Reklama

M0RGAN

Příspěvky uživatele

Místo Intel bych napsal jednoduše klasická firma dominující trhu. Doufám, že už jsou fanatičtí AMD-hateři spokojení :-)

Já mám taky desítky od začátku a největší otrava byla s upgradem systému. Pak se využil nový product key a proběhla standardní čistá instalace na všech počítačích. A desítky šlapou naprosto v pohodě. Takže si taky nemám důvod stěžovat. A ono oblíbené odesílání informací jde jednoduše zakázat v nastavení.

Jak to bude s kabely? Protože už teď je problém sehnat FUNGUJÍCÍ třímetrový DP 1.2 kabel, tedy aby podporoval 3840x2160@60 Hz a pětimetrový snad ani neexistuje. Takže když DP 1.1 umožňoval i desetimetrové kabely ... DP 1.3 budou jen půlmetrové?
Před rokem jsem si totiž pořídil 40'' 4K monitor a už od začátku jsem měl problém sehnat fungující 3m kabel, v Česku ani jeden, nakonec jsem nějaký našel na Amazonu; i když teda poštovné z USA vyšlo dráž než samotný kabel. A pětimetrový jsem nikde ani nenašel. A když teď tak namátkou procházím, tak se pořád tady nic neprodává, všechno jen do dvou metrů.
Moje zkušenost je, že nestačí jen "DP 1.2 kabel", ale musí mít explicitně napsáno, že podporuje 4K@60 Hz (případně 21,6 Gbps), jinak prostě funguje jen na 30 Hz.

Protože to jsou kapesní počítače a ne telefony. Telefon je klasická tlačítková věc okolo 70 gramů s týdenní výdrží na baterku.

Chybka ve třetí kapitole "Procesorem je tu Intel Core i5-6500U".

Mně přestal fungovat jeden starší program, který doposud i na desítkách jel. Ale už má novější verzi a ta starší je dva roky bez podpory, takže smůla :-( Přitom ta starší mi vyhovuje víc a je to program pro mě docela zásadní. Takže počítače 3, problém jeden .. na všech.

Řešením je Ergotron LX Desk mount arm a k němu si přikoupit prodlužovací rameno. Je to vidět na mém (vpravo) https://dl.dropboxusercontent.com/u/21349122/Fotky/Kancelar/2015/WP_2015...
A nebo použít druhou variantu uchycení ke stolu a jednoduše do něj vyvrtat díru a tam umístit držák.

Ergotronů mám doma pět (3x LX Desk, jednou LX desk vysoký a jednou LX HD), z toho první už takové 4 roky. A nemůžu si to vynachválit; jedna z mých nejlepších IT investic, protože tu životnost 10+ let u toho vidím docela jasně a monitory budou taky potřeba ještě dlouho :-)
Perfektní při práci s více monitory i při pouhém flákání, kdy si tak monitory zavěsím přímo nad postel :-) https://dl.dropboxusercontent.com/u/21349122/Fotky/Kancelar/2015/WP_2015...

Univerzální držák je třeba Ergotron LX Desk Mount Arm. Používám už několik let a naprostá spokojenost. Originální stojany (i ty povedené od Dellu) leží ve skříni.

Zrovna na tu i7 jsem zvědav, po třech letech je čas na upgrade stávající i5. I když ten výkon už několik let stagnuje, co AMD přestalo Intelu konkurovat. Takže kdybych neměnil z i5 na i7, tak se na nějaký upgrade můžu rovnou vykašlat. To u grafik si Nvidia s AMD pěkně konkurují, tak je ten pokrok vidět. Monopol Intelu je pro nás zákazníky pěkný opruz.

Všude v testech je Intel Core M-5Y70, přitom v obchodech jsou skoro ve všech zařízeních s Core M-5Y10. Nebylo by lepší do testů zařadit spíše ten?

On ten pokrok už se ztrátou konkurence v podobě AMD zamrzl. Nebo se snad výkon na takt od Sandy Bridge nějak výrazněji posunul? Leda tak "grafický výkon" procesoru, ale na CPU část se kašle. Taky mám i5 Ivy Bridge a vskutku jediný důvod k upgradu je ten, že budu měnit za i7, protože už mi procesorový výkon nestačí. Chtělo by to konkurenci :-( Hlavně na srovnatelném výrobním procesu, ani sebegeniálnější inženýři AMD nemůžou na zastaralém výrobním procesu Intelu konkurovat.

Příkon v klidu 40W, v zátěži přes 150W, výkon adaptéru 45W? To je nějaký error, ne? Protože jinak by se ten notebook používal jako pohyb klokana :-) Nabít, zapnout notebook, vyšťavit používáním baterku, vypnout a nabíjet :-)

Po něčem podobném se poohlížím jako po rozumném kompromisu mezi obří plochou a ještě relativní mobilitou. 40'' BDM4065UC je už až příliš velký a barvy nic moc (odstíny se mění, hlavně to pozoruju třeba na červené; i když tak hrozné jako na TN panelech to není). Ale na práci je to super věc. I když brát ho s sebou někam na cesty i autem už je dost nepraktické :-)
27'' 2560x1440 už je mi zase příliš malé.
Co se USB HUBů v monitorech týče, tak mě pěkně štve, že nefungují (žádné, co jsem zkoušel) nezávisle na obrazovce monitoru. Tedy když jeden z monitorů uspím, tak se odpojí i USB HUB v něm. Což je pro mě dost nepraktické.

Se kterým bohem? To my jich máme! Bůh ohně, bůh pitné vody, bůh užitkové vody, bůh koření, bůh proti pálení žáhy, bůh proti mouchám tse-tse, bůh proti kašli, bůh, abychom měli děti, bůh abychom neměli děti...

Stránky

Reklama