Reklama

Mirek Jahoda

Příspěvky uživatele

Stránky

Tak mám špatnou a dobrou zprávu. Špatná je ta, že v 1920 × 1080 px se mi FS2434 nepovedlo „přetaktovat“ ani na 75, ani na 70 Hz (skončí to OSD hláškou Signal error).

Dobrá je nalezení ztracených výsledků GW2320:
http://www.cnews.cz/clanky/benq-gw2320-23-ips-stoji-ani-ne-3000-kc-nebli...

V nejbližším době S27D850T testovat určitě nebudu. Později to vyloučeno není, rozhodně však na recenzi při vybírání nyní nemá cenu čekat.

V té recenzi to nemám, protože jsem někam zašantročil výsledkové screenshoty z ChromaPure právě od GW2320. Je možný, že je časem najdu zastrčené na nějaké USB flashce, ale zatím prohledání HDD a Google Drive k ničemu nevedlo :-(.

Ve čtvrtek, jestli nezapomenu, zkusím v redakci vynutit vyšší frekvence u FS2434.

U technologie H-IPS LED výrobce nemůže psát nic jiného než 1000:1. Kupuje panel od LG.Display, ta to má v datasheetu a taky není schopna více v celém spektru jasu/kusů zaručit.

A jinak H-IPS LED od Eiza z drahé řady CG měla donedávna často udáváno kontrast naopak menší (850:1). Něco padne na přesné nastavení barev a hodně toho padne na případné zapnutí korekcí nerovnoměrnosti podsvitu (typicky na hodnoty kolem 600–500:1, BenQ to u svého profi PG trochu přehnal a šlo to až na hodnoty kolem 300:1).

Ještě jim chybí posouzení minimálního jasu. Ale zase víc řeší pozorovací úhly (IMHO takto detailně trochu zbytečně).

Ověřovat PWM snad nebude nutné u ničeho. Teď jsem osciloskopem projel nějaké tablety a taky to bylo bez PWM (vše lineární úprava stejnosměrného proudu, žádné blikání).

Viz o jedno vlákno výše.

Celé je to komplot ;-)

Galaxy S5 byl objednán na ještě jednu zápůjčku u Samsungu, snad brzy dorazí na přeměření. Zatím jsem ten režim Videoklip vyzkoušel na S4 Active a S4 Mini (první má něco jako IPS, druhý je AMOLED) a pomohlo to jen velmi mírně (hlavně bílá či obecně škála šedé byla stále neuspokojivá). Uvidíme u toho S5.

Čitelnost hodně souvisí s maximálním jasem. Zkuste si přečíst, co v oné kapitole píšu.

Tak kdyby tam byl třeba MT6595, tak by ani nevadilo, že je to MediaTek. Tady bude ale skoro s jistotou MT6592 (1,7 GHz je pro ten SoC typický takt a sedí i osm jader čistě typu Cortex-A7).

Kontrast v testu je, jen ho tak rychle nepřeskákat.

U Samsungu S5 jsem vyzkoušel min. tři ty profily a bohužel si nejsem jistej, jestli mezi nimi bylo i Video. Kdyby bylo označeno jako sRGB, tak ho zkouším určitě, takhle je možný, že ne. Zkusím se k němu ještě někde dostat a toto ověřit.

Ah tak, teď už to chápu. Nicméně se vám divím :-).

Taky mi to většinou sedí – O2 VDSL, http://www.speedtest.net/my-result/3831875529

Na DSL.cz to bude zkresleno vším možným od pomalejších modemů, přes Wi-Fi na posledních metrech až po procesy na pozadí. Spíš bych věřil těm třem čtvrtinám z průzkumu než statistikám z DSL, Rychlost.cz apod.

Ale to přece nemusí být ani o jemných korekcích barev. To jen část problému, abych tak řekl. Primární potřeba je už při pořizování fotky (v živém náhledu) a následně to, jakou fotku kdo považuje za bůhvíjak barevně živou/zajímavou a ona třeba není. Prostě jsou to všechny etapy vytváření obsahu tímto způsobem.

A pak je tu „konzumování“ obsahu. Ať už jsou to filmy, ať už jsou to hry (kde se vývojář něčím jako standard zabýval).

Jenže na těch smartphonech dneska probíhá i podstatná část tvorby obsahu (focení něčeho/sebe a publikace rovnou ze zařízení).

Stránky

Reklama
Reklama
-->