Reklama

Poslední komentáře

Pokud budou schopni prodat vetsinu vyrobenych cipu a na vetsi nemaji kapacity, tak v tom nei zadny problem a segment od 300USD nemusi vubec resit.
Koneckoncu zadani pro Polaris znelo jasne! Ziskat co nejvetsi marketshare zpet a ten neziskaji sebelepsi grafikou pro high-end!
Ta strategie, kterou AMD zvolilo se nam nemusi libit, ale skutecne, pokud prodaji vetsinu vyrobenych cipu na arch polaris, tak ziskaji ohromnou cast trhu zpet! A stejne tak jak nema AMD dnes odpoved na 1070 a vyssi, tak nvidia nema odpoved na RX460. Ale zatimco AMD vyrabi pouze dva cipy polarisu, nvidia vyrabi vic vetsich cipu. V celkovych cislech to bude muset byt jasne videt.
Nvidia tedy na tom muze byt lepe financne, ale AMD ziska marketshare zpet, coz byl hlavni ukol polarisu.

Obe ty moznosti zni realne. Faktem je, ze ZEN je pro AMD nepochybne nejdulezitejsi produkt (rodina produktu) a taky se dostane do segmentu s mnohem obecne vetsi marzi, nez GCN.

To jsou vsechno spekulace. Pokud nvidia navaze tam kde u Fermi skoncila, tak ji tozcela nepochybne bude stat cast efektivity, kterou prechodem na sw scheduling ziskala. Otazkou je take, co bude umet vega. kodove oznaceni vega napovida zasadne novou architekturu v porovnani s Polaris, pro co hovori i rocni prodleva. Tedy stejne jako nvidia muze prinest obdobu ACE, tak AMD muze prinest obdobu tile renderingu, ROV, conservative rasterization, na kterych pracuje nekolik let napriklad s codemasters.
Pravdepodobne ale je, ze Vega bude souperit prave uz s Volta a pro mainstream a low-end si AMD necha Polaris.

chudaci amd pozitiiv tu na ceskych weboch.. na zahranicnych sa uz spekuluje ze realne v eshopoch na SKLADE(!) BUDU AZ NA JESEN 2017...BUUUMM . z papier lunch na jar si vytrieme zadok.
ostatne cenova politika nvidie VZDY naznacuje co "ma amd v rukave" ma to co povedala stara skopkova staremu..*ovno tam ma))))
nvidia robi co moze a drie posledne roky.. a dava si to nalezite zaplatit. ked sa "schopnost konkurencie" sustredi na klamanie a valec marketingovych klamstiev a hlavne slabeho vykonu.. zartovne a sakrasticky vyzeraju odpovede amd fanusikov na otazku preco amd gpu proste ignoruje segment vyssich "high" kariet ..vseliake vyhovorky..lol .. proste na to nemaju rozumovo..

Marketing o nicom, utociaci na primitivne ovce nizkych pudov, spodinu.

Takže tomu rozumím tak, že AMD všude uvádí vydání někde na přelomu roku, či spíše v první části příštího roku a jen na základě neověřené fámy všichni uvěřily tomu, že Vega tady bude snad někdy na podzim tohoto roku. A je jasné že AMD fanboys tuto fámu šířili všude kde se dalo a teď naopak zase druhý tábor bude mít náboje na kritiku AMD, že nestíhá, nesplňuje sliby (které ve skutečnosti nedala) atd. Ach jo.
Toť důkaz, že když se milionkrát opakuje fáma, vlastně se stává společensky vnímaným faktem.

+1
Pobavilo...pry neni moje domena :-D

Ono to nakonec nějak (jako vždy) dopadne.
Počkáme na RX 490, kdy a co to vlastně bude a pak budeme chytřejší. Jinak jsou to samozřejmě vše jenom domněnky.
Možná alespoň Raja tuší. Doufejme :)

takze je upc porad pomale a predrazene, akorat uz ne tolik... jaka to novinka :D

A co když platím 300 Kč / 10 Mbit - mění se něco???

Stránky

Přihlásit se k odběru Poslední komentáře
Reklama