Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Nové sestavení Windows 10 opět bez nových funkcí. Ty prý přijdou až za několik buildů

Po necelém měsíci vpustil Microsoft do aktualizačního kanálu Fast Ring nové sestavení Windows 10. Insider Preview Build 11099 stejně jako předchozí 11082 nemá žádné nové funkce, pouze opravuje chyby a provádí interní změny v jádře OneCore. To je ta klíčová komponenta obsažená v desítkách pro mobily, tablety, počítače i Xbox.

Windows 10 Insider Preview Build 11099
Windows 10 Insider Preview Build 11099

Sestavení s číslem 11xxx zahájily fázi Redstone, tedy přípravu na další větší aktualizaci (něco jako Windows 10.2). Ta přinese lepší provázání různých platforem, údajně například volání z mobilu skrz počítač apod. Proto Microsoft nejdříve ladí společné jádro.

Gabe Aul, šéf Windows Insider, prozradil, že se vývojářský tým blíží finální podobě OneCoru, ale vydají ještě pár sestavení, která budou pouze stabilizační, bez nových funkcí. Alespoň na opravách se pracuje. Minulý build přinesl nepříjemný problém, kdy se v Průzkumníku při kopírování nebo přesouvání dat nezobrazoval systémový dialog s ukazatelem postupu. Teď už zase vše funguje, jak má.

 

Přibyly dvě nové (známé) chyby. Nemusí fungovat přihlašování s Citrix XenDesktopu. A programy závislé na Flashi mohou po startu padat. Týká se to prý například Skypu, QQ nebo WeChatu, ale Edge nebo IE jsou prý v pořádku.

Zdroj: Microsoft

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Nainstaloval jsem a zírám na číslo: 11099.rs1_release.160109-1156

Určitě by tam šlo ještě pár desítek číslic někam vecpat, kdyby se snažili. :D

A ještě mi to vymazalo Oblíbené z IE.

"-1156" Třeba to neidentifikuje verzi, ale oznamuje nefunkčnost na socketu 1156. ;-)

Třeba, ale podle mě je to datum a čas. 9.1.2016 v 11:56

jo, dneska mě ta aktualizace probudila ... v 5:30 se mi sám zapnul notebook a začal instalovat tuhle aktualizaci. Ještě jsem nepátral jak tuhle funkcionalitu vypnout, netuší někdo?

Mohu se zeptat zda nový build opět znamenal stahovat 2-3GB?
Díky.

Ano, obvyklá reinstalace. Co jste čekal?

Čekal jsem 2-3GB.Ale doufal jsem že se třeba stane zázrak a podobné updaty se obejdou bez přeinstalace celého OS:)

Tohle se týká jenom lidí, co testují vývojové buildy v rámci programu Insider (dá se to zapnout v nastaveních Windows Update) - viz "Insider Preview Build". Normálního uživatele se to netýká, takže pokud to z nějakého důvodu máte nechtěně zapnuté, tak fakt radši vypnout, ty vývojové buildy nejsou nikdy tak stabilní jako ty finální verze.

No ono to spíše bylo míněně tak zda 11099 přinesl tolik změn proti 11082 že je nutné vše instalovat znovu.Na ,,finální,, verzi přece běžně dochází ke upgradu buildu.V úterý třeba došlo ke změně z 10856.36 na 63.
Neberte to jako kritiku,jenom se ptám:)Faktem je že tato forma instalace nové verze(defakto reinstall) celého OS je u W10. docela často kritizováno...

Problém je v tom, že ať udělá MS co udělá, vždycky ho někdo bude kritizovat. V insider programu být přece nemusíte, pak budete upgradovat max. 2x ročně.

Ale já přece MS nekritizuji:) Jenom nejsem nadšen (a nejen já) nad tím jakou formou má MS. vyřešené v Insider přechody na novou verzi.Na forech se někdy spekulovalo zda MS.třeba v Redstone změní aktualizační postup při kterém nebude nutné znovu dělat přeinstal...
Nezměnil to OK, v pořádku:)

Redstone 1 bude v červnu až v červenci, co my víme, co a jak to do té doby bude?

Funkce by to chtělo jako sůl. Například na tabletech je systém nepoužitelný, útrpný a k vzteku. Dále jsem zvědav, zda už v současné verzi zmizí chyby jako padání Edge a mrznutí záložek, nesynchronizace záložek, anebo zasekávání klávesnice při přechodu z režimu spánku. To jsou momentálně dost velké problémy, které mě každý den otravují.

Reklama