Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Návod: jak aktivovat nový profil Facebook Timeline

Mark Zuckerberg představil na konferenci F8 v San Franciscu nový způsob zobrazení uživatelského profilu, Facebook Timeline. Už teď si nové rozložení stránky můžeme vyzkoušet, a pokud se nám nebude líbit, tak se dá jednoduše vrátit ke stávajícímu rozhraní.

Facebook

Má to ale jeden háček: Musíte být vývojářem facebookových aplikací a musíte být ověřeni telefonním číslem (přijde jen SMS) nebo číslem kreditní karty. Vývojářem se stanete navštívením stránky Facebook Developers a udělením povolení. Další podmínkou je mít vytvořenou alespoň jednu aplikaci využívající Open Graph.

Facebook

Pro vytvoření aplikace má Facebook přímo na stránce pro vývojáře tlačítko. V okně stačí vyplnit jedinou položku, tou je „App Namespace“. Jméno by mělo obsahovat pouze písmena.

Facebook

Aplikaci tedy už máme vytvořenou, teď v záložce Open Graph vytvoříme akci a objekty, se kterými  bude aplikace pracovat.  Opět je úplně jedno, co sem zadáte, třeba „watch“ a „TV Show“ nebo „eat“ a „pizza“.

Facebook

Po potvrzení je pravděpodobné, že na vás vyskočí chybová hláška, tu ale můžete ignorovat. Přepněte se na hlavní stránku Facebooku a úplně nahoře se objeví nabídka k aktivaci Timeline.

Facebook

A teď si můžete se stránkou různě hrát a přizpůsobovat ji. Až budete se všemi úpravami hotovi, tak kliknutím na tlačítko Publish Now se nová podoba vašeho profilu stane přístupnou pro ostatní, zatím bohužel pouze pro vývojáře.

Facebook

Jak vrátit starý profil

A jak profil vrátit do původní podoby? Na stránce, kde jste si vytvořili aplikaci klikněte na „Edit Open Graph“, kde křížkem vedle tlačítek Odeslat a Get Code smažete akci této aplikace. Váš profil bude vypadat úplně stejně, jako dřív. Timeline půjde znovu zapnout vytvořením nové aplikace, která používá Open Graph.

Facebook

Facebook

Zdroj: TechCrunch

Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Mě to nefunguje.!
Nevíte někdo co s tím

stále opakuji tu a tu samou věc s aplikací a stále se nic neděje :(( už si fakt nevím rady

dobrý den chtěla bych pomoct jak udělát ten timeline profil abych ho měla také prosím porad te mi 

chtela bych se vratit na stary vzhled FB, ten novy mi nevyhovuje a nejde mi to :( neni nekdo kdo by mi to nastavil??

chtela bych se vratit na stary vzhled FB, ten novy mi nevyhovuje a nejde mi to :( neni nekdo kdo by mi to nastavil??

Reklama