Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

rADo

Příspěvky uživatele

Problém 27" a 3840 × 2160 je, že jet na tom na 200% (tedy virtuální rozlišení FullHD - 1920x1080) je plýtvání prostorem, na 125% - 150% to moc nefunguje, a 1:1 se to nedá kvůli velikosti bodů. Za podobné peníze je lepší 32" BenQ BL3201PT, legacy aplikace tam dobře fungují i v 1:1.

2560x1600 je prostě mnohem dražší, typický monitor stojí 30t Kč (a má 30"). Ale jestli si vybírat mezi 24" 1920x1200 za 7t nebo 25" 2560x1440 za 8t, tak je to naprosto jasné -> ten 25" ve všem vítězí. Ano, samozřejmě i v poskytované pracovní ploše. Že má někdo mentální blok z 16:9 rozměru stran, je jeho mentální problém, ale ne fakta. 1440 je prostě více než 1200 :)

Pokud nemáš extrémní problém s očima, že bys nebyl schopen pracovat ve 100% rozlišení, ale zvětšuješ si to, pak je 1440px na výšku prostě větší než 1200px. Takže ten argument je prostě hloupost.

1920x1200 na 24" je extrémně hrubý rastr, třeba písmo je zubaté. Na 2560x1440 se objektivně vydá více info na výšku i šířku a nejsou to kostky. A v 25" se dá jet na nativním rozlišení.

U2515H je výborný i jako druhý/třetí monitor k velkému hlavnímu (30-32"). 27" je moc velké a 24" 1920x1200 má moc hrubý rastr.

Myslím, že většina nefanatiků si kupuje kartu na základě toho, jaké má výsledky v testech, jak je hlučná a jakou má spotřebu. Na tom kolik má ROPs, L2 cache či paměti a jak rychle se k ní přistupuje (skoro nikomu) nesejde, to jsou technické finesy v pozadí.

A pokud to vliv má, otázkou je, kolik lidí si koupí Radeon, na základě zfanatizovaných článků v bulvárnějších IT médiích, a kolik se rozhodne pro GTX980, kde má NVIDIA výrazně vyšší marže.

Mnohem horší situace je, pokud člověk potřebuje TPM (BitLocker -> bez šifrování nedává PC snad ani smysl). Pak je, bez ohledu na cenu desky, výběr limitně blízký nule.

Možná by nebylo špatné si těch 72 stránek opravdu přečíst.

Aktuálně.cz to udělali:
http://datarama.aktualne.centrum.cz/clanek.phtml?id=729760

Hostovaná Exchange je samozřejmě jedině dobře, a i výrazně levnější než 400 Kč.

€5 za schránku (25GB) přímo od Microsoftu:
http://www.microsoft.com/cs-cz/office365/online-software.aspx

Popis třeba na mém webu:
http://myego.cz/item/office365-v-cene-5-google-apps-pro-dospele

V ceně je Exchange, Sharepoint, webový Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote), antispam, atd. Toto nemá smysl pro neIT firmu o pár desítkách lidech instalovat na vlastní server, rozhodně to bude výhodnější, levnější a spolehlivější přímo od kvalitního hostera. A tím přímo MS jednoznačně je.¨

Akorát pak odpadají náklady na místní konzultantské firmy, které více vydělají na dodávce serveru (HW i SW), konfiguraci, instalaci, údržbě.

DuoSIM: http://www.o2.cz/osobni/sluzby-podle-abecedy/36499-duo_sim_karta_smart.html
Ceník: http://www.o2.cz/osobni/219236-cely_cenik/

Takže 2 SIM karty na jedno číslo stojí 114 Kč měsíčně. Pokud to člověk neumí jinak, je to samozřejmě směšná částka, ale vtip je v tom, že IT-chytrý člověk to nepotřebuje, a zajistí si lepší služby zmíněným Wifi hotspotem v telefonu (připojí pak cokoliv a lidi se mu dovolají).

Kombo SSD+HDD je samozřejmě ideální pro rychlost a úložný prostor, protože 500-750GB SSD do notebooku nikdo nenabízí.

PS: podomní prodejce čte ExtraHardware? No, každý máme nějaký koníček... Jinak integrované 3G modemy se opravdu používají hlavně proto, že obchoďáci jsou v IT pitomci a nic jiného nezvládnou. Je jednodušší jim toto koupit než je něco nového učit.

DuoSIM není také řešení, nikdo se ti nedovolá na tu první... (navíc není u O2 ani zdarma, platí se drobný měsíční poplatek, ale to je nepodstatný detail). Podstatná je ne/funkčnost.

Hloupé řešení jsou dvě nezávislé SIM karty a tam platíš paušál navíc. To je dobré pro oškubávání operátorem pro IT-neznalé.

Chytré řešení je vytvořit si z telefonu Wifi Hotspot - to sice může být pro IT-neznalé složitější, ale pro IT profíka trivialita, a vždy funkční, může tak navíc propojit na internet COKOLIV co má Wifi kartu (třeba iPad bez 3G, jiný mobil bez datového paušálu, atd.). 3G modul v notebooku je pro IT-znalé lidi nesmysl (dobré tak pro polohloupé obchodní zástupce).

A ohledně mSATA - vtip je v tom, že na 80GB mSATA máš systém, na 320-500GB HDD máš data, a v UltraBay další baterii, takže výdrž je 8-10 hodin. Když do UltraBay plácnu SSD, výdrž je 4 hodiny.

Co je profesionálně v terénu (nej)lepší je asi jasné.

3G modem = další SIM karta, další poplatek za datový paušál. Anebo prohazovat SIMku, ale pak se mi nikdo nedovolá. Osobně na to používám "Wifi Hotspot" aplikaci na telefonu a vyřešeno.

Jiné je to u velkých firem, co mají s operátory úplně jiné smlouvy a ceny a dostanou ty datové SIMky de-facto zdarma.

No a Ultrabay = další baterie (3článková), kdepak zaplácat to diskem.

Tak, mSATA není doménou jen netbooků, poslední řady Thinkpadů od Lenova podporují mSATA + HDD kombo, a to je ideální varianta pro rychlost, úložný prostor, a nakonec i cenu.

Osobně bych do (relativně) drahého pracovního stroje SandForce nedal, Intel ano.

Pro zajímavost - Intel 310 80GBB SSD v notebooku s Q67 + nejnovější Intel SSD toolbox - po testování ručního vypnutí LPM a DIPM navrhne jejich zapnutí jako nutnou optimalizaci systému. Takže minimálně v tomto případě bych nevypínal. Jinak stabilita 100%.

Stránky

Reklama