Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Sony FES uvedlo hodinky s e-papírem a dvouletou výdrží. Jenže nejsou chytré [CES]

Japonský výrobce na CESu předvedl koncept hodinek budoucnosti. Ciferník i nevyměnitelný náramek jsou tvořeny ohebným elektronickým papírem podobně jako čtečky knih. Díky tomu mohou hodinky měnit vzhled, Sony mluví až o 24 různých variacích.

Sony FES Watch

Jedna knoflíková baterka udrží hodinky při životě až dva roky. Má to však háček. Hodinky opravdu jen zobrazují čas, postrádají jakékoliv chytré funkce související s mobilem nebo sítěmi. Chybí i rádiový přijímač, přes který by synchronizovaly přesný čas. A že by to bylo třeba, měsíčně prý dojde k odchylce až ±20 sekund.

Sony FES WatchSony FES Watch 

Sony FES mají ciferník o průměru 46 mm a tloušťka je pouze 7,5 mm. Tělo váží 43 gramů a je vodotěsné. Aby těch omezení nebylo málo, FES nejsou připraveny ani na žádné teplotní extrémy. Sony uvádí doporučenou provozní teplotu jen mezi +5 až +35 °C. V Japonsku jsou hodinky dostupné za 29 700 jenů (6300 Kč bez DPH). V současném stavu tak nemůžeme čekat žádný masový zájem.

 

Videa

Zdroj: Phone Arena, Sony

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama
Reklama