Reklama

Mirek Jahoda

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Ne, není tomu tak. Alespoň u Samsungu, což bylo předmětem minulého článku. On ten správný ořez gamutu není tak "easy" ani pro výrobce monitorů, natož pro výrobce mobilů (kde je přinejmenším zatím na druhé koleji). Navíc aby to fungovalo správně, tak je potřeba znát dobře ten konkrétní panel v konkrétním mobilu - není to tak jednoduché, aby Google udělal univerzální a dobře fungující přepínač v nové verzi Androidu a tím to bylo vyřízené. Bez zodpovědného (a něco navíc stojícího) přístupu ze strany výrobce to prostě nejde.

Pokus s papírem si dovedu představit jediný – přiložit bílý čistý list k zobrazené bílé ploše mobilu a (u většiny) vidět, jak je vlastně bílá nepříjemně modrá ;-)

Neměříme žádnou „správnou“ zelenou, modrou a červenou. Měříme tyto barvy ve standardu sRGB/HDTV/Rec.709 (ostatně jak je v článku vysvětleno). Proč to tak děláme a proč není záhodno, aby zrovna u mobilů tomu v současnosti bylo jinak, tam najdete taky.

Sony dává u Z1 Compact minimálně dva různé panely, u Z Ultra to nevím přesně, ale i tam je možné, že těch panelů je víc. 

Přesné označení toho tabletu je Apple iPad with Retina Display  http://en.wikipedia.org/wiki/IPad_(4th_generation)

Testy PWM byly namátkové, nevylučují jeho použití (při „škodlivé nízkofrekvenční formě“) u některých zařízené. Ani u jednoho z těch výrobců bych to ale netipoval. Svou roli pro únavu a následné „bolení očí“ může hrát titěrnost zobrazeného obsahu na mobilu.

Jak by asi dopadlo hlasování tohoto typu -  do stejné ceny desky máme zvolit:
- podporu SLI
- robustnější/lépe chráněnou napájecí kaskádu?
To tím bylo myšleno a přímo to navazovalo na to, cos psal o ceně.

Další dva důvody ke koupi Kraity (do nějaké Fractalu s prosklennou bočnicí + USB 3.1), za které se připlácí, už jsou další věc k posouzení užitečnosti.

Chtěl jsem na další Kraitě vyzkoušet to přetaktování jiného FX (k čemuž je podle manuálu už navržena), ale MSI spíše zvolí tuhle desku tady spíš neprodávat, než nechat zjistit, že takto to prostě není šťastně navrženo/postaveno (je myslím jasné, že s jiným FX se při OC velmi snadno na těch 220 W dostanu taky).

Chápu, že už jsi do obhajoby svých názorů v diskuzi hodně investoval a nejspíš budeš mít odpověď i na tento post, ale za mě je to vyřešeno (a trápí mě jen to, že to právě už kvůli počtu samplů plus názoru AMD na tuto věc, nemám možnost udělat „férově“ pro podobně specifikované desky všech výrobců, aby MSI nebylo jediným exemplárním případem).

Aha, tak koukám, že už jsem to tam napsané měl. Takže jen někdo zase nečetl doprovodný text ;-).

Je to stejně jako 8320E v 32bitové verzi toho Cinebenche. Takže v případě těchto dvou je to naprosto přímé srovnání s Markovými výsledky (od Pentia 166 po Athlony XP a FX-51 zhruba). Ještě to tam upřesním, aby to lidi nesrovnávali s těmi novými.

A proč je tam sporadicky, to je myslím z článku (a videa) v minulém týdnu jasné.

No ještěže to navýšení koncové ceny kvůli podpoře SLI je zcela v pořádku a všichni, co chtějí Kraitu, ji rádi zaplatí ;-)

Díky a ano - ty výsledky neobsažených procesorů jsou dobrým obohacením diskuze. Zrovna Core M je hodně zajímavý.

To odcitování je dobré. Právě v něm je totiž jasná chyba, jelikož navozuje dojem, že pokud to zvládne CPU, tak není problém. Takže pokud bych vzal podporovaný FX-8350, nastavil mu těch 4,7 GHz a vyšší napětí tak, aby měl přes 200 W, můžu být v klidu (mám-li kus FX-8350, který to zvládá, protože deska je přece stavěna na přetaktování).

A promiň, tak jak je to na straně 1-6, tak se to taky nedělá. Specifikace CPU jsou na 1-4 a nic mě neodkazuje na 1-6 a věta For the latest information about CPU, please visit.. mě nikam teda taky netáhne, nijak nevaruje a už vůbec ne děsí.

Snažil jsem se co nejpečlivěji projít krabici základní desky a především manuál a nikde jsem nenašel jedinou zmínku na téma do 125, nebo 140 W a jedinou poznámku o tom, že mám kontrolovat nějaký seznam kompatibility procesorů na internetu. Dokonce ani obligátní hvězdička a poznámka malým písmem někde u instalace CPU či tabulky specifikací tam není. Co se týče upozornění, tak je tam poznámka o přehřátí komponent (a text o tom, že máme dobře chladit) a pak statečná formulka o tom, že tato deska je navržena pro přetaktování a abychom tu „samou schopnost“ ověřili u dalších komponent (myšleno CPU, RAM atd.).

Díky za rychlé oficiální vyjádření. Škoda, že ne tak úplně přesně reflektuje na výše napsané:

Když jsem pročítal specifikaci na zadní straně krabice a následně v manuálu, dočetl jsem se o podpoře procesorů AMD FX do AM3+. Žádná zmínka typu „up to 125 W“ apod. nikde nebyla. Na druhou stranu, pokud už zavítáte na web MSI, nenajdete v seznamu kompatibilních procesorů ani jeden ze dvou 220W FX od AMD.

Přemýšlel jsem nad tím, co by se asi tak mohlo stát při osazení 9590 do 970A SLI Krait bez jeho oficiální podpory. Bude UEFI hlásit nějaký problém? Budou aplikace nestabilní? A není to nakonec pěkný test, jak by dopadl třeba takový přetaktovaný FX-8350 (příkon těchto původně 125wattových při OC těch 200 W snadno překročí také)?

U MSI mě bude zajímat, jestli by před osazením 220W FX přece jen neměla v manuálu či na zadní straně krabice základní desky nějak varovat

Jelikož na IPS jsou mrtvé body tmavé, tak na to nejspíš záruka Premium Panel Guarantee moc nepomůže:
http://www.dell.com/learn/us/en/04/campaigns/dell-premium-panel-guarantee

To není „podle sondy“ vs. „podle očí“. Mrkni na to a využij i odkazů na další čtení/příklady na té stránce:
http://www.cnews.cz/clanky/barevny-gamut-co-je-jak-jsou-na-tom-dnesni-lcd

Nebo to vezmeme přes někoho, komu určitě věříš ;-) – AMD/ATI:
http://www.cnews.cz/color-remapping-aneb-jak-amd-neplni-sliby 

Stránky

Reklama
Reklama