Reklama

Petr Urban

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Ve Windows 10 v1511 dodnes běhají 15 let staré hry a ještě starší programy. Co se moderního prostředí týče, zpětná kompatibilita je rovněž zachována. Starší programy (např. z dob Windows 8) v novějším systému spustíte. Nemusí to tak být obráceně, ale to nás z podstaty věci trápit nemusí.

Pokud to bude stejný počítač, v čemž by měla být rozhodující základní deska, měl by ti nárok na používání Desítek zůstat. :) Ale nemusíš instalovat starší Windows, protože dosavadním způsobem ti upgrade nabídnut nebude. Nabídka vedle hodin a upgrade přes Windows Update jsou věcí promo akce, po 29. červnu to již podle všeho nebude možné.

Vycházel jsem z toho, co psal dříve kolega, ale máte pravdu, aktuálně lze Desítky sehnat kolem třech tisíc.

  1. To se Surfacem byla věc ovladače, ne systému. V tuto chvíli je již dostupný nový ovladač, který padání vyřešil.
  2. Ty další věci se týkají mobilů. Mobilní Desítky dlouhodobě zaostávají a teprve s Redstonem budou celkem zajímavé. Tyto chyby neovlivňují počítače, o které jde především!
  3. Dále, občas se chyba objeví. Nemůžeme si myslet, že někdy nějaký software bude bez chyby. Ano, systém je odladění, což dokládá snížený počet oprav v posledních sestaveních. Zkrátka již není tolik co opravovat. ;) Co se mobilů týče, Microsoft těžko vypustí ven systém se zásadním problémem, což je třeba zamrzání při (de)aktivaci BT.

No pěkné. :-) Opraveno, díky za upozornění.

Rozšířený neznamená populární. Osobně si navíc vždycky představím spíš Javu formou modulu v internetých prohlížečích.

Nestačí, používání generického maskulina staví ženy do druhořadého postavení. Doporučuji si přečíst aspoň část publikace Kultura genderově vyváženého vyjadřování, tam najdete podrobnější vysvětlení.

Dejte vědět, jak dopadla instalace. :)

Díky za upozornění, překlep opraven.

Ano,vulgarni prispevky netolerujeme. Uz jsme na to ikskrat upozornovali v diskuzich. ;-)

Kdybyste si přečetl popisek, věděl byste, že se jedná o obrázek Defenderu před spuštěním počítače, o čemž je v článku řeč. Ne, nenapsali jsem na topto téma 10 článků. To je první a jediný článek věnující se bezpečnosti v RS. Možná dřív proběhla nějaká novinka, ale ani těch nemohlo moc být. O bezpečnosti v RS jsme skoro nic nenenapsali, naopak tyto věci většinou představujeme poprvé. Takže je podle vás lepší mlčet, než ty novinky představit čtenářstvu? A pokud vás téma nezajímá, proč článek čtete?

Teoreticky ano, ale zatím poslední sestavení na mobilu i počítači označují verzi jako 1607. :-)

Upgrada zdarma platí jen pro stávající počítače. A když takto upgradovaný počítač s Desítkami budete používat třeba pět let, než se vysype, tak… zdá se vám, že byste za tu licenci platil? Protože podle mě jste používal Windows 10 pět let bezplatně. Microsoft nám prostě nedává zdarma doživotní licenci a stěžovat si na to, že nám toho zadarmo dává málo, je úplně mimo.

Pokud tím TO myslíte Windows 10, tak platí, že Windows 10 jsou zdarma formou upgradu, a to od 29. července 2015 do 29. července 2016. Takže ano, bylo a je to zadarmo (není zadarmo nová licence v obchodě samozřejmě). A pokud se vám zdá, že jsou Desítky nedodělané, tak je jednoduše nepoužívejte. Máte právo investovat své peníze způsobem, jaký uznáte za vhodný. Zákaznictvo svůj názor na povedenost produktu nejlépe vyjádřit právě tím, jestli za něj své peníze utratí či nikoli.

Jinak sice po červenci nebude možné stáhnout Desítky přes Windows Update, ale není podle mě nutné dělat čistou instalaci. Když si stáhnete instalační médium, upgrade lze provést i s ním. A pokud máte na Desítky nárok, který jste získal předtím, je pak ve výsledku jedno, jestli z média provede čistou instalaci či upgrade, ne? Aspoň mi to tak připadá logické. :)

Stránky