Reklama

Petr Urban

Příspěvky uživatele

Stránky

Stránky

Nechci se zbytečně opakovat, vykecal jsem se v podcastu a pak ve článku. Takže krátce: Android poskytuje výrazně jiný uživatelský zážitek. Trápí mě to, že neustále něco nastavuje, výsledek je někdy lepší, někdy horší, ale už mě tak okrádá o čas, čemuž jsem se chtěl vyhnout. S Windows Phone to bylo jednodušší. Měl jsem nějaké problémy s výdrží zařízení, které se ale zřejmě samy od sebe (systémově) vyřešily. Nejvíc mě chybí dlaždice, nemám zdaleka tak dobrý infromační servis po odemknutí displeje. Android zkrátka vyznává jinou -- a z mého pohledu překonanou -- filozofii.  Díky za tip.

Proto jsem rikal, to patrne nejde. Nevsiml jsem si, diky za tip. Nicmene, neberete to tak, ze by jiny launcher vyresil moje problemy. Lukas taky malinko znel tak, ze si vyberu jiny launcher a budu v pohode. S ruznymi launchery jsem experimentoval a jedine zjisteni, ktereho jsem dosahl, bylo, ze se deje to, kvuli cenu jsem Android nikdy nechtel -- hodiny to ladim, nastavuuju a hledam vhdne aplikace. Windows Phone stacilo zapnout a usporadat dlazdice. Zere mi to cas a vysledek je porad silne kompromisni.

Znám, ale je to slabá náhražka. Vůbec si nedovedu, že bych to používal, možná jde o zvyk. :-) Plus na telefonu G4 musím používat výchozí launcher, protože patrně pouze on podporuje uspání přístroje poklepáním na displej (prázdné místo launcheru).

Podle mě dělá Microsoft chybu, že nenechá lidi instalovat zdarma dostupné aplikace z Windows Storu. I u nich chce přihlášení k Microsoft Account, přičemž většina lidí podle mě stažení vzdá a Store se používat nenaučí. Lidé nechtějí řešit problémy a překážky a ani je nenapadne, proč by se měli kvůli stažení přihlašovat k účtu, který nemají. (Normálně stažené programy z internetu přece žádné přihlášení nechtějí.)

Nikoli, jenom jsem se více začal zajímat o svět kolem nás. Doporučuji si více o problematice nastudovat např. v teoretické části příručky Kultura genderově vyváženého vyjadřování dostupné na webu MŠMT.

Díky, překlep opraven.

Námět k zamyšlení: možná něco něco opakuje pořád dokola, protože je to prostě pravda. ;-)

Je fakt, že vycházím spíš z vlastní zkušenosti. Čísla jsou jen globální. Já třeba na Viberu nemám nikoho, pár lidí používá WhatsApp a nejvíc samozřejmě Messenger, protože na Facebooku jsou všichni. Vy nějaká čísla máte? :-)

Uf, tak to je obrovská zrada. Nechápu, že tuto chybu v Redmondu ještě neopravili…

Úplně krátce odpovědět nelze, odkázal bych vás např. na tuto příručku MŠMT, která problematiku vysvětluje.

Dobrý den, děkuji za zpětnou vazbu. Tento článek informoval o novinkách tak s půlhodinovým zpožděním, takže nevím přesně, co si představujete pod pojmem velké zpoždění, ale určitě na tom zapracujeme.

Nadpis jsem přeformuloval, aby bylo sdělení jasnější.

Integraci v samostatných aplikacích podle mě nezruší, protože dává smysl, aby šli cestou Facetimu a nabídli uživatelům tuto službu jako dostupnou alternativu k volání a SMS.

Ale k čemu je dobré posouvat okno ve fullscreenu? To nevím, o tom článek nebyl. ;-)

Stránky