Mirek Jahoda

Příspěvky uživatele

Stránky

Už skutečně naposledy: opravdu nikde nepíšu, že AHVA by byla matrice typu VA (mimochodem, tenhle komentář píšu na Aceru K272HUL, který má nejspíš ten stejný panel jako BenQ BL2710). Ona věta se slovem nejspíš znamenala (pozor překládám, tak pomalu a pozorně), že jsem pouze věděl o tom, že výrobcem druhého možného LCD panelu v Z1C je AUO a že AUO vyrábí nejčastěji (mimo TN) VA (konkrétně A-MVA). Cokoli jiného už sis z toho poskládal ty.

Ano, to jsem přesně napsal. Ale základy výrokové logiky jsou ti zřejmě cizí (přímým odpovědím ses pro jistotu vyhnul) a já už s tebou nemíním ztrácet čas.

LG IPS235P má ještě navíc polohovatelný stojan a jako nevýhodu pro změnu dost hrubé matné antireflexy (špinavý/perleťový efekt - ve hrách s typickým zastoupením tmavších tónů ale rozdíl není poznat). Plusy/minusy a poměry cen znáte, finální rozhodnutí už je tom, čemu přiložíte jakou váhu. A mimochodem, rovnoměrnost podsvícení u těchto levných monitorů je hodně kus od kusu. To, že IPS235P třeba v nějaké recenzi dopadla dobře, neznamená, že nechytnete kus s o dost horším podsvitem. Navíc je hodně pravděpodobné, že za tu dobu, co se IPS235P prodává, už bude v jiné sérii/revizi a dost možná dokonce i s jiným panelem. LG dělá těch 23" e-IPS vícero.

Jak vidno z článku, tak monitor je už v režimu Standard dobře barevně nastaven. Žádný profil neřešte, protože jsou jen dvě možnosti:

1. Monitory jsou nastaveny plus minus podobně jako ten v recenzi (a profil není potřeba)
2. Monitory se hodně liší kus od kusu (či dávky) a pak vám jeden jediný profil stejně nejspíš nepomůže (protože variace je příliš velká).

Takže jestli nemáte sondu, tak radím jediné: vemte si list kvalitního bílého papíru, pusťte si na monitoru větší bílou plochu a podle toho papíru hýbejte v OSD menu položkami R, G, B tak, aby vám to pokud možno sedělo (tzn. netáhlo to ani do modra, ani do červena atd.) 

Demagog na n-tou, že? Abys neměl šanci překrucovat, když jsi zjevně ve slepé uličce:
1. Kde píšu, že AHVA je matrice typu VA (Vertical Alignment)? Pokud jsem někde mluvil o VA ve spojení s Acer Unipack, pak šlo vždy o A-MVA (a její vlastnosti). A AHVA nemá sice s VA nic společného a praktické projevy má blíže IPS, nicméně IPS to není.
2. Kde je ten odkaz na to, jak AUO vyrábí IPS? Nemohl jsi ho najít, tak raději zkoušit překrucovat.
Cokoli jiného, než přímé odpovědi na 1 a 2 raději už nepiš. 

S diskutéry tvého typu, kteří potřebují poplácat po zádech, jak odkazem na gsmarenu vytřeli redaktorům zrak a budou cyklit, dokud se to nestane, by měla špatný den nejedna redakce. Co se týče IPS od AUO, je odpověď níže.

Vyrábí AHVA pro Apple. AUO nemá výrobu IPS nejspíš vůbec licencovanou, i proto jsou třeba v monitorech BenQ panely od LG (BL2710PT má AHVA, ale taky ho nikdo neoznačuje jako IPS). To, že nějaký výrobce tabletů nebo nějací pastýři oveček označí AHVA jako IPS, neznamená, že to tak je. Nebo mi dokážeš na stránkách AUO dohledat jakoukoli informaci o tom, že by vyráběla IPS?

AUO může vyrábět IPS? Kde, kdy, jak?

Druhý displej (od AUO) v Z1 Compact bude nejspíše to jejich AHVA.

Ještě pomaleji: testovaná Sony Xperia Z1 Compact má IPS-Neo od JDI, jiný kus Sony Xperia Z1 Compact může (bez jakýchkoli pochybností) mít nějaké VA od AUO.

Kdybys opravdu pořádně četl tento článek, dozvěděl by ses, že tvrzení " Z1 Compact ma IPS bez jakychkoli pochybnosti" je taky hodně daleko od pravdy.  Může mít IPS-Neo (který je svými vlastnostmi od tradičních IPS hodně vzdálen), nebo něco od AUO (nejspíš nějaký VA).  A parádní ten displej není (i když widegamutové AMOLEDy bez správy barev zobrazující sRGB obsah jsou skutečně mimózní).

Většinu Super LCD by měla dělat S-LCD, což je snad nějaká dceřinka Samsungu.

Jasně, těch 10 W se snadno vysvětlí klasickým pevným diskem (HDD) + levným zdrojem Seasonic/Energy Knight (a možná že Asus má tradičně u desky o nějaký wattík vyšší příkon).

O tom IPS se tu už dlouho bavíme. Rozhodně v tom testovaném kusu IPS není. Takže to tam nebudeme ani opravovat.

Když se tak dívám na ten kontrastní poměr, co Radek naměřil, tak to je víc než u všech TN+LED či H-IPS+LED (maximum je u nich dnes někde kolem 1200:1). Ukazovalo by to na nějaký (ohledně kotrastu pak spíš podprůměrný) VA.

Jestli tady ten mobil ještě uvidím, zkusím vyfotit strukturu pixelu.

Stránky

Reklama
Reklama