Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Siri dostává lekce češtiny. Apple už svou asistentku učí i slovensky a polsky

Siri zatím rozumí jen devíti jazykům: angličtině, němčině, francouzštině, italštině, španělštině, korejštině, japonštině, kantonštině a mandarínské čínštině. V kódu iOS 8.1.2, konkrétně souboru Localizable.strings, jsou ale k vidění záznamy týkající se hlasové asistentky také v češtině, slovenštině a polštině. Jako první si toho všiml český web Letem světem Applem.

Siri zatím rozumí jen devíti jazykům
Siri zatím rozumí jen devíti jazykům

Apple již češtině a slovenštině rozumí. Součástí jeho nových systémů je klávesnice s funkcí hlasového diktování. Teď už „jenom“ zbývá rozpoznaný text interpretovat do příkazů a naučit Siri také mluvit. Vzhledem k řetězcům v kódu to vypadá, že bychom se podpory mohli dočkat v příští verzi iOS. Zřejmě až té majoritní devítky, která přijde na podzim společně s novými iPhony a iPady.

 

V prvním čtvrtletí nicméně vyjde finální iOS 8.2 s podporou chytrých hodinek Watch, které se na hlasové ovládání také budou hodně spoléhat. Buďme ale realisté, menší slovanské jazyky nejsou pro Apple prioritou.

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama
Reklama
Reklama