Reklama

Lukáš Václavík

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

A víte, že jo? :) Díky. Asi musím nechat toho nočního psaní.

Psal jsem o tom o dva dny dříve než diit ;-).http://www.cnews.cz/clanky/windows-10-build-10565-zkousi-nove-funkce-i-t...

Je to v souhrnu novinek z aktuálního buildu. Jako zvláštní článek to není, protože je tu funkci zatím nemá kdo využít. Insideři už aktivovaný systém mají, pro běžné uživatele ještě není. Bude nejspíš až v listopadu, až vyjde aktualizace Threshold 2.

Ten štít není součástí ikonky. Zobrazuje se u aplikací, která potřebují administrátorská práva.

Zkuste jít do Možností toho jazyka a odtamtud stáhnout Rukopis a Řeč. To jsem myslím taky stahoval a pomohlo to. Teď už to bohužel neověřím, protože jsem ten language pack smazal. (Pak už to jede i bez něj.)

http://screenpresso.com/=blNmd

http://screenpresso.com/=FA8vg

Časování Apple neuvádí, ale každopádně to nehraje tak zásadní roli. Leda tak v benchmarcích. :)

Tak vždycky je to souboj mezi pohodlím a bezpečností. Zaheslovaná tabulka je fajn, ale třeba zmíněný bezplatný KeePass poslouží i v základu stejně dobře, navíc má generátor bezpečných hesel a další funkce. To vše chráněno master heslem a SHA-256 hashem. Databáze je uložena pouze lokálně na počítači. Pojistit se to dá ještě zablokováním komunikace ve firewallu. :)

Jestli je podle vás každý článek o komerčních produktech reklamou, tak je to reklama. Píšu o správcích, které kvůli tomu LastPassu nabídli slevy. Jinak KeePass stejné funkce rozhodně nemá. Třeba zmíněný LastPass má i vlastní prohlížeče pro mobilní platformy, takže odpadá kopírování loginů/hesel a vkládání jinam. Podporuje několik způsobů vícefaktorových přihlášení. Umožňuje přístupové údaje sdílet (i bez předání hesla).

KeePass je fajn, má spoustu nastavení, hodně pluginů, ale zprovoznit to najednou na více platformách je porod. Navíc člověk musí vkládat důvěru do více vývojářů, kteří ty pluginy a neoficiální klienty dělají ve svém volném čase.

Máte pravdu, vypadlo mi tam "IT".

Ty filmy lze pak znovu stáhnout. Nevím, proč tam ten limit mají.

Mobilní Core i3/i5/i7 mají vždycky HT.

Ne, vážně jen 30 skladeb. Ono je to určeno holt primárně pro streaming. To offline úložiště evidentně funguje jen jako cache pro dvě hodiny poslechu bez připojení.

Dell v tom měl nějaký zmatek, celý den jim blbne web a teď doplnil i další konfiguraci za 1399 dolarů. Předtím to u toho modelu za 1699 dolarů bylo chybné i u nich. Článek jsem aktualizoval, snad už to Dell nebude měnit. Jinak teď to dává smysl. Za těch 166 dolarů mít Full HD, nejlepší čtyřjádro, 16 GB RAM a 512 GB SSD, to už je moc dobrý stroj.

Díky za upozornění. Jsem holt slepej. :(

Lumia 550 se ale začne prodávat až v prosinci.

Stránky

Reklama