Reklama

Mirek Jahoda

Příspěvky uživatele

Stránky

iPhone má uzavřené API pro GPS, takže tam je těžké něco zkoušet a testovat. Na Android je toho spousta (GPS Status, GPS Essentials) a lepší GPSky (typicky i s GLONASSem) v Snapdragonech a možná i v dalších lepších SoC od jiných výrobců strčí taková zařízení jako je Dakota do kapsy.

Tak to je právě ta výhoda (celkem 15 družic):
http://www.garmin.cz/aktualne/nove-produkty/gps-nebo-glonass.html

Akorát ji sdílí jak některé specializované navigace, tak třeba mobilní telefony s určitými SoC. 

To možná platí s mizernou GPS v čínských telefonech (typicky MTK). Vyzkoušel jsem Dakotu současně se smartphonem se SoC Qualcomm Snapdragon S4 Plus a kromě obrovského rozdílu v rychlosti fixu na tom Dakota není líp ani se signálem. Vlastně má výhodu jen v té čitelnosti na slunci a výdrži na baterku. Ve všem ostatním je poražena na plné čáře a to u GC ani nemluvím v rozdílu přívětivosti používání (třeba c:geo s aktivní mapou vs. plánování a cpaní GPX po miniUSB kabelu do Dakoty – i když je fakt, že ta přístupnost GC díky smartphonům mu asi i škodí, ale to už odbočuju).

Když si vzpomenu, že smartphone se zmíněným SoC mě stál asi 120 USD + DPH a díky OSM a Mapy.cz v něm mám zdarma offline podklady víc než dostačující, je vlastně Dakota absurdní. Tak do 1500 Kč jako doplněk pro celodenní trackování a šetření baterky nebo jako „GPS tachometr“ na kolo možná. Při její ceně radši přihodím pár stovek třeba na Xperiu V s dobrou GPS a IP57 a jakmile budu chtít mapy mimo ČR, už to mám levnější. O tom, že mimo přímého slunce a výdrže jasně lepší, není vůbec pochyb.

Po kliknutí na profil je tam karta Komentáře. Pokud někomu slovník naštvaného dlaždiče připadá normální pro psanou formu na HW magazínu a ještě se pak o tom chce dohadovat, tak něco není asi v pořádku.

Koukal jsem krátce do historie příspěvků FK a skutečně je to v tomto ohledu už recidivista. Takže poslední důrazné varování, za další podobně „kvalitní“ komentáře ban.

Nezměřili to blbě. Momentálně tam máme příkon v pěti různých hrách, to už celkem potírá šanci na „blbé“ měření. Zvlášť když karta drží pevně ten maximální takt (což bude dost možná kámen úrazu – takže u méně žravých R9 285 asi budou zase nižší výkony).

Jinak české AMD stran příkonu (spotřeby) kontaktovalo „centrálu“, ale odpovědi zatím žádné.

WoT víceméně už tři čtvrtě roku nehraju, ale to je fuk. To je stejně mimózní argumentace.

WD jsou ale jeden příklad, který dostává dual-core na kolena. To další jsou příklady her, které nějak využijí více než dvě výpočetní vlákna. Ale polož si u nich otázku, zda s 4GHz dual-core Haswellem bude některá z nich neplynulá?

Jestli se náhodou těch jedno- či dvouvláknovejch her jakožto nočních můr čtyř- či osmijádrových CPU se slabým výkonem per-core (ať už kvůli IPC, nebo nízkému taktu) nenajde víc?

Já zase nevěřím, že by HyperThreading ve hrách moc pomáhal. U těch 30snímkových testů tipuju přínos HT v průměru (napříč více herními testy) taky tak na ty 3 fps (teda 10 %). A cenově je i3 přece jen jinde.

Viděl jsem ho jen na obrázku, takže ho opravdu nemůžu hodnotit :)

Teď už neplánuje. Monitor jsem měl od HP k recenzi přislíben skoro před rokem a zůstalo u upomínek a slibů.

Jak to spolehlivě ověřit?

Tak doufám, že veškerá ta srovnání v sobě obsahují stejnou DPH. Docela by mě zajímalo, co ty dva obchody, kde to mají „skladem“ za 23 000 Kč (teda asi o 5000 Kč levněji než jinde): http://lcd-monitory.heureka.cz/dell-up2414q/

A co se týče plusu konkurenceschopně naceněn, tak konkurencí Dellu není on sám sobě v jiných státech, ale přece ostatní výrobci podobných monitorů. A neplatí teda něco na tomto tvrzení?

Proč by to bylo zvláštní? To je naprosto korektní chování a je dobře že NEC v OSD nechává možnost uživatele si vybrat. Pokud nemáte problém s něčím jiným na monitoru nebo vám nepřijde odezva monitoru s vypnutým OverDrive (Response Improve) nepoužitelně pomalá (což nepředpokládám), nevidím důvod ke změně (zmiňovaný Foris samozřejmě OverDrive používat bude taky, jen má kromě volby Off myslím ještě dva další stupně – ale třeba některé jinak velmi dobré monitory od Dellu možnost vypnout OverDrive nemají vůbec a to je pak pro někoho teprve problém)

Zkusit vypnout/zapnout OverDrive (Response Time Compensation v OSD menu NECu, jestli si dobře pamatuju) a srovnat rozdíl.

Stránky

-->