Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více
Reklama

M0RGAN

Příspěvky uživatele

Tak v tom případě evidentně není ultrabook strojem pro Vás, naštěstí existuje spousta modelů, které jsou patřičně tlustší a těžší a ten konektor se tam vejde. Když už by Vás tak strašně obtěžovalo pořízení USB 3 síťovky.
WiFina je pro normální používání naprosto v pohodě, stačí ji mít zašifrovanou a mít tam opravdu připojena jen svá zařízení (dva notebooky, dva mobily a záložně stolní PC) :-) Jo a nekoupit ten nejlevnější WiFi router, ale něco slušnějšího.
Pro opakované přenášení dat jsou ideální USB flashky, pro větší objemy dat pak USB 3 rámečky a narvat do toho SSD na opakovaný rychlý přenos dat. O zálohách nebyla ani řeč (ostatně ty asi v síťovém kabelu taky nepůjdou).
Univerzálním zařízením je a má být stolní počítač, ne notebook. Ty jsou a vždycky budou o kompromisech. Naštěstí existuje spousta výrobců a nepřeberně modelů, takže si najdete to svoje. Ale nemá smysl pak brečet u ultrabooků, že ani ty drahé nemají síťový konektor. Ideálem u nich (podle mne) jsou 3 USBčka, hdmi a miniDP, případně čtečka karet. Nic víc, nic míň.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, nadává na to, že si nějaký výrobce dovolí vyrábět to, co osloví jeho zákazníky :-)

WiFinu mám doma 2,4 i 5 GHz a běží obstojně (ostatně do deseti metrů od routeru bych ani nic jiného nečekal). Pro tyto případy snad není problém pořídit USB gigabitovou síťovku, stojí už od čtyř stovek. Do ultrabooku se prostě nevejde. V tabletu byste ji snad taky nehledal :-)
e: a co takhle externí USB 3 2,5 disk, ideálně rovnou SSDčko?

Jak je na tom tato značka s důvěryhodností? Protože jsem zaznamenal informace, že tato čínská firma je používána ke špionáži a svěřovat někomu takovému své účty by nebylo úplně OK. Je možné tam dostat čistý Android? Ptám se jako laik, protože doteď funguju na Lumiích, ale už je MS bohužel pohřbil a tedy se přechodu na Android nevyhnu.

Tak do Ultrabooků se vskutku nedává - jednoduše proto, že se tam nevejde. Jsou příliš tenké. Třeba Asus to řeší přibalováním USB-LAN redukce. Ale abych pravdu řekl: za 4 roky vlastnictví ultrabooku jsem tu externí síťovku nepoužil ani jednou. Bohatě stačí ta "nekvalitní" Wi-Fi :-)

Kdo si dává do domácího NASu SSDčka?

"Parametry desktopových procesorů Skylake jsme zde již měli" bude nějaký šotek, protože ty parametry jsou známy již přes rok :-)

Už mají konečně MATNÉ displeje, nebo stále ta nepoužitelná zrcadla?
Čekám na Kaby Lake procesory a chci jít do něčeho takového, ale protože matné displeje dává jen Acer a Asus, tak je (po dobré zkušenosti se Zenbookem) druhý jmenovaný jasnou volbou. Viděl jsem nějakou videorecenzi na Skylake XPS 13 a to bylo něco příšerného, jak se to lesklo!

Snížení spotřeby při stávajícím výkonu je tak maximálně zlepšení poměru výkon/watt, nikoliv zvýšení výkonu.
Co se výrazu "až o..." týče, tak je to klasická oblíbená marketingová věta. Případně "už od...". Tedy vezmou ten jediný případ, kde to pro ně vychází nejlépe (prostě přidali nějakou konkrétní optimalizaci) a je to. Třeba u Kaby Lake zlepšil Intel spotřebu "až 20X", konkrétně při přehrávání 4K videa snížil spotřebu z 10W na 0,5W přidáním konkrétní optimalizace. Znamená to tedy, že procesory Intel Kaby Lake jsou 20X výkonnější než Skylake?

A je to prosté jako bulharská stripterka: výkon nejde navyšovat donekonečna, je snazší zefektivňovat i vyrábět méně výkonná zařízení než ta velmi výkonná. Jinak bychom už měli 20 GHz procesory s pětinásobným výkonem (stejným IPC) oproti současným 4GHz (na kterých se růst frekvence cpu zasekl), nemyslíte?

Myslíš na nižším a současně horším? Proč AMD dosahuje nižších taktů a má horší poměr výkon/watt, když je na nižším procesu, který by tedy teoreticky měl být pokročilejší (přičemž v praxi je tomu naopak)? Jednoduše proto, že je to jenom číslo, nic jiného.

16:10 je fajn, ale nacpat tam zase to deset let staré rozlišení 2560:1600?
Za mě ideální by bylo 16:10 34'' a rozlišení 3840:2400.

Takový R480 má výrazně nižší takty než GTX1060, přitom má při podobném výkonu vyšší TDP...

"video zvládne přehrávat jen něco přes 5 hodin" a hned pod tím "výdrž při přehrávání videa 1080p 9:10 h"
Co z toho si vybrat? :-)

Když se můžou dodnes prodávat notebooky s 1366x768 rozlišením a plotnovým diskem... Tak nevidím důvod, proč by se nesměly prodávat 27'' monitory s FHD rozlišením, třebaže bych si to sám rozhodně nekoupil.

U našich e-shopů je běžné, že má člověk historii, kdy a co přesně si u obchodníka koupil. A některé e-shopy tam mají přímo i sériové číslo. A předpokládám, že USA nejsou za námi pozadu v elektronizaci. Takže u solidních obchodníků by neměl být problém s jejich spoluprací i bez papírové účtenky.

Podle mě zase nemají dedikované grafiky v ultrabooku mnoho smyslu, ani v tom s i7U. Zbytečně to žere baterku a stojí to peníze.
Na druhou stranu: kombinace hdmi a display portu by takovým strojům slušela.

Stránky

Reklama