Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Sony MDR-XB500: Basy tvrdí muziku

Znáte pořekadlo: „Basa tvrdí muziku“? V Sony jej vzali doslova a vytvořili celou řadu sluchátek Extra Bass, která se právě na basy specializují.

Sluchátka jsou vybavena velkými neodymovými měniči s průměrem 40mm, což je na sluchátka opravdu dost. Výrobce se dokonce chlubí, že jsou schopné produkovat už zvuk o frekvenci 4 Hz. To je jistě úctyhodné, nicméně lidský sluch je typicky schopen vnímat až 16 Hz.

My jsme otestovali model MDR-XB500 a v praxi jsou basy opravdu velmi silné. Nicméně jsou silné tak moc, že je to zároveň hlavní slabina sluchátek. Zarytí příznivci techna a tvrdých hudebních žánrů si možná přijdou na své, nicméně normálního posluchače po chvíli začne bolet hlava. Není ale nutné nad sluchátky lámat hůl. Měniče jsou na svoji kategorii opravdu vynikající a stačí basy stáhnout v ekvalizéru - je možné najít nastavení, kde si zachovají opravdu velkou dynamiku, přitom vám ale nezpůsobí krvácení z uší.

Parametry
Cena999 Kč včetně DPH
Názor80 %
ZapůjčilSony
Sony MDR-XB500
typuzavřená sluchátka, mušle
výkon1,5 W
měniče40mm, neodymové
frekvenční rozsah
4-24 000 Hz
Citlivost104 dB/mW
Impedance40 Omega
délka kabelu
1,2 m
hmotnost185 g

Zatleskat musíme také zpracování - náušníky jsou úžasně pohodlné, konstrukce hlavového mostu je také skvělá. V dané ceně se tedy opravdu jedná o výbornou koupi. Kupte si je však jen v případě, že váš zdroj hudby má snadno dostupný (a podrobný) ekvalizér.

Plusy / mínusy
 kvalita zvuku
 polstrované náušníky
 hlavový most
 chybí regulace hlasitosti
 příliš basů
Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama
Reklama
Reklama