Reklama

Lukáš Václavík

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Jinak ještě k té formě. My fakt nečteme žádný papír. Téma dohodneme pár minut před nahráváním a pak točíme na první dobrou. V hlavě máme pár bodů, o kterých chceme mluvit, ale kam to povídání bude směřovat, to netušíme. Prostě jako u normálního nepřipraveného rozhovoru s kamarády. :) Akorát my to ještě trochu prostříháme, aby to bylo stravitelnější.

Možná to z toho povídání nevyznělo jasně, ale výsledkem je, že se podle nás všechna ta zařízení doplňují, ale žádné není univerzální odpovědí na to, co je to osobní počítač nebo na čem bude člověk pracovat. Své místo tady pořád mají velké výkonné desktopy, notebooky, tablety i smartphony. Podle toho, co člověk dělá nebo co od počítače čeká, jej uspokojí to které zařízení. Na čtení zpráv, sdílení fotek na sociálních sítích, krátké vyřizování mailů a hraní jednoduchých her člověku stačí mobil nebo tablet.

Když už musí programovat, stříhat video, dělat tabulky nebo smysluplně pracovat ve více oknech, potřebuje počítač. A to buď notebook, pokud nečeká špičkový výkon, ale ocení mobilitu, nebo desktop, který je sice větší, ale zato násobně rychlejší a rozšiřitelnější. A tyto hranice narušují různé hybridy a „mezimodely“, které stojí na pomezí dvou zařízení. DTR notebooky umí z části nahradit desktop. Konvertibilní notebooky zase umí fungovat jako tablet i notebook. Velké smartphony umí nahradit smartphony. A dnes už jsou i chytré hodinky se slotem pro SIM kartu, které mohou fungovat jako mobil.

Čím menší zařízení, tím větší vývoj jej ještě čeká, a tím více se bude prodávat. To může vyvolat dojem, že smartphony a tablety nahrazují PC. Což ale není úplně pravda. Když se podle statistiky přestávají prodávat PC, neznamená to, že je uživatelé vyhodili. Prostě mají doma starší počítač, který je ale pořád dost dobrý. Pět let starý počítač dnes nemusí být žádnou brzdou, dva roky starý smartphone nebo tablet s Androidem už je ve srovnání s novými prakticky nepoužitelný. To označujeme tou morální životností.

Hodila by se trochu konkrétnější kritika, abychom si z toho mohli něco vzít a třeba něco změnit. :)

Amazon.de přímo u výrobku píše o 12 měsíční záruce. Britský Amazonto má až v obecných pravidlech záruky. We warrant the Product to you against defects in materials and workmanship under ordinary consumer use on delivery and for a period of 12 months from the date of delivery. (zdroj)

Herstellergarantie: 12 Monate bei Verkauf und Versand durch Amazon.de. (zdroj)

No samozřejmě by to nebyly 3D tiskárny s plastovými náplněmi. Už jsou i kovové nebo carbonové.

Žádnou z těch zmiňovaných her jsem nehrál (koupené je ale mám), ale s tou obtížností si myslím přesný opak. Kdysi jsem i ve střílečkách zakysnul na hodně dlouho, byla nouze o lékárničky a furt jsem musel level opakovat. Teď už jsou všude savepointy, zdraví se často doplní automaticky a i na velké otevřené mapě mě většinou něco vede za ručičku. :)

To podle mě nedává smysl, logicky by nižší model měl být označen třeba jako Lumia 430. Ale je fakt, že Nokia v tom má hodně velký kolotoč a rozdílů mezi Lumiemi 520, 620, 720 a 820 zase tak moc není. Řada x30 ale ještě není kompletní, takže bych rozhodně netvrdil, že došlo k nějakému posunu modelových řad. Ani MS nebo Nokie to nikde netvrdí.

Lumia 630 je tak možná nástupcem Lumia 620. To je vyšší modelová řada. Cena L530 určitě klesne. Musí. Protože v tuto chvíli nemá absolutně žádný smysl tento telefon kupovat. Koupí jej jen ten, kdo se nechá zlákat vyšším číslem.

Zachránit to mohou Číňané, Indové a jiné východí trhy. Ti za podobnou cenu mají papírově o dost lepší telefony. Jen to k nám nebudou oficiálně vozit. Alev těch regionech zase může rychleji růst základna, což se může projevit i na aplikacích pro nás.

A jo, díky. Opraveno.

Hmm, tak je to fakt problém u nás. Když to vkládám do přes WYSIWYG editor, tak se část kódu "allowfullscreen" odmaže. Zůstane, jen když kód vložím přímo v HTML editoru. Oznámím webmasterovi, díky.

To je divné, zkusil jsem přidat přehrávač znovu a to tlačítko už tam je. Vědomě jsem jej určitě neodstraňoval, protože ani nevím jak. :)

Máte pravdu. Po dalším přečtení už mi to dávalo smysl tak, jak píšete. Díky.

Bohužel neřekli konkrétně. Ale odemykání je podle jejich infostránky dostupné jen na Xiaomi Mi3 a Mi4. Ty ostatní funkci by teoreticky mohly fungovat s libovolným Xiaomi nebo možná i jiným telefonem s MIUI ROM.

Stránky

Reklama
Reklama
-->