Reklama

Lukáš Václavík

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Je to zkratka: Česká telekomunikační infrastruktura.

Většinou to skutečně počítají z videa, ale podle té jejich studie to půjde i ze statických snímků (http://people.csail.mit.edu/mrub/papers/ObstructionFreePhotography_SIGGR...). Jen to zatím nemají dobře optimalizované, protože 0,7Mpx snímek to na osmijádrovém Xeonu s 64 GB RAM počítalo 20 minut. :)

Tak to ale bylo vždy. To až teď nabízejí upgrade zdarma za určitých svazujících podmínek. Holt nemyslí na stavitele. Když se kupují počítače do firem, už jsou i se systémem. Když koupíte notebook, už tam máte systém. Stavitelů je ve světě minorita, byť zrovna v komunitě na Cnews tomu bude spíš naopak.

Aktivace OEM je vázaná na hardware. Aktivace krabicové verze je vázaná na produktový klíč, tj. pokud se použije na jiném počítači, na tom předchozím by se aktivace měla zrušit. Na Microsoft Account není vázáno nic.

Současný bezplatný upgrade vždy vyústí v OEM licenci (i když podkladová licence bude krabicová/přenositelná - s ní se ale nic nestane). Kdo chce Windows 10 v budoucnu instalovat na jiné počítače, musí si koupit krabicovou nebo elektronickou verzi, ty jsou přenositelné. http://www.cnews.cz/zname-ceske-ceny-windows-10-koupit-se-da-oem-dvd-ele...

S krabicovou verzí předchozí verze Windows se nic nestane. Pokud ji použijete na jiný počítač, aktivace proběhne. Upgrade na Windows 10 udělá na hardware navázanou licenci (tedy OEM) jen z těch desítek. To znamená, že v prvním roce od vydání desítek bude možné měnit PC a následně upgradovat na Windows 10. Po prvním roce už by ale ten upgrade byl placený. Cenu ale ještě neznáme, Microsoft ještě upgrade licenci neprodává

Do toho aktivačního mechanismu nikdo nevidí. Ví se, že MS jednotlivým komponentám přiděluje určitý počet bodů. Při aktivaci je pak stanoven nějaký minimální počet bodů, které musí souhlasit. Obodována je deska, CPU, grafika, RAM, HDD a síťovka. Deska má nejvíce bodů a její výměna by měla vždy aktivaci zrušit. Pokud se změní jen CPU a nic jiného, asi to projde. I když je to taky záhada, dnes jsou součástí CPU i GPU.

Rozhodně se pak o zkušenost podělte. Pokud máte krabicovou (a tedy přenositelnou) verzi Windows, měl by v budoucnu fungovat upgrade systému, vyžádání nové aktivace a pak opětovná čistá instalace (vše během prvního roku). Jinak je ale MS docela ochotný na infolince, oni to dokážou aktivovat přes telefon, když se z toho vykecáte.

OEM verze je vždy vázaná na hardware.

Jasně, díky. Kopíroval jsem to z vedlejší tabulky a změnil jen takty a gpu.

Tak to mají na Živě špatně. Byla to čtyři letadla během tří let snímkování.

Je Angličan, ale žije v Praze. Nikde nepíšu, že jde o Čecha.

Ten jejich test se dá stáhnout po zadání e-mailu, není třeba nic platit. Jména operátorů mi nepřišly důležité, šlo o trend.

Aj, to mi uteklo. Máte pravdu, jsou tam dva clustery A53. Zajímavější budou až Kirini 940/950. Mají 16nm výrobu, Cortex-A72, Mali-T8x0, LPDDR4, lepší LTE, Bluetooth 4.2, UFS 2.0. Qualcomm a Samsung mají pořádnou konkurenci.

Protože Nokia a později i mobilní divize MS byla ztrátová. Protože si ten systém nechtěli licencovat ostatní výrobci, a tak to raději MS rozdával zdarma (a ani to nepomohlo). Protože nejvíce prodaných telefonů jsou lowendy, kde jsou minimální marže. Protože platforma sice roste, ale pomaleji než zbytek trhu. Protože vývojáři na ni pořád kašlou. Protože Nadella byl proti akvizici Nokie, ale když nastoupil do čela, už to nešlo zastavit.

Počkejte si na zítřejší podcast, tam jsme o tom mluvili důkladněji.

Holt klikař. :) Co máš za build?

Díky. Já tam měl původně "polepšily Lumie 535 a 635". Nástupce jsem doplnil potom, ale shodu podmětu s přísudkem už neopravil.

Stránky