Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Office 2016 nově s černým motivem. Excel dostal hromadu nových funkcí

Předplatitelé Office 365 zapojení do programu Office Insider mohou stahovat novou aktualizaci kancelářského balíku. Microsoft připravil hned několik změn a zlepšováků. Ve Wordu, Excelu, PowerPointu a Outlooku můžete nově zapnout černý motiv. Doplňuje tak barevný (dle programu), bílý a šedý.

Office 2016 s šedým motivemOffice 2016 s černým motivem
Office 2016 s šedým a černým motivem

Ve Wordu, Excelu a PowerPointu je dostupná karta Kreslení, ve které jsou nástroje pro ruční psaní poznámek a zvýraznění. Microsoft počítá s kreslením perem i prstem. PowerPoint se dočkal spolupráce v reálném čase. Outlook zase u kontaktů zobrazuje fotky, čímž chce odlišit lidi se stejnými jmény.

 

Nejvíce péče byla věnována Excelu. Dočkal se nového trychtýřového grafu. Rovnou z programu je možné dokument poslat v příloze e-mailu (jako XLS i PDF). Našeptávač funkcí je teď chytřejší. Při zadávání názvu funkce nebere v úvahu jen začátek slova, ale také prostředek.

Přibyly nové podmínkové funkce IFS, MAXIFS, MINIFS a SWITCH. K tomu pak ještě funkce pro spojování textů z několika oblastí nebo řetězců CONCAT (nahrazuje CONCATENATE) a TEXTJOIN.

Všechny novinky jsou zatím dostupné jen pro Insidery s předplatným. Jestli se dostanou i do jednorázově koupených balíčků Office 2016, to zatím není jasné.

Zdroj: Microsoft

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Hroznej design, stejně jak Win10 se office vrací do dob DOSu.

to byl taky nejlepsi design

Jo souhlasím, ale před 30 lety

kdyz myslite..., kazdopadne nikdo vas nenuti prechazet na novy office, to neni windows

Office 2016 jsou ok, pracuje se s nimi výborně, ale insider nejsem.
Nechtěl jsem za ně dávat takový prachy, tak jsem zkoušel Libre, ale já nevím, mně to s tím nějak prostě nejde, asi je to o zvyk.

Reklama