Reklama

Petr Urban

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Nikoli. :) Vyšší čísla jsou způsobená spojením číslování počítačových a mobilních sestavení. Mobilní měla číslo vyšší, proto ten skok, dále by se ale mělo pokračovat bez podobných skoků.

Škálování ve Windows 10 funguje jinak. Je možné, že se Chrome pod Windows 8.1 chová jinak.

Cák máš vůbec za smartphone? :-) Já očekávám, že za rok to bude hotový. :-D

PIN není náhrada hesla, je to jen doplněk. Počítá se s tím, že heslo bude co nejdelší a nejsložitější. Psát ho při každém přihlášení je tak ale nepříjemné. PIN je tedy zjednodušení, jak si usnadnit přihlášení k Windows, je to ale jen doplněk ke klasickému heslu.

Díky za pěkný report!

Alternativy jsou, ale lepší klienty jsou placené. Osobně používám Postbox, který vychází z Thunderbirdu, za několik let vývoje se ale výrazně proměnil a poskytuje spoustu bezva funkcí. Teď stojí 17 €, což není nic hrozného. Kdo chce slušného pošťáka, bude se patrně muset smířit s tím, že bude musel aspoň něco málo zaplatit, to je celé.

Já jsem už začátkem srpna v recenzi psal, že systém není dodělaný, tvrdím to celý podzim. Je možné, že jsem někde v podcastu zmínil, že mi to na ntb zrovna jede v pohodě, protože několik málo týdnů na podzim to tak skutečně bylo, ale taky můj byl vždycky takový, že je zatím pořád lepší vyčkat, pokud nejste nadšenec. Můžete si přečíst starší články, nikde nadšeně upgrade nedoporučuji, můj názor zatím zůstává několik měsíců neměnný. Lukáš vždycky říkal, že mu to kupodivu jede v pohodě, ale opět, viz jeho komentář.

Kromě toho, když někdo říká, že mu to na ntb jede stabilně, což je fér, protože je spousta lidí, kterým ty Desítky již od léta opravdu jedou v pohodě, tak vy z toho vyvozujete jaký závěr? Že máte hned přejít? Já myslím, že jsme o tom ugradu nikdy nehovořili bez kontextu, maximálně vy vytrháváte věty z kontextu.

Stížnosti šly tuším i o od lidí, kteří tak silné brýle nemají. Ale těžko to posoudím, dokud si to nevyzkouším. Třeba ten tutorial ale chce, abyste si naskenoval oči bez brýlí, což je mimochodem vtipné, protože pokud si sundám brýle, tak nepřečtu pokyny na obrazovce. :-)

Nevím, jestli je dvojitý standard. Připadá mi, že aktuální verze W10M je problémovější než třeba Android. Aspoň, co se stability týče. V tom případě je myslím kritika oprávněná. Chyby ale kvantifikovat nedokáži.

Ne tak docela, tyhle telefony začaly vznikat ještě v rámci Nokie, ještě se stále jedná o její dědictví. Microsoft už na ně samozřejmě určitý vliv měl, ale jeho sílu nedokáži posoudit. Navíc nevím, proč by to mělo sloužit jako omluva čemukoli. Připadá mi, že se v případě WP hledají omluvy neustále, ale i mně dochází trpělivost.

Předplatné stojí zhruba 165 Kč měsíčně: :-P

*Přidá vám absurdní, že někdo nasí brýle?

*Microsoft měl u minulých Lumií docela unikátní design. Jak recenzenti zmiňují, konkurenti se snaží u drahých telefonů používat kovy, Lumie jsou ale teď plastové. Jestli se případně u konkurence méně řeší fádnost designu, nelze vyčíslit, je to maximálně jen dojem.

*Bugy jsou možná všude, ale to Microsoft jednak neomlouvá, jednak je jich ve W10M víc než dost. Po letmém prozkoumání systému vás otravují pády. To je příliš. W10M ale oficiálně jsou ve finální fázi, je to však jen nálepka. Ten systém reálně potřebuješ ještě aspoň pár týdnů až měsíců vývoje. Lumie dorazí na trh s ne zcela uspokojivou verzí systému.

Abych to shrnul, na těch názorech mi nic moc absurdního nepřijde, nejsou ani vycucané z prstu. Recenzenti po právu popsali své problémy a negativa nových Lumií. Jako vždy je na čtenáři, jestli ho popsané problémy odradí od nákupu. Věřte tomu nebo ne, ale člověk s brýlemi aspoň ví, že pro něj nebude Hello. Pokud chci aplikace, tak budu mít problém. Pokud budu chtít prémiově vypadající telefon, tak to taky nedostanu atd. Já bych to nepřirovnával k prvnímu Surfacu, protože tam problémy rovněž reálně byly a také šlo o první zařízení svého druhu. Lumie ale Nokia/Microsoft vyrábí již mnoho let a smartphone dnes není žádná novinka. I ten systém navazuje na předchozí verzi.

Není. ;-) Nedávno jsem psal komentář v reakci na jiného čtenáře, tak si dovolím jej zkopírovat:

Tzv. app gap není mýtus, mohu jej potvrdit. Jednak pořád chybí aplikace jako Snapchat nebo oficiální klienty pro YouTube, Gmail atp. Pak jsou tu aplikace existující, např. Twitter, jenže ty zpravidla nejsou tak opečovávané jako klienty pro iOS nebo Android. Twitter je oproti svým sourozencům docela očesaný a takový Instagram je tak trochu jako špatný vtip. Z části to zachraňují externí vývojáři, ale stejně. V posledním roce navíc řada vývojářů stáhla své již vytvořené aplikace, hodně se to dělo u bank v USA.

Dodám, že jsem fanoušek WP a jsem ochotný dělat kompromisy. Ale pro většinu lidí jsou aplikace klíčové a v tom mobilní Windows mají velký handicap, který se v posledních měsících spíš zhoršil.

Díky za upřesnění. Máte zkušenosti také s nejvyšší kvalitou na Spotify, což by mělo být 320 kb/s?

Ano, je to výrazně rychlejší. Jde o snad první sestavení, kdy bych řekl, že je rychlost srovnatelná s WP8.1.

Stránky

Reklama