Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Microsoft své aplikace pro Android dodává již 74 výrobcům. Nejnověji se dohodl s Acerem

Acer je dalším z výrobců, který na své tablety a smartphony bude předinstalovávat aplikace od Microsoftu. Od druhé poloviny roku 2016 do zařízení integruje kancelářské nástroje Word, Excel, PowerPoint, Outlook a OneNote, dále pak cloudové úložiště OneDrive a komunikační síť Skype.

Kancelářské aplikace Microsoftu na Androidu

Microsoft má dohodu již se 74 hardwarovými partnery. Začal před necelým rokem se Samsungem a Dellem. Pak se domluvil i s dalšími většími výrobci, jako je LG, Sony nebo Asus. Software dodává i pro CyanogenOS.

Firma tvrdí, že předinstalováním aplikací zvyšuje užitnou hodnotu zařízení pro zákazníky. To je pravda tak napůl. Všechny zmíněné aplikace jsou zdarma a každý si je může nainstalovat sám, bude-li mít zájem. Dohody s výrobci se velmi pravděpodobně týkají patentových licencí. Android porušuje některé patenty Microsoftu a výrobci musí Redmondským platit neznámé částky z každého prodaného zařízení (mluví se o 5 až 15 dolarech za kus).

 

Microsoft má dle všeho páky, jak tyto poplatky snížit. Tou první je nabídnout balík předinstalovaných aplikací. Tou druhou je spolupracovat na výrobě telefonů s Windows. Určitě jste si všimli, že zatím vede první varianta.

A může být hůř. Microsoft má pro Android přes 70 aplikací. Vydal i vlastní launcher Arrow a nově koupil populární klávesnici SwiftKey.

Zdroj: Microsoft (1, 2)

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Nebylo by lepší místo slova vnutit použít vhodnější slovo předvědčit? Nemyslím si, že by je Microsoft nutil, pouze je přesvědčil o tom, že je výhodnější použít jejich programy.

Díky, upraveno na neútočnou variantu.

Napsano jako v bulvaru. Pry "vnutil"? Jak to vite? Byl nekdo z redakce u vyjednavani? Nebo si snad nejaky vyrobce stezoval, ze aplikace instalovat nechce ale musi? Dost ubohe.

Třeba mezi tím nerozlišuje ani sám Microsoft? Mohlo by to vysvětlovat jejich postup ve věci upgrade na Windows 10.

Prodejci by o tomhle měli začít informovat! Pěkně kompletní seznam předinstalovaného balastu a kolik si vezme z HW parametrů přístroje. Představa, že koupím za 15k mobil a polovinu výkonu za který zaplatím mi sežere balast od Googlu a teď ještě MS, tak radši koupím jiný...

Jestli seženete mobil, který vyrobil někdo jiný, než 74 nejznámějších výrobců, tak si ho užijte. :-)

Pokud vim, tak Word, Excel atd. nejsou aplikace, ktere bezi na pozadi. Nenapada me k cemu by to vubec bylo :)

A OneDrive? :)

Mě od MS Office na Androidu odrazuje při otevírání potřeba zpracovávat .xls soubory v cloudové službe.

To by si zaslouzilo hlubsi vysvetleni. Na WP jsem ted vyzkousel otevrit xlsko s vypnutymi daty a slo to bez problemu. Pro je na Androidu nutna cloudova sluzba?

Zde by měla být odpověď od MS.
https://support.office.com/cs-CZ/client/ef8ff042-c40c-4d9f-9d11-0d21f88e...

Pozn. V nastaveních Excelu mám "Používat online službu Microsoftu" nastavenu na Vypnuto!

Aha. Ale to je jen podpora starych nebo cizich formatu. Online je konvertuji na nove formaty (xslx, docx), se kterymi ty aplikace pracuji.

To mi neprijde jako neco "podivneho".

Xlsx jde opravdu otevřít přímo, ale výzva "Musíte se přihlásit pokud chcete soubor upravit/uložit" to zas vrací do bodu nula.

To bude jen zadani udaju pro Microsoft Account, jednorazova vec, kdy uz se priste nepta.

Reklama