Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Eurocom Sky X9: herní desktop v těle notebooku. Povedlo se? (recenze)

Jak se dělá absolutní výkonnostní špička? Vezmete Core i7-6700K, GeForce GTX 980 a dvě NVMe SSD v RAIDu a nacpete je do notebooku. Jde to ale udělat nějak rozumně?

Design, zpracování a specifikace

Eurocom Sky X9 je herním notebookem, jaký jste opravdu ještě neviděli. Eurocom je speciálními výtvory dobře známý, Sky X9 je ale výstřelkem i pro ně. V ne úplně šíleném 17,3" přístroji najdete špičkový desktopový procesor, špičkovou desktopovou grafiku nebo třeba dvě NVMe SSD v poli RAID0. Povedlo se, nebo je Sky X9 jen tenký desktop s víkem?

Eurocom Sky X9
Eurocom Sky X9

Design

Vzhled notebooku asi není žádným překvapením. Nacpat Core i7-6700K a GeForce GTX 980 do 17,3" těla vyžaduje značné kompromisy. Rozměry jsou tak i na 17" herní notebook poněkud větší, než jsme zvyklí. Na druhou stranu by ještě před několika málo lety nešlo o žádný extrém – tloušťka 45 mm a hmotnost 4,8 kg nebyly mezi highendovými notebooky vůbec nic zvláštního.

Vzhledově jsou notebooky značky Eurocom poněkud střídmější než je v herním segmentu obvyklé – což může být pro spoustu zájemců dobře. Nejinak je tomu i zde. Černý plastový notebook má sice mírně zkosené hrany na rozích a pulzující podsvícené lišty na víku, i přesto ale působí poměrně decentně.

Eurocom Sky X9 Eurocom Sky X9 Eurocom Sky X9 Eurocom Sky X9 Eurocom Sky X9 

Zpracování

Základna je velmi pevná a neprohýbá se, mile nás tentokrát překvapilo i pevné víko. U starších modelů Eurocomu jsme si stěžovali na silně se prohýbající plochu na víku, zde jsou nad displejem výztuhy. Mírně se nám ale znelíbilo drobné praskání při deformaci víka a promítání prohybů do podsvícení.

Klouby jdou otevřít pouze na zhruba 110–120 ° a těžké víko lze sklepat.

Povrch notebooku je jemně matný či spíše polomatný. Otisky prstů budou mírně patrné na víku, nejde ale o nic hrozného.

 

Hmotnost činí 4,8 kg, což je hodně, na danou konfiguraci se ale není čemu divit.

Specifikace

Eurocom Sky X9
displej 17,3" Full HD (1920 × 1080 px), matný IPS, 127 ppi
procesor Intel Core i7-6700K na 4,0–4,2 GHz, Skylake, 4/8 jader, TDP 91 W
grafický čip
Nvidia GeForce GTX 980 8 GB GDDR5
RAM 16 GB DDR4 2400 MHz
úložiště
RAID: 2×256GB SSD, 1TB pevný disk
optická mechanika
akumulátor 89 Wh
rozměry a hmotnost 428 × 308 × 45 mm, 4,8 kg
OS Windows 10 64-bit
Rozhraní
sítě
Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0
USB
5× USB 3.0, 1× USB 3.1 typ C/Thunderbolt 3
čtečka pam. karet SD/MMC
výstupy na monitory
HDMI, 2× mini-DisplayPort
další webkamera, 3× 3,5mm jack, 1× 3,5mm S/PDIF, 2× RJ-45
Cena a záruka
záruka 2 roky
zapůjčil Goldmax ČR
cena smluvní, cca 130 000 Kč vč. DPH
Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Mňa by zaujímalo, ako autor prišiel na to, že za tak chabú výdrž na baterku môže osadené CPU, a že HQ procesor by to "razantne" zlepšil. Pri pohľade na príkon notebooku v idle vs Prime95 mi to pripadá, že CPU je v tom úplne nevinne a príčina bude inde.

I v idle bude TDP vyšší u desktopového CPU. V zátěži si vezme 2x tolik, co nejvýkonější mobilní Intel. 45W vs 91W

Osobne o tom dosť pochybujem, lebo:

1. Z testov desktopových Skylake vyplýva, že v idle samotný CPU žerie jednotky Watt (presne ako tie notebookové verzie), takže v idle by som určite zlepšenie nečakal. Z rozdielu príkonu medzi idle a Prime v tomto teste (100 Watt na zásuvke) to podľa mňa tiež vyplýva.

2. Test výdrže akumulátora v tomto teste je obnovovanie webstránky raz za 20 sekúnd. Na mojom CPU (ktoré je staršie a pomalšie i5-3470) to znamená, zaťaž CPU do 50% a aj to len na zlomok sekundy, potom návrat do idle stavu. Tento test je teda skôr testom výdrže v idle stave.

3. Keď si to spočítaš (deklarovaná kapacita akumulátora 89Wh a čas čo výdrže 84min), tak výsledok je priemerný príkon cca 64Watt. Možno náhoda, ale podľa mňa je to podozrivo blízko nameranému príkonu v idle na zásuvke, kde máš ešte aj straty na zdroji.

Môj záver je taký, že CPU za to nemôže, lebo tie 2-4Watt čo by ešte asi mohol ušetriť by situáciu vôbec neovplyvnili, príčina bude niekde inde, ale to by autor testu musel zmerať príkon aj pri inom profile, nie len v režime "vysoký výkon".

Tomu říkám objektivní recenze :D Testovat herní notebook na hrách minulé generace :D

Reklama
Reklama