Reklama

Lukáš Václavík

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Ne, ten článek je o něčem úplně jiném. MDT samozřejmě znám, ale k čemu mi je, když stavím nový počítač? K tomu potřebuji další počítač s Windows, abych to tam vše připravil, postahoval všechny aktualizace, SP, drivery apod. To je proces ještě delší než ta instalace s x restarty. MDT se hodí do firem nebo škol, kde se najednou instaluje systém na spoustu počítačů. Pro domácí instalaci je to dost velký overkill. Pokud mi instalace vydrží rok nebo dva, to médium už stejně zase zastará a výrobu nového média bych musel znovu opakovat.

Jo, díky. Máte pravdu. I na screenshotu je 576p. S tou dostupností je to tragické. iVysílání jede pomalu, i když zrovna běží nějaký seriál. Před časem to bylo třeba pondělí, kdy dávali Čtvrtou hvězdu a Případy 1. oddělení, to web vždycky spolehlivě zabilo. :(

Uživatel geek, který si do telefonu umí sám nahrát CM, MIUI, Firefox OS nebo jiný systém samozřejmě nepotřebuje, aby za něj ty kombinace testoval výrobce. Jenže výrobce nebude poskytovat záruku na telefon, který může uživatel bricknout tím, že mu sám mění bootloader a ROM. Někteří Číňani nebo španělský Geeksphonu slibují podporu více systémů, ale tím se chtějí pouze odlišit. Ostatní významné výrobce nemůže nikdo přinutit, aby software takhle otevřeli. Už třeba kvůli tomu, že je v jejich zájmu prodat telefon s konkrétním systémem + vlastními aplikacemi a službami.

ARM má výkon na vlákno podstatně horší než Haswell, o tom není sporu. Bay Trail je někde mezi. Ty nové Exynosy Octa ale mají výhodu právě v tom multithreadingu. V Chromu běží každý panel i každý doplněk ve vlastním vlákně, takže při více otevřených stránkách to pojede svižně. Samsung navíc umí zužitkovat čtyři jádra Cortex-A15 i čtyři A7 současně.

Pořádý test toho Samsungu zatím chybí, ale vsadil bych se, že v řadě případů může mít vyšší výkon než Bay Trail, případně i srovnatelný s těmi Haswellovskými Celerony. Má už také výkonnější grafiku, což starý Chromebook, který Intel testoval, také dost znevýhodňovalo.

To jo, ale pustili se do nerovného souboje. Měli srovnat ty Bay Traily s novým Exynosem Octa. :)

Tak to bude streamovat přímo Intel. http://www.intc.com/eventdetail.cfm?eventid=145003 Já to předtím hledal někde u Googlu. Díky.

Ale ani ty tam nebyly zdarma. :)

Ano, zůstanou. To bezplatné vystavení je dobré hlavně kvůli neúspěšným prodejům.

Ve specifikacích pro vývojáře se zcela jasně píše, že je tam AMOLED. http://developer.nokia.com/devices/device-specifications/nokia-lumia-930

Neberte v potaz jen cenu konzolí, ale také her. Ta je u Nintenda a Sony vysoká. Pro Android jsou mraky her mnohem levnějších nebo i zdarma. Existují tuny emulátorů starých her. Shield téměř dokonale odpovídá handheld konzoli, jakou bych si v roce 2013/14 představoval.

Cílovou skupinou jsou hlavně rozvojové země a tam fakt mají ještě staré CRT nebo low-end LCD. Já jsem za to i rád, protože bych to mohl koupit rodičům místo jejich velkého desktopu (nějaký Athlon XP a 1 GB RAM), tohle už bude silnější a ne tak žravé. A ač mají LCD pár let staré, také má jen D-sub. :)

Za tuhle cenu i s RAM a tím 32GB úložištěm je to parádní počítač s Linuxem. Snad to tedy přijde i k nám, určitě mám zájem. :)

Na tabletu to funguje, ale prostě se jen roztáhne mobilní verze, jakékoliv optimalizace chybí. Sám jsem to zkusil. doporučuji zapnout AirDroid na mobilu, na něj se pak připojit z prohlížeče na tabletu, stáhnout instalační .APK balíček a ten pak nainstalovat. No, možná k tomu udělám nějaký samostatný návod, poslední dobou ten proces absolvuji čím dál častěji. :)

Jejda, díky. Nevím, na co jsem myslel. Extrémní Haswell-E tam samozřejmě být nemělo, ale myslel jsem Broadwell-Y s TDP od 3,5 W. To je o fous víc, než mají dnešní tabletové čipy Bay Trail-T ( 2,2 W), a to už pasivně uchladit jde.

Stránky

-->