Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Seznam bude odkazovat i na konkurenci. Na portálu zobrazí ty nej české články

Tuzemská internetová jednička má vlastní zpravodajské kanály. Provozuje Novinky.cz, Sport.cz a Super.cz, jejichž obsah plní partnerské vydavatelství Borgis. V něm Seznam drží třetinový podíl.) Nově ale Seznam hledá způsob, jak svým šesti milionům uživatelů měsíčně zobrazit i další populární obsah.

Seznam zobrazí nejzajímavější články z českých webů
Seznam zobrazí nejzajímavější články z českých webů

Pěti procentům uživatelů proto zkouší na titulku Seznam.cz umístit nový boxík Další zajímavé články z českého internetu. Prakticky jde o RSS čtečku s nekonečným seznamem článků z ostatních webů. Ano, na Seznamu se objeví odkazy na konkurenční Idnes, Aktuálně nebo třeba i naši Stoplusjedničku.

 

Na základě zpětné vazby budeme funkci dále rozvíjet. Rádi bychom i zde aplikovali systém automatického doporučování obsahu, který by články vybíral s ohledem na preference daného zařízení. Tím bychom dokázali komukoli, kdo zavítá na naši domovskou stránku, nabídnout unikátní obsah přímo na míru,“ vysvětluje Marek Vacek, produktový manažer domovské stránky Seznam.cz.

Z počátku půjde zejména o nenáročné magazínové čtení, reflektující přehled toho nejzajímavějšího, co hýbe českým internetem. Titulky, obrázky i videa budou přímo odkazovat na stránku zdroje,“ dodává.

Novinku si můžete vyzkoušet po kliknutí seznam.cz/vyzkouset-z-internetu. Boxík má pevné umístění v pravém sloupci. Není možné jej odstranit ani přesunout. Zatím zřejmě jen dočasně.

Zdroj: Seznam

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Pane Václavíku já nevím jestli jsem správně pochopil to co jste napsal, ale tyhle možnosti, co popisujete, nabízí Seznam už nějaký ten pátek, neřku-li nějaký ten rok. Stačí se přihlásit (a ani to není podmínkou) a můžete si tam už hezky dlouho přidat "boxíků" kolik chcete :-) Ne že by to teda bylo nějaké terno v tom základu, ale například já, jsem si tam pohodlně přidal i Cnews a je už to pěkně dlouho, řekl bych rok určitě, ale spíše déle :-) To hrome, nevím jestli je úplně novinka :-)

Jo, ty boxíky tam jsou už roky, ale uživatel si je tam musí přidat sám a navíc je to co boxík, to web.

Seznam ale nově testuje jeden sdružený boxík pro x webů, navíc bude by měl být ve výchozím zobrazení, uživatel nebude muset nic zapínat ručně. A ještě to chtějí průběžně analyzovat a sledovat, co uživatele baví, aby podle toho servírovali články do budoucna,

No, to že uživetel nebude "muset nic", zase až taková výhra není, těch věcí, kde se "všechno dělá samo" je myslím už víc než dost a podle toho to taky vypadá :-D Ale tak schválně, tipněte si (a vycházejme z toho, co tam Seznam servíruje dnes, protože ani to není náhoda, jistě vycházeli z nějakého průzkumu), co tam, až se "rok s rokem" sejde asi tak bude, na co asi tak Seznam přijde, co že jako toho uživatele baví a co tedy mají v "boxíku" upřednostnit? ;-)

Já myslím, že Seznam obecně cílí na lidi, kteří se jakéhokoliv nastavování bojí. :)

Řekl jste to velmi kulantně a asi máte pravdu, "nebojsů" mezi "uživateli Seznamu" asi fakt moc nebude :-D Ale to jsem neměl namysli. Já myslel jako co za weby se nakonec v tom boxíku, ve finální podobě, na základě "uživatelské žádanosti" usídlí.Novinky s vyváženým zpravodajstvím tam už máme, Super s nepostradatelnými informacemi ze světa celebrit tam je taky, Sport tam taky je, Stram se zajímavými videi a Horoskopy jsou tam taky ... co by tak ksakru mohlo ještě takového "uživatele Seznamu" zajímat? ;-)

Reklama