Poslední komentáře

Něco taky stojí reklama (Samsung raději přesvědčuje zákazníky reklamou, než svými produkty), něco stojí soudní spory a nějaké ty peníze jdou na vývoj. Ale moc to není, protože pokrok Galaxy S5 oproti předchozímu modelu a nebo ostatním telefonům je nulový.
Navíc spousta součástek je od OEM výrobců.

Apple nebo výrobci předražených kabelů, to je trochu jiná liga. Galaxy S5 prostě stojí tolik, co stojí, protože to má jemný displej, výkonný procesor, velký akumulátor a já nevím co ještě. Prostě cena odpovídá tomu, co v tom přístroji reálně je. Že to většina lidí nepotřebuje (včetně těch, co si to kupují), je věc jiná…

A co třeba značkové hadry, známý byl v Číně na obchodní návštěvě jedné továrny na rifle, borec mu donesl Victoria Beckham rifle za 20 dolarů :)) U nás za to pipinky dávají třeba 6 litrů .. jeden z mnoha příkladů co mě napadá, ale to už je pak tupost jednotlivých lidí.

Drobné haraburdí, jako jsou například kabely. Počítám marži, nikoliv celkový obnos vydělaných peněz.

Originální Lightning kabel od Apple pořídíš kolem 1000 Kč, výrobní náklady mohou být tak 25-100 Kč podle délky. Jen si spočítej, kolik je to procent!

Dál jsou vyhlášené značky audio techniky a další... Stovky % jsou tu v pohodě u mnoha věcí, asi jen magor by něco prodával kdyby na tom vydělal nějaký ten desetník. By se pak žádný obchodník neuživil.

Ve kterých?

Není to zlodějina, ale realita.

V jiných oblastech elektroniky je to ještě horší.

Tady nejde zas tak o cenu. Jde tu o důvěru. Ano, čínská Lopa jsou lepší než telefony od renomovaných výrobců (Smasung, HTC, Apple,...), ale trh k nim nemá důvěru.
Bude to chtít čas, než tyto výrobce začnou lidi respektovat.
Já osobně vkládám hodně nadějí do Google Ara, pokud se to povede, tak by to mohlo dost zajímavě zamíchat s trhem.

Jinak k tématu, prodávat takový telefon za 17k je zlodějina a koupí si to jenom ti, co rádi vyhazují peníze z okna a nebo idioti. Na trhu je spousta levnějších telefonů, které dokážou nabídnout podobné zobrazovací schopnosti, podobně dobrý fotoaparát, ale nižší výkon. Ale k čemu je nám navyšování výkonu? Dokud se na telefonech nedočkáme x86, tak nám ten výkon nebude k ničemu, maximálně tak na honění benchmarků. V současné době není moc aplikací, které takový výkon využijí a ještě méně lidí je používá.

Už tak je FB aplikace neskutečný žrout baterky, s touto fičůrou to bude imho ještě horší :-(

tiez myslim ze ten displej je super:) a sak aj samotne JDI sa chvali ze ips-neo je lepsie ako ips :) a ludia na xperia.cz na fore napr vobec tie problemy s bielou farbou (tmavnutie) ze nezaregistrovali :)

Stránky

Přihlásit se k odběru Poslední komentáře
Reklama
Reklama