Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Remix OS vyšel v první betaverzi. Android pro počítače podporuje i starší železo

Nadějný operační systém Remix (více informací zde) poskočil do nové vývojové fáze. Tvůrci ze společnosti Jide vydali první betu, která oproti alfě přináší několik zlepšováků a oprav. Instalační obrazy ISO můžete stahovat odsud.

Remix OS 2.0 Beta 1
Remix OS 2.0 Beta 1

Obrazy jsou nově dostupné nejen pro architekturu x86-64, ale také 32bitovou x86. Kromě UEFI rozumí i legacy módu s BIOSem. Systém z USB rychleji bootuje, má nový instalátor a podporuje již také pevné disky. Linuxový kernel je ve verzi 4.4 a podporuje nejnovější procesory od Intelu.

 

Samotný systém běží na Androidu ve verzi 5.1.1. Novinkou je předinstalovaná terminálová aplikace a dostupnost rozlišení 1080p v aplikacích YouTube a Netflix. Remix OS je nadále pouze v angličtině a čínštině, bez Play Storu, ale zato s hromadou chyb a nestability. Nově však podporuje OTA aktualizace, což vydávání nových verzí a oprav hodně zjednoduší.

 

Zdroj: Google Groups

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Tenhle os vidím jako spásu pro laiky.

Nedávno na KS nebo na fóru PineA64 bylo uvedeno, že se to chystá také pro ARM zařízení. Doufám, že RemixOS bude podporovat malinu nebo odroid-c2 a pak bych to zkusil. Na PC bych to zvažoval spíše pro starší lidi případně pro tablety, ale jinak moc velké využití bych za tím nehledal.

Reklama