Reklama

M0RGAN

Příspěvky uživatele

Se kterým bohem? To my jich máme! Bůh ohně, bůh pitné vody, bůh užitkové vody, bůh koření, bůh proti pálení žáhy, bůh proti mouchám tse-tse, bůh proti kašli, bůh, abychom měli děti, bůh abychom neměli děti...

40'' displej se 4K rozlišením by mě taky zajímal. To by mohlo mít rozumně velké pixely a hlavně parádní plochu.

To znám už několik let, ale popravdě, za ty peníze mi to nestojí.Radši jsem si pořídil domácí kancelář komplet stůl s křeslem, monitory, držáky i počítačem a periferiemi za třetinovou cenu a přijde mi to praktičtější

Tím spíše, když existuje i "noční verze" jednoduchým otočením monitorů

Já zase musím konstatovat, že tento pocit nesdílím. A současnou Sapphire Radeon 7850 OC (i když se 2GB paměti) jsem si koupil před čtvrt rokem na základě zdejší recenze. A až na chladič (který na mne byl příliš hlučný, i když to jsou od výrobců GK asi všechny :-) , a za týden jsem jej měnil za Accelero) jsem s ní spokojen.
Celkově tento web považuju za nejserióznější, i když občas procházím recenze i jinde.

K té integrované HD4000 teda nevím. Mám plnou Radeon 7850 (Sapphire 2GB OC), když mě zlobil (asi zlomený) displayport kabel, tak jsem jeden monitor připojil k HD4000 v procesoru Intel 3570K (rozlišení 1920x1200) a dva k Radeonu.. A padalo mi občas i AERO! Ve smyslu, že počítač ohlásil nedostatečný grafický výkon a Aero (W7) zrušil na nějaký ten základní motiv. A neběželo na ní v tu dobu nic, jen prázdná plocha. Přidělený 1GB RAM, chipset Z77.
Podle mých zkušeností je tedy HD4000 naprosto nepoužitelná. Sice i moje deska umí tři výstupy z HD4000, ale je to naprosto nepoužitelné. Kdyby to zvládlo aspoň klasických pár oken v Aeru a případně film na jednom a jen na hry zapínat Radeon na jednom monitoru, tak by to bylo fajn. Takhle ji musím mít deaktivovanou.

To teda nevím, co se ti na tom nezdá. Nejlepší sestava je personalizovaná na míru každému, takže sám sobě poskládám vždycky lepší sestavu, než bych dostal od firmy typu HP. Leč to žere čas, ale IT je můj koníček. A i pro normálního zákazníka bude lepší lokální obchod, kde se může s obchodníkem pobavit, co by v tom tak chtěl.. A ne mít všichni jednotný počítač z tovární linky. To se hodí třeba do škol nebo kanceláří, ale už ne koncovým zákazníkům.

Já na ty hry moc nejsem, takže pro mě je nejlepší současnou hrou Civilizace V (stará už nějaký ten rok, asi 2009) a Skyrim (koupil jsem koncem listopadu a už mám 140 odehraných hodin).. Leč ani jedna se do letoška (2012) nepočítá :-( Tak aspoň ten datadisk k Civce :-) Který jsem pohříchu ještě nehrál, jen mody do CivV, hned si ho jdu objednat :-)

Začínal jsem s Radeony před lety na 8500 .. Tak je tu máme opět, jen už nejsou pro AGP :-)

A dvě třetiny z té velikosti obvykle zabírají reklamy ...

Tak třeba Alza a její slevy, to je čistá lež už tolik roků, že bych to vůbec neřešil v povánočním období.
Například http://www.alza.cz/logitech-mx-anywhere-d138049.htm
Povšimněte si té "běžné ceny" a teď si to srovnejte s http://mysi.heureka.cz/logitech-anywhere-mouse-mx/ nebo http://www.zbozi.cz/vyrobek/logitech-anywhere-mouse-mx-darkfield-laser/
A to není jen "aktuální superslevová akce", ale tahle "supersleva" už tam visí minimálně půl roku.
Ve slevě si koupím občas nějakou hru na Steamu nebo teď je zrovna fajn období nakupovat oblečení, tam se ho totiž obchodníci potřebujou zbavit, aby mohli naskladnit nové, u IT to postrádá smysl, tam obvykle naskladněné nemají, nebo jen malé množství. A oblečení "morálně zastarává" rychleji, kvůli střídání ročních období. A za rok už bývají jiné kolekce.

