Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

NEC L50W LED: konečně pořádné LEDky (minirecenze)

LED projektory na trhu již nějaký ten pátek najdete - doteď se ale jednalo o takové dětské hračky. Nový NEC je ale trochu jiná káva

V Extra PC jsme již několik LED projektorů testovali, vždy se ale jednalo spíše o takové dětské hračky. Nový NEC je ale trochu jinde - je sice trochu větší a vyžaduje síťové napájení (230 V), zato se ale chlubí svítivostí 500 lm, což je na LED lampu úctyhodné. (Ostatní LED projektory se většinou pohybují mezi 100-200 ANSI lumeny, klasické lampové projektory pak začínají na hodnotě 2000-2500 lm.) Důležité je, že projektor v běžném denním světle bez problémů "usvítí" obraz s metrovou úhlopříčkou, v dobře zatemněné místnosti se přiblížíte i ke třem metrům, což už stačí i na domácí kino. Takto vysoký světelný výkon již vyžaduje ventilátor (kapesní LEDkové modely bývají chlazeny pasivně), ten ale naštěstí není příliš hlučný a nebude vás rušit ani u filmu.

Objektiv chrání jednoduchý mechanismusOstření se provádí tímto kroužkemKompletní ovládání na projektoru nenajdete

Projektor se dá díky rozumnému rozlišení (1280 × 800) využít i na filmy, primárně však míří do firemního segmentu - ideální bude pro všechny kdo často cestují a potřebují mobilní projektor - hmotnost 1,2 kg je opravdu příjemná, v balení je také elegantní cestovní obal. Miniaturní je také membránový ovladač, což je ale trochu škoda, na projektoru kompletní ovládání nenajdete. Je tam pouze vypínač a tlačítko pro přepínání obrazových vstupů. Projektor je trochu neprakticky vyroben z lesklých černých plastů, to že bude přístroj neustále nevzhledně zapatlaný nepřímo přiznává i výrobce, který v balení dodává také lešticí hadřík.

V krabici je i elegantní cestovní obalNEC L50W LEDV tašce je pro ovladač speciální kapsa

Nový NEC umí promítat klasicky z HDMI a VGA, je ale také možné použít integrovaný přehrávač. Ten si poradí s obrázky, hudbou, běžnými videoformáty, titulky ale také s dokumenty - zvládne rozumně velké PDF  i PowerPointy. Přehrává z USB disku, SD karty a dokonce i z integrované gigabajtové paměti. Nezbytná data si tak můžete nachystat přímo do projektoru a notebook nechat doma. Přístroj tak může ušetřit často cestujícím prezentátorům další cenná kila. Při načítání z externích úložišť se ale loudá, zvláště když se snažíte přehrát větší videosoubory.

Potěšilo nás přehrávání z USB i SD karetNEC L50W LEDNEC L50W LED

Model L50W je vybaven také 2W reproduktorem, který může dobře posloužit v případě nouze. Žádné Hi-Fi od něj ale nečekejte. Obraz projektoru má skvělé barvy, rozumné je také rozlišení. V rychlejších scénách jsme ale zaznamenali mírné trhání. Přímo na filmy jej tedy doporučit nemůžeme. Při užívání v poměru 90% tabulky + powerpointy a 10% občasné filmy o víkendu se ale jedná o dobrý kompromis.

 

NEC L50W LEDNEC L50W LEDMenu je povedené, práce s většími soubory na USB je ale pomalá

Plusy / mínusy

mobilita

barvy

svítivost (na LED projektor)

přehrávání větších souborů z USB a SD

trhání obrazu v rychlejších scénách
Parametry
Cena12 999 Kč včetně DPH
Názor80%
ZapůjčilNEC Display Solutions
NEC L50W LED
typ projektoruDLP (LED)
rozlišení1280 × 800 px
svítivost500 lm (ANSI)
kontrast2 500:1
repro1× 2 W
životnost lampy20 000 h
spotřeba (normální/eko/stand-by)105/70/0,5 W
hlučnost (normální/eko)38/32 dBA
vstupyHDMI, VGA, USB, miniUSB, SD slot, kompozitní video, audio
rozměry226 × 174 × 43 mm
hmotnost1,2 kg

 

Zkušenosti, zpracování

Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama
Reklama
Reklama