Reklama

Poslední komentáře

preco, amd viac zerie, ale ma stabilnejsi vykon ako gtx970, hlavne vo vyssich rozliseniach

No to by sis sakra pomohl :-) Tohle je snad ještě blbější nápad, než dostala Nvidia s lhaním ohledně specifikací.

Do dvou týdnů je možno vrátit zboží bez udání důvodů,dle zákona,takže si myslím bez problémů a tohle je docela smutné.že zrovna Nvidia musí lhát.

Tto tak nejen vypada, ale i to tak je.
A ano, AMD prodava svoje (!) top modely levneji nez Intel, protoze (nanestesti) spadaji to te vykonostne/cenove kategorie nastavovane Intelem.

Od doby co prisla Core architektura, tak Intel v podstate stanovuje vykonostne/cenove hladiny na trhu a musi si davat hodne moc pozor, aby tim AMD neprivodil bankrot.

to asi nebude ten pravý důvod.Původní koncepce počítala s tím, že se integrovaný jižní můstek vyřadí/vypne a SoC bude použivat externí Fusion HUB jako předchozí APU.

Ten důvod by mohl spíše ležet v tom, že současné "mobilní" Carrizo je opravdu koncipováno jako mobilní a klade vysoký důraz na spotřebu + HDL, zatímco desktopový produkt není svázán takovými omezeními a AMD si zřejmě samo uvědomilo, že pokud má mít to APU nějaký použitelný výkon do desktopu, tak musí mít odpovídající takty a s nimi i třeba (vyšší) spotřebu. Také podpora novějšího standartu pamětí spolu s Delta kompresí přináší vyšší výsledný výkon než varianta s DDR3.

Produkt vyrobený na 28nm nemusí znamenat problém, pokud bude mít nízkou cenu, což tyhle APU potřebují jako sůl....

Tak jako tak je ale takhle pozdni uvedeni XV based APU do desktopu pomerne prekvapive...

to vypadá, jak kdyby dělali výprodej zmetků a dobrý kusy prodávali jako top model.
Vůbec mi připadá, že AMD volí taktiku prodávat top modely za levno, aby si udrželi podíl.

výrobci ukamenují nV a zaplatí si to obchodníci, co přijmou reklamace

Jim jde o to udržet si podíl na trhu, aby bylo pro vývojáře atraktivní optimalizovat hry na AMD a dělat podporu MANTLE. Pokud by se zařízlo MANTLE, tak AMD přijde o asi jedinou přidanou hodnotu radeonů.

Větší prasárnu jsem ještě neviděl, ale to je taky jeden z mála důvodů, proč je lepší se obrátit na někoho, kdo počítačum rozumí, aby mu v danné cenové kategorii složil rozumější a často i výkonnější počítač, než takovýhle zmetky.

mám 970 od MSI doma. Jsem s ní spokojený, asi nehraju ty hry kdy potřebuju využít pamět na plnou kapacitu. Reklamovat se nechystám, ale pokud by udělali akci vrať 970 a připlat si malý peníz na 980, tak to bych neváhal.

Stránky

Přihlásit se k odběru Poslední komentáře
Reklama
-->