Reklama

Poslední komentáře

Co sledují youtube, tak týden živě má klidně i cca. 4000 zhlédnutí. Takže jsou to lepší kašpaři asi?

Já mám SB (i7-2600K) a samozřejmě ta karta bude omezena na PCIe 2.0, ale na druhou stranu si nemyslím, že to bude nějaké extrémní omezení.

RX460 bude mít výkon cca R9 270(X)a tam si myslím, že rozdíl 8GB/s vs. 16GB/s nebude úplně ten hlavní bottleneck.

Nejsou za tím náklady, ale pravděpodobně fakt, že návrh karty je tak jednoduchý, že to zvládnou výrobci sami. U dražších/výkonnějších modelů je naopak vidět, že nejdříve vyjdou nereference jen s minimálně modifikovanou deskou (ale s vlastním designem chlazení), aby plně nereferenční návrhy (i desky) přišly až později.

U těchto "kartiček" typu RX460 to tedy postrádá smysl IMHO, navíc RX460 má "referenční" design - viz fotky, ale pravděpodobně je její návrh tak triviální, že si každý výrobce rovnou navrhuje své řešení.

x8 3.0 by 460 stačilo. Ale co když to dá někdo na Sandy? Podle mě by to mělo být ještě v pořádku, ale zajímalo by mě to.

Náhodný únik...

Kolega chtěl upgradovat počítač, nakonec postavil celý nový. 6700k/GTX1080 ve Founders edici - prostě byla skladem a vodu rozhodně neplánuje. Když mu to došlo domů zjistil že mu nějak na tom hw nešly instalovat windows 7, tak si ještě zafičel koupit nový W10 a při tom rovnou přibral nějaké ssd... Stálo ho to o 7-8 tisíc víc než čekal, ale svět se nezbořil.

Jasně, když máte rodinný rozpočet napjatý a 20 je ok, 22 už přes přiliš, tak chápu. Já měl limit na kartu taky 20, ale když byla za 21,4 tak se svět nezboří a můj rodinný rozpočet to nějak unesl. je to pár stovek, prostě si nekoupím dvě nové hry a počkám si na jejich slevy.

Zajímalo by mne, zda se nějak dá výrazně ušetřit tím, že se nevytvoří referenční návrh a přenese se to na výrobce. Jsou za tím skryté nějaké velké náklady na vývoj nebo je to vlastně pro výrobce dobré, protože si to může udělat podle sebe? Ví někdo zákulisí tohohle problému?

Tipnul bych si, že ta čísla o úspoře pochází z této studie.
https://developers.google.com/speed/webp/docs/webp_study

Zajímavé je, že v ní využili i čtvrt století starý set fotografíí Kodak PhotoCD (set aspoň před více než 20ti lety s datumem souborů 5.2.1992 vyšel mj. na instalačním trial médiu OS/2 Warp 3.0). :-)

Tak Titan bezesporu prodejnost moc nezmění, jde jen o tu pomyslnou první příčku. Ti verze zatím není potřeba a minimálně do uvedení Vegy ta potřeba nenastane, takže podle mě, zatím uvedena nebude. Zbytečně by si konkurovali sami sobě. 1080 má dostatečný výkonnostní náskok, aby uspokojila 99% lidí, kteří chtějí maximální výkon a pro to 1% je tady Titan.

Jenže pro příští kvartál se tam Vega, Zen ani půlgenerační APU pro konzole zřejmě nestihnou promítnout. Mě by spíše zajímalo, kde mají prognózu toho růstu obratu, respektive v jakém segmentu.

Beru zpět, je to tam napsáno, jen jsem to nějak nezaregistroval..:) Pokud je to tak, jak je to psáno v newsce, tak mám dojem, že těch 18% je hodně optimistických. Ale uvidíme, třeba to mají spočítáno dobře.

Stránky

Přihlásit se k odběru Poslední komentáře