Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

vladinek

Příspěvky uživatele

Při zmínce o tom, že se jedná o "kusovou záležitost" mi okamžitě naskakuje otázka - a kterých kusů se to týká ? Tedy jaká je pravděpodobnost, že náhodně vybraný kus bude mít tento defekt ? Zdá se mi, že už to samo o sobě je špatně. Mám se jako spotřebitel strachovat že zrovna můj dodaný kus není v rámci mnou akceptovatelných mezí ? Díky, ale ne, díky.

Z mého pohledu jsou nebzučící wide screen monitory s CCFL invertory spíše výjimkou. Navíc se nejedná o nějaké vysokofrekvenční bzučení, tady jde o regulerní brum (takto to ostatně nazýval i technik z oficiálního zastoupení) který je slyšet bez ohledu na citlivost uší (jiná věc jsou poškozené bubínky v celém frekvenčním rozsahu).

Zajímalo by mě jestli někomu ze zde diskutujících spokojených vlastníků tohoto monitoru vadí bzučení které monitor vydává.

Po zakoupení tohoto monitoru jsem byl snad až na archaický OSD velmi spokojený ale už od prvního zapnutí mě iritovalo bzučení slyšitelné i 50 cm od monitoru (i při občasném provozu venku a dalších zvucích z blízkosti).
Bzučení bylo pro mě natolik otravné, že můj kus putoval zpět k výrobci.

Asi týden jsem strávil pátráním proč to bzučí a jestli je to problém i pro jiné zákazníky.

Ve zkratce řečeno: bzučí to téměř všem co mají ještě trochu v pořádku sluch a je to způsobeno montáží levných zdrojů.

Delší odpověď:

Po přečtení několika diskusních fór ​(silenpcreview.com, svethardware.cz, zive.cz​) kde si na bzučení u tohoto typu monitoru stěžovalo více lidí jsem se rozhodl jít přímo ke zdroji a zajel si pro informace k českému distributorovi Eizo, firmě Avnet.

Nuže, jak jsem pochopil, věc se má takto: bzučením nebo spíše brumem trpí téměř všechny wide​-screen monitory. Příčina je levný zdroj napětí ​(na některých forech jsem našel stížnosti na CCFL invertory​). Výrobce ​(​"Japonci​") se k tomuto staví tak, že je to vlastnost ​(tedy nic co by bylo na reklamaci​) s tím že primární je kvalita zobrazení a že ve většině případů budou monitory provozovány v kancelářském prostředí, kde brum zanikne v okolním white noise případně běžném ruchu. ​"Řešením​" je tedy buďto nákup monitoru z řady SX do které jsou montovány kvalitnější zdroje které vydávají jenom minimální bzukot slyšitelný pouze pár centimetrů od zadní strany monitoru ​(což je pravda jak jsem se sám na místě přesvědčil​) nebo dvou klasických 19​-ti palcových displejů.

Dosud jsem nevyřešil výběr nového monitoru podle mých kriterií o kterých jsem si původně zřejmě naivně myslel že jsou lehce splnitelná. Jsou to: 22/23 palců, šedá barva, polohovatelnost nahoru/dolu, Full HD rozlišení. Teď bych k tomu měl zřejmě přidat i další kriterium: nebzučí.

Eizo se mi jinak zdá jako dobré řešení pro mé potřeby, ale jakékoliv abornmální zvukové projevy pro mě nejsou akceptovatelné.

Uvítal bych vaše zkušenosti v této oblasti případně tipy na monitory splňující výše uvedená kriteria.

Reklama