Reklama

Poslední komentáře

Digitální obsah má zásadní problém - neschopnost prodejců. Proč bych si proboha kupoval za 80kč časopis a dělal si knihovnu? Digitální verze časopisu je v podstatě webovka - umím si představit neomezený přístup za měsíční poplatek ale tohle... Ohánět je tím, že cílovka není zvyklá číst digitálně je nesmysl. Víc jak 90% obsahu konzumuji digitálně. To ale neznamená, že budu platit nesmyslné peníze. Prostě to neumí prodat. Steam, Google i Apple jsou důkazem, že to jde. A papírová verze má hlavní výhodu - když ji někomu půjčím, neporuším autorský zákon. Zkopíruju pdfko a mám na krku škodu za 10M.

Já si s sebou do vany Kindla normálně beru.

Kdyz koukam na ty testy vykonnosti, tak nechapu proc kupovat Red, kdyz temer stejne dobre mi bude fungovat Green a jako bonus bude mit nizsi spotrebu.

akorát že 2-pozicový bude mít neformátovanou kapacitu 6TB (protože jediné co na něm půjde udělat je RAID1) a ten 4-diskový 9TB (protože zvládne RAID5) ;-)

Zajisté nejsi takový magor, abys uchovával data ve stripovaném poli bez redundance..

Proč tam máš tolik hrubek?

Máme jich už 10ks 6TB a všechny šlapou velmi dobře, WD se povedly, cena za kapacitu je sice trochu vyšší, ale když si člověk vezme pak například rozdíl mezi NAS se 4 pozicemi a NAS se 2 pozicemi, tak je výhodnější stejně koupit ten se 2 pozicemi a k tomu 2x 6TB disky, než kupovat ten se 4 pozicemi a 4x 3TB disky, o spotřebě proudu samozřejmě ani nemluvím, to by dělalo za rok provozu cca 300 Kč a to se taky počítá :)

I docela malé změny mohou leckdy znamenat počátek velkých změn. A pokud by Google ztratil jak Firefox, tak i Safari, mohlo by se jednat klidně i o 10% podílu ve prospěch konkurence. Zdá se to málo, ale ve výsledku to jsou docela značné příjmy, o které Google přijde a konkurence si o to polepší. A i kdyby třeba v USA přišel Google o pouhých 10%, tak pro něj to sice znamená pouhou osminu (trhu i peněz), pro konkurenci (Bing, Yahoo) to ale znamená dvojnásobek. A s dvojnásobnými příjmy se dají docela slušně nakopnout práce na zlepšování. A to zase vede k podstatně lepší pozici v konkurenčním boji. A to jsou třeba systémy s iOS v USA dost rozšířené na to, aby společně s Firefoxem vedly k podstatně větším změnám než je 10%. Pro Evropu to může znamenat lepší vyhlídky na konkurenčnější prostředí i bez administrativních zásahů, i když jsme až druhořadí.

ne, jen 2560x1440. 4K je ještě moc drahé (když chce člověk IPS nebo MVA). To rozlišení mi celkem stačí, a velikost je kvůli filmům, jelikož nechci TV...

Sorry ale tie ceny su absurdne. Cena za 1GB sa prakticky u platnovych diskov roky nemeni. 7500 za disk ? Ak to pojde takto dalej 12TB bude za 15000 ? Nech si ich nechaju.

Kym nutne nepotrebujem takyto disk, radsej nieco zmazem - uz len z principu.

"není nereálná ani cena přes 10 000 USD"
To trošku přidejte, přes 250 tisíc (Kč) je normálně v prodeji 3,2 TB OCZ Z-Drive. U tohoto bych tipoval cenovku mezi 50 a 100 tisíci dolary.

Stránky

Přihlásit se k odběru Poslední komentáře
-->