Reklama

Mirek Jahoda

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Naprostá většina těch grafik tu testy hlučnosti má. Ale v jednotlivých recenzích. Tohle je stejně spíše myšleno jako souboj GPU, ne jednotlivých provedení (a na tom záleží co se hlučnosti týče o dost víc). Jinak jsem byl překvapen, u kolika karet jsem zjistil cvrkot cívek. U GTX 970 se na to přišlo hned, protože současně nastoupilo hybridní chlazení, ale teď zpětně jsem to viděl kromě GTX 770 ref., taky u GTX 760 Asus DCU II, docela dost u R9 270 Gaming od MSI atd.

R9 280X OC jsem neocenil kvůli tomu, že bych se sám na základě ne už velkého cenového rozdílu raději díval po R9 290. R9 280 OC mi pak vychází hůř než GTX 960 OC – podobný výkon, výrazně horší provozní vlastnosti.

V těch snímkových frekvencích typu slideshow je to trochu házení kostkou, ale R7 260X OC má kupříkladu hrubý výpočetní výkon SP nad R7 265 (takže vysvětlitelné to je, i pokud by to nevyřešilo opakované přeměření obou karet).

V Evolve docela dobře frčí kdejaká grafika, podle té hodnotit grafiku… jinak, mně se taky do krámu dvakrát nehodí uznávat, že moje recenze při launchi neměla dlouhé platnosti, ale v té cenové hladině na základě toho, co jsme naměřili, nemůžu volit nic jinýho. Hodně by mě zajímalo, jaká je ta Gigabytka (N960IXOC-2GD) za 5590 Kč, kdyby tam byla rezerva přetaktování a větrák se neukázal jako úplnej šmejd, tak proti té už by šlo asi úplně těžko něco namítat. Celkově je to ale výběr jednookýho krále, kromě nemastné Tongy jsou v té ceně samé už dost staré grafiky (zvlášť s přihlédnutím k jejich skoro stejných předchůdcům).

Určitě strčí, ale za jinou cenu a s jiným příkonem. A například R9 280X je skutečně jen v mírně OC verzi a má poměr výkon/cena zcela jinde, o 1 GB větší videopaměť a příkonem není zas o tolik horší, aby to mělo nějak rozhodovat. GTX 770 momentálně není výhodnou grafikou (možná kdyby byly k mání 4GB verze s nějakou zajímavější cenou).

Ale to jen pro GeForce.

Jednou to byla sranda připomenout, ale jinak už diskutujte opravdu k tomuto testu, případně obecně problematice highendových grafik současnosti (jinými slovy stačí, další OT už smáznu).

:-)
(a jinak díky za pochvalu)

Ale tohle není test procesorů. To je test zaměřený na grafické karty a do něj motat vliv HyperThreadingu a já nevím čeho není vůbec vhodné.

Jestli nebylo lepší řešit to přímo pod testem Dying Light před pár týdny… (nebo že by tam bylo třeba něco na téma CrossFire v DL napsáno? ;-))

Příští týden. Je prakticky hotov, jen zpracovávám to velké množství dat.

Ve výčtu výše jsem zapomněl na R9 270 OC, ten tam taky máme.

Proč nečtete text (alespoň před psaním negativního komentáře)? ;-)

V dalším testu na stejné sadě her bude highend doplněn o střední třídu (GTX 770, R9 280X, R9 285, R9 280, GTX 960, GTX 760, GTX 660, GTX 750 Ti, R7 265 a R7 260X OC (vše alespoň v 2GB variantě))

Není. Jen SMAA 1X, SMAA 1TX, FXAA a u GeForce ještě TXAA.

Je to s vyhlazováním SMAA 1TX (z těch in-game asi nejlepší volba)

Opraveno, díky.

Stránky

Reklama
Reklama
-->