Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Nové procesory Intel Core: klíčem je 32

Společnost Intel dnes představila nové procesory Intel Core a rodinu těchto oceňovaných procesorů rozšířila i na stylové, ultratenké notebooky. Ultrapřenosné notebooky - tedy přenosné počítače, jejichž tloušťka nepřesahuje 2,5 cm s váhou v rozmezí 0,5 až 2,5 kg - nabízejí vysoký výkon, dlouhou výdrž na baterie a konektivitu, kterou uživatelé potřebují především na cestách.

Procesory 2010 Intel CoreTM Ulta-Low Voltage vycházejí z 32nm výrobní technologie společnosti Intel - jsou o 32 % menší a nabízejí o 32 % vyšší výkon v odlehčeném a elegantním designu. Rovněž se vyznačují nižší spotřebou elektrické energie, a to až o více než 15 %.

 

Procesory vybavené funkcí Intel Turbo Boost Technology dokážou automaticky zvýšit výkon a přizpůsobit se pracovní zátěži tak, aby uživatel měl k dispozici plný výkon vždy, když ho bude potřebovat. Technologie IntelHyper-Threading, dostupná v procesorech Intel CoreTM i7, Intel CoreTM i5 a Intel CoreTM i3, nabízí rychlou reakci a pomáhá snižovat prodlevy při současném provádění několika úkolů. Díky grafice Intel HD Graphics nabídnou procesory křišťálově jasnou grafiku, živé barvy a audiovizuální přehrávání v dokonalém vysokém rozlišení (HD).

Vedle toho nedávno představená čipová sada Mobile Intel 5 Series pro ULV notebooky rozšiřuje podporu široké škály audiovizuálních možností a vyšší ochranu dat i samotného počítače (technologie Intel Anti-Theft) a zlepšuje ochranu uživatelova digitálního majetku.

 

Očekává se, že výrobci notebooků jako Acer, Asus, Lenovo a MSI přijdou s více než 40 novými modely, které by se na trhu měly objevit počátkem června v různých cenových relacích. Více informací o nových procesorech a fotografie najdete na adrese www.intel.com/pressroom/kits/ultrathin .

Zdroj: Intel CZ

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Je možné, že budou nové modely i u Aceru v řadě TimelineX (případně u jiných výrobců v podobných - úsporně založených řadách)?

Je to více než pravděpodobné, krom toho, že je tato úvaha zmíněná ve zprávě, je Acer dost agresivním hráčem a nenechá si rozhodně ujít nové procesory. Počítá se, že se jen v červnu objeví s novými 32 nm CPU kolem 40 modelů. Jak budou přicházet zprávy o připravovaných či představených modelech, určitě zde najdete zprávu... :-)

Děkuji za bleskovou odpověď :-). Právě totiž uvažuji o Aceru TimleineX 4820TG (nedávno ste ho tu recenzovali) a jediné co mi na něm vadí je vyčuhující baterka... možná by nové modely mohly být tohoto neduhu alespoň částečně zbaveny :-)

v odlehčeném a elegantním designu...? To se jako na ně budu dívat? :-)

Reklama
Reklama