Reklama

Lukáš Václavík

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

S těmi body máš pravdu, i tenhle Nikon uvádí počet subpixelů. Taky to nechápu. Asi jim za trest budu psát třetinové barevné rozlišení snímačů, když skoro všichni používají Bayerovu masku. :) Logika by to byla stejná.

Ostatně stejně jako vztahování velikosti čipů k palcům není přesné, protože palcový snímač nemá úhlopříčku 25,4 mm, ale 15,9 mm.

Kompas tam je. Microsoft už vydal kompletní specifikace, do článku jsem přidal detailnější tabulku.

Teploměr tam není, už jsem to opravil. Kopíroval jsem nějakou starší tabulku a toho si nevšiml. :(

Petr jako zapřísáhlý odpůrce hodinek bude mít jistě radost. :)

Tím, že to nejde, jsem nemyslel to posílání třetí straně, ale to posílání do cloudu. Ale že to Samsung předává Nuance, také dává smysl. Vytvořit podobnou službu od základů je drahé a stejně by byli technologicky pozadu. Takhle využijí hotové řešení, které se díky širší uživatelské základě může jen zlepšovat (postupně se učí).

No jo, máte pravdu. To je ostuda. Samozřejmě se mi to spletlo s tím starým českým seriálem. :(

To pozadí právě dost smrdí. Nápis mají z xiaomimobile.cz, což patří kritizovanému Lion Mobile. XFS ale o sobě v kontaktu píše, že je to nějaká asijská firma (Hongkong, Tchaj-wan, už nevím, když ten betaweb zrušili). Doména XFS je zaregistrována na nějakého anonyma. Na druhou stranu tam mají zboží, které loni sliboval Stark Distribution (např. MiTV 2).

Občanku po mě při platbě kartou a vyzvednutí osobně zatím nechtěli (pobočka v Ostravě), ale už to bude tak rok nebo dva, co jsem tam byl osobně. Jinak ale teď budují ta AlzaBoxy, takže si to "zloděj" může vyzvednout zcela anonymně.

S tím bohužel nic neudělám, redakce a obchodní oddělení jsou na sobě nezávislé. Republika slev je náš web a naše promo reklama. Toho "stotisícího návštěvníka" tady nevidím. Tipuju, že to sem zatáhl Google přes svůj reklamí systém AdSense. :( Já tu přes AdSense vidím reklamu na monitor z CZC, notebook od Lenova a akční kamerku od Evolveo, tj. tematické věci.

To není tak úplně pravda. O2 nemělo a nemá srovnatelně výhodnou předplacenku. Tlačí to teď přes neomezené tarify ana levnější tarify kašle. A Tesco už je také velké, takže se nemusí podbízet cenou. Menší virtuálově už mají levnější i neomezené tarify (byť ne v síti O2, ti si k sobě pusít málokoho).

Tesco Mobile, samozřejmě. Díky.

Ten paušál mají výhodný. Teď to dělá asi 4000 Kč za rok, což je rozdíl oproti 20 000 Kč za jednu krabicovou licenci (a bez Lightroomu). Na druhou stranu znám pár lidí, který dodnes stačí 11 let starý CS2. A to tehdy ještě nové verze přinesly fakt užitečné funkce. Naopak od CS6 už jich tolik nebylo, tudíž je otázkou, jak dlouho lidem vydrží CS6, než opravdu morálně zastará. (Fotografům ale bude chybět novější Camera Raw, to je pravda.)

Osobně bych na fotky používal spíš Lightroom. Brzy vyjde 6. verze s GPU akcelerací, skládáním panorama a lepším HDR. http://petapixel.com/2015/02/19/lightroom-6-leak-shows-gpu-use-for-faste... PS už je fakt jen na ty zázraky, kdy člověk potřebuje kompletně nahradit část obrazu. měnit pozadí a tak. Na takové ty domácí úpravy je podle mě zbytečně moc hardcore. :)

To někde vyřeší to předsunutí DSLAMů blíž k přípojkám. Kde je ale důvodem pro pouhé ADSL například desítky let staré vedení, tam se asi bohužel nové pokládat nebude.

Nadpis je reakce na starší články, kde se psalo o nástupu Spotify a spol. Diskutující ty službxy odsoudili, že za takovou mizernou kvalitu určitě nebudou platit.

Hudbu na nosičích a stream přece nesrovnávám nikde jinde než v té ceně. Tidal je více konkurencí pro ostatní streamovací služby než pro CD. Pro CD je zase konkurencí prodej hudby bez DRM, dost obchodů už umí i FLAC.

Na druhou stranu, podle průzkumů už dnes většina lidí nechce kupovat jednotlivá alba, ale vyhovuje jim právě předplatné. Teď můžou mít hudbu v plné kvalitě jako na CD, na mobilech a tabletech ty soubory lze stahovat i pro offline poslech.

Stránky

Reklama