Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více
Reklama

Podle Gartneru se prodeje chytrých hodinek do dvou let zdvojnásobí

Chytré hodinky navzdory všem pesimistickým hlasům v následujících letech očekává příznivá budoucnost. Podle posledních předpovědí společnosti Gartner se jejich prodeje v dalších dvou letech více než zdvojnásobí a jednoznačně předeženou aktuální největší konkurence v podobě chytrých fitness náramků.

Největším tahounem je podle očekávání Apple a jeho Apple Watch. Jak už jsme psali v dřívějším článku, jablečná společnost celému segmentu chytrých hodinek jednoznačně vládne a více než polovina všech prodaných smartwatch pochází právě od Applu.

 

Kategorie nositelností začnou podle predikcí v následujících letech rovněž generovat nezanedbatelné zisky. Podle Gartneru se od chytrých hodinek v roce 2016 očekávají globální příjmy okolo jedenácti a půl miliardy amerických dolarů a tato částka bude i nadále růst. Koncem roku 2019 by chytré hodinky měly generovat až sedmnáct a půl miliardy amerických dolarů.

Podle Gartneru se prodeje chytrých hodinek do dvou let zdvojnásobí

To sice stále nestačí na chytré mobily, nutno ale dodat, že chytré hodinky v poslední ideové verzi již nepočítají s nahrazením chytrých mobilů a spíše jde o užitečné příslušenství a jakousi prodlouženou ruku smartphonu.

Zdroj: Fone Arena

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama
Reklama