Reklama

Mirek Jahoda

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Pro Fury X se dnes automaticky nabídly jiné (15.20 beta), takže výsledky budou s nimi.

V současnosti tu máme roztestovány 370, 380 a 390, Fury X by se měl do redakce dostat v tomto týdnu. Bohužel ten jediný kus z oné sestavy - partneři AMD jako Asus, Sapphire apod. vzorky Fury X nemají a AMD pro ČR taky žádný nevyčlenila.

Některé telefony s Windows Phone mají do dané ceny moc pěknou kombinaci HW parametrů, ale z mého pohledu to je furt zabité nedostupností spousty klíčových aplikací pro tuto platformu (třeba pro mě by to byl Locus Map, Strava, RWGPS, c:geo… pro někoho zase jiná kombinace; výrobci třetích stran mají prostě zpravidla klienta pro Android/iOS a jen někdy pro WP). Jinak tento vícedílný test je koncipován jako souboj určité skupiny androidích telefonů; rozhodování jestli Android, iOS, nebo WP uživatel udělá typicky už dřív.

Zkoušel jsem to dvakrát za sebou, nebyla to náhoda. Ale jak to interpretovat, to nevím. Taky nevím, proč si to nealokovalo celých 6144 MB.

Jinak vzhledem k tomu, kde došlo k jakémusi poklesu (na jednom balíku a ještě nad 5,5 GB), tak bych se toho zrovna vůbec nebál 

vRamBandWithTest 64 6144

Od které nové verze? Co se událo teď v 9.8 je jen rozdělení klienta na SD a HD. HD je to, co v podstatě dosud, SD je velikostí menší verze, kde nejsou textury v plném rozlišení (a to i tak jejich kvalitu nepovažuji za odpovídající roku 2015). Poslední dvě verze zase začaly přidávat nějaké „HD“ modely, což znamená, že více tanků vypadá už alespoň slušně, ale jelikož v tom replayi z 9.5 hraje hlavní roli T-54, co byla v „HD“ už dávno, je to celkem jedno. Jedno je to taky proto, že GPU pořád a stále trápí nejvíc množství křoví a to zejména s tou průhledností ve sniper mode. Počty polygonů i v těch jejich „HD modelech“ jsou i pro to, co je dneska střední třídou grafik, vcelku směšné. Ale WoT jako správná masovka musí jet na kdejaké kalkulačce.

Mafii II používám jen v metodice pro lowendové grafiky a APU (viz sekce grafické karty v menu).

WoT 9.5 se testuje proto, že s každou novou verzí (ve které se událo s enginem z pohledu GPU v podstatě velké nic) nebudu shánět a přetestovávat grafiky.

Na GTX 680 byly vyzkoušeny replaye/mapy a vybrán nejvhodnější.

Ano, jste zmatený.

K OC: http://www.cnews.cz/comment/137347#comment-137347 (a nevím, jestli se s tím budu u ref. karty zabývat podrobněji)

K Titanu X: Nvidia mi jej (znovu) slíbila na pár dní na naměření si výsledků. Takže až to konečně bude, tak se může objevit i v grafech.

Zatím jsem to zkoušel jen dost povrchně, ale paměti držely na +200 MHz (cca 7,8 GHz efektivně) a kdyby do toho nesahal power limit, tak řeknu +230 MHz k taktu jádra. U nereferenčních karet by to mohlo být zajímavé.

Teploty (a otáčky ventilátory) tam jsou (viz průběhy z her v monitoringu Afterburneru), kvůli měření hlučnosti téhle (další v podstatě stejné) referenční se mi v časové tísni do nočního nastavování na ticho a následného potvrzení zhruba známého nechtělo. S hlučností je to plus minus jako:
http://www.cnews.cz/recenze/nvidia-geforce-gtx-780-ti-v-testu-rychle-zpa...
s tím, že většina lidí si stejně koupí grafiky s chladiči od MSI, Asusu, Gigabytu atd. 

Výkon/cena jsou vždycky zavádějící. A kdyby se do nich vzala cena nějaké modelové sestavy, vypadalo by to zase jinak. To, že je Nvidia drahá, na tom se nic nemění. Chybí prostě silnější konkurence.

Ne, není tomu tak. Alespoň u Samsungu, což bylo předmětem minulého článku. On ten správný ořez gamutu není tak "easy" ani pro výrobce monitorů, natož pro výrobce mobilů (kde je přinejmenším zatím na druhé koleji). Navíc aby to fungovalo správně, tak je potřeba znát dobře ten konkrétní panel v konkrétním mobilu - není to tak jednoduché, aby Google udělal univerzální a dobře fungující přepínač v nové verzi Androidu a tím to bylo vyřízené. Bez zodpovědného (a něco navíc stojícího) přístupu ze strany výrobce to prostě nejde.

Pokus s papírem si dovedu představit jediný – přiložit bílý čistý list k zobrazené bílé ploše mobilu a (u většiny) vidět, jak je vlastně bílá nepříjemně modrá ;-)

Neměříme žádnou „správnou“ zelenou, modrou a červenou. Měříme tyto barvy ve standardu sRGB/HDTV/Rec.709 (ostatně jak je v článku vysvětleno). Proč to tak děláme a proč není záhodno, aby zrovna u mobilů tomu v současnosti bylo jinak, tam najdete taky.

Sony dává u Z1 Compact minimálně dva různé panely, u Z Ultra to nevím přesně, ale i tam je možné, že těch panelů je víc. 

Přesné označení toho tabletu je Apple iPad with Retina Display  http://en.wikipedia.org/wiki/IPad_(4th_generation)

Testy PWM byly namátkové, nevylučují jeho použití (při „škodlivé nízkofrekvenční formě“) u některých zařízené. Ani u jednoho z těch výrobců bych to ale netipoval. Svou roli pro únavu a následné „bolení očí“ může hrát titěrnost zobrazeného obsahu na mobilu.

Stránky

Reklama