Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

HP Pavilion g6-2050ec: jaké jsou nové levné Paviliony? (recenze)

Nový design Mosaic přináší nejen malé osvěžení v podobě nových Pavilionů, ale hlavně třeba numerickou klávesnici i na ty nejlevnější modely. I když je náš typ zatím provizorně vybaven jen Core i3 řady Sandy Bridge, už je zařazen do druhé řady levných 15,6" Pavilionů g6, a měnit se tak bude jen procesor. Smysl zůstává stejný - 15,6" multimediální notebook za 16 tis. Kč s poměrně slušným hardwarem a decentním designem.

Design, zpracování a specifikace

Na recenzi dnes máme takový drahý levný notebook. V prvním pohledu jsem vám Pavilion g6 přiblížil jako levnou řadu, ovšem zrovna Pavilion g6-2050ec, který máme na recenzi, je dražší kousek. Čím to je? Nová dvoutisícová řada je na trhu zatím jen s dražšími procesory, náš model s Core i3 Sandy Bridge, zatímco starší řada g6-1000 se prodává i s AMD E2. Nicméně jde stále o levnější řadu v poměru k Pavilionům dv6. Po nástupu procesorů AMD Trinity a levných Pentií Ivy Bridge do notebooků může cena klesnout i pod 10 tis. Kč, dnes tu máme na ukázku dražší model.

Stojí bezmála 16 tis. Kč, nicméně hardware tomu odpovídá. Notebook je takovým levnějším multimediálem. Jaké je šasi jedné z nejlevnějších řad HP v novém designu Mosaic, ptáte se? To nás zajímalo v první řadě.

Design

Pořád omílám nový design Mosaic. Nejde o nic převratného, jak byste si mohli myslet, notebooky pořád vypadají skoro stejně jako jejich předchůdci, ale mám zato, že lehký facelift HP docela pomohl, a to právě u Pavilionů g6. Stejně jako už nejednou mají některé e-shopy, jmenovitě třeba Alfa.cz, stále zalistované nové varianty se starým designem. Každý Pavilion g6-2xxx má ovšem design nový. To je celkem podstatná věc - přibyla totiž numerická klávesnice, kterou dříve levné Paviliony neměly.

Notebook je přesně takový, jako ho HP popisuje. Elegantní, jednoduchý a mobilní pro běžné použití v rodině a při studiu. Šasi je z třpytivě černého plastu, můžete sáhnout i po dalších, vzorkovaných barvách – fialové, karmínové, modrošedé či krémové. Nutno zdůraznit, že z lesklého plastu, ale právě kvůli třpytivým částečkám otisky prstů zase tolik nevyniknou a nebudete je mít tak potřebu stále leštit.

HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec

Oproti staršímu designu má nový Pavilion g6 také zkosené okraje displeje, ne zaoblené, extravagantní křivky, jak je znáte ze starších a stále prodávaných Pavilionů řady dv6-6000, tu vůbec moc nejsou. Notebook je silně zakulacený, ale vzhledem k černé barvě by nezkušenému oku mohl připadat jako dražší pracovní stroj.

S trochu znalejším pohledem vám ale dojde, že tohle není business-class ani omylem, ba naopak působí šasi celkem levně.

Zpracování

Jak jsem řekl, notebook je celoplastový. Spodní strana je tradičně matná, základna i víko s rámečkem displeje jsou ovšem opět z třpytivého plastu. Ten mě mile překvapil – byl překvapivě pevný a dobře zhotovený, s přihlédnutím k určení notebooku. V porovnání s plastovými Paviliony dv6 starší generace bych řekl, že nová g6ka určitě vítězí. Když chytíte celý otevřený notebook za roh, sice se ozve lehké zapraskání, ale notebook drží a moc se neprohýbá. Vůbec je základna docela slušná, plast prohnete, ale ne moc, a praská jen při silnějším tlaku. Víko je trochu měkčí a na rozdíl od základny trpí známým nešvarem Pavilionů – horším slícováním s ostrými hranami.

 

Nevím, na jak dlouho odhadnout životnost notebooku, tipl bych si, že plasty začnou praskat víc a klouby víka se také rozvržou a rozjezdí. Nicméně je pro mě kompaktní plastová konstrukce lepším řešením než známé neideálně slícované hnědé kovové Paviliony dv6.

Klouby jsou trochu horší, nekloužou po celém otevření notebooku rovnoměrně, a zavírají se snadněji než otevírají. Víko neotevřete jednou rukou, na to je základna moc lehká. Zvedat můžete až do průměrné polohy zhruba 130 °.

Notebook váží 2,48 kg, to není ani málo ani moc. Tloušťka 36 mm je opět běžná.

HP Pavilion g6-2050ec
Cena s DPH15 990 Kč vč. DPH
ZapůjčilHP ČR
Hardwarová výbava
ProcesorIntel Core i3-2330M
Počet jader (virtuálních)2 (4)
Frekvence2,2 GHz
Max. frekvence (turbo)-
Operační paměť4 GB (1× 4 GB DDR3 1333 MHz)
Pevný disk (velikost)750 GB
Pevný disk (typ, rychlost)HDD - 5 400 ot./min
Optická mechanikaDVD-RAM
Displej15,6", 1366 × 768 px, lesklý
Grafická karta

AMD Radeon HD 7670M 2 GB DDR3
Intel HD Graphics 3000
přepínatelné

Rozhraní
Výstupy na monitoryVGA (D-Sub), HDMI
Porty (s výjimkou USB)LAN - RJ-45 (Ethernet 100 Mb/s), 2× 3,5mm audio jack
Počet portů USB 2.01
Počet portů USB 3.02
Čtečka paměťových karetSD/MMC/MS/MS Pro a všechny vyšší podtypy
Bezdrátové sítěWi-Fi 802.11n, Bluetooth 3.0 + HS
Rozměry, baterie
Rozměry376 × 244 × 36 mm
Hmotnost2,48 kg
Baterie47 Wh, 6 článků
Výkon napájecího adaptéru90 W
Software
Operační systémWindows 7 Home Premium SP1 (64b)
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama
Reklama
Reklama