Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Mirek Jahoda

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

I na mnoha následně recenzovaných 1200p IPS (například BenQ BL2411PT) byla v podstatě stejná "polomatná" antireflexní vrstva (a ne už ta hrubá matná jako tomu bylo typicky před pár lety u IPS). Na TFTcentral to zmiňují už nějakou dobu taky v každé recenzi hned ze začátku a je tam třeba otestováno několik monitorů z této kategorie od Dellu: http://www.tftcentral.co.uk/reviews.htm

Testlab EHW už neexistuje, žádné podrobné původní recenze GPU, CPU apod. už tu nevyjdou. Shrnující rozsáhlé aktuality Honzy Olšana ale i neangličtinářům dodají skvělý přehled.

Zdroje, co si dělá Enermax pořád ještě sám (Platimax), kvalitu nepostrádají.

Stane se archívním webem.

Tištěné ExtraPC, Hardware Speciál a v podstatě i ExtraHardware (ve stávající podobě) končí (Cnews pokračuje, vše už vyšlé na EHW bude nadále dostupné). Já už asi zkusím něco jinýho než IT novináře a recenzenta. Po šfr Computeru ještě ve zlaté éře a založení a vybudování ExtraHardware v něco docela velkýho (co bohužel nevydělá dost na inzerci) už nevidím žádnej vyšší „level“ co by mě v této oblasti mohl motivovat.

Neni to april. Uz jsem to avizoval v predchozim testu grafik, ale tam lidi koukali asi jen na fotky a grafy.

S CZC ma tenhle test spolecnyho jen to, ze jsem je pouzil jako cenik (redakcak umoznuje naklikat kody produktu a samo to udela cenovou tabulku - tim si zaroven s CZC rovnou vymenime backlinky).

Na Toshibu jsem zapomnel jak na smrt. Nejspis by mi ji totiz mistni zastoupeni Toshiby (PRko) totiz pujcilo stejne jako tomu je u Seagate a WD. Ale uz tam jejich HDD bohuzel ani nepridam, stejne jako to predtim byl muj posledni velky test grafik, tak tohle je muj posledni test HDD a vydam uz jen jeden takovy prehledovy test zakladnich desek pro Skylake.

Nebudu reagovat na zhruba první půlku a konec. Odpovědi už jsou v článku.

Aby to náhodou ale neoblbovalo další čtenáře, tak mě zauajal ta část o tom, kterak si myslíte, že když na Full HD zapnete AA, nemá proti tomu vyšší rozlišení výhody. Ano, alias na hranách objektů je řešitelný MSAA, který má určitě menší perf. hit než třeba dvojnásobné rozlišení. Ale je to jediný alias? A co detaily?

A to, že něco nějak navrhuje obecná utilitka pro BFU (GeForce Experience), že je to dobře. Taky jsem si toho párkrát všiml a docela se bavil nad tím, jak to (bez znalosti schopnosti scalingu zobrazovadla) radši narve na Full HD monitor vyšší detaily, MSAA a něco jako 1366 × 768 px. Existují výjimky, kde interpolace vypadá celkem obstojně (třeba testovací 4K BenQ BL3201PT překvapivě slušně zobrazí 1440p, na 24" 4K Dellu se dalo solidně pouštět přesně čtvrtinové Full HD atp.), ale určitě to neplatí oběcně (a bylo by dobrý nezapomenout, co jsem psal o odstavec výše).

---

Jinak – co vám vlastně oproti minulému testu s 1080p chybí? Pár novějších her? Tak pokud to řeším, tak se přece rychle někde podívám, kde je třeba The Division nebo Battlefront v 1080p a nebrečím kvůli tomu pod určitým směrem zaměřeným jiným testem. Nebo je to kvůli tomu průměru, co tu tradičně na EHW mám? Tak tam s klidným svědomím řeknu, že tohleto číslo by se výměnou pár starších za pár novějších her na vzorku (průměru) z dvaceti her (jako to bylo v odkazovaném testu z konce února) nijak signifikantně nezměnilo.

Dávám tam sice otazníky, ale jsou to otázky řečnické (kdyby to nebylo náhodou pochopeno správně ;-)). Jinak tyhlety: proč tam ještě není to a proč tam není támhleto provázely každý test na českých magazínech, ať už se autor třeba na hlavu stavěl (a dokonce se tomu apriori snažel předcházet nějakým (evid. zbytečným) úvodním či závěrečným textem).

Input lag je podle Eiza 0,05 snímku, na PCGH jim to přes SMTT vrátilo 1 ms, na TFTcentral přes SMTT 2 pak 1,85 ms. Upřímně řečeno, pokud Eizo neriskuje lhaní, tak je jeho údaj nejpřesnější, protože mají dedikovaný generátor signálu v laboratoři a ty metody přes dva monitory (jeden CRT) apod. jsou vždycky s několika otazníky. Ve výsledku je to ale jedno, FS2735 má určitě input lag zanedbatelný.

Je potřeba se prokliknout na YouTube, tam to jde. Tady to, pokud vím, je v seznamu chyb pro programátora.

V kapitole RoTR nejsou jen grafy a obrázky, ale taky text. Pak by ses nemusel ptát.

Takže sis to celé nepřečetl ani teď, dodatečně.

Nejdřív argumentuješ statistikou, která obsahuje právě většinu z tohoto pohledu už starých počítačů a potom tím, že pro drahé grafiky chybí v testě s přidanými nejnovějšími hrami 1080p?

Pleteš se (stran této diskuze) skoro ve všem, ale nejvíc v tom, že si myslíš, že přidat tam 1080p by bylo „for free“. Ne, nebylo, měření by se protáhlo skoro o třetinu času a už by se stihlo zase zaktualizovat bůhvíco (nehledě na to, že jsem třetinu času navíc neměl).

A stejně jako Belka jsi pořádně nečetl text, tvůj poslední odstavec („…robíš predpolie…“) je toho bohužel jasným důkazem.

Stránky

Reklama