Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Corsair Carbide 300R: skříň jdoucí Antecu a Fractalu agresivně po krku

Corsair přišel s velkou konkurencí pro Antec a Fractal v nižší třídě počítačových skříní, kterou si v této recenzi proklepneme a pořádně provětráme.

Velký souboj v nižší střední třídě: Corsair, Antec, Fractal Design

Že mezi sebou soupěří výrobci základních desek či grafických karet, to je naprosto běžné. Přiznám se ale, že snad poprvé v životě vidím takto velký konkurenční souboj i mezi výrobci počítačových skříní. Pokud se podíváte do cenové relace okolo 1700 Kč, zjistíte, že se tam nacházejí tři vlastnostmi velmi podobné modely: Antec Three Hundred Two, Corsair Carbide 300R a Fractal Design Core 3000.

Jakožto trochu odbornější uživatel vybírající si vhodnou skříň bych v tomto případě byl velmi na vážkách, kterou vzít. Všechny tři jsou totiž od renomovaných a oblíbených výrobců. V této recenzi se dozvíte, jak na tom je Corsair Carbide 300R, kterou jsme obdrželi ve verzi s „prosklenou“ bočnicí.

 

300R je oproti 400R, která již naší redakcí prošla, poněkud hranatější, což dle mého trochu ubírá na elegantnosti, ale jak se říká, proti gustu žádný dišputát. Každému se líbí něco jiného a je na každém, jakou skříň si koupí. Pokud se ptáte, jestli Windowed edition, jak ji Corsair označuje, přináší i něco jiného kromě průhledné bočnice, zklamu vás. Příplatek oproti klasické verzi je ve stejném obchodě necelých 600 Kč, což není zrovna málo.

 

Corsair Carbide 300R

 

Výbava je víceméně klasická v této ceně: několik externích pozic pro 5,25" zařízení, čtyři pozice pro pevné disky, porty USB 3.0 na předním panelu a mnoho pozic pro ventilátory, z čehož jsou dvě již z výroby osazené.

Corsair Carbide 300R/300R Windowed Edition
Formát skříně middle tower
Podporované formáty desek ATX, microATX, mini-ITX
Počet 5,25" pozic 3
Počet 3,5" (2,5") pozic + externí 4 + 0
Výbava předního panelu 2× USB 3.0, 2× 3,5mm jack
Počet pozic pro 120/140/180/230mm ventilátory (140 mm i pro 120 mm) 1/6/0/0
Počet pozic pro rozšiřující karty 7
Použité materiály ocel, plast
Velikost (D׊×V) 450 × 211 × 485 mm
Hmotnost 7,21 kg
Cena [Kč] 1 715/2 475

Velký souboj v nižší střední třídě: Corsair, Antec, Fractal Design

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Pripada to tak jenom me nebo je ta skrin jak reseto? Navic bez tech filtru se to bude muset imho docela casto cistit. Coz akceptuju u otevrene case ale jinak by me to asi dost sr... A ta cena s plastovou bocnici je uplne mimo :D Ja zvolil LL PC-60FNW za ty 400 navic to je aspon v hliniku.
 

Podle mě je ta cena nastavena tak vysoko akorát z důvodu, že to je jediný obchod, kde je verze s „prosklenou“ bočnicí k dispozici. Třeba cena přímo na stránkách Corsairu je jen o 200 Kč vyšší jak u klasické verze.

Pokud se podaří sehnat, určitě se v budoucnu podíváme i na nějakou Lian Li.

Prachu bych se nebál. Obzvláště pokud se osadí i druhý přední ventilátor. Vzduch bude vnikat do skříně výhradně přes přední perforaci, kdy je prachový filtr a ve skříni bude přetlak, takže se nikama jinama prostě vzduch nedostane, naopak bude odcházet zadní a vrchní částí. Samozřřejmně jenom když bude PC vypnutý tak se trochu prachu udsadí na té vrchní perforaci, ale to se zase odfoukne při zapnutí PC.
V každém případě mě uniká smysl tych hloupích bočních perforací. Jeden čas to bylo hodně v módě, ale je to zbytečná blbost. Obzvláště u skříně kde lze na předek namontovat dva 14cm ventilátory.

V případech extrémně topivých grafických karet by to pomoci mohlo. Pokud má však někdo tak vysoký a rozměrný chladič jako Noctua NH-D14, tak má bohužel smůlu, jelikož konce heatpipe jsou v našem případě maximálně půl centimetru od plexi.

Nevím no. Podle mě je to zbytečnost, obzvláště když má skříň velký 14cm přední ventilátor, který vhání vzduch přímo na grafiku a nic vzduchu ani nestojí v cestě. Navíc ta boční perforace na tom plexu, neskutečně kazí celkový designe.

S tím nemůžu nic než souhlasit. Ještě k ventilátorům v bočnici, u naší testovací GTX 470 SuperOverclock mám vyzkoušeno, že jí ventilátory v bočnici o pár stupňů pomohou, viz také naše měření, kde jde u Enermax Fulmo GT vidět zlepšení v případě nastavení otáček na maximální možné. Je však k tomu potřeba trochu vyšší průtok vzduchu a úroveň hluku se potom poměrně dost zvyšuje.

Reklama
Reklama