Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

nVidia koupila mental images!

Vypadá to, že se válka Intel vs. Nvidia začíná pomalu rozpoutávat. Není to jen boj těchto dvou firem, je to také boj CPU vs. GPU. Intel před nedávnem koupik Havok, společnost dělající fyzikální enginy především do her, se zjevným úmyslem nechat počítat fyziky procesory, nejlépe nějaké jiné jádro procesoru než engine hry samotné.

O mental images se Intel zajímal také, ale Nvidia nakonec byla rychlejší a společnost koupila. Dá se tedy čekat velká podpora Nvidia GPU při renderingu pomocí mental ray. A mental ray je používáno společně s programy jako Autodesk Maya, 3ds max, Softimage|XSI nebo Dassault Catia. V branži má jediného velkého konkurenta a tím je RenderMan od Pixaru a v každém případě je mental ray velice rozšířenou záležitostí.

Tip na zprávu: Beyond3D

Tisková zpráva společnosti Nvidia.

Zajímavá diskuze na Beyond3D fóru, která odhaluje, že počet zaměstnanců Nvidia roste stejně jako počet tranzistorů dle Moorova zákona :-)

 

mental ray bylo použito i pro rendering ve filmu Kletba bratří Grimmů. Zdroj: mental images

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Související články

Reklama
Reklama