Reklama

Poslední komentáře

Za ty grafy děkuji. Jsem celkem překvapen, že to i v zelené téměř sedí podle sRGB, když mě připadá, že proti mému druhému displeji LG IPS234 je zeleno-azurová jasně slabší... Holt asi spíš to LG má "poctivější sRGB gamut" tj. zelená opravdu sedí / nebo mírně přesahuje. Ale tovární kalibraci má tu BenQ lepší, protože samotné odstíny jsou od oka přirozenější + má nečekaně dobře nastavenou i gamma korekci (ta když nesedí, tak je to asi ještě věší fail než mírně odlišný odstín nějaké barvy).

Co se týče toho OC EIZA. na to pozor! Když se s tím trochu nelaboruje, tak na cca 67Hz skončí většina FHD displejů připojené přes DVI/HDMI kvůli 165MHz pixelclocku. Třeba to BenQ sem na těch 80Hz musel přetaktovat úplně jinak než to LG na 75Hz. Na to aby se FHD monitor vešel do 75Hz, stačí nastavit časování na:
http://abload.de/img/75emleq.png

BenQ ale v tom samém nastavení dělá "vadné" pixely na obraze a naopak ten musí taktovat tak že překročím 165MHz pixel limit pomocí šikovných patchů. Dám vám tedy tip na skvělé rady a triky jak na OC LCDček:
http://www.monitortests.com/forum/Thread-Custom-Resolution-Utility-CRU

Za sebe musim říct že OC displejů je sice občas trochu laborování, ale o to je to větší zábava. A když se dostaví i nějaký lepší výsledek jako 75+Hz tak to potěší, protože proti 60Hz už je to pak znát. Některé monitory třeba mají pojistku, že nad 60Hz rovnou hází out of range. A na BenQ GW2320 díky 80Hz je pak možné používat AMA High, které na 60Hz u některých přechodů dělá overshoty. Na 80Hz tyhle overshoty zmizí, protože je monitor nestihne :-)

no jisteee, jako ty radeony ze vcera :) nvidia zareagovala rychle

Také mi nefungovala synchronizace a ve webové verzi nešlo ani nastavit žádné údaje. Teď se zdá, že Google chybu opravil a vše konečně funguje.

Len 8? Mali by tam dat 16, hned budu 2x lepsi. ;-)

zaujimavy kontakt na spolocnost http://ultrasurf.us/contact.html :)

Raději si počkám na monitory s FreeSync. Třeba tento ve 40" (ikdyž nemá tolik pixelů na šířků): http://www.cnews.cz/seiki-bude-vyrabet-4k-monitory-slibuje-lidove-ceny-u...

No pod tím se myslí Video RAM, ale IMHO nemá moc smysl na tom "V" bazírovat.

Vždy jsem myslel, že grafiky mají VRam

Povedať mladej "Si sexy ako záložky v googli" tak si môžem hľadať novú :D

pride mi to az moc dobre... aby v tom nebol nejaky hacik

Stránky

Přihlásit se k odběru Poslední komentáře
Reklama
Reklama
-->