Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Oživte prezentaci hudbou!

Chcete-li nějak oživit své prezentace a nenapadá vás jak, můžete to zkusit pomocí hudby. Vložení zvuku do PowerPointu je hračka. Máme pro vás návod krok za krokem.

Do prezentace je občas třeba vložit zvuk - ať už kvůli jejímu oživení nebo protože ve své práci chcete použít různé ukázky hudby apod. Do PowerPointu můžete přidat jakoukoli hudbu ze souboru, z galerie médií, z cédéčka nebo si přímo (ovšem samozřejmě jen za předpokladu, že máte u počítače připojený mikrofon) nahrát vlastní mluvený komentář.

Přehrávání zvuku lze nastavit tak, aby se spustilo automaticky při zobrazení snímku, při klepnutí tlačítkem myši, automaticky s časovým zpožděním nebo jako součást animační sekvence. Ani pokud byste chtěli přehrávat zvuk, dokud jej nezastavíte, nebo po celou dobu trvání prezentace není to problém.

Přidání zvuku

Klepněte na snímek, do něhož chcete přidat zvuk. Na kartě Vložení klepněte ve skupinovém rámečku Mediální klipy na šipku pod ikonou Zvuk. Otevře se vám nabídka čtyř možností jak vložit zvuk. Vy si nyní zkuste vložit zvuk ze souboru - klepněte tedy na položku Zvuk ze souboru. Otevře se vám dialogové okno Vložit zvuk. Vyhledejte požadovaný zvuk, vyberte ho a potvrďte tlačítkem OK.

Zobrazí se vám nové okénko s dotazem, zdali si přejete spustit zvuk automaticky při přechodu na daný snímek nebo po klepnutí na ikonu zvuku, která se vám po vložení zvuku zobrazí ve snímku. Přesunout ji můžete myší na místo, které se vám zlíbí.

Náhled zvuku

Chcete-li si zvuk pro kontrolu přehrát, klepněte na ikonu zvuku. Automaticky se vám otevřou Zvukové nástroje. Pak jednoduše klepněte na výraznou ikonu Náhled ve skupině Přehrát úplně vlevo na pásu karet.

Další nastavení

V části Zvukové nástroje na kartě Možnosti ve skupině Možnosti zvuku si můžete nastavit následující možnosti:

a) Nepřetržité přehrávání zvuku

Pokud zde zaškrtnete políčko Opakovat do ukončení uživatelem, vložený zvuk se bude neustále opakovat, dokud nepřejdete na další snímek.

b) Přehrávání zvuku ve více snímcích

Klepněte na rozevírací seznam Přehrát zvuk a zvolte položku Přehrát během několika snímků.

c) Skrytí ikony zvuku

Pokud jste si nastavili automatické přehrávání zvuku, můžete si též nastavit skrytí ikony zvuku. Jestli jste si ale nastavili spouštění zvuku klepnutím - ikona se vám logicky skrýt nemůže, protože zvuk by potom nešel přehrát.

Skrytí ikony zvuku si nastavíte jednoduše zaškrtnutím políčka Skrýt během prezentace.

d) Zvětšení velikosti zvukového souboru

Do prezentace ve výchozím nastavení lze vložit zvuky o maximální velikosti 100 kB. Soubory, které jsou větší, jsou s prezentací pouze propojené, nikoli do ní vložené (tj. nejsou součástí cílového souboru). To znamená, že pokud později zvukový soubor přesunete do jiného umístění a budete jej chtít přehrát v prezentaci, aplikace PowerPoint jej nebude moci najít.

Chcete-li, aby byl součástí prezentace i zvuk větší než 100 kB, můžete si to nastavit právě zde, v Možnostech zvuku. Stačí do formuláře Maximální velikost zvukového souboru (kB): vepsat velikost větší, než je velikost cílového zvukového souboru.  Upozorňujeme ovšem, že zvýšením maximálního limitu pro zvuky se zvýší také celková velikost prezentace a tím se může snížit její výkon.

e) Nastavení hlasitosti

Když klepnete na šipku u ikony Hlasitost prezentace, můžete si vybrat ze tří úrovní nastavení hlasitosti. Zvuk odtud také můžete úplně vypnout.

