Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Nejlepší IT reklamy: Microsoft [video]

Seriál představující ty nejzajímavější a nejlepší reklamy IT světa pokračuje - po reklamách na výrobky firmy Apple se pojďme podívat, čím na své produkty láká a lákal Microsoft.

Většina reklam na software firmy Microsoft bohužel sází spíše na hudební a obrazovou stránku než na nápad, takže častokrát prostě jen slyšíte a vidíte, že s Microsoftem se budete mít lépe, protože toho spoustu umí, nicméně invence je minimální. Jako příklad zhlédněte například reklamy na operační systémy Windows 98 nebo Windows XP.

O něco lepší je reklama stavějící uvedení operačního systému Windows Vista vedle neuvěřitelných a neopakovatelných událostí. Wow efekt Visty lze zpochybňovat, ale promo se povedlo.

Dveře… totiž okno do světa

Microsoft má ovšem i řadu reklam postavených na zajímavém nápadu, ať je to poměrně matoucí slogan „S námi končí obchodní cesty“, který sloužil k propagaci konferenčního programu Microsoft Office Live Meeting…

… nebo údernější „Všichni hledají dveře do nové ekonomiky, jenže je to okno (window)“.

Těžko však říci, na čem je postavené tvrzení, že mobilní operační systémy od Microsoftu jsou navrženy tak, abyste se od nich mohli odtrhnout, jak zazní v následující reklamě na Microsoft Windows Phone 7.

Děti, psi, zbraně a sex

Z vazeb virtuální reality na tu skutečnou čerpají i další reklamy firmy Microsoft. Třeba tato protipirátská.

A za sérii rodinných reklam pak zaujme tento klip.

Následující dvě reklamy potom také spadají do kategorie virtuální versus opravdová realita, přičemž údajně se nakonec ani nedostaly na obrazovky. První je na herní konzoli Microsoft Xbox 360, druhá na kancelářský balík Microsoft Office XP.

„Hello, I’m Bill Gates“

A rozhodně nemohou chybět reklamy a propagačně-instruktážní videa se spoluzakladatelem společnosti osobně – přichází Bill Gates!

Jestli se ale Microsoft opravdu nějaká reklama povedla, většinou ukazuje na neexistující produkt. Jako třeba tyto vize budoucnosti

Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Windows 98- kdo se opovážil tak zprasit Beethovenovu Patetickou? Mají štěstí, že "klasika" nemá copyright a nepřiměřeně toho zneužívají.

Ve výčtu těch s hudebním motivem by asi nemělo chybět Microsoft Mambo number 5.
http://www.youtube.com/watch?v=x6BZvXbOppM

Keď už sme pri tých reklamách Apple tiež snažilo byť vtipné je to v ostrom kontraste s tým čo robia teraz

http://www.youtube.com/watch?v=_oUp_JjPJok

Ale představování nových výrobků mělo Apple fajn

http://www.youtube.com/watch?v=xcjLEwZqcQI

Reklama