošlo mi rukama hodně tabletů s Androidem a rozhodně bych nechtěl používat žádný tři roky starý. Konkurenční čipsety mají možná teoreticky vyšší výkon, ale to na žebříčku priorit pro školy není na prvním místě.

Kolem Brna tam pár hotspotů je a myslel jsem si, že jeden určitě bude tvůj. Mám pocit, že jsi už o té Foneře taky hodně dávno psal. Možná v Computeru, už nevím. :)

Jak píše siddhi, myslel jsem tím nejdostupnější. V tom je holt čeština záludná, ale proto jsem doufal, že to bude jasné z té následující věty. :)

Pro Google je to možnost do budoucna. H.264 se už nezbaví, ale až jej nahradí nové formáty, tak už na YouTubu asi nepotkáme HEVC (H.265), ale právě VP9.

O Sony se naposledy spekulovalo, že by něco mohli vydat v květnu nebo červnu, ale když se ještě neobjevil žádný leak fotek, tak to moc nadějně nevypadá. Ale ještě mají čas, v červnu vyjde finální WP 8.1 a snad kromě Samsungu a HTC připraví novinky i oni. Také bych rád, Xperie vypadají hezky.

Jo jo, to je určitě také důvod. Dnes už sice jsou speciální distraction-free textové editory jako FocusWriter nebo WriteMonkey, ale ten internet je pořád na dosah myši. :)

Ne, ten článek je o něčem úplně jiném. MDT samozřejmě znám, ale k čemu mi je, když stavím nový počítač? K tomu potřebuji další počítač s Windows, abych to tam vše připravil, postahoval všechny aktualizace, SP, drivery apod. To je proces ještě delší než ta instalace s x restarty. MDT se hodí do firem nebo škol, kde se najednou instaluje systém na spoustu počítačů. Pro domácí instalaci je to dost velký overkill. Pokud mi instalace vydrží rok nebo dva, to médium už stejně zase zastará a výrobu nového média bych musel znovu opakovat.

Jo, díky. Máte pravdu. I na screenshotu je 576p. S tou dostupností je to tragické. iVysílání jede pomalu, i když zrovna běží nějaký seriál. Před časem to bylo třeba pondělí, kdy dávali Čtvrtou hvězdu a Případy 1. oddělení, to web vždycky spolehlivě zabilo. :(

Stránky

Reklama
Reklama
-->