Reklama

M0RGAN

Příspěvky uživatele

Všude v testech je Intel Core M-5Y70, přitom v obchodech jsou skoro ve všech zařízeních s Core M-5Y10. Nebylo by lepší do testů zařadit spíše ten?

On ten pokrok už se ztrátou konkurence v podobě AMD zamrzl. Nebo se snad výkon na takt od Sandy Bridge nějak výrazněji posunul? Leda tak "grafický výkon" procesoru, ale na CPU část se kašle. Taky mám i5 Ivy Bridge a vskutku jediný důvod k upgradu je ten, že budu měnit za i7, protože už mi procesorový výkon nestačí. Chtělo by to konkurenci :-( Hlavně na srovnatelném výrobním procesu, ani sebegeniálnější inženýři AMD nemůžou na zastaralém výrobním procesu Intelu konkurovat.

Příkon v klidu 40W, v zátěži přes 150W, výkon adaptéru 45W? To je nějaký error, ne? Protože jinak by se ten notebook používal jako pohyb klokana :-) Nabít, zapnout notebook, vyšťavit používáním baterku, vypnout a nabíjet :-)

Po něčem podobném se poohlížím jako po rozumném kompromisu mezi obří plochou a ještě relativní mobilitou. 40'' BDM4065UC je už až příliš velký a barvy nic moc (odstíny se mění, hlavně to pozoruju třeba na červené; i když tak hrozné jako na TN panelech to není). Ale na práci je to super věc. I když brát ho s sebou někam na cesty i autem už je dost nepraktické :-)
27'' 2560x1440 už je mi zase příliš malé.
Co se USB HUBů v monitorech týče, tak mě pěkně štve, že nefungují (žádné, co jsem zkoušel) nezávisle na obrazovce monitoru. Tedy když jeden z monitorů uspím, tak se odpojí i USB HUB v něm. Což je pro mě dost nepraktické.

Se kterým bohem? To my jich máme! Bůh ohně, bůh pitné vody, bůh užitkové vody, bůh koření, bůh proti pálení žáhy, bůh proti mouchám tse-tse, bůh proti kašli, bůh, abychom měli děti, bůh abychom neměli děti...

40'' displej se 4K rozlišením by mě taky zajímal. To by mohlo mít rozumně velké pixely a hlavně parádní plochu.

To znám už několik let, ale popravdě, za ty peníze mi to nestojí.Radši jsem si pořídil domácí kancelář komplet stůl s křeslem, monitory, držáky i počítačem a periferiemi za třetinovou cenu a přijde mi to praktičtější

Tím spíše, když existuje i "noční verze" jednoduchým otočením monitorů

Já zase musím konstatovat, že tento pocit nesdílím. A současnou Sapphire Radeon 7850 OC (i když se 2GB paměti) jsem si koupil před čtvrt rokem na základě zdejší recenze. A až na chladič (který na mne byl příliš hlučný, i když to jsou od výrobců GK asi všechny :-) , a za týden jsem jej měnil za Accelero) jsem s ní spokojen.
Celkově tento web považuju za nejserióznější, i když občas procházím recenze i jinde.

K té integrované HD4000 teda nevím. Mám plnou Radeon 7850 (Sapphire 2GB OC), když mě zlobil (asi zlomený) displayport kabel, tak jsem jeden monitor připojil k HD4000 v procesoru Intel 3570K (rozlišení 1920x1200) a dva k Radeonu.. A padalo mi občas i AERO! Ve smyslu, že počítač ohlásil nedostatečný grafický výkon a Aero (W7) zrušil na nějaký ten základní motiv. A neběželo na ní v tu dobu nic, jen prázdná plocha. Přidělený 1GB RAM, chipset Z77.
Podle mých zkušeností je tedy HD4000 naprosto nepoužitelná. Sice i moje deska umí tři výstupy z HD4000, ale je to naprosto nepoužitelné. Kdyby to zvládlo aspoň klasických pár oken v Aeru a případně film na jednom a jen na hry zapínat Radeon na jednom monitoru, tak by to bylo fajn. Takhle ji musím mít deaktivovanou.

To teda nevím, co se ti na tom nezdá. Nejlepší sestava je personalizovaná na míru každému, takže sám sobě poskládám vždycky lepší sestavu, než bych dostal od firmy typu HP. Leč to žere čas, ale IT je můj koníček. A i pro normálního zákazníka bude lepší lokální obchod, kde se může s obchodníkem pobavit, co by v tom tak chtěl.. A ne mít všichni jednotný počítač z tovární linky. To se hodí třeba do škol nebo kanceláří, ale už ne koncovým zákazníkům.

Já na ty hry moc nejsem, takže pro mě je nejlepší současnou hrou Civilizace V (stará už nějaký ten rok, asi 2009) a Skyrim (koupil jsem koncem listopadu a už mám 140 odehraných hodin).. Leč ani jedna se do letoška (2012) nepočítá :-( Tak aspoň ten datadisk k Civce :-) Který jsem pohříchu ještě nehrál, jen mody do CivV, hned si ho jdu objednat :-)

Začínal jsem s Radeony před lety na 8500 .. Tak je tu máme opět, jen už nejsou pro AGP :-)

A dvě třetiny z té velikosti obvykle zabírají reklamy ...

Tak třeba Alza a její slevy, to je čistá lež už tolik roků, že bych to vůbec neřešil v povánočním období.
Například http://www.alza.cz/logitech-mx-anywhere-d138049.htm
Povšimněte si té "běžné ceny" a teď si to srovnejte s http://mysi.heureka.cz/logitech-anywhere-mouse-mx/ nebo http://www.zbozi.cz/vyrobek/logitech-anywhere-mouse-mx-darkfield-laser/
A to není jen "aktuální superslevová akce", ale tahle "supersleva" už tam visí minimálně půl roku.
Ve slevě si koupím občas nějakou hru na Steamu nebo teď je zrovna fajn období nakupovat oblečení, tam se ho totiž obchodníci potřebujou zbavit, aby mohli naskladnit nové, u IT to postrádá smysl, tam obvykle naskladněné nemají, nebo jen malé množství. A oblečení "morálně zastarává" rychleji, kvůli střídání ročních období. A za rok už bývají jiné kolekce.

Dost pochybuju o tom, že by desktop měl být mrtvý. V poměru cena/výkon je to pořád nejlepší volba, na kterou ani notebook ani mobil ani přerostlý mobil v podobě tabletu nemá a ještě dlouho mít nebude.
Sám vlastním relativně výkonný desktop, k tomu Zenbook Prim a jako mobil.. Obyčejnou levnou Nokii X1-01 s výdrží na baterii týden. Když chci fotit, mnohem lepší je levný (1500) foťák, když chci na Internet, lepší je notebook. Když si chci pustit hudbu, lepší je hudební přehrávač. Na co si kupovat jedno zařízení, které umí sice všechno dohromady, ale budu ho muset minimálně 1x denně nabíjet a když se vybije, tak si ani neškrtnu? Navíc bude každý rok morálně zastarávat? Na výkon a pohodlí surfování, práce i přehrávání filmů je tu PC či notebook (to je vlastně taky PC).
Tabletům a chytrým mobilům říkám fuj.
Spíš je to o tom, že desktopy už dnes mají slušný výkon a nezastarávají tak rychle, jako dřív. Takže pokud se to nepokazí, dá se deska provozovat několik let, klidně i 5, než dostatečně zastará.

Stránky

Reklama