Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Nová aplikace Záchranka: zavolá 155, odešle přesnou polohu a pomůže s resuscitací

Zdravotní záchrannou službu můžete snadno přivolat pomocí nové aplikace Záchranka (Android a iOS). Hodit se bude všem v nouzi. Umí podržením tlačítka vytočit linku 155 a zároveň záchranářům sdělí přesnou polohu. GPS souřadnice se pošlou skrz datové připojení nebo přes SMS. K této funkci je ale telefonní číslo nejprve třeba zaregistrovat.

V krizové situaci např. při dopravní nehodě či úrazu v terénu si řada volajících nedokáže vybavit svou přesnou polohu. Stisknutí tlačítka je v těchto chvílích tím nejjednodušším krokem,“ říká MUDr. Jana Kubalová ze záchranné služby Jihomoravského kraje.

Aplikace na mapě zobrazuje i nejbližší nemocnice, zubní pohotovosti, lékárny a místa s defibrilátory/AED. Kromě toho pomůže s poskytnutím první pomoci. Obsahuje interaktivní návod, metronom pro resuscitaci a také mnoho rad a postupů, jak zdravotní problémy diagnostikovat a jak se zachovat.

 

Více informací najdete na zachrankaapp.cz.

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Schází mi verze pro Windows Phone.

Reklama