Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Microsoft dokončil převzetí SwiftKey, tvůrce nejpopulárnější mobilní klávesnice

Aktualizováno 2. března 2016

Microsoft právě potvrdil, že SwiftKey už je jeho. Částku, kolik za akvizici utratil, nepotvrdil, ale spekuluje se o 250 milionech dolarů. Aplikaci SwiftKey plánuje i nadále vyvíjet pro všechny platformy.

Oživeno 3. února 2016

Obchod byl potvrzen, píše o tom na svém blogu jednak Microsoft, jednak SwiftKey. Mnoho podobností však zveřejněno nebylo. Pouze se píše o tom, že stávající aplikace pro iOS a Android zůstanou a budou nadále zdarma. Oba blogové příspěvky se chlubí statistikou úspěšné klávesnice, která podle nich ušetřila uživatelům odhadem skoro 10 bilionů stisků kláves napříč 100 jazyky, čímž svým uživatelům ušetřila v součtu 100 000 let.

O něco sdílnější je Microsoft, podle něhož je akvizice součástí strategie přinášet software pro různé platformy. Klávesnici si ovšem nepořídil jen z důvodu, aby ji mohl nadále poskytovat pro smartphony na celém světě. Bude se zajímat o technologii, na které je SwiftKey postavena. Kdoví, kde všude bude ještě v budoucnu užitečná. Ve Windows má Microsoft podobnou funkci nazvanou Word Flow. Prý se v nadcházejících měsících dozvíme, jak dopadne integrace SwiftKey s Windows.

Původní zpráva z 3. února 2016

Financial Times píší, že mají v Redmondu zálusk na britskou společnost SwiftKey vyvíjející stejnojmennou klávesnici pro mobily a tablety. Částka, kterou chce Microsoft utratit, je podle deníku 250 milionů dolarů. Ani jedna z firem nechtěla zprávu komentovat.

Microsoft prý kupuje SwiftKey
Microsoft kupuje SwiftKey

SwiftKey patří mezi nejpopulárnější alternativní klávesnice pro Android a iOS. Pyšní se skvělým nastavením, predikčním slovníkem i promyšleným systémem pro psaní tažením prstu. Dle tvůrců má SwiftKey přes 300 milionů uživatelů. Čerstvě firma oznámila, že chce predikce ještě dále vylepšit díky využití neuronových sítí.

O tyto technologie by v Microsoftu jistě měli zájem pro klávesnici ve Windows 10. Stejně tak by získali další důležitý software pro konkurenční platformy. Podobně firma v posledních dvou letech koupila kalendář Sunrise nebo e-mailový klient Acompli, ze kterých vznikl parádní Outlook Mobile pro Android a iOS.

 

Zdroj: FT (paywall) via Engadget

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama
Reklama