Reklama

Petr Urban

Příspěvky uživatele

Stránky

Windows Update mi už aktualizaci nenabízí, tak nevím, jestli nebyla stažena.

Akumulator, ktery koupim treba kolem tri stovek, je levnejsi a podstatne prenosnejsi volba. Navic na nabiti necekam, mam behem minutky znovu plnou kapacitu k vybiti. ;) Ne, nemam potrebu nabijet telefony jeste ostatnim, to akorat u me doma dostanou plny servis. :D

Řeknu to jinak, jakákoli přeinstalace může vést k neblahým výsledkům, jak jinak. A kdo by používal WPRT, pokud si nenainstaloval Windows 10 TP? Protože já jsem donedávna měl Windows Phone, tudíž mě nic nenutilo nástroj použít.

Četl jste článek? „Opravená verze nese číslo 1.2.4. Komu přístroj upadl do kómatu, má zkusit instalaci dlaždic znovu s tímto vydáním nástroje.“ Kdo si instaluje raná Widnows 10, ví, jaká jsou rizika. Ví, že k nim patří možnost bricknutí zařízení a že je tento stav někdy nevratný. Přesto někteří lidé hlásí, že se jim s nástrojem WPRT povedlo zařízení znovu oživit. Sám Microsoft doporučuje, ať to každý zkusí. ;-) Neřekl bych, že se nic nevyřešilo.

Proberu to s kolegou. :-)

Mně desktop na takto malém zařízení připadá k ničemu – leda by tam byl nějaký výstup na monitor a po připojení by se zpřítupnil desktop. Jinak s těmi všemi přerostlými smartphony si myslím, že o menším než 9" tabletu asi stejně nemá cenu uvažovat, což. :-) Malé tablety stejně cílí na nejširší masu, která chce nejlevnější produkty, a je v nich obvykle dost příšerný hardware. Tuším, že desktop by měl stejně těžký život.

Ano, Windows jsme se věnovali hodně, ale je to klíčová věc. Pokud to půjde, budeme se mu snažit vyhnout. :-) Tagy v empétrojkách doplněné jsou, ale je dobrý nápad, že bychom mohli do názvu dávat více než jen číslo. Díky.

Dobrý den, dovolím si Vás nasměrovat na zdroj, tj. příspěvek na blogu Office. Je tam pěkný obrázek, který to myslím vysvětluje dostatečně názorně. :-)

„Microsoft dnes slaví 40 let“ je široké téma. Pojali jsme ho, jak jsme ho pojali a znovu píši, že jsme si osobně představoval jiný výsledek, ale nejsem si jistý, že by vás potěšil. ;-) Každopádně zhruba v půlce podcastu jsme se dostali k Windows XP. I kdybychom to brali jako současnost, což rok 2001 a následující prostě nejsou, pořád to není drtivá většina podcastu. Osobně jsem si říkal, že by si tento díl vzhledem k tématu mohli poslechnout také jiní lidé než ti, kteří nás dokonale znají.

Udělat širší shrnutí v souvislostech vztažených k současnému stavu mi tak jako tak nepřipadá jako špatný nápad. Jestli vám tento formát nevyhovuje, přečtěte si nějakou monografii. Jinak nezávodíme, abychom si stopovali čas a po třech minutách šli vždy k jinému tématu. Podcast je o rozvinutí diskuze a tyhle násilné stopky ji zabíjí. Navíc jsme podcast začali dělat pro radost. Kdybychom šlapali podle vašeho jízdního řádu, patrně by na výsledku bylo poznat, že nás to nebaví.

Je mimochodem relativní, kdo co notoricky zná. Já myslím, že spousta mladších lidí už nepamatuje ani Windows XP. Nebo jen mlhavě. Já měl tento systém na svém pracovním počítači naposledy zhruba před sedmi roky. Od té doby jsem toho zažil tolik, že jsou pro mě i Ikspéčka dávná minulost.

