Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Řadiče SandForce pro SSD dostanou nové funkce, budou šetřit energii

Společnost LSI, která od akvizice firmy SandForce vyrábí stejnojmenné řadiče pro rychlá úložiště typu SSD, oznámila, že její výrobky nově dostanou několik nových funkcí. Ty nebudou sloužit k dosažení vyšších přenosových rychlostí; tentokrát se výrobce soustředí na úsporu energie. Cílit tím bude hlavně na rostoucí segment Ultrabooků.

Přesné informace o nových funkcích sice zatím neznáme a vyjádření je poněkud vágní. Vyplývá z něj ovšem, že se nové funkce dostanou do řadičů řad SF-2100 a SF-2200, konkrétně zřejmě do typů SF-2141, SF-2241 a SF-2281, používaný například v SSD Kingston HyperX.

 

Novinka by mohla pomoci Ultrabookům (tedy alespoň těm dražším, které podle původních plánů využívají SSD, ne klasické plotnové disky s rozšířenou vyrovnávací pamětí) k delší výdrži na baterie, což je oblast, která stále docela dost výrobců trápí. Podle vyjádření LSI by to mělo být až o hodinu, což ale bude nepříliš vypovídající údaj – podobná prohlášení se obvykle opírají o měření v nejlepší možné situaci, kdy je notebook v co nejúspornějším nastavení a nikdo na něm nic moc nedělá. I kdyby však šlo jen o desítky minut a cena by zároveň příliš nenarostla, což stejně není moc pravděpodobné, měli bychom další důvod, proč si nějaký ten Ultrabook pořídit.

Zdroj: Legit Reviews

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama
Reklama
Reklama