Reklama

Mirek Jahoda

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Jelikož na IPS jsou mrtvé body tmavé, tak na to nejspíš záruka Premium Panel Guarantee moc nepomůže:
http://www.dell.com/learn/us/en/04/campaigns/dell-premium-panel-guarantee

To není „podle sondy“ vs. „podle očí“. Mrkni na to a využij i odkazů na další čtení/příklady na té stránce:
http://www.cnews.cz/clanky/barevny-gamut-co-je-jak-jsou-na-tom-dnesni-lcd

Nebo to vezmeme přes někoho, komu určitě věříš ;-) – AMD/ATI:
http://www.cnews.cz/color-remapping-aneb-jak-amd-neplni-sliby 

Neshodli ;-). Protože já bych nikdy nenapsal, že mi gamut v zelené oblasti nestačí ve hrách. Zvlášť u monitoru, kde to v továrním nastavení sRGB přesahuje a zatím jsem neslyšel o tom, že by někdo vyvíjel hry s ohledem na jiný než standardní gamut.

Ano, absolutně to není nic moc. Ale posuzovat je to třeba relativně – mezi USB zvukovkami headsetů v té cenové kategorii. Navíc je to přidaná hodnota, kdo má jen zarušenou chrchlu v notebooku nebo na desce, může využít, kdo má cokoli slušnějšího, snadno zapojí bez USB donglu s CM108.

Těch šedesát už je docela dobrá hodnota. Když si dám bílou stránku přes celý monitor a mám kolem jinak úplnou tmu, tak to samozřejmě ok není, ale je to velký rozdíl oproti těm minimům dříve běžným (100 nebo i více cd/m2).

Live tracking dobře funguje v Garmin Connect a pod názvem Live Logging byl nedávno zaveden třeba i do Ride with GPS. Ale v praxi jsem to nezkoušel.

Plášť i řetěz se samozřejmě vyměňují, když je to potřeba a ne podle kilometrů. Ale užitečný na tom je to, že pak zpětně vidím, že například s řetězem AB jsem mohl jezdit 3000 km, kdežto s řetězem XY to bylo jen 1800 km.

Když už se tu zmiňují heatmap, tak mně se u Stravy líbí, že si mohu snadno udržovat přehled o tom, kolik jsem naběhal s tím kterým párem bot a kolik kilometrů má odslouženo například můj řetěz nebo pláště na kole.

Z podpůrných aplikacích bych jmenoval hlavně Strava Snap Tool, což potěší hlavně majitele slabších či nějak haprujících GPS. Jinými slovy – když vám signál lítá všude možně po lese či budovách místo po cestě/silnici, tak tímto to na pár klepnutí myši opravíte: http://strava-tools.raceshape.com/snap/

To posledně jmenované má nejspíš každý sports tracking software (ve vlastním zájmu). Příklad toho, jak je Endomondo špatné, je přímo v článku ve screenshotu. Budu se opakovat z jiné diskuze: U Endomonda prakticky neexistovala jízda z bodu A zase zpět do bodu A, kdy bych se dostal aspoň ± na stejné číslo ascent/descent. To, jak klient Endomonda nějak zázračně čte senzory/GPS a i když třeba na Sněžce všechny další appky (GPS Status, GPS Essentials atd.) ukazovaly kolem těch 1600 m.n.m., tak ono je klidně o 50 metrů vejš, je taky vtipný. A když je pak podle něj 1654 - 872 (+ 22 ascent teda) = 624 a tuto chybu v rozhraní nejsou schopni opravit ani za tři čtvrtě roku https://www.endomondo.com/workouts/379464799/2506988 tak můžu doporučit jedině ruce pryč. A jak se Endomondo zachová, pokud se telefon během záznamu aktivity vypne (třeba kvůli baterii) nebo resetne?

Není problém použít pro záznam aktivity třeba Stravu a GPX si pak exportovat a dát i na Endomondo (Runkeeper atd.).

Tak zkuste jinou appku, tím se to jednoduše vyloučí/potvrdí.

S GPS se lze dostat až na odchylku dva či tři metry, což je pro sports tracking přesnost určitě dostatečná. Pokud jezdím s nějakým slušným Garminem nebo telefonem s nezbastlenou anténou a dobrým SoC (viz článek), tak nejenže „nelítám mimo cesty“, ale z fotomapy jde často celkem dobře vidět, po které straně silnice atd.

Nevím, co je tím přesně myšleno. Ale pokud třeba trasa hodně nesedí na cesty (především na fotomapě), pak bývá nejčastěji problém v přenosti GPS daného zařízení.

Nebojte, kdyby to byl monitor s FreeSyncem nebo G-Syncem, tak je to buď v nadpisu (nebo aspoň perexu) a určitě je tomu věnován prostor v rámci článku. Takže apriori to monitory s FreeSyncem/G-Syncem nejsou a pokud budou, určitě to nezapomeneme dát vědět ;-)

Stránky

Reklama
Reklama