Reklama

M0RGAN

Příspěvky uživatele

Mně přestal fungovat jeden starší program, který doposud i na desítkách jel. Ale už má novější verzi a ta starší je dva roky bez podpory, takže smůla :-( Přitom ta starší mi vyhovuje víc a je to program pro mě docela zásadní. Takže počítače 3, problém jeden .. na všech.

Řešením je Ergotron LX Desk mount arm a k němu si přikoupit prodlužovací rameno. Je to vidět na mém (vpravo) https://dl.dropboxusercontent.com/u/21349122/Fotky/Kancelar/2015/WP_2015...
A nebo použít druhou variantu uchycení ke stolu a jednoduše do něj vyvrtat díru a tam umístit držák.

Ergotronů mám doma pět (3x LX Desk, jednou LX desk vysoký a jednou LX HD), z toho první už takové 4 roky. A nemůžu si to vynachválit; jedna z mých nejlepších IT investic, protože tu životnost 10+ let u toho vidím docela jasně a monitory budou taky potřeba ještě dlouho :-)
Perfektní při práci s více monitory i při pouhém flákání, kdy si tak monitory zavěsím přímo nad postel :-) https://dl.dropboxusercontent.com/u/21349122/Fotky/Kancelar/2015/WP_2015...

Univerzální držák je třeba Ergotron LX Desk Mount Arm. Používám už několik let a naprostá spokojenost. Originální stojany (i ty povedené od Dellu) leží ve skříni.

Zrovna na tu i7 jsem zvědav, po třech letech je čas na upgrade stávající i5. I když ten výkon už několik let stagnuje, co AMD přestalo Intelu konkurovat. Takže kdybych neměnil z i5 na i7, tak se na nějaký upgrade můžu rovnou vykašlat. To u grafik si Nvidia s AMD pěkně konkurují, tak je ten pokrok vidět. Monopol Intelu je pro nás zákazníky pěkný opruz.

Všude v testech je Intel Core M-5Y70, přitom v obchodech jsou skoro ve všech zařízeních s Core M-5Y10. Nebylo by lepší do testů zařadit spíše ten?

On ten pokrok už se ztrátou konkurence v podobě AMD zamrzl. Nebo se snad výkon na takt od Sandy Bridge nějak výrazněji posunul? Leda tak "grafický výkon" procesoru, ale na CPU část se kašle. Taky mám i5 Ivy Bridge a vskutku jediný důvod k upgradu je ten, že budu měnit za i7, protože už mi procesorový výkon nestačí. Chtělo by to konkurenci :-( Hlavně na srovnatelném výrobním procesu, ani sebegeniálnější inženýři AMD nemůžou na zastaralém výrobním procesu Intelu konkurovat.

Příkon v klidu 40W, v zátěži přes 150W, výkon adaptéru 45W? To je nějaký error, ne? Protože jinak by se ten notebook používal jako pohyb klokana :-) Nabít, zapnout notebook, vyšťavit používáním baterku, vypnout a nabíjet :-)

Po něčem podobném se poohlížím jako po rozumném kompromisu mezi obří plochou a ještě relativní mobilitou. 40'' BDM4065UC je už až příliš velký a barvy nic moc (odstíny se mění, hlavně to pozoruju třeba na červené; i když tak hrozné jako na TN panelech to není). Ale na práci je to super věc. I když brát ho s sebou někam na cesty i autem už je dost nepraktické :-)
27'' 2560x1440 už je mi zase příliš malé.
Co se USB HUBů v monitorech týče, tak mě pěkně štve, že nefungují (žádné, co jsem zkoušel) nezávisle na obrazovce monitoru. Tedy když jeden z monitorů uspím, tak se odpojí i USB HUB v něm. Což je pro mě dost nepraktické.

Se kterým bohem? To my jich máme! Bůh ohně, bůh pitné vody, bůh užitkové vody, bůh koření, bůh proti pálení žáhy, bůh proti mouchám tse-tse, bůh proti kašli, bůh, abychom měli děti, bůh abychom neměli děti...

40'' displej se 4K rozlišením by mě taky zajímal. To by mohlo mít rozumně velké pixely a hlavně parádní plochu.

To znám už několik let, ale popravdě, za ty peníze mi to nestojí.Radši jsem si pořídil domácí kancelář komplet stůl s křeslem, monitory, držáky i počítačem a periferiemi za třetinovou cenu a přijde mi to praktičtější

Tím spíše, když existuje i "noční verze" jednoduchým otočením monitorů

Já zase musím konstatovat, že tento pocit nesdílím. A současnou Sapphire Radeon 7850 OC (i když se 2GB paměti) jsem si koupil před čtvrt rokem na základě zdejší recenze. A až na chladič (který na mne byl příliš hlučný, i když to jsou od výrobců GK asi všechny :-) , a za týden jsem jej měnil za Accelero) jsem s ní spokojen.
Celkově tento web považuju za nejserióznější, i když občas procházím recenze i jinde.

K té integrované HD4000 teda nevím. Mám plnou Radeon 7850 (Sapphire 2GB OC), když mě zlobil (asi zlomený) displayport kabel, tak jsem jeden monitor připojil k HD4000 v procesoru Intel 3570K (rozlišení 1920x1200) a dva k Radeonu.. A padalo mi občas i AERO! Ve smyslu, že počítač ohlásil nedostatečný grafický výkon a Aero (W7) zrušil na nějaký ten základní motiv. A neběželo na ní v tu dobu nic, jen prázdná plocha. Přidělený 1GB RAM, chipset Z77.
Podle mých zkušeností je tedy HD4000 naprosto nepoužitelná. Sice i moje deska umí tři výstupy z HD4000, ale je to naprosto nepoužitelné. Kdyby to zvládlo aspoň klasických pár oken v Aeru a případně film na jednom a jen na hry zapínat Radeon na jednom monitoru, tak by to bylo fajn. Takhle ji musím mít deaktivovanou.

To teda nevím, co se ti na tom nezdá. Nejlepší sestava je personalizovaná na míru každému, takže sám sobě poskládám vždycky lepší sestavu, než bych dostal od firmy typu HP. Leč to žere čas, ale IT je můj koníček. A i pro normálního zákazníka bude lepší lokální obchod, kde se může s obchodníkem pobavit, co by v tom tak chtěl.. A ne mít všichni jednotný počítač z tovární linky. To se hodí třeba do škol nebo kanceláří, ale už ne koncovým zákazníkům.

Stránky