Dost pochybuju o tom, že by desktop měl být mrtvý. V poměru cena/výkon je to pořád nejlepší volba, na kterou ani notebook ani mobil ani přerostlý mobil v podobě tabletu nemá a ještě dlouho mít nebude.
Sám vlastním relativně výkonný desktop, k tomu Zenbook Prim a jako mobil.. Obyčejnou levnou Nokii X1-01 s výdrží na baterii týden. Když chci fotit, mnohem lepší je levný (1500) foťák, když chci na Internet, lepší je notebook. Když si chci pustit hudbu, lepší je hudební přehrávač. Na co si kupovat jedno zařízení, které umí sice všechno dohromady, ale budu ho muset minimálně 1x denně nabíjet a když se vybije, tak si ani neškrtnu? Navíc bude každý rok morálně zastarávat? Na výkon a pohodlí surfování, práce i přehrávání filmů je tu PC či notebook (to je vlastně taky PC).
Tabletům a chytrým mobilům říkám fuj.
Spíš je to o tom, že desktopy už dnes mají slušný výkon a nezastarávají tak rychle, jako dřív. Takže pokud se to nepokazí, dá se deska provozovat několik let, klidně i 5, než dostatečně zastará.

PC se mi nepokazilo, ale před měsícem jsem upgradoval PC a v pátek notebook, takže mám zase na 2-3 roky vystaráno, než to morálně zastará. Tablet ani chytrý telefon nemám a nechci. 13'' ultrabook (dříve subnotebook) je dostatečně mobilní a mnohem pohodlnější a univerzálnější na používání, než tablet/chytrý telefon.
PC se stejně nikdy nezbavím, protože je to PRACOVNÍ i herní nástroj, oboje na tabletu stojí za .. houby :-) Na používání na cestách je opět lepší notebook, protože když občas potřebuju něco pracovně vyřídit, tak na tabletu/mobilu bych mohl leda víte co :-)

Tak ho mám 3 hodiny a už mě dokázal pořádně vytočit.
Když pominu klasicky otravné čtyři nálepky (čím víc nálepek, tím víc "in"), z čehož dvě šly sundat a dvě zanechaly odporné lepidlo, po jehož odstraňování už mám dva škrábance..
Pominu i tradiční spoustu bloatwaru..
Ale totálně mě nasralo, že když jsem nainstaloval Aidu64, naskočila modrá obrazovka smrti a oášem že ti sundal ovladač iaStorA.sys. A protože jsem před tím tradičně zrušil automatický restart při pádu a při tomto mi NEREAGUJE KLÁVESNICE, tak to nemůžu vypnout ani restartovat, ani odpojit kabel mi k ničemu není, protože baterka je uvnitř, tedy neodpojitelná. No to je ale STUPIDNÍ řešení!!! Takže budu teď 7 hodin asi čekat, až se vybije :-X Takže musím konstatovat, že vypínací tlačítko jako součást klávesnice je fakt pořádný error (hlavně u ultrabooku s nevyndatelnou baterií), když přestane tato fungovat.
Další vlastní recenzi můžu přidat, až se vybije baterka a tedy budu moci restartovat .. Zatím jsem se nedostal dál, než k odinstalaci bloatwaru a instalaci pár základních programů.
e: tak se mi to podařilo vypnout konečně :-) Tlačítko "power" teď zareagovalo, nevím, proč před tím ne.

Na CZC už mají verzi s levnějším Home Premium za 25 tisíc (http://www.czc.cz/ultrabook-asus-zenbook-ux32vd-r4002v/120611/produkt), tak jsem se rozhodl, že si udělám radost k Vánocám. Jen mě štvou, že mají neznámou dostupnost, tak snad se to stihne..
Počítám, že pak přikoupím nějaký 64 nebo 128 mSATA disk a 8 GB RAM. Snad mi to zase ze 3 roky vydrží (záleží na baterce a možnosti její výměny..).
e: tak tuto verzi ani nedodali a zase stáhli z nabídky, mají jen za 27500 s W7P.

"Já si myslím, že 640 kB RAM musí stačit každému..."

Stránky

Reklama