Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Lze použít 32" LCD TV jako PC monitor? Test Samsungu UE32D5500

Cenová válka korejských a japonských výrobců pomohla snížit ceny LCD TV na hladiny, kdy už dochází ke zdánlivě absurdnímu jevu: 24palcový počítačový monitor s „lepší matricí“ stojí stejně jako daleko větší (třeba 32 či 37") LCD TV. Vyvstává tedy zásadní otázka: je takový typický zástupce LCD TV použitelný i jako počítačový monitor?

Ačkoli senzacechtiví markeťáci z firem jako Samsung, LG a spol. vám rádi nalévají do hlav nesmysly o tom, že mají LCD TV (už jen pár) a jinak LED TV, nenechte se zblbnout a neopakujte to po nich. Technologií je pořád LCD, přístroje s OLED jsou nejčasteji stále jen demonstracemi na veletrzích nebo cenově zcela jinak pozicovaným artiklem. Mluvit se dá tedy o LCD s podsvícením LED (zpravidla W-LED bojujícími o jakéstakés pokrytí standardního gamutu) a o LCD s podsvitem realizovaným zářivkami (CCFL). A kdybyste nechtěli věřit – ti stejní chytráci, co vám prodávají „LED TV“ a „LED monitory“ vám prodávají i přístroje s kontrastem 20 000 000 nebo teď u Samsungu už prostě jen „Mega“ kontrastem.

Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama
Reklama
Reklama