Reklama

Mirek Jahoda

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

WoT víceméně už tři čtvrtě roku nehraju, ale to je fuk. To je stejně mimózní argumentace.

WD jsou ale jeden příklad, který dostává dual-core na kolena. To další jsou příklady her, které nějak využijí více než dvě výpočetní vlákna. Ale polož si u nich otázku, zda s 4GHz dual-core Haswellem bude některá z nich neplynulá?

Jestli se náhodou těch jedno- či dvouvláknovejch her jakožto nočních můr čtyř- či osmijádrových CPU se slabým výkonem per-core (ať už kvůli IPC, nebo nízkému taktu) nenajde víc?

Já zase nevěřím, že by HyperThreading ve hrách moc pomáhal. U těch 30snímkových testů tipuju přínos HT v průměru (napříč více herními testy) taky tak na ty 3 fps (teda 10 %). A cenově je i3 přece jen jinde.

Viděl jsem ho jen na obrázku, takže ho opravdu nemůžu hodnotit :)

Teď už neplánuje. Monitor jsem měl od HP k recenzi přislíben skoro před rokem a zůstalo u upomínek a slibů.

Jak to spolehlivě ověřit?

Tak doufám, že veškerá ta srovnání v sobě obsahují stejnou DPH. Docela by mě zajímalo, co ty dva obchody, kde to mají „skladem“ za 23 000 Kč (teda asi o 5000 Kč levněji než jinde): http://lcd-monitory.heureka.cz/dell-up2414q/

A co se týče plusu konkurenceschopně naceněn, tak konkurencí Dellu není on sám sobě v jiných státech, ale přece ostatní výrobci podobných monitorů. A neplatí teda něco na tomto tvrzení?

Proč by to bylo zvláštní? To je naprosto korektní chování a je dobře že NEC v OSD nechává možnost uživatele si vybrat. Pokud nemáte problém s něčím jiným na monitoru nebo vám nepřijde odezva monitoru s vypnutým OverDrive (Response Improve) nepoužitelně pomalá (což nepředpokládám), nevidím důvod ke změně (zmiňovaný Foris samozřejmě OverDrive používat bude taky, jen má kromě volby Off myslím ještě dva další stupně – ale třeba některé jinak velmi dobré monitory od Dellu možnost vypnout OverDrive nemají vůbec a to je pak pro někoho teprve problém)

Zkusit vypnout/zapnout OverDrive (Response Time Compensation v OSD menu NECu, jestli si dobře pamatuju) a srovnat rozdíl.

Ten příkon v zátěži (příklad převod do x264) hezky ilustruje graf na TechReportu:
http://techreport.com/review/26845/amd-a10-7800-processor-reviewed/3 

Stáhl jsem tedy nějaká videa z toho Elecardu (konkrétně první tři) a současně poslední verzi VLC Media Playeru s MPC HC. Výsledky jsou takové, že VLC Media Player mi nepřehrál ani jedno z nich (možná je třeba něco nastavit, já si hrál jen s vynucením DXVA2, resp. následně po neúspěchu přehrání s jeho vypnutím).

MPC HC všechna videa přehrál ve výchozím nastavení, jeho statistika neukazuje žádné zahozené frames, ale přesto je vytížení A10-7800 v 65W režimu stále 100% (na všech jádrech) a videa jsou na první pohled škubaná. Mám zkusit jiný renderer než ten výchozí?

Které konkrétně na tom odkazu na Elecard jsou nejvhodnější k otestování? (= reprezentují worst case nebo jsou naopak typické/zástupné).

Odkaz na XHEVC.com (4K HEVC) vede na neplatný/smazaný odkaz.

Uděláme to systémem doplnění na přání:
- co a čím mám zkusit? (a já to zkusím a doplním do článku)

Jinak pokud vím, tak Kaveri se bude o přehrávání H.265 snažit jen silou CPU.

To je průměrná hodnota po těch 3×365 dní. Jestli máte v PC SSD, které přes S.M.A.R.T. vrací Total host writes (třeba v CrystalDiskInfo), tak se můžete podívat, jestli je to málo, nebo hodně (tipuju to druhé).

Aj, to je v prčicích. Na předělání tentokrát kvůli různorodosti PNG grafů už nemám. Čtenáři mi budou muset ten myšlenkový přehmat odpustit a vidět tam to Kaveri.

Stránky

Reklama
Reklama