Reklama

M0RGAN

Příspěvky uživatele

Podle mě zase nemají dedikované grafiky v ultrabooku mnoho smyslu, ani v tom s i7U. Zbytečně to žere baterku a stojí to peníze.
Na druhou stranu: kombinace hdmi a display portu by takovým strojům slušela.

Vůbec žádné konektory? Napájet takovou věc přes indukci musí být dobrý opruz!

Inflace je celosvětovým jevem, proto průměrný nový počítač v roce 1996 stál nějakých 40-50 tisíc korun, zatímco nyní je to takových 15 tisíc? :-) Do čehož jaksi grafika za 11 tisíc (přičemž píšu o normálních verzích, ne o předražené "founders" edici) nezapadá. Že bude prodávanější než 1080 je pravděpodobné, ale zase bude určitě více prodávaná 1060, třebaže ještě nebyla ani naznačena. Just sayin'

Já si na ni sice taky brousím zuby, ale bestseller za 11-12 tisíc korun?! To sotva :-)

Dell mívá programovatelná tlačítka na monitorech, což je super věc. Takže i toto by mohl umět.

Já. Cena/výkon a výkon/spotřeba jsou pro mě hlavní ukazatele. I když tím nejhlavnějším je tichý provoz a podpora několika 4K monitorů :-)

Nevím, kde je to tvoje "tu", ale reálně budou na trhu nejdřív tak v srpnu, rozhodně NE za 1-2 týdny. A u mě v počítači bude GTX 1070 až v okamžiku, kdy vyjde i obdobná karta od AMD a tyto budou proti sobě testovány různými nezávislými redakcemi. S nějakými PR akcemi Nvidie mi můžou víš co... Ale jestli chceš být za blbce a kupovat si předraženou founders edition a ještě vlastně naslepo, protože ani nebudeš vědět, jestli se to vůbec vyplatí, tak jen do toho.

Já si to fakt budu muset koupit, tím NASem mě dorazili :-) Zrovna jsem uvažoval, že bych si postavil vlastní server na Linuxu, který by fungoval současně jako WiFi přijímač i vysílač do místnosti+GLAN, umět automaticky záložní připojení přes SIMkartu a k tomu by to byl NAS, protože těch jednoúčelových zařízení mám nějak zbytečně moc.
A protože jsem v Linuxu věčný laik, tak bych si za to musel někomu zaplatit (čas jsou peníze a než se s tím složitě učit...). Takže těch 10 tisíc za tento mi přijde docela v pohodě.

Jsem vlastníkem toho předchůdce, ze začátku docela šok z obří obrazovky a nelibost, že VA trochu mění barvy při pohledu ze strany, ale zvykl jsem si.
Polohovatelnost je - právě přes ten držák VESA, konkrétně ze začátku jsem měl Ergotron LX Desk, ale u něj to bylo na horní hranici nosnosti, tak jsem radši pořídil verzi HD a paráda. Jen počítejte s dalšími šesti tisíci za držák :-) Používat na výchozím stojanu bych jej nemohl, protože by byla jen otázka času, než bych jej shodil.

Taky mám ten pocit. Dřív jsem ji používal neustále, ještě když na ní fungoval FB Chat, tak byla užitečná. V létě ho FB zablokoval a už je k ničemu, mám tam jeden aktivní kontakt. Dřív jich byly stovky...
Přitom Miranda byla k IM s přehledem nejlepší, i ten FB chat je pěkně otravný a navíc musím věčně klikat na obrázková hesla, když chci někomu poslat odkaz. A čas od času mi posílání odkazů úplně zablokuje třeba na týden. Sere mě víc a víc; bohužel alternativa neexistuje. :-(

Ty možná nepoznáš, já upgrade na Samsung 950 Pro rozhodně poznal. A nejen v teplotách, co to produkuje :-)

Taková stanice existuje - říká se jí stolní počítač :-) A za cenu tohoto docku dostatečný herní počítač (bez grafiky) pořídí člověk taky. Tedy to ta cena pěkně zabíjí.

Až na ten detail, že ČNB kurz koruny nesnižuje, ale udržuje stabilní na hodnotě 27 korun a nějaké drobné za euro, už od roku 2013. http://graf.kurzy.cz/graf-kurzu-men/years_2curr.php?c=6&oddate=4.1.1993&...
A stejně je koruna vůči euru blízko k nejsilnějším hodnotám v historii (nějakých 24 korun za euro).
Jak je z grafu vidět, tak po letech oslabování dolaru vůči euru se trend otočil. Nic víc, nic míň.

Takže ta proklínaná nenáviděná ČNB snížila kurz koruny o celých 5% a zafixovala ho (v podstatě totéž, jako když Slováci mají euro = mají kurz 100% zafixovaný a taky je ČNB okrádá růstem cen kvůli posilování dolaru?). A výsledek? Většina národa ji nenávidí. Jen jako ilustraci, jací jsou lidi idioti: Putin dokázal invazí na Ukrajinu a okupací Krymu snížit kurz rublu za poslední dva roky o 70%. A výsledek? Lidi tam ho za to milují.

No jo, pazůři. Ale od GPU výkonu máme dedikovanou GPU. A výkon procesorů už takových pět let stagnuje, či roste jen velmi mírně. Vlastně cca od doby, kdy AMD přestalo Intelu reálně konkurovat. A že by se Intel zaměřil na růst výkonu CPU při stejné spotřebě i ceně se už asi čekat nedá. Kdybych nepřecházel z Core i5 na Core i7, tak snad ani nemám žádný důvod z toho Ivy Bridge procesoru na Skylake přecházet.

Já zrovna zkouším pasivem uchladit plnotučné 6700K (na základních taktech), v bedně Fractal Define R5, bez klece s disky, jen dva větráky od bedny na minimálních otáčkách. Na procesoru Zalman FX70. Šestiminutový burn test Aida64 dopadl takto: https://dl.dropboxusercontent.com/u/21349122/6700KPasiv.png
Při normálním používání se málokdy některé jádro dostane i v zátěži přes 60°C.
Pasta ještě výchozí od chladiče, odpoledne si k tomu jdu pro 500 rpm větráček a lepší pastu, tak uvidím, co to udělá. Prioritou bylo naprosté ticho (i plotnové disky šly z bedny pryč).
GTX960 jede po většinu času taky na pasiv. Ještě je pěkné topítko ten Samsung 950 Pro (256 GB), tak mu možná nějaký pasiv taky přidám. I když ten umí throttling, přinejhorším, tak by se přehřát neměl.

Tu teplotu na Tcase má taky nastavenu na 64°C, ale měl by mít ochranu proti přehřátí (throttling), ne? Jinak u Phenomu II X4 jsem býval na vysoké teploty zvyklý, proto mě těch 90°C nevyvedlo z míry :-)

e: tak po přepastování (AC MX4) a pořízení pomalého větráčku jsou teploty výrazně nižší. Tak holt ještě ten jeden větrák v bedně mít budu. Tiché je to i tak. https://dl.dropboxusercontent.com/u/21349122/6700K500rpm.png
I když mi tedy přišlo zvláštní, že podle Aidy nedošlo k throttlingu a ani frekvence se nesnižovala u těch 80°C+.

Stránky