Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Lukáš Václavík

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Vodafone to nemá na LTE, protože VoLTE ještě neumí.

Hmm, mně v Edgi (Insider Preview 14332) při kliknutí pravým tlačítkem na odkaz spadne celý prohlížeč. Když na soubor kliknu levým, spustí se přehrávač. Soubor ale nelze pomocí Ctrl+S uložit jako v jiných browserech. Divné.

VoWIFI ale není alternativou k WhatsAppu. To Wi-Fi se hodí do domácností, kde není mobilní signál vůbec, nebo je jen mizerný. VoLTE by se za alternativu považovat dal, protože je to předzvěst budoucnosti. Už se nebudou stavět sítě s ohledem na volání, ale všechno ryze datové s hlasovými/VoIP nadstavbami. Za pět deset let ale možná vyhrajou WhatsAppy apod. to je pravda. Každopádně dnes obě ty technologie mají výhodu, že se s nimi spojíte i s 2G světem a hloupými mobily, aniž by bylo třeba něco instalovat nebo složitě nastavovat.

Teoreticky by to jít mělo, tady někdo popisoval instalaci Windows na Chromebooku C720 od Aceru. Otázkou je, jestli by to někdo chtěl používat na 32GB SSD. Čipy budou pravděpodobně přímo na desce.

http://www.digitaltrends.com/computing/how-to-install-windows-chromebook/

Babička s Nokií 3310 WhatsApp apod. nepoužívá.

Myslím, že nás nesledujete pořádně. Pokud jde o Windows, já i Petr se na celou věc díváme s nadhledem, rozhodně chválíme to, co si pochvalu zaslouží, a kritizujeme to, co je podle nás špatně. Windows Newindows, tenhle princip platí u všech článků.

Jinak:

1. Nevím, jestli jsme kdy nadávali na Windows 8. Bylo tam pár nedomyšleností, ale pro mě to byl lepší systém než Windows 7. Petr jej pokud vím považuje za lepší než Windows 10.

2. Na mobily jsme myslím také nezměnili názor. Já jsem z W10M dost nadšený, hlavně teď, když si můžu každý týden hrát s něčím novým. Petr od začátku W10M neměl rád, protože Microsoft zahodil to, co dělalo unikátním WP8. Design Metro je pryč, pivot obrazovky s horizontálním scrollováním jsou pryč, MS trochu upozadil smysl dlaždic a důležité informace chce posílat do notifikačního centra. Vývojáři kašlou na aplikace a bez nich může být systém sebelepší, jenže k čemu.

3. O Androidu nikdy nejsme přehnaně nadšení. Já mám ten systém rád, ale když to jde, vždy kritizuji co mi vadí (roztříštěnost, mizerná softwarová podpora).

4. V tomhle aktuálním seriálu o univerzálních aplikacích na několika místech zmiňuji, že je to skvělá myšlenka. Jen jsem v posledním díle vyjádřil obavy, že to nemusí stačit. Microsoft doufá, že vývojáři začnou dělat aplikace pro desktopy (a tím pak i pro mobily), jenže na desktopu je prostě zájem o web, ne aplikace.

V sobotu vyjde nový podcast, kde se o tom bavíme trochu podrobněji. Petr mluví o tom svém switchi na Android a přitom řekne, co mu na tom systému vadí, co mu vadí na W10M a co se mu líbilo na WP8.

Nic takového tam nevidím v běžném ani experimentálním (vivaldi:flags) nastavení. Pokud chceš scrollovat rychle, tak můžeš akorát použít autoscroll (stiskneš kolečko a pak posouváš kurzor dolů).

Tento nebo možná až příští týden to rozvedu do většího článku. Zatím musím utřídit myšlenky v hlavě. Poslední dva tři roky se prostě Microsoft hodně snaží Lumie pohřbít, těch indicií je několik.

Ano, Surface Phone je budoucnost. W10M je budoucnost. Ale Lumie jsou minulost. Říkám to jako majitel dvou kusů.

Díky. Mělo tam být 4,2 mld.

Vím o Aceru, ten to začal prodávat teď. HP přestavil superhighend s tolika vychytávkami, že to nejspíš budou ladit do léta. A o jiném výkonném nevím. Ještě jej slibovali jedni Němci, a ti teď koukám píšou, že dostupnost až Q1 2017 (http://shop.shiftphones.com/shift5pro.html).

Jinak jsem zrovna tento týden připravoval Lumii 640 k prodeji. Z Insider verze jsem přes Recovery Tool nahrál zpět WP8.1 a ta rychlost u staršího systému je fakt lepší. Aplikace se spouští svižněji, procházení Storem je taky někde jinde. Pak jsem přes Updgrade Advisor dal čisté desítky Threshold 2 a zase to pocitově bylo slabší. Redstone ale bude mít i nějaké výkonnostní optimalizace, tak snad se to jednou dostane do lepšího stavu.

S Androidem se dnes dá úplně v pohodě žít. Možnosti systému jsou široké (nejrširší), na moderních hardwaru už běží dobře. Jen to chce model/výrobce, který nekašle na podporu. Což se ale samozřejmě vylučuje s levnějšími modely. V tom je výjimkou Xiaomi, které má příkladnou podporu, ale zase sere na Čechy.

Jinak jsem asi výjimka, ale W10M mě baví vím dál víc. Ze zahraničí i od nás furt slyším ohlasy, jak to to lidi nadávají a okázaly odcházejí na Android/iPhone, ale já jsem vážně čím dál spokojenější. Jen už jsem Lumii 640 nahradil Lumií 950. Na tom to prostě jede lépe. Více RAM a větší úložiště hrozně pomáhají,. Furt nechápu, proč MS všude cpe 1/8 GB a proč neudělají nějakou lepší střední třídu se Snapdragonem 410/6xx.

Nejde no. Schválně jsem zkoušel ten příkaz s Right místo Bottom a vrátil mi to neplatnou hodnotu. Větším, že nejlepší mozky z Canonicalu to za pár let stihnout připravit. :)

To ale nebude taková umělá hrůza jako z různých vyfotošopovaných fotek. Netflix podporuje HDR10 a Dolby Vision, které mají rozšířený dynamický rozsah a podporu 10bitových barev. Ty standardy například definují, jaký jas mají používat obrazovky, aby například světlo skutečně oslňovalo, ale nebylo jen bílé. Na obloze díky HDR nebudou mapy, ale plynulé přechody,

Stránky

Reklama