Reklama

Mirek Jahoda

Příspěvky uživatele

Stránky

Psaní ve vlaku a ještě slepota… no díky ;-)

Místo uložit tam mělo být úložiště, díky za upozornění.

Myslím, že jsem zvolil expozicí tak akorát a monitor je na fotkách zachycen poměrně věrně tak, jak zobrazuje černou v noci při minimálním jasu.

Protože je to v horní upoutávce (a od jisté doby není to, co je v upoutávce, duplikováno níže v seznamu článků).

To je ta třikrát dražší klávesnice než tato Force K7, co má Delete i místo Insertu?

Cenově je ale bohužel o kus jinde. Spíš je tragédie, že už třetím rokem stačí v segmentu okolo 2500 Kč to samé. A nakonec je to i vinou kurzu ku dolaru kolikrát ještě dražší.

Já už ani nevím, kde jsem ten údaj vzal. Možná to vzniklo nějakým překlepem v Excelu. Každopádně díky za report chyby.

Doporučení vychází z priority rovnoměrnost podsvitu, kterou jste napsal výše na první místo. Zkuste mrknou na tento můj dialog s panem Charvátem z Eiza http://www.cnews.cz/recenze/eizo-foris-fs2434-hry-filmy-fotky-na-japonsk... a uvidíte, jak moc jsou objevené klady a zápory monitoru v nějakém finálním verdiktu závislé na prioritách (subjektivních).

Jinak zkuste mrknout na recenzi EA274WMi a pak Dell U2713HM. Sám už musíte uvážit, které přednosti toho či onoho jsou pro vás podstatné. Konkurentem EA274WMi je pak ještě velmi podobné Eizo EV2736WFS, to už se prodává ale zase o nějakou tu kačku dráž.

Pokud používáte černé pozadí (např. v textovém editoru), pak bych se přece jen průsvitů na straně, jež jsem objevil u obou 1440p AHVA (BenQ BL2710PT i Acer K272HU) trochu bál. Takže bych doporučil koupit třeba 2× Dell U2713HM, nebo o něco dokonalejší NEC EA274WMi (druhá varianta je tedy zhruba 2000 Kč nad limit). TN na velké úhlopříčce mě nedonutí doporučit asi nikdo ;-) a jestli nepoužíváte SW a OS připravený na vysoké ppi, potom bych na nějaké letošní upgrady monitorů zůstal nad těmi modely s 2560 × 1440 px.

No, je velmi pravděpodobné, že ten displej notebooku bude typu TN a ještě bude mít špatně nastavenou gamu. Kvůli těmto vlastnostem dochází k posunům, které mohou způsobit, že jinak těžko rozlišitelné tóny jsou docela rozdílné. Jestli třeba histogram neukazuje opak toho, co jsem napsal výše, tak bych rozhodně nehledal monitor zobrazující podobně jako tento.

Jinak za danou cenu je nejrozumnější volbou asi Dell P2414H, jen nechytit kus se špatným podsvitem (to ale hrozí u všech, kromě asi velmi drahých grafických monitorů). Recenzi tohoto monitoru najdete v sekci Monitory – http://www.cnews.cz/monitory

Jak už jsem psal u minulé recenze – při té snaze o co nejtenčí rámeček a co nejsubtilnější celý monitor se situace s průměrným výskytem prosvítáním podsvitu spíš zhoršuje než zlepšuje.

To v plánu nemám. Tahle problematika je mi zatím cizí.

O2 už ho totiž za těch 7,5 vyprodalo. http://www.o2.cz/osobni/mobilni-telefony/meizu-mx3.html

A každý má někde hranici, OnePlus One se dá řekněme ještě trochu počítat za konkurenci, ale 5,5 palce je prostě pro hodně lidí za tou hranicí. Xperia Z2 vs. MX3 byla cenově v době vydání recenze 10,5k vs. 7,5k a to už nemá cenu brát jako přímou konkurenci.

Stránky

-->