Reklama

rADo

Příspěvky uživatele

Myslím, že většina nefanatiků si kupuje kartu na základě toho, jaké má výsledky v testech, jak je hlučná a jakou má spotřebu. Na tom kolik má ROPs, L2 cache či paměti a jak rychle se k ní přistupuje (skoro nikomu) nesejde, to jsou technické finesy v pozadí.

A pokud to vliv má, otázkou je, kolik lidí si koupí Radeon, na základě zfanatizovaných článků v bulvárnějších IT médiích, a kolik se rozhodne pro GTX980, kde má NVIDIA výrazně vyšší marže.

Mnohem horší situace je, pokud člověk potřebuje TPM (BitLocker -> bez šifrování nedává PC snad ani smysl). Pak je, bez ohledu na cenu desky, výběr limitně blízký nule.

Možná by nebylo špatné si těch 72 stránek opravdu přečíst.

Aktuálně.cz to udělali:
http://datarama.aktualne.centrum.cz/clanek.phtml?id=729760

Hostovaná Exchange je samozřejmě jedině dobře, a i výrazně levnější než 400 Kč.

€5 za schránku (25GB) přímo od Microsoftu:
http://www.microsoft.com/cs-cz/office365/online-software.aspx

Popis třeba na mém webu:
http://myego.cz/item/office365-v-cene-5-google-apps-pro-dospele

V ceně je Exchange, Sharepoint, webový Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote), antispam, atd. Toto nemá smysl pro neIT firmu o pár desítkách lidech instalovat na vlastní server, rozhodně to bude výhodnější, levnější a spolehlivější přímo od kvalitního hostera. A tím přímo MS jednoznačně je.¨

Akorát pak odpadají náklady na místní konzultantské firmy, které více vydělají na dodávce serveru (HW i SW), konfiguraci, instalaci, údržbě.

DuoSIM: http://www.o2.cz/osobni/sluzby-podle-abecedy/36499-duo_sim_karta_smart.html
Ceník: http://www.o2.cz/osobni/219236-cely_cenik/

Takže 2 SIM karty na jedno číslo stojí 114 Kč měsíčně. Pokud to člověk neumí jinak, je to samozřejmě směšná částka, ale vtip je v tom, že IT-chytrý člověk to nepotřebuje, a zajistí si lepší služby zmíněným Wifi hotspotem v telefonu (připojí pak cokoliv a lidi se mu dovolají).

Kombo SSD+HDD je samozřejmě ideální pro rychlost a úložný prostor, protože 500-750GB SSD do notebooku nikdo nenabízí.

PS: podomní prodejce čte ExtraHardware? No, každý máme nějaký koníček... Jinak integrované 3G modemy se opravdu používají hlavně proto, že obchoďáci jsou v IT pitomci a nic jiného nezvládnou. Je jednodušší jim toto koupit než je něco nového učit.

DuoSIM není také řešení, nikdo se ti nedovolá na tu první... (navíc není u O2 ani zdarma, platí se drobný měsíční poplatek, ale to je nepodstatný detail). Podstatná je ne/funkčnost.

Hloupé řešení jsou dvě nezávislé SIM karty a tam platíš paušál navíc. To je dobré pro oškubávání operátorem pro IT-neznalé.

Chytré řešení je vytvořit si z telefonu Wifi Hotspot - to sice může být pro IT-neznalé složitější, ale pro IT profíka trivialita, a vždy funkční, může tak navíc propojit na internet COKOLIV co má Wifi kartu (třeba iPad bez 3G, jiný mobil bez datového paušálu, atd.). 3G modul v notebooku je pro IT-znalé lidi nesmysl (dobré tak pro polohloupé obchodní zástupce).

A ohledně mSATA - vtip je v tom, že na 80GB mSATA máš systém, na 320-500GB HDD máš data, a v UltraBay další baterii, takže výdrž je 8-10 hodin. Když do UltraBay plácnu SSD, výdrž je 4 hodiny.

Co je profesionálně v terénu (nej)lepší je asi jasné.

3G modem = další SIM karta, další poplatek za datový paušál. Anebo prohazovat SIMku, ale pak se mi nikdo nedovolá. Osobně na to používám "Wifi Hotspot" aplikaci na telefonu a vyřešeno.

Jiné je to u velkých firem, co mají s operátory úplně jiné smlouvy a ceny a dostanou ty datové SIMky de-facto zdarma.

No a Ultrabay = další baterie (3článková), kdepak zaplácat to diskem.

Tak, mSATA není doménou jen netbooků, poslední řady Thinkpadů od Lenova podporují mSATA + HDD kombo, a to je ideální varianta pro rychlost, úložný prostor, a nakonec i cenu.

Osobně bych do (relativně) drahého pracovního stroje SandForce nedal, Intel ano.

Pro zajímavost - Intel 310 80GBB SSD v notebooku s Q67 + nejnovější Intel SSD toolbox - po testování ručního vypnutí LPM a DIPM navrhne jejich zapnutí jako nutnou optimalizaci systému. Takže minimálně v tomto případě bych nevypínal. Jinak stabilita 100%.

"AMD se podle svého vyjádření už nesnaží za každou cenu dosáhnout vrcholného výkonu x86 procesoru" -- to je takové hezké diplomatické vyjádření, jak říci, že jsou mnohem pomalejší, ale je to vlastně "výhoda". Marketing...

"Notebook má šestičlánkovou baterku, která by jej měla udržet při životě 3:20 h." -- to je překlep, nebo opravdu tak málo? Můj Atom N550 s podobným výkonem a také 6článkovou baterkou vydrží 10 hodin...

Jenže Intel má "APU" opravdu dříve, přesněji od Q3/2010 :)

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=50154

V netbooku, který vydrží s 6článkovou baterkou reálně pracovat 10 hodin, mám Atom N550 procesor (dualcore s hyperthreadingem, tváří se jako quadcore), integrovaným paměťovým řadičem a integrovanou 3150 GPU. To celé má spotřebu jen 8.5W.

To vše na jednom čipu. GPU postačuje na Aero ve Windows 7, 720p Youtube přehraje, a co tedy chtít více? Při zátěži je AMD rozhodně žravější, jak vyplývá z testů.

Cena netbooku s 320GB 7200rpm HDD, 2GB RAM, Wifi, BT, matným 1366x768 displejem, atd. a kovovým tělem byla srandovních 8 500 Kč.

Je fajn, že AMD začalo aspoň v této oblasti konkurovat, ale bomba to není.

Socialismus je všude stejný. Když stát bere soukromých subjektům 40-60% a stále nemá dost, hledá si cesty jak dále "zdanit" úspěšné komerční subjekty. Proti tomuto jsou i ti nejlepší právníci Intelu krátcí. Velké firmy naopak dnes s podobnými "politickými" monstr-procesy zjevně počítají, včetně Microsoftu. Je tam cítit jistá rezignace na tuto politicky vynucenou "daň úspěšných".

Stránky

Reklama
Reklama