Odstranění zvuku

Jakýkoliv vložený zvuk z prezentace odstraníte jednoduše tak, že klepnete na snímek obsahující zvuk, který chcete odstranit, potom na ikonu zvuku a stiskněte klávesu DELETE.

Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Dobrý den, naučila jsem se vložit do prezentace zvuk,ale stále si nevím rady s odesláním zvuku. Když prezentaci odešlu,je němá. Chápu, že uživatel,kterému ji odesílám nemá zvuk v pc a proto mu nehraje. Poraďte mi prosím,jak si s tímto problémem poradit. Děkuji. tazmanka.d

Není zvukový soubor příliš velký? Nastavila jste automatické přehrávání?

Soubor velký není,přehrává se v mém počítači automaticky,ale adresát hlásí němou prezentaci. tazmanka.d

Možná už jsi na to přišla, ale pro jistotu. Hudbu musíš mít ve formátu *.wav. Potom : Vložení - Mediální klipy - Zvuk - Zvuk ze souboru - vyber skladbu - OK - Automaticky - klikni na repro na snímku - nahoře Zvukové nástroje - Maximální velikost souboru (kB) "50000" - vpravo na Vlastní animace označ skladbu - klik na Šipka - Možnosti efektu - na panelu Přehrát zvuk - Efekt - Zastavit po xxx snímku - na Časování Spustit s předchozím - na Nastavení zvuku označ Skrýt ikonu při prezentaci - na Hlasitost zvuku nastav hlasitost přehrávání - OK. Kdyby to nestačilo, podívej se na následující adresy, je tam i převod z *.mp3 na *.wav. Dej vědět, jestli se zadařilo.

Re: Práce v Power Pointu
Vloženo uživatelem: Neregistrovaný uživatel: Dřeváček (---.moses.cz)
Datum: 30. 05. 2008 04:55

Zde jsem vytvořil a uložil potřebné návody:

Hudba v prezentaci PowerPoint

http://www.portal.over.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=25&I...

Úprava zvuku pro prezentace PowerPoint

http://www.portal.over.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=16&I...

Petr Horňák
Alias: Dřeváček
web: http://www.portal.over.cz
web: http://www.dreamvisionstudio.cz
e-mail:ph.drevacek@seznam.cz

Super,moc děkuji :-)tazmanka.d

Dobrý den, může mi prosím někdo poradit?..do prezentace jsem vlozila mp3 ale nechce mi to hrát někde jinde, zkoušela jsem v možnosti zvuku měnit KB ale nějak to pořád nejde.. kolik tam mám dát?Když je mp3 velká 13,0 MB??.. děkuji

tazmanka.d ahoj to je to samý,co jsem řešila já,koukni na ty odkazy o kousek výš, tam je všechno srozumitelně vysvětlené :-)
Jinak zvuk musíš převést do formátu wave

Jéé děkuji už to mááám :o)..

Tadyjá.
Není třeba zvuk ve *.wav, použitím prográmku mp3addin lze powerpoint ošidit a on bere mp3 jako wav. Tím se značně zmenší objem dat. Mohu zaslat, je to freeware. Jinak je ke stažení, adresu si nepamatuji.
Čaj já.

dělám prezentaci je dost zdařilá na to ,že to dělám podruhý vložim hudbu ve form.wav je to zbytečně velký z 4 mg v mp3 to je ve wav 32 mg poraď mi co stím jestli můžeš nevím co s tím fakt už mám dělat předem dík

ty odkazy nefungujou - nemam prava pro vstup.

dobry den chcela by som sa spytat ako sa dava zvuk do prezentacii fotiek...cez microsoft powerpoint ked uz tam mam fotky

Reklama