Reklama

Lukáš Václavík

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Klasický problém vejde a slepice. Proč by YouTube poskytoval takové obsah, když to nic nepřehraje. Na druhou stranu, proč by výrobci implementovali do čipů dekodéry takového videa, kdyby neexistoval žádný obsah.

YouTube udělal první krok. Už má obsah, bude se rozšiřovat, výrobci pak zareagují a až jejich čipy kromě HEVC (H.265) budou podporovat i googlovský formát VP9, budou mít uživatelé co přehrávat.

Já pořád nevím, čemu nerozumíš. Je to povídání o počítačích, elektronice, internetu a dalších e-věcech. Není to zpravodajství, to si můžete číst přes týden na webu. Jsou to naše osobní názory, postřehy nebo pocity, které v nás ty počítače, elektronika atd. zanechává. Nebudou to recenze, protože ty by formou audia neměly smysl. Nebudou to odborné přednášky o programování, šifrování, zvlnění u PC zdrojů, protože to by zase nikdo neposlouchal.

Zprávy, recenze, testy, návody a já nevím co ještě, zkrátka ty objektivní věci, píšeme celý týden. "V sobotu" přicházejí subjektivní názory. Vždycky to bude uvolněné, převážně nevážné a z velké části improvizované, protože nemáme scénář, podle kterého jedeme. Točíme vždy večer a ve stejný den odpoledne se obvykle dohodneme na tématu a pak to necháme osudu, kam nás diskuze zavede. Není to úplně profi přístup, ale to napětí, že dopředu nevíme, o čem všem budeme mluvit, ani jak ten druhý bude reagovat a jaký má názor, nás baví.

Fakt mám ale pocit, že jsem ti už na to někdy dříve odpovídal.

Sci-fi horor se špetkou romantiky.

Tady je tabulka, co je povoleno a co zakázáno. Omezovat můžou konkrétní domény nebo porty. O VPN se nepíše, a když to explicitně nezakazují, tak by to mělo být povolené. A přes VPN se už protáhne cokoliv. :)

Aj. Nezrušili, jen zapomněli vložit. Už to tam je. Díky za upozornění.

To přece nikde netvrdím. :) Nadpis ale nelže a prostě se mi do něj nehodilo něco jako "širokoúhlý objektiv", "širokáč" apod.

Přímé srovnání jsem nikde ještě neviděl (moc těch A17 v oběhu není), ale podle těch brožurek ARMu to tak je. Dříve jsem to někde napsal naopak a v diskuzi jsi říkal, že A17 by mělo být rychlejší. Od té doby si to pamatuju, že to relativní srovnání s A9 vychází líp pro A17.. :)

To přece není vymezování vůči Applu, ale obecné konstatování, že jedna novinka jedné společnosti není v ničím inovativní s výjimkou ceny a těch plateb. Teď to zrovna padlo na Apple. Kdyby teď někdo představil novou sociální síť, která funguje úplně jako Facebook, ale nemá nic důležitého navíc, taky řeknu, že je to prostě málo. Když Microsoft doplňuje funkce do Windows Phonu, také říkám: „Konečně, ale konkurence už tohle umí.“

V takovém případě je srovnávání různých ekosystémů fér. Pro uživatele Applu je dobré, že už mají oficiálně i chytré hodinky, ale pro nezaujatého člověka to zkrátka není významná inovace.

Mě jen překvapuje, že když vás naše povídání takhle štve, že to pořád posloucháte. Ale k věci.

1. Udávaná výdrž je slabota, konkurenční hodinky vydrží déle. Od Applu jsme čekali více, když má pod kontrolou hardware i software.

2. Sundávat klasické hodinky na spaní? Proč? Dříve jsem hodinky nosil a nesundával je, Teď mám už půl roku náramek Xiaomi Mi Band, který sundám jen jednou za dvě měsíce, když jej nechám nabíjet. Jinak je pořád na ruce, ať už spím, jsem se sprše nebo bazénu.

3. Pěkné kolébkové nabíječky mají i konkurenční hodinky, jsou i přímou součástí balení.

4. Podporu placení zmiňuji v představovacím článku s důrazem na to, že Android Wear to zatím neumí. Že je to zapojeno do ekosystému Applu, není výhoda. To je jako bych řekl, že Android Wear má výhodu, že si rozumí s Androidem. Přijímat notifikace z iOS už umí hodinky Pebble. Apple v tom bude dále, ale stejně pouze dorovnává to, co už umí Android nebo Tizen.

Jablíčkáři se na Apple Watch určitě těšili, ale já osobně tam nevidím žádnou konkurenční výhodu. Kromě toho Pay, které ještě v Evropě nefunguje. Sám Apple hodinky prezentoval tak, že to umí notifikace, měřit sportovní výkon, přehrávat hudbu, spouštět aplikace, sledovat zdraví, posílat zprávy, telefonovat, zpřístupňovat hlasovou asistentku a mapy. To všechno konkurence umí.

Co jsou to "takové nesmysly"?

Protože Facebook na WP kašle. Tu aplikaci si tam tvoří sám Microsoft. Stejně jako klientskou appku pro Twitter.

Selfie tady byly už od vynalezení foťáku, jen se tomu tak neříkalo. :) Kdo si ale koupí takový kanón, to taky netuším.

Lepší nebo jednodušší metodika pro reálný provoz ale není. Takhle otestovali půl milionu IP adres, což je více než dostatečný vzorek pro nějaké zobecňování. Uživatele to nic nestálo, ani o tom nevěděli, nemuseli chodit měřit na rychlost.cz apod.

Díky, mělo tam být USB-C. :)

Jo, díky. Mělo tam být Force. Nevím, jak jsem to mohl nedopsat. :)

Stránky

Reklama