Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Samsung kopíruje Apple. Jeho nový mobilní prohlížeč umí blokovat reklamu

Největší výrobce telefonů na světě začal postupně aktualizovat svá špičková zařízení na Android 6.0. Do systému integroval i novou verzi vlastního prohlížeče Samsung Browser 4.0. Jednou z čerstvě přidaných funkcí je možnost blokování obsahu. Samsung se s tím popral stejně jako Apple v iOS 9. Prohlížeč samotný nic neblokuje, ale dovoluje nainstalovat doplněk, který bude obsah filtrovat místo něj.

Adblock Plus pro Samsung
Adblock Plus pro Samsung

Jedním z prvních, kdo blokátor pro Samsung uvedl, je Adblock Plus. Stejné rozšíření již nabízí i pro iOS, pro Android uvedl i samostatný prohlížeč postavený na Firefoxu. Všechny umí blokovat reklamu i různé sledovací prvky jako tlačítka sociálních sítí. ABP dovoluje uživatelům spravovat vlastní filtry a ve výchozím nastavení povoluje neobtěžující reklamu dle zásad „acceptable ads“.

 

Nový Samsung Browser 4.0 je dostupný pro Galaxy S6, S6 Edge, S6 Edge+ a Note 5. Během prvního čtvrtletí zamíří i na Galaxy S4, S5, Note 3 a Note 4.

via Adblock Plus

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Samsung kopíruje Apple? Proboha v čem? Maximálně v bulvárním nadpise.
"prohlížeč umí blokovat reklamu".... a v článku "Prohlížeč samotný nic neblokuje..."

1. Kopíruje Apple, protože s ten s tou funkcí přišel nedávno. Oba výrobci nedovolí uživateli nainstalovat libovolné rozšíření (jako třeba Firefox pro Android), ale čistě a pouze blokátory obsahu.

2. Prohlížeč to blokuje zprostředkovaně. Na dlouhé vysvětlovačky není v nadpisu místo.

V tom případě Apple kopíruje Firefox, Chrome, Operu, IE...
Blokování reklam snad není nápad Apple.
Každopádně nadpis je zavádějící, hlavně že je použita kouzelná formulka ve stylu "už nám zase někdo kopíruje božský Apple"

Ale vždyť Apple také pořád něco kopíruje a píšeme o tom stejným stylem. V iOS 9 a OS X El Capitan mají hromadu okopírovaných funkcí.

Tenhle článek zmiňuje fakt, že dosud se výrobci telefonů blokování bránili. Google to v telefonech nemá, MS také ne. Čerstvě to přidal Apple a teď i Samsung. (Jasně, Firefox OS to měl také, ale takový minoritní systém těžko sloužil jako inspirace.)

Reklama
Reklama