Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Motorola Xoom kopíruje legendární reklamu na Macintosh z roku 1984

První tablet s Androidem Honeycomb se blíží. O Motorole Xoom už známe většinu detailů, včera jsme se dozvěděli cenu a viděli také první reklamu, která má lákat a otevírat peněženky. Americký obchod Best Buy začne nabízet 32GB verzi za 800 dolarů, hlavní konkurent iPad (32GB, Wi-Fi + 3G) stojí 729 dolarů. Hardware Xoomu je ale o generaci dále, měřítkem tak zřejmě bude až iPad 2.

Pozornost ale vzbudila nová reklama. V mnohém se totiž inspiruje románem 1984 od George Orwella. Totalitní režim Velký bratr udělal z lidí nemyslící jedince a stejně jako v reklamě na Macintosh (který přišel v roce 1984) se tyto bílé ovce režimu podaří osvobodit. V podání Motoroly je to sice jen jedna slečna, ale podobnost je více než zřejmá.

Však to také není poprvé, co Motorola ukazuje na Apple. Už první oznámení nového tabletu si utahuje z iPadu a teaser ke Xoomu také vzpomíná rok 1984.

Původní reklama na Macintosh z roku 1984.

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Kdy by se tento tablet mohl dostat do čr?

Dostupnost u nás nebo v Evropě ještě bohužel neznáme, i pro americký trh zatím platí „coming soon“. Vzhledem k tomu, že ještě není uvedeno finální SDK Androidu pro vývojáře, očekával bych Xoom až tak v březnu (v dubnu zřejmě přijde iPad 2, takže by měl Xoom pospíchat). A u nás možná až v létě.

Podobnost obou reklam tu je, ale do nadpisu napsat "kopíruje" mi přijde maličko bulvární. To je jako uvidět nadpis, že Gott si vzal domu bezdomovce a ve finále se dočtete, že má doma kočku, co mu chodila kolem domu. Buď autor neví, co je kopírování, nebo se to tu zvrhává v "Plesk!":)

Kopíruje tu Orwellovskou stylizaci. Jinak nadpis je samozřejmě trochu agresivnější, ale v samotném textu už vše uvádím na pravou míru. Srovnávat s Pleskem, Haha nebo Duper si snad kvůli tomu nezasloužíme.

ROFL. Toto neni kopirovani, to neni ani inspirace, proboha.

V roce 1984 uvedl Apple své Macintoshe, reklama v Orwellovském duchu nepřímo ukazuje na tehdejší IBM jako Velkého bratra.
V roce 2011 uvádí Motorola svůj Xoom, reklama přímo ukazuje na rok 1984 (ať už Orwella nebo Applu), lidi mají podezřele bílá Apple-like sluchátka, plno lidí v bílých pláštích jak tupně následují dav jako v původní reklamě.
To opravdu nevidíte, nebo nechcete vidět? Neříkám, že je to špatně, náhodou je to moc povedená reklama, ale už zkrátka není originální.

Opravdu perfektní reklama, další příklad zde http://www.youtube.com/watch?v=zxqu51mJpyc

OT: Z vlastní zkušenosti mi připadají majitelé zařízení od fy. Apple přesní jako v této reklamě... nic proti nim

Já věděl, že už jsem někde viděl přesnou kopii nebo parodii. Až s vaším komentářem jsem si uvědomil, že už jsem o tom i psal :-). http://www.cnews.cz/half-life-2-na-macu-v-kampani-inspirovane-rokem-1984

Reklama