Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Samsung má první 256GB paměťový čip pro mobily a tablety. Slibuje rychlost až 850 MB/s

Trvalo jen rok, než se Samsungu podařilo zdvojnásobit kapacitu mobilních čipů. Před rokem uvedl 128GB 3D V-NAND paměti, letos budou jeho továrny produkovat 256GB čipy pro rozhraní UFS 2.0. Nahoru nešla jen kapacita, ale také rychlosti.

Samsung má první 256GB čip pro mobily a tablety
Samsung má první 256GB čip pro mobily a tablety

Samsung uvádí až 850 MB/s při čtení a 260 MB/s při zápisu, loni podporoval jen 350 a 150 MB/s. Zvýšil se také počet operací za sekundu. Čipy z roku 2014 slibovaly 19 000 IOPS pro čtení a 14 000 IOPS pro zápis, letos 45 000, respektive 40 000 IOPS.

 

Výrobce jinak není moc sdílný. Neřekl, jaký výrobní proces používá, jakou SLC/MLC/TLC architekturu, jestli opět stoupla výška čipu/pouzdra. Z parametrů akorát můžeme usoudit, že jde o čipy High-Speed Gear 3 s podporou dvou linek. Takové už představily i konkurenční společnost Hynix a Toshiba, ale v menší kapacitě.

Pro UFS 2.0 to znamená konečnou a výrobci již budou vyhlížet UFS 3.0, což by mělo rychlosti opět násobit. I stávající UFS je ale dostatečně rychlé. Strčí do kapsy častěji používané eMMC 5.1 i SSD připojené přes SATA. Nehledě na microSD karty.

Jsme zvědavi, kdo nový 256GB čip použije jako první. Nabízí se Samsung a jeho chystaný phablet Galaxy Note 6. O vysoké rychlosti a kapacity bude mít zájem také Apple, ale tomu NAND paměti do iZařízení dodávají právě Hynix s Toshibou. A ty nejspíš s vyšší kapacitou přispěchají také.

Zdroj: Samsung

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Opäť raz popletené bity a bajty, priamo v nadpise. 850 Mb/s by znamenalo 850 megabitov, v texte to už je správne.

Díky, opraveno. Shift za tu chybu dostal pár facek.

počkej počkej a jakej to bude mit smysl v mobilu ios a andriod?žadnej zbytečnej,smysl bych to viděl max tak v mobilu s windows phone 10 kde to připojiš na monitor klavesnici a myš a addios ale kolik takovej mobil bude stat?a to jen diky tomu čipu to bude pecka

Reklama
Reklama