Reklama

Mirek Jahoda

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Tím, že je na tom AMD v souboji Intel vs. AMD a Nvidia vs. AMD (dříve ATI) reálně čím dál hůř, tak to nesvědčí nejen uživatelům či fandům. Pociťují to i PR a markeťáci „vítězných firem“ (nejsou tolik potřeba) a pociťují to třeba i IT novináři (není potřeba tolik inzerovat, tolik se rvát o tom, aby můj výrobek byl vidět v testovací sestavě atd.). Hledají se spíš nové trhy/příležitosti, kde to není zatím tak rozhodnuté, najímají se markeťáci z módních firem, aby z toho udělali „cool“ brand, peníze či vzorky se cpou youtuberům atd.

Když srovnám to podle mě vizuálně nejlepší na obou (theBlue vs. Eve Valkyrie), tak to bylo podobné. HTC má ale buď lepší čočky, nebo je má v lepší pozici (pro mě).

Pokud vím, tak s tím Nvidia putuje po evropských městech a v ČR/Brně to bylo jen pár dní.

Testu s termovizí a spektrální analýzou hlučnosti bych neříkal zrovna minirecenze, ale odkaz užitečnej ;-)

O té Fujitsu jsem nevěděl. Díky za tip, asi ji vyzkouším jako další.

Je to jak píšete, v podstatě pokud měli dřív monitory manuální regulaci RGB, tak stažení modré složky udělalo stejnou práci. Mít ale třeba na večerní čtení dokumentů po ruce rychlou předvolbu není zas tak od věci.

Nějaký PLS od Samsungu bych po čase zase rád otestoval. Ale jestli to bude ta 4K varianta, to nevím.

Podle perexu se nepozná nic. Ten zve k dalšímu čtení článku (na krátkém prostoru). Ale jestli to chcete nutně řešit a nebrát to z původně zamýšleného pohledu na EHW otestovaných monitorů, pak to jde vzít třeba časově, kde BL2420PT byl o něco dřív než P2416D (asi proto, že BenQ a AU Optronics mají kořeny v jedné společnosti).

Tam, kde porovnávám, tam se jedná vždy o duel (otestovaných) P2515H vs. BL2420PT. Nikoli o duel BenQ vs. Dell (jako výrobců a veškerého jejich portfolia). Mimo mísu mi tak připadá trochu něco jinýho.

Tento monitor má vstup HDMI 1.4, jak koneckonců uvádím v tabulce hned v první kapitole. A víc skutečně nepotřebuje, jelikož na 2560 × 1440 px @ 60 Hz stačí i HDMI 1.3. HDMI 2.0 je potřeba typicky až na 3840 × 2160 px @ 60 Hz. Viz https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#Version_comparison

Asi se to během 2016 stát bude muset. (Opakovatelné) testování grafik s tím bude ale ještě komplikovanější.

Já jsem si spíš říkal, že na „m“ v názvu bylo zapomenuto, když se tady bavíme pod článkem o Z5 Compact (přece jen velikostně blíž než 5,5" P1 a ještě k tomu u P1m Lenovo naznačuje nějakou tu odolnost). A jinak zrovna P70 je tomu teda mnou zmíněnýmu P1m hodně podobnej (konstrukčně, výbavou i cenou, zrovna foťák má dřív uvedenej P70 lepší než P1m).

Stránky

Reklama