Reklama

Mirek Jahoda

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

NHL Hockey a ještě i NHL 95 (tedy ty „2D“ verze) měly sice od reality daleko, ale hratelné a zábavná to bylo neuvěřitelně. Dokonce i dva hráči proti sobě na jednom PC, klávesnice proti myši a naopak (holt ten chudák na myši si vzal Calgary a šlo to ;-)). Koneckonců sezóna 92–93 byla v NHL tou poslední, kde padalo hodně gólů a 150 kan. bodů, resp. 75 gólů za sezónu nebylo sci-fi. Lemieux, Gretzky, Yzerman, Jágr, Selanne, Mogilny, Fedorov, Bure, Coffey… všichni v plném lesku.

A to samé fotbálky, Sensible World of Soccer sice neměl pořádnou 3D grafiku, ale zábava to byla perfektní.

Ne. Gigabyte v rámci nějaké dusíkové akce (já jsem se do řetězce jen infiltroval, LN2 už mě trochu omrzel).

No přemýšlím, ale pořád se mi zdá, že TN s tak velkou úhlopříčkou ani za jakoukoli námahu nestojí. 4K monitor si nikdo nekupuje pro to, aby od něho seděl dva metry daleko a ve všech jiných případech už se TN na pozorovaném obraze musí hodně negativně podepsat.

Zestručním to: diskutujte a polemizujte, pište s čím nesouhlasíte, ale v rámci tématu článku.

A čímpak vám to ublížilo (že je to na titulce HW, kterého se to týká jak tématicky, tak autorem)?

Já rovnou řeknu, čím nám to prospělo – čteností, jakou nemají ani dva důkladné testy základních desek dohromady.

Předem děkuji, že nás necháte dělat svou práci a nebudete zkoušet mudrovat nad něčím, do čeho s prominutím moc nevidíte.

Program je na nejbližší dán do velké míry nedávnou anketou a tím, co už mám v podstatě otestované:

  • Dell UP2414Q
  • LG 24MP76 (zde mi byl už na jaře poslán omylem zcela vadný jakýsi prototyp)
  • LG 25UM65

Pak asi zkusím ten 144Hz Asus PG278 s 1440p (to mám předdomluveno), no a mezitím se ozvalo Eizo i NEC a rádi by nechali projít testem nějaký svůj lepší monitor (novinky mají obě společnosti).

To LG s 3440 body na šířku mi samotnému přijde zajímavé, ale dřív než za dva měsíce je nereálné to tu očekávat.

Hned u dalšího monitoru (UP2414Q) to přidám. Tady jsem se k sepsání recenze dostal trochu s odstupem a fotky interpolace jsem někam zašantročil.

Jinak co teď koukám u toho Dellu, tak to bohužel není úplně tak dokonalé, jak bych při přesně čtvrtinovém rozlišení čekal. Je to slušné, ale rozdíl proti nativnímu 1080p zde je.

Nejspíš bude mít ten stejný panel (AHVA) jako tento BenQ a jako nedávno recenzovaný K272HUL. Na jeho recenzi se koneckonců mrkněte a když přičtete polohovatelný stojan, tak nejspíš dostanete dobrou obrysobou představu o B276HUL.

Na to se skutečně nedá takhle jednoznačně odpovědět (zvláště při nedostatečném rozepsání se u otázky). Jde-li vám o univerzální monitor, na kterém třeba taky budete upravovat fotky, pak ano, chcete-li 27" se standardním gamutem primárně pro úpravu fotek, pak bych možná sáhl po o něco přesněji nastavených monitorech jako NEC EA274WMi či Eizo EV2736WFS. Oba jsou už ale pár tisíc nad limit. Takže třeba Dell U2713HM zůstává stále alternativou. Recenzi všech najdete v sekci Monitory (skrze navigační lištu v horní části).

No, třeba B85M-D3H stojí dost pod 2000 Kč a poslední BIOS tam umožňuje taktování odemčených CPU Haswell. Desek microATX se Z87 by pomocí vyhledávače cen mohlo být nalezeno kolem dané cenové hladiny snad i víc.

Se Z87 by to mělo jít. Namátkou jsem vybral nějakou desku v té ceně, klepnul na CPU support list a Haswell Refresh je tam komplet ve výpisu: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4570#dl

Co se týká dotazu na 4,5 GHz, určitě jste prokliknul na odkazovaný článek čistě o přetaktovnání G3258.

No jasně, shánění monstrózního chlazení speciálně pro i7-4790K (mimochodem jeden kus, navíc ES) by bylo pro vykreslení objektivního obrazu o procesoru mnohem lepší. NH-C12P zaprvé není zase takové ořezávátko a zadruhé je v době, kdy se procesor už dávno prodává, daleko lepší statistický vzorek nalezitelný na fórech či diskuzích pod produkty.

No původně jste byl jen obětí smazání celého stromu od prudiče Predatora, ale jak tak koukám, tak jsme o nic nepřišli. Pokud chcete testy procesoru, v nichž bude jedno, jakou má CPU frekvenci, tak to klidně označím za komentářovou perlu týdne.

Co se celé diskuze na téma metodiky týče (a her v ní), vraťte se v sekci procesory kousek zpátky – vše tam bylo probráno, padly názory obou stran. Nemusí se vám to líbit (zejména jako majiteli FX-8320), ale měnit to nebudu. Můžete si najít testy, které se vám líbit budou, ale to je asi tak všechno. Děkuji, že se nanejvýš vrátíte k těm starším diskuzím na stejné téma a nebudete mě nutit promáznout po x-té opakovanou diskuzi na stejné téma pod dalším článkem.

5 GHz těžko: http://www.cnews.cz/recenze/intel-pentium-g3258-jak-se-taktuje-odemceny-... (a když jsme to měli v separé článku, nebudu to určitě podrobněji dělat v trojtestu CPU)

Je fakt, že zvýraznění sekce Blog nahoře v navigaci má programátor teprve ve svém TODO listu, ale možná i právě proto je to pro jistotu v nadpisu :-).

Stránky

Reklama
Reklama