Reklama

Poslední komentáře

Jde o to, že v Intelu jsou zabedněný, dělaj 18jádra, ale aby nadšencům vydali odemčený 18jádro, to ne. Radši úplně zařízli taktování xeonů, aby desky jako EVGA SR-X neměly smysl.
Radši vydávaj blbosti jako devils canyon, ze kterejch by se nepostavil ani Priaposovi.

Jo to je bohužel věc co nechápu. Samotná APU jsou povedeným produktem, ale AMD je prostě neumí prodat. Jednak nasadily vysokou cenu, jednak se je snaží prosadit do běžného desktopu a konkurovat zažité kombinace cpu+gpu.
Nechápu proč neudělali platformu na způsob Intel NUC, jen v trochu větším měřítku. Tedy dát třeba výrobcům nějaké mantinely, aby udělali malou krabičku s integrovaným chlazením, deskou, zdrojem a zákazník si jenom sám dokoupí CPU, disk, paměti. Vše by pak dostalo certifikaci od AMD a šlo do prodeje s logem jak výrobce, tak AMD.
Příkladem jim budiž třeba GIGABYTE BRIX, který je vcelku lákavým zařízením s vcelku výkonou grafikou Intel Iris. Taková multimediální krabička k TV pro občasné zahrání.
Namísto toho i samotní výrobci základních desek naprosto nepochopily tuto platformu a nabízí velké desky se zbytečnýma PCIe 16x sloty, OC blbostma apod. Než by, když už nic udělali levnou mini-itx desku klidně jen s PCIe 4x slotem, ale k tomu s mSATA, či M2 slotem (o každý kabel méně se v mini-itx počítá).
Když se podívám do nabídek mini-itx desek na FM2+ tak vlastně je jediná co připadá v úvahu je ASRock - kvalitnější zvukovka, wi-fi, dobře umístěná patice i pro větší chladič, možnost místo wi-fi osadit do mSATA full velikost, tedy i SSD disk.

Absence bočního přepínače je mrzutá, ale dá se přežít. Ale ta nižší výdrž kvůli milimetru tloušťky to už je fakt fail. To samé jako vystouplá čočka foťáku u iPhonu 6. A přesně toto jsou drobnosti, kvůli kterým zůstávám u starších modelů s A7.

Pozerám web Intelu - aby si nepovedal že mám niečo proti AMD... 65nm 4jadro Core 2 Quad Q6600 uvedené v Q1/2007, za chvýľu teda 8 ročné CPU a po tých 8 rokoch tu máme od Inteliu v desktope natívne 4 jadrá i5/i7 a v highende natívne 6/8 jadrá na poslednom 22nm výrobnom procese. Takže po prvom Intelovskom 4jadre na 65nm a prechode na 45/32/22nm a zopár architektúrach tu máme maximálne "len" 8 jadrá v desktope. Sorry, ale tvojím uvažovaním a očakávaním toho čo predvedie novinka/výrobný proces je vlastne každé CPU po 65nm Q6600 nepokrokové lebo nemá viac jadier... až na prvé 6 jadro 980X a teraz 8 jadro 5960X.

Pravda.
Jedine vaha by mohla byt mensia.

Naprostý souhlas. Tahle lumia se Microsoftu opravdu hodně povedla.

Jo, je to pecka :)

1. Nemá náhodou Lumia 930 - 4 smerové mikrofóny?
2. Ani zmienka o bezdrôtovom nabíjaní?
3. Ani zmienka o aplikáciach ktoré dostane zákazník zdarma k telefónu? Mapy, komplentná navigácia, office, ...
4. Telefon je dizjanovo nenápaditý? :) Čierny kus ktorý ste mali, je fakt pre konzervatívnych užívateľov, ale inak je to dizajnérsky skvost oproti ostatným tuctovým telefónom.
5. V podstate nezrecenzovať foťák ktorý je jednou z najväčších devíz telefónu... to je hriech! :)
6. Ani ďalej nejdem písať... viac v recenzii toho chýba ako tu je. Podľa tejto recenzie by som to bral ako priemerný mobil... opak je pravdou :)

Pche, dnes už je to nebe (sic). Tři měsíce po vydání Trinity existovala jediná (!) miniITX deska od MSI...

Tim trpi porad, ne? Vetsinou lze ATX desku (popr. mATX) pro APU koupit v rozmezi 1-2k, zato m-ITX deska, tj. fajn format pro APU, je uz za vetsi priplatek. Navic k tomu nabidka m-ITX od ruznych vyrobcu je velmi velmi mala.

Stránky

Přihlásit se k odběru Poslední komentáře
Reklama
Reklama
-->