Reklama

Petr Urban

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

To je ten člověk, který veřejně přiznal, že to tehdy v Microsoftu pořádně zbodali. :-)

Windows Phone 8.1 Update je verze operačního systému. Denim je pak samostatně stojící firmware, kterým Nokia vylepšila smartphony s Windows Phone. Předchůdcem Denimu byl Cyan.

Já to zkoušel a normálně mi gDocs editují ten originální soubor. Ale je to úplná novinka, tak tu funkci zřejmě ještě nemusí mít každý…

Článek se zabývá situací v Rusku, nepopírá situaci v jiných částech světa, jen se věnuje svému subjektu. Až budeme v jiném článku řešit USA, tak budeme řešit USA, případně jinou zemi. Buď jak buď, v Rusku sice homosexualita není zákonem postihována, ale většinová společnost se na homosexuály dívá skrze prsty a jsou známy případy, kdy sexuální orientace např. vedla k diskriminaci v zaměstnání. Opět, tímhle konstatováním faktů nepopírám situaci v jiných zemích. Mimochodem, postoje částí USA k homosexualitě jsme řešili např. v souvislosti s Brendanem Eichem z Mozilly. ;-)

Jedná se o proxy, která by web měla zpřístupnit na počítačích, kde je TPB blokováno. Současně tato stránka uchovává obsah z TPB v mezipaměti, takže slouží jako zdrcadlo. Funguje ve chvíli, kdy zdroj – TPB – není dostupný. :)

O tom jsme už v některém díle mluvili, teď ani nevím, jestli jsme to zmínili naposledy. Každpádně, webový Skype ve Chrome OS nejede. ;-)

Tento podcast jsme od začátku plánovali vést formou nezávazného rozhovoru, to jsme ostatně v některém díle zmínili. S nejlepším svědomím a svědomím mluvíme o věcech, které nás zaujaly nejvíce, ať už v negativním nebo pozitivním slova smyslu. Selektivně vytrháváte věci z kontextu. Třeba já jsem se pouze pár slovy zmínil o tom, že je hodně fajn tlumení jasu displeje na nulu, protože to ve světě Windows není žádný standard. Co chcete slyšet? Že na chromebooku nespustíte řadu aplikací? Ale o tom jsme mluvili. Navíc myslím, že právě takové zkušenosti a zajímavosti z reálného života posluchače zajímají. Můj závěr navíc byl, že chromebook nemůžu s čistým svědomím doporučit nikomu, snad s výjimkou nasazení ve školství.  Přesto, jako každé zařízení, i chromebook má své výhody a i ty jsme zmínili. Nevidím na tom nic špatného. Snad vás některá naše konkurence uspokojí víc. Na další nekonstruktivní nadávání už reagovat nebudu.

Když zapnete kompaktní režim (Zobrazit | Kompaktní zobrazení postranního panelu), jako je v článku uvedeno, žádné velké mezery mezi kontakty v postranním panelu nejsou. ;-)

Pokud je počítač nový, jak říkáte, určitě bych něchal nějakého odborníka, aby se podíval, jestli ho náhodou např. nebrzí software od výrobce. To by mohla být příčina. Přeji hodně úspěchů. :)

Dobrý den, dovolím si nesouhlasit, naopak, Microsoft tento operační systém optimalizoval na dřeň, takže reálně běží o kus rychleji než např. starší Windows 7. (Optimalizoval, aby Windows 8 běžela i na nejméně výkonných tablech.) Přijde na to, jestli Osmičky provozujete na starém počítači, kde by mohl být problém např. někde v ovladačích atp. Ovádám se, že žádná univerzální rada neexistuje. Kdyby k počítači přišel odborník, mohl by snad pár služeb povypínat, silně ale pochybuji, že by se to projevilo dramatickým zlepšením. Pokud systém běhá pomalu, je to patrně dávno málo výkonným hardwarem. Ještě mne napadá, jestli tam není instalováváno příliš mnoho programů, které se např. spouští samy po startu. I s tímto problémem nicméně Osmičky pomáhají, aktivně vás na zátěž při startu upozorňují a vy si snadno vypnete nepotřebné aplikace ve Správci úloh na kartě Po spuštění. :-)

Dobrý den, jak je v článku psáno, problémy se vyskytnout mohou, zatím ale nemáme možnost si dopady ověřit.

Microasoft na to pamatuje, takže se to pořád vejde na DVD. ;-)

Od Windows 7 ani k vypálení nepotřebujete speciální program, v kontextové nabídce souboru ISO prostě zvolíte zapsání na disk. :-)

Stránky

Reklama
Reklama
-->