Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Stáhněte a vyzkoušejte si Windows 10 Technical Preview na vlastní kůži

Jak jsme vás informovali v dnešním článku shrnujícím první oficiální veřejné odhalení nového operačního systému z Redmondu, dnes měla vyjít první veřejná ukázka ke stažení. To se před několika okamžiky stalo. Kdo by si rád na vlastní kůži zkusil Windows 10 Technical Preview, nechť zamíří na adresu preview.windows.com.

Jako první se budete muset přihlásit do programu Windows Insider. To přirozeně vyžaduje účet Microsoft, ale předpokládáme, že ten už dávno máte. Případně si ho zaregistrujete v procesu. Pak už si budete moct stáhnout instalační obrazy ve formátu ISO.

 

Česká ani slovenská verze jako obvykle k dispozici nejsou, lokalizace se produkt dočká až v pozdějších fázích vývoje. Momentálně nás tak zajímá anglická verze. Stáhněte si:

Kdybyste potřebovali produkt aktivovat klíčem, poznamenejte si:

  • NKJFK-GPHP7-G8C3J-P6JXR-HQRJR

Microsoft zveřejnil systémové požadavky, které ale nebudete mít problém splnit, pokud už nějakou verzi Windows používáte. Stačí vám; 1GHz procesor, 1 GB operační paměti pro 32bitová verzi, případně 2 GB pro 64bitovovou. Na disku byst měli mít aspoň 16 GB místa.

Mimochodem, k oficiální minimálním požadavkům patří účet Microsoft a přístup k internetu. Smiřte se, že bez toho už to (skoro) nepůjde. Tedy, bez připojení pracovat můžete, ale spíše jde o účet, v jehož případě firma tlačí na pilu. Bez něj se připravíte např. o možnost instalace placených aplikací z Windows Store. Životnost Technical Preview byla stanovena do 15. dubna 2015.

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Diky za clanek, zatimco ty linky na stranky me posilaji pryc (ze pry to nejde instalovat na muj pocitac), tak primej link na iso slape vyborne :-)

ono to bude mít ještě 32bit verzi? Že se s tím s*rou, vždyť se už prakticky jiný než 64b cpu nevyrábí, i ty ARMy začínají najíždět na 64 bitů...

To není tak jednoduché, na světě je obrovské množství kompů použitelných pro update, které mají starší HW. Není to jen o současné generaci.

tak poslední byly tuším core solo, jinak už od P4 je tu 64bit rozšíření a od těch dob uplynulo hodně vody - 10 let? Takže už nejde o starší hw jako spíš o muzeální. A na tom zkoušet provozovat W10...? Uff....

Tam nemusí jít jenom o 64bitovou architekturu. Windows dneska vyžadují různá další rozšíření, která spousta starších 64bitových CPU neumí. Například už WIndows 8.1 64bit nefunguje na některých Pentiích 4 a Athlonech 64 (konkrétně jsou to modely pro socket 939 a asi i 754).

právě tím víc postrádá jakýkoliv update smysl. Tyhle stroje se nechávají dožít s XP nebo nějakým linuxem jako server.

Klídek, co by se asi tak mělo dávat na tablety za 2 tisíce Kč s nejslabším hardwarem? Tam musejí přijít 32bitové verze kvůli menší spotřebě místa i paměti.

Uf tam mňa teda Windows 10 Technical Preview teda ničím neohromil (pred chvíľou som si ho nainštaloval - inštalácia je expresne rýchla). Neprináša nič čo by sa nedalo zapracovať do Windows 8.1 ako Service Pack (vracia pôvodný štart a jedinou novinkou sú virtuálne plochy, inak je to úplne totožný windows).

Chápem že ide iba o rozpracovanú verziu ale aj tak už nepridajú do finálnej verzie nič iné, keďže už nemajú veľa času (pol roka je málo času na väčšie zmeny), max upravia tému a optimalizujú ho.

Proč by nic nemohli přidat do finální verze? Prostě je jen zakázána a pak ji povolí, až bude hotová (nebo až ji budou chtít představit).
Stejně, jako šlo dodatečně dozapnout ze začátku u Windows 8 lištu Start.

Dá se tam v desktopu úplně potlačit primitvní hnusné aplikace a odkazy na metro, tak abych s těmahle dvěma věcma vůbec nepřišel do styku? Nebo tím budu mít zaspamovaný celý start a odkazky do metra budou všude v gui a bude tam polovina nastavení?

Metra se už nezbavíte. Přejděte na linux, s tím si užijete mnohem víc srandy a můžete si na něj vybrat i grafické prostředí podle libosti. Na přispívání do diskusí o Windows linux úplně stačí.

Reklama