Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Přichází Windows 10 Insider Preview Build 14267: Redstone konečně s novými funkcemi

Insideři zapojení do Fast Ringu mohou od včerejška stahovat nové sestavení Windows 10. Build s označením 14267 spadající do větve Redstone konečně po dlouhé době přináší i nějaké nové funkce, nejen opravy a nové chyby.

Nové funkce

  • V zemích, kde funguje Cortana, přibyla v systémovém vyhledávači ikonka s notami. Po kliknutí bude Cortana poslouchat právě hrající hudbu a najde k ní název a interpreta. Podobně jako Shazam.
  • Vylepšení se dočkal řádek s oblíbenými položkami v Edgi. Můžete do něj přidávat složky a nastavit, aby se zobrazily jen ikonky.
  • V nastavení Edge dále přibyl přepínač, díky němuž se prohlížeč vždy zeptá, co má dělat se stahovaným souborem.
  • V Edgi je také možné nově nastavit, jaká data se mají po vypnutí prohlížeče smazat.
  • Poslední vychytávku si Microsoft nechal na aplikace Zasílání zpráv (Messaging). V řádku pro psaní textu je nově ikonka s kancelářskou sponkou. Přes ni můžete do chatu vložit obrázek, fotku z webkamery nebo aktuální polohu.

Hlavní opravy

  • Obnovení do továrního nastavení už nezničí instalaci Windows.
  • Opravena chyba WSClient.dll zobrazující se po přihlášení do systému.
  • Přední kamerka na počítačích s Intel RealSense opět funguje.
  • V nastavení systému už je vidět skutečná kapacita disku.

Známé chyby

Po upgradu na počítači s Hyper-V přestanou fungovat virtuální síťové adaptéry. Řešením je smazat adaptéry příkazem „netcfg -d“ a nakonfigurovat je znovu.

Fotogalerie s novinkami

Zdroj: Microsoft

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

"V zemích, kde funguje Cortana, přibyla v systémovém vyhledávači ikonka s notami. Po kliknutí bude Cortana poslouchat právě hrající hudbu a najde k ní název a interpreta" není nová funkce, už funguje minimálně od roku 2015, když kliknete na mikrofon tak nahoře je ikona s notami.

Novinkou je ta ikonka. Pokud vím, dříve se muselo Cortanu požádat příkazem „what is this song?“

http://1drv.ms/1oP4jyR, ale už je to únorová verze

Tak to je divné. Cortanu aktivní nemám, takže jsem to nemohl ověřit. Ale MS to má v aktuálním changelogu. We have made it easier to invoke music search in Cortana by adding a music search icon to the top right of Cortana. You can now open Cortana on your PC and click on the music search icon to have Cortana listen and search for the song that’s playing.

Hm, takže co přibylo do Cortany, kterou nemáme, nám může být ukradené.
V Edge přibylo pár samozřejmostí, které tam dávno měly být, stejně jako v messengeru. No a ty opravené chyby taky už dávno být neměly, když prý toto vydání w10 není beta ani demoverze.
Stále není mnoho důvodů, tenhle systém instalovat, jen zbývá poděkovat současným uživatelům, za jejich odvahu být nadále testery nedodělku. Třeba w10 někdy v budoucnu budou díky nim zajímavé i použitelné ...

Zjisti si, co je to program insider.

No, pravda, víceméně insider je beta verze, já vím.
V praxi to znamená, že uživatelská verze woken má ještě méně funkcí a asi i ještě více chyb, než verze programu insider.
Takže to, co jsem psal výše by mělo nerušeně platit:
Jsou opravené trapné chyby a přidané banální samozřejmé fukce, ovšem zatím jenom do insideru. To znamená, že v té "uživatelské" "ostré" verzi ty chyby ještě stále asi jsou a ty funkce do ní
ještě nedali určitě, takže sečteno, vyznívá mi to pro MS a win 10 ještě ostudněji, než se mi původně zdálo.

Pety, myslím, že nejde ani tak o názvosloví a umělé termíny používané Microsoftem, ale o to, jak se MS reálně pří šíření Win 10 chová. Zatím je w10 šířen zdarma, což dokazuje, že ani sám MS nevěří tomu, že by ho někdo za peníze chtěl. Bezplatně poskytované nehotové verzi něčeho se většinou říká beta verze a že má ta beta různé edice a že jí MS beta z reklamních důvodů neříká ... No, škoda se přít o slovíčka, když podstata je vidět - win 10 jsou nehotové a MS našel originální řešení toho, jak je před skutečným finálním uvedením (=prodejem) zároveň zpropagovat i odladit. Za marketing maj u mě za 1, z etiky za 5, z programování trojku ;-).

Zjisti si, kde je nejbližší psychiatrická ambulance.

v edge přibylo tlačítko, které umožní "save as"? Že bychom se přiblížili k prohlížeči, který se v nouzi dá i používat? :)

Zatím přibylo jenom v insider verzi, jak mi Pety správně připomněl.
Takže nemějme obavy, než se ho odváží do edge doopravy přidat, budou to ještě nějaký čas testovat, to není jen tak, takový tlačítko ...
;-)

Reklama