Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Motorola jako značka skončí. Odteď to bude pouze Lenovo [CES]

Provozní ředitel Motorola Rick Osterloh prozradil Cnetu, že původní americká značka se už na telefonech objevovat nebude. Firmu před necelými dvěma lety koupilo od Googlu Lenovo a to má jiné plány. Motorola zůstane ve firemní struktuře pouze coby název mobilní divize.

Motorola Moto X Force
Motorola Moto X Force 

Lenovo si však si ponechá značku Moto i pověstné emko na zádech highendových telefonů. Prodávat je však bude jako například Lenovo Moto X. Kromě Moto bude Lenovo nadále vyvíjet a prodávat levnější a hůře vybavené telefony Vibe.

 

Je to hodně významná změna, neboť Motorola atakovala lowend (řada Moto E) a naopak Lenovo se telefony Vibe snažilo dělat i špičkové telefony. Kdy přesně ke změně dojde, zatím Osterloh neřekl. Čínská společnost už podobný manévr jednou udělala. Před 11 lety od IBM koupila PC divizi a počítače se značkou Thinkpad dělá dodnes. A co víc, i díky tomuto obchodu se Lenovo časem stalo největším výrobcem počítačů.

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama
Reklama
Reklama