Microsoft Office 2007: fáze všeobecné podpory byla prodloužena o půl roku!

0

Před pár dny jsme vás informovali o tom, že Windows Vista a Microsoft Office 2007 přešli do fáze rozšířené podpory, kdy už budou dostávat pouze bezpečnostní aktualizace, žádné jiné záplaty. U operačního systému to stále platí, zato u kancelářské sady nikoli. Aniž by nadělal humbuk, prodloužil Microsoft životnost Office 2007 o dalšího půl roku. Namísto dubna tak fáze všeobecné podpory vyprší až v říjnu 2012, do té doby se budou pro pět let starý kancelářský software vyrábět všechny druhy aktualizací.

Tip: Dnes končí fáze všeobecné podpory Windows Vista, přísun záplat bude omezen

Šest měsíců k dobru se v důsledku promítnou přirozeně také do fáze rozšířené podpory, která se tím pádem rovněž posunuje o půl roku dopředu. Ta skončí 10. října 2017, poté bude balík zanechán svému osudu. Pokud můžete, plnohodnotnou podporu zdarma využijte. Od letošního října bude možné plnou podporu obdržet také, ale výměnou za peníze. Pokud nechcete platit, skončíte dle platných pravidel pouze s bezpečnostními aktualizacemi. Microsoft aktuálně podporuje Office 2007 SP2 i SP3. Podpora druhého Servisního balíčku skončí na začátku následujícího roku, zbývá vám tedy asi tři čtvrtě roku.

 

Pokud budete chtít dostávat aktualizace v příštím roce, budete muset přejít na Service Pack 3. Vstřícný krok ze strany redmondského giganta popravdě není nikterak neobvyklý, fáze podpory různě prodlužuje, obvykle u produktů, které jsou stále velmi populární v době, kdy má podpora skončit. Životnost Windows XP takto byla prodloužena o několik let, to stejné platí pro Vistu a Windows 7. Microsoft se s prodloužením podpory Office 2007 nijak nechlubil, ale tabulka s rozpisem životnosti jednotlivých verzí produktu nelže.

Zdroj: ZDNet | Microsoft