„vždycky najdete obhajobu pro své jednání“ -- nepoukázal jsem snad v několika svých komentářích, že máme prostor pro zlepšení? Byl jsem konkrétní a vyjadřoval jsem se dokonce i ke struktuře tohoto konkrétního dílu podcastu. Pamatuji si, že i Lukáš v minulosti párkrát uznal, že se můžeme v tom a tom zlepšit. Nelžete prosím.

Kdybychom během 45 minut měli shrnout VŠECHNO, tak bychom se o všem zmínili tak letmo, že by kromě vyslovení jména snad nepadlo nic dalšího. Nechtěl jsem se bavit o všem, chtěl jsem vypíchnout jen pár zajímavých bodů. Všechno totiž obsahují encyklopedie a různé monografie. Předčítat encyklopedii řádek po řádku mi nepřipadá nejzábavnější a i takový podcast by byl stejně strašlivě dlouhý.

Abychom se bavili o všem by znamenalo, že bychom museli zmínit pouze základní věci, které podle mě každý zná. Nebudu tvrdit, že se nám podcast povedl dokonale, viz výše, kde jsem psal, že to chce příště víc kontrolovat dodržování tématu. Spíše jsem teď chtěl vám napsat, že podcast, jak jste ho popsal, bych neposlouchal. Nadpis podcastu psal kolega a ano, myslím, že se neshoduje s tím, o čem skutečně byl. Nebo možná měl být.

Popisovat Windows 9x by mi tak jako tak nepřišlo zábavné, byla to prostě Windows s okny, jako máme dnes. (Klidně mne kamenujte.) Akorát nestabilní. Podcast se nikdy neměl věnovat tomu, jak se vyvíjela Windows, a to bod po bodu – byly to okamžiky důležité pro Microsoft. Než např. Windows 9x mi skutečně připadá zajímavější zmíněný průser a následný restart vývoje, z čehož vznikla Vista. A připadá mi zajímavější, že Microsoft pokusil ráz na ráz zapomenout na desktop.

Když už mluvíte o tom, co firma dokázala, nepřipadá mi mimo mísu zmínit se pár slovy o současnosti a pokusit se nahlédnout do budoucnosti. Naopak. Znovu netvrdím, že výsledek je dokonalý, ale stojím si za tím, jak jsem tento díl koncipoval.

Já měl nachystaný scénář a podle něj jsme se měli bavit o začátcích firmy. Nechtěl jsem, abychom systematicky prošli každou vydanou verzi Windows apod. Nejsme ostatně Wikipedia nebo jiné encyklopedie. Já právě chtěl vybrat pár věcí, o nichž se třeba už moc neví, případně na ně všichni zapomněli. Vynechání Windows 9x je tedy zcela záměrné s tím, že nebyl můj plán, že pak skočíme na Iskpéčka a pojedeme dál verzi po verzi až k současnosti. Nicméně, debata se vyvinula tímto směrem.

Osobně jsem si z tohoto podcastu odnesl to, že bychom se měli více kontrolovat. Ten, kdo připravuje téma pro daný týden, by měl hlídat, abychom příliš nezabíhali do off-topicu a abychom nepřetékali někam, kam jsme původně nechtěli, aby podcast neztratil formu. Tuto zodpovědnost jsem měl já a splnil jsem ji částečně, což úplně nepoznáte, dokud si neposlechnete vystřižený materiál. :-) Je jasné, že prostoru pro zlepšení zůstalo dost. Každopádně díky za zpětnou vazbu.

Neomlouvejte se, beztak mám pocit, že tahle sekce není bez odkazu veřejně dohledatelná. :-)

Jak jsem napsal, jedná se o globální trh s prohlížeči, kam se tedy započítávají jak mobilní zařízení, tak desktopy. Najdete ho tady. :-)

Když se český Microsoft tváří, že tady Surface neprodává, tak ho tady neprodává. :P

Stránky

Reklama
Reklama