Reklama

Poslední komentáře

Místo Intel bych napsal jednoduše klasická firma dominující trhu. Doufám, že už jsou fanatičtí AMD-hateři spokojení :-)

Před USA a Japonskem, ale pod Slovenskem :D

klasický Intel, udělá tytyty a výrobci potichu stáhnou ocas...

Mohli jste "chvilku" počkat a nebo si zkusit vyžádat od Canonu jejich nové Pixmy řady G. Jsem na ně zvědavý ;-).
V testu mi dost chybí náklady na občasný tisk (právě domácí situace). Dle dTestu (kde toto měřili) je na tom Canon dost mizerně a jejich ustavičné samočištění byl největší žrout.

U nás tahá optiku i jiná firma - mnohem výhodnější připojení, než UPC. UPC máme v baráku taky, sem tam někdo používá její televizi, ale internet ani náhodou.

Chapete to naprosto spatne. TPM je bezpecny store sifrovacich klicu, jimiz se pak sifruje hlavni pamet (RAM) a pevny disk - tzn. ochrana dat. Je uplne jedno jestli se pamet flushuje nebo ne, protoze je sifrovana. Proto mimo jine TMP obsahuje generator nahodnych cisel.

To, co jste ted popsal, je jen jedna z casti procesu, ktera zajistuje integritu a duveryhodnost systemu. A presne tuto cast jsem popisoval jako duvod problemu.

Microsoft své partnery varoval již dávno, ale problém tkví v tom, že se na celý princip díváte špatně. To se netýká nezajímavých jednotlivců, ale hlavních partnerů společnosti Microsoft, kterými jsou velké korporace, které nerozlišují mezi desktopem, mobilním nebo embedded zařízením. Pro ně je to jeden profil a po dokončení unifikace, tak budou muset být v provozu dva paralelní systémy do doby, než bude přechod dokončen (v horizontu několika let).

Divné, když se podíváme sem na celkem slušnou statistiku poruchovosti z jednoho francouzského velkoobchodu, tak ta poruchovost není o nic větší než u jiných disků.
http://www.hardware.fr/articles/944-6/disques-durs.html
Takže zjevně ten test v těch skříních je něčím specifický, co disky Seagate nedávají.
Tady konkrétně je poruchovější Toshiba i WD víc než zmiňovaný ST3000DM001.

Počkat - já jsem chtěl říct, že dost těžko nastane situace, kdy vám MS řekne "dokupte TPM 2.0 modul do PC, jinak si už nenainstalujete příští build Windows 10". To si moc nedovedu představit, a MS naopak teď chce, aby mu co největší kus z instalovaných OS běželo na aktuální verzi Windows.

U nových sestav/notebooků proč ne, ale nemůže to být požadavek, který by znefunkčnil Windows 10 na starších sestavách. Maximálně jim třeba může kvůli absenci TPM 2.0 přestat fungovat secure/uefi boot a bitlocker.

To nie je len technicky je to aj mentálne - filozoficky pretože špecializácia na vertikálny segment trhu znamená nielen tá hardwarová, ale aj distribučná a preto nenájdeš v bežných consumer eschopoch a veľkoskladoch tieto produkty v bežnej ponuke.

A asi tú najbizardnejšie porovnanie, ktoré stiera hranice consumer a embedded sú tieto dve Small Form Factor PCs zhodou okolností oba s platformou VIA.
Ten prvý je od consumer spoločnosti ZOTAC ZBOX nano VD01 a ten druhý od VIA Embedded ARTiGO A1250. Podotýkam, že ten prvý od ZOTAC-u s tou stou krabičkou pochopiteľne jestvuje už iba na Intel a AMD platformách ZBOX nano Series.

A čo je vlastne ten VIA ARTiGO A1250? Nič iné ako vložená embedded doska VIA EPIA P910-12QE Pico-ITX do skrinky a dokonca označený ako Semi Embedded Mini PC produkt VIA ARTiGO A1250.

Epia-P910: VIA uvedla nový čipset, GPU s DirectX 11 a čtyřjádro v Pico-ITX desce
7.9.2012 / JAN OLŠAN
zdroj: http://www.cnews.cz/epia-p910-via-uvedla-novy-cipset-gpu-directx-11-ctyr...

"Teoreticky lze desku Epia-P910 sice použít v osobním počítači, málokdo o tom však asi bude uvažovat. Jejím cílem jsou samozřejmě zařízení typu embedded. Hardware společnosti VIA se ostatně do tohoto segmentu stěhuje již léta. Je otázka, zda společnost vůbec ještě bude výrazněji zasahovat do trhu osobních počítačů."

VIA uvedla Artigo A1250, čtyřjádrový počítač je velký jako dlaň
5.11.2012 / JAN OLŠAN
zdroj: http://www.cnews.cz/via-uvedla-artigo-a1250-ctyrjadrovy-pocitac-je-velky...

Je to niečo iné ako Intel NUC, ktorý sa predáva aj ako doska a aj ako Small Form Factor PCs v skrinkách pre tento form factor?
No nie je - len ONI majú tú silu to predávať aj v consumer segmente a nie sú v podstate závislí na OEM a ODM kanály v tomto konkrétnom prípade.

A teraz hádanka za všetky drobné. Hádaj, ktorý produkt je o $9 lacnejší? Samostatná VIA EPIA P910-12QE Pico-ITX alebo VIA ARTiGO A1250 ... ?

Stránky

Přihlásit se k odběru Poslední komentáře
Reklama