Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Petr Bokoč

Příspěvky uživatele

Stránky

No, mně se hlavně strašně líbí ta N950... škoda že to zařízli.

71 % populace zní docela dobře, dokud se člověk nepodívá na tu naprosto zoufalou mapku. Na konci roku 2011 to působí jako špatnej vtip, ne jako důvod k sebechvále.

Problém je, že nějaké pevně dané a uznávané hranice toho pojmu neexistují. V článku jsem to pojal jako "velké, těžké notebooky". Pro někoho může být náhradou desktopu i třináctka s integrovanou grafikou :).
Navíc jsem si to trochu předpřipravil, abych později mohl udělat podobný článek o vysloveně herních strojích. Na jednu stranu máte pravdu, ani ta GT 540M/6650M nejsou žádná děla, ale pro spoustu lidí je i tohle až až.
A jak píšu v úvodu, ten článek není vyčerpávající přehled. Kdybych tam popisoval celou nabídku na trhu, tak to píšu doteď... kromě toho, Dell v řadě Precision zrovna nic nemá (má pár modelů, které ale v ČR téměř nikdo nemá skladem) a obecně jsem se chtěl business class DTRkům pokud možno vyhýbat (ano, je tam ten Celsius od Fujitsu, ale hodil jsem ho tam spíš proto, abych na segment pracovních DTR vůbec upozornil – pro většinu čtenářů, na které tento článek cílí, to stejně není vůbec zajímavé).

Co je na tom špatně? Pokud chcete, klepněte jim tam, pokud ne, tak to prostě ignorujte. Myslím, že notebook výměnou za pár klepnutí myši je docela slušný kauf, reklama nereklama. (A co vlastně čekáte? Že budou rozdávat svoje produkty jen tak, aniž by z toho cokoliv měli?)

No, Intel není státní organizace a na Ultrabook nevypsal výběrové řízení, spíš je to jeho způsob jak si udělat reklamu a zvednout prodeje, přičemž tím zároveň udělá reklamu i výrobcům, kteří ty parametry splní. Everybody wins :)
A podle mě na trhu chyběl (relativně) levný notebook s opravdu kvalitním zpracováním a zároveň velmi nízkou hmotností. Momentálně jsem na jedné konferenci a nosím v batohu na zádech Asus U36SD s adaptérem, bundu a foťák a fakt mě bolí záda, přestože ten Asus je docela lehký (1,66 kg, s adaptérem dohromady asi dvě kila). Kdybych tam měl 1200g Ultrabook, tak by se mi to nosilo lépe a na to, k čemu to tady používám (maily, stahování fotek a videí z foťáku a věci okolo provozu webu) by to dokonale stačilo... otázkou ovšem samozřejmě je, jestli bych úbytek těch cca 400 g vůbec poznal. Budu to muset vyzkoušet :)
Domácí uživatelé si asi nadále budou kupovat levné patnáctky, na tom se shodneme, ale osobně se na Ultrabooky velmi těším. Diskrétní grafiku vemi rád vyměním za SSD...

Ale jasně že je to normální Sandy Bridge - akorát se s ním nesetkáváme úplně často.

Ano, má jeden ze dvou 7200rpm disků v testu (druhý je v Dellu a je ještě o něco rychlejší). V plusech má rychlost disku, v mínusech jeho kapacitu, takže jsme myslím pokryli obě stránky věci.

Tak jste měl pravdu, asi jsem to opravdu spouštěl na integrované grafice. TrackMania nakonec byla na 47,2 fps, DMC4 průměrně 52,3 a Cinebench OpenGL test na 22,09 fps. Tabulka už je opravená, ještě to překopu v grafech.
Čtenářům (i HP) se omlouvám za zmatek...

Nebojte se, vím, kde to nastavit.
Momentálně jsem mimo redakci, zítra se tam ale zastavím, projedu oba herní testy znovu a případně upravím tabulky a grafy.

V době, kdy jsme notebooky objednávali, se do výběru vešla jenom tato verze (nebo s Core i5, ale bez systému). Za ten cca měsíc se ceny dost výrazně posunuly. U Lenova je situace podobná, tam se nám prostě nepodařilo sehnat verzi s dedikovanou grafikou – je to opravdu nový model a nikdo v republice jej neměl k dispozici, dokonce i oficiální zastoupení Lenova mělo problémy jej sehnat včas. Občas se to prostě stane.

Jak na to koukám, tak to opravdu moc nesedí. Během zítřka ty testy projedu ještě jednou; jsem si téměř stoprocentně jistý, že jsem to spouštěl s aktivním Radeonem, ale možná se mi tam nacpal nějaký proces do pozadí.
Ohledně startu systému: u všech testovaných modelů jsme to měřili včetně bloatware. Pokud výrobce zacpe systém dvaceti rezidentními službami spouštěnými při startu, je to jeho mínus. Podle mých zkušeností se navíc většina uživatelů s čištěním systému neobtěžuje a jen to ignoruje, takže mi údaj včetně předinstalovaného softwaru přijde relevantnější. Týká se to všech testovaných notebooků.

S tím nastavením kláves máte pravdu, dopsal jsem tam o tom zmínku. Nastavení clickpadu jsem zkoušel, ale popravdě jsem si příliš nepomohl a pořád mi to připadalo dost nepohodlné. Hodnocení touchpadu je ale vždycky dost subjektivní, nepopírám, že někomu může vyhovovat...
Na mSATA jsem se popravdě nesoustředil, ale vypadá to, že máte pravdu.

Tímhle by se měla zabývat vláda! Nebo aspoň Krněnský magistrát! Je třeba vytvořit zvláštní vyšetřovací tým!

Jak už jsem psal v několika jiných příspěvcích, nechtěli jsme do testu zařazovat notebooky s E-350, proto tam není. O E325 víme, stejně jako o MSI X370, rozhodli jsme se je tam nezařadit.

Stránky

Reklama