Reklama

Lukáš Václavík

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

To ještě přesně neřekli, ale byli by sami proti sobě, kdyby to nebylo i v O2TV Go. Licence na LM jsou hrozně drahé, takže to musí dostat k co největší skupině. A jak píšete, VDSL nemůže mít každý, zato O2TV Go ano. Osobně se ale bojím kvality, v HD to asi nebude. :(

Aj, díky. Samozřejmě to jsou jen miliony.

No vidíte, tehdy jsem psal o rodině systémů, teď o jednotlivých systémech. Je to asi slovíčkaření, ale fakticky správné.

Pokud berete Jelly Bean jako celou rodinu, tak ano. Ale mezi těmi třemi verzemi jsou zkrátka rozdíly. Sice žádné revoluční, ale o to smutnější je, že výrobci rychle nepřinesli update na nejnovější verzi 4.3, když jim to Google značně ulehčil.

DVB-T2 umí všechny tři, o kterých píšu. HEVC se zatím zabydlelo jen u dražších modelů. Kdo chce co nejvíce šetřit, musí vždy počítat s nedostatky a rychlejším zastaráváním. Mě u těch levných TV vadí spíš edge-LED podsvícení, které v tmavých scénách u filmů dělá nepěkné mapy. Ale je fakt, že TV se neobnovuje tak často a chybějící HEVC může za dva tři roky vadit.

WP má výhodu v tom, že běží plynule i na pomalejším hardwaru (tj. Snapdragon 200 a 400), ale to neznamená, že vyšší výkon nemá přínos. Je to znát v rychlosti spouštění aplikací, vykreslování webových stránek, při focení nebo úpravět fotek a vůbec u náročnějších věcí při práci s videem, u hraní her apod.

Dávat samotné audio na YouTube je nesmysl a točit i s videem by akorát přineslo více potíží. Bydlíme každý v jiném koutě republiky, takže je tu logistický problém. Každý týden bychom se sejít nemohli. Točit na dálku by šlo třeba přes Google Hangouts, ale záznamy z webkamer nejsou pěkné, další problém. A takové video je prakticky nesestříhatelné.

A pak je tu otázka, jestli má video u diskuzního pořadu tohoto typu vůbec smysl. Dělají to kluci na Živě, ale upřímně, mě by se na to nebavilo koukat, protože jsou to jen dva chlapi, co sedí za stolem. Video musí mít opodstatnění a, musí poskytovat nějakou přidanou hodnotu oproti audiu, což v tomto případě asi neplatí.

S tím přehrávačem mě Mixcloud taky štve. Když si v něm klikneš na název pořad, tak se dostaneš na jejich web a tam už regulace hlasitosti je. Do toho embedovaného přehrávače to ale nedávají, přitom je v něm místa jen kráva. :(

Windows, myslím že od verze XP nebo 2000 nenaformátují na FAT32 větší oddíl než 32 GB (jde to obejít jinými nástroji, teoretická kapacita je až 16 TB). Tím chtěl lidi donutit přejít na NTFS. A asi to bude i součástí licence s FAT, že nemůžeš oficiální prodávat větší produkt s FAT32. Jolla k tomu píše: Due to Microsoft’s licensing limitation, cards over 32GB, that are formatted in Jolla Tablet, will not be readable with Windows computers or devices that advertise microSDXC support (cameras/phones/tablets).

Hmm, asi máš pravdu. V tom případě výrobce klame ve svých materiálech. http://www.umax.cz/open-hour-chameleon-4k-tv-box-dual-os-wifi-bt/

Více než 1,1 mld. dali na výzkum a vývoj, 650 mil. stál provoz, 600 mil. marketing, 300 mil. spolkla administrativa, zbytek daně.

No vidíš, to máš pravdu. Ale jen kvůli vzhledu bych neupgradoval, v tom ještě stejně pořád mají nějaké rezervy. Osobně jsem zůstal u ZPS 16 Pro a liché verze přeskakuji.

Nějaké tablety měla, ale z dnešního pohledu to byly docela malé smarphony. S x86 ale nebyly, to si možná pleteš s tím jejich netbookem, ne? http://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_Booklet_3G

Ukázal, jak udělat tablet jinak. Bez iPadu by ten Surface nebyl.

Stránky

Reklama
Reklama